Nová budova Národní knihovny na Letné, aneb medůza & DJ

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 02.3.2007 19:59

trainzjohny píše:Nemluvím o Eifelovce, ptám se tě, jestli by si v Paříží tohle nechali postavit tohle řekněme v okruhu 2km od Eifelovky ??? Já myslím, že ani náhodou. Mluvím tady o rázu města, Praha je ceněná za svojí historickou hodnotu, ne za moderní budovy, víš ???
A já ti řikám, že Paříž to udělala, když postavila Eiffelovku víš??? To tam tenkrát bylo velmi nepopulární do historického centra narvat tohle. Mě se to prostě líbí a bylo by dobré mít, kus nové moderní architektury v širším centru...

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 02.3.2007 19:54

DJ LA DÉFENSE píše:Ty voe a co si myslíš, že asi byla Eiffelovka v té době... :lol: :lol: Úplně to samé, tu věž lidé nenáviděli. Mě se to líbí, ale to je jen můj nepodstatný názor
Nemluvím o Eifelovce, ptám se tě, jestli by si v Paříží tohle nechali postavit tohle řekněme v okruhu 2km od Eifelovky ??? Já myslím, že ani náhodou. Mluvím tady o rázu města, Praha je ceněná za svojí historickou hodnotu, ne za moderní budovy, víš ???

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 02.3.2007 19:51

trainzjohny píše:Jj, La Défense jsem viděl. Nedávno jsem viděl také velice zajímavý v podstatě dokument o současné architektuře.
Řešila se tam právě otázka mrakodrapů a jiných výrazných budov. Moc hezky tam bylo ukazováno na fakt, že většina velkoměst v Evropě má už jakýsi plán do budoucna. Právě La Défense je doslova semeniště zajímavých budov, ale je právě proto stranou centra. Představa jak vedle Eifelovky postavíš takovouhle rozmázlinu je nereálná. Myslím, že Praha se svým historickým centrem by neměla nechat stavět takovéhle budovy blízko centra. Jaké to bude koukat od Rudolfina přes řeku, na Čechův most na budovy pod Hradem, na Hrad a na takovouhle žlutou příšeru :-k
Nevadí mi ani budova, ani zrušení smyčky Špejchar. Vadí mi její umístění. Historický ráz centra Prahy půjde do pr....e a to jednou jedinou nevhodně umístěnou stavbou. Myslím, že jí měli buď umístit jinam, nebo navrhnout něco nenápadného.
Ty voe a co si myslíš, že asi byla Eiffelovka v té době... :lol: :lol: Úplně to samé, tu věž lidé nenáviděli. Mě se to líbí, ale to je jen můj nepodstatný názor

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 02.3.2007 19:47

DJ LA DÉFENSE píše:Mě se to líbí... Tohle je dost kontroverzní stavba, ale taková asi má být. Viděl si někdy La Défense??? To je také dost zajímavá čtvrť. Má to podle mě fascinovat to co bude na Letný, aby to vyráželo dech, aby z toho lidé byli unešeni a nebo pobouřeni... Oboje je reklama... A je v celku nepodstatné co si myslí partička šotoušů.
Jj, La Défense jsem viděl. Nedávno jsem viděl také velice zajímavý v podstatě dokument o současné architektuře.
Řešila se tam právě otázka mrakodrapů a jiných výrazných budov. Moc hezky tam bylo ukazováno na fakt, že většina velkoměst v Evropě má už jakýsi plán do budoucna. Právě La Défense je doslova semeniště zajímavých budov, ale je právě proto stranou centra. Představa jak vedle Eifelovky postavíš takovouhle rozmázlinu je nereálná. Myslím, že Praha se svým historickým centrem by neměla nechat stavět takovéhle budovy blízko centra. Jaké to bude koukat od Rudolfina přes řeku, na Čechův most na budovy pod Hradem, na Hrad a na takovouhle žlutou příšeru :-k
Nevadí mi ani budova, ani zrušení smyčky Špejchar. Vadí mi její umístění. Historický ráz centra Prahy půjde do pr....e a to jednