Nová budova Národní knihovny na Letné, aneb medůza & DJ

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: Nová budova Národní knihovny na Letné, aneb medůza & DJ

Příspěvek od dušan » 28.10.2007 10:14

demon píše:Nechci se s tebou přít, ale tohle vlákno má 16 listů, existuje tu 3/4 roku a bylo kvůli tomu zřízeno !
Celou tu dobu opravdu NENÍ o tramvajích, funguje tak s vědomím moderátorů fóra a ani poslední příspěvky z jeho linie nijak nevybočují.
Tak o co jde ? O prostor, o reklamu, o odlišný názor ?
nejde o názor, o reklamu, o prostor. o můj názor nejde v žádném případě, já se tu k tomu vůbec nevyjadřoval, jen jsem chtěl, aby se tram-fórum vrátilo ke svému původnímu tématu. ano, je to tu od března a právě proto si myslím, že již všechny možné i nemožné názory zazněly, tudíž by toto téma mohlo zaniknout. navíc pokud se podívám pod čím se to nachází (tramvaje-aktuality), tak to do aktualit již dávno nepatří, je to evergreen. a přesouvat to již dle mne nemá smysl.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová budova Národní knihovny na Letné, aneb medůza & DJ

Příspěvek od demon » 28.10.2007 10:06

Nechci se s tebou přít, ale tohle vlákno má 16 listů, existuje tu 3/4 roku a bylo kvůli tomu zřízeno !
Celou tu dobu opravdu NENÍ o tramvajích, funguje tak s vědomím moderátorů fóra a ani poslední příspěvky z jeho linie nijak nevybočují.
Tak o co jde ? O prostor, o reklamu, o odlišný názor ?

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: Nová budova Národní knihovny na Letné, aneb medůza & DJ

Příspěvek od dušan » 28.10.2007 9:55

VÁŽENÍ DISKUTUJÍCÍ,
DOVOLUJI SI VÁM PŘIPOMENOUT, ŽE SE NACHÁZÍTE NA DISKUZNÍM FÓRU O TRAMVAJÍCH, NIKOLIV O PRAŽSKÉ ARCHITEKTUŘE. BUDE-LI TU TATO DEBATA DÁLE POKRAČOVAT, BUDU NUCEN POUŽÍT ZÁMEK A TÉMA UZAMKNOUT :!:

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Nová budova Národní knihovny na Letné, aneb medůza & DJ

Příspěvek od Jabberwocky » 27.10.2007 22:05

Pak že s poctivostí nejdál dojdu... ;-) Každopádně díky za doplnění, přidal jsem to i k původnímu příspěvku.

S_M_Lomoz
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 06.3.2005 22:30
Bydliště: Praha

Re: Nová budova Národní knihovny na Letné, aneb medůza & DJ

Příspěvek od S_M_Lomoz » 27.10.2007 21:34

Hledal poctivě, leč nenašel: petice pro NE je na stránkách >>>Divadla Ta Fantastika<<<. Dávám to sem, i když mám taky za sebe jasno.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Nová budova Národní knihovny na Letné, aneb medůza & DJ

Příspěvek od Jabberwocky » 27.10.2007 21:16

Tak vážení, informuji veškeré zájemce, že máte možnost se ke Kaplického návrhu NK vyjádřit prostřednictvím petic:
1) ANO - http://anonovenarodniknihovne.cz/, za iniciativou stojí David Vávra a mezi signatáři najdete např. Václava Havla (a mne :-)
2) NE - webová stránka zatím asi není (ač jsem hledal poctivě), za iniciativou stojí Lucie Bílá a autoritu (pochopitelně neoficiálně) propůjčuje Václav Klaus. Edit: Petice zde: http://www.tafantastika.cz/cz/petice/petice.php (díky, SML!)

Tak rozvažujte, já už mám jasno :-)
Naposledy upravil(a) Jabberwocky dne 27.10.2007 22:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Neral
Uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: 19.11.2003 22:46
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová budova Národní knihovny na Letné, aneb medůza & DJ

Příspěvek od Neral » 22.10.2007 12:19

zastavaman píše:bubny jsou u blobu nesmysl, neb to je zátopová oblast a pak by umístění knih pod zem už tuplem nebylo košer
Pravda, to jsem si neuvědomil.:oops: Tak to ten Bém skutečně plácá nesmysly... :roll:

S tím Vypichem a metrem je to ostatně taky trochu zkreslené tvrzení, když podle současného návrhu bude metro Vypich tak akorát podjíždět, se stanicemi na Petřinách, v Motole a na Bílé Hoře.

Uživatelský avatar
zastavaman
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 07.2.2007 20:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová budova Národní knihovny na Letné, aneb medůza & DJ

Příspěvek od zastavaman » 22.10.2007 10:54

Neral píše:
Pavel Bém píše:Mně osobně by se projekt velmi líbil třeba na Vypichu. Bude tam metro. Anebo na Pankráci. I v Bubnech, dokonce i ve Stodůlkách
Tak máme další navrhovanou lokalitu. Ty Bubny by ještě mohly být docela smysluplné; je to v centru, je to dopravně dostupné a je to území, které potřebuje rozvoj.
I tak jsem ale spíš pro původní umístění.
bubny jsou u blobu nesmysl, neb to je zátopová oblast a pak by umístění knih pod zem už tuplem nebylo košer

Uživatelský avatar
Simpanz
problémový jedinec
Příspěvky: 68
Registrován: 08.7.2007 20:46
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová budova Národní knihovny na Letné, aneb medůza & DJ

Příspěvek od Simpanz » 20.10.2007 17:25

Neral píše:Mně osobně by se projekt velmi líbil třeba na Vypichu. Bude tam metro. Anebo na Pankráci. I v Bubnech, dokonce i ve Stodůlkách
Ta knihovna se mi docela líbí, chápu že některým lidem se to zdá moc moderní do centra, ale ta knihovna nebude žádný druhý Pražský hrad, ona bude mnohem menší. Nejhorší by to bylo v Letňanech, na Proseku nebo na Pankráci, u stanic metra Stodůlky, Hůrka nebo Nové Butovice nebo Vypich by to bylo docela dobré (u Hůrky už je moderní radnice a každoročně je tam na jaře Bezpečná třináctka, to by dobře sedělo), ale stejně je lepší, když je na tak nákladnou a dlouho očekávanou budovu aspoň trochu vidět od Vltavy, takže by byla ta Letná nejlepší. Navíc bych zásadně nerušil nic, co už se jednou naplánovalo a lidé s tím počítají, a k té knihovně už byla i výstava v Klementinu, takže už je to rozjetý projekt který se nesmí zastavit.

Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová budova Národní knihovny na Letné, aneb medůza & DJ

Příspěvek od Honzík » 19.10.2007 18:24

Má neuvěřitelnou barvu, která začíná jako šampaňské, to je žluto-zlatá a přechází do už vybublaného šampaňského, skoro bílé,

Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

Demone

Příspěvek od Honzík » 19.10.2007 18:19

A můžeš mi říci, proč ti to připomíná žabí hlen? Nevěděl jsem, že žáby mají ZLATOBÍLÉ hleny.

Uživatelský avatar
Neral
Uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: 19.11.2003 22:46
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová budova Národní knihovny na Letné, aneb medůza & DJ

Příspěvek od Neral » 19.10.2007 16:24

Pavel Bém píše:Mně osobně by se projekt velmi líbil třeba na Vypichu. Bude tam metro. Anebo na Pankráci. I v Bubnech, dokonce i ve Stodůlkách
Tak máme další navrhovanou lokalitu. Ty Bubny by ještě mohly být docela smysluplné; je to v centru, je to dopravně dostupné a je to území, které potřebuje rozvoj.
I tak jsem ale spíš pro původní umístění.

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Nová budova Národní knihovny na Letné, aneb medůza & DJ

Příspěvek od Bobek » 18.10.2007 22:47

Takový námět: co k tomuhle tématu přidat hlasování?

Edit: Probůh, doplňte mou mezeru ve vzdělání, stalo se Minsku něco strašného za druhé světové, nebo to byl takový zapadákov, nebo to takhle do****li soudruzi?

S_M_Lomoz
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 06.3.2005 22:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od S_M_Lomoz » 18.10.2007 22:33

1) Letná není v historickém centru a pohledy dokazují, že blob z něj bude vidět minimálně, naopak, z "oka" blobu bude mimořádný pohled na Prahu.
2) Každá doba a každý architektonický styl mají právo si ve městě najít své uplatnění. Jakmile řekneme "a teď dost", stane se z Prahy muzeum a ne živé město. Přístup "Kardaus navěky" by taky asi nebyl ten pravý.
Já za sebe říkám ANO

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Nová budova Národní knihovny na Letné, aneb medůza & DJ

Příspěvek od P_V » 18.10.2007 22:17

Co říkáte na takovou Národní knihovnu v Minsku, i s tou světelnou hudbou: :lol:
fotky, web, ze satelitu

Zamčeno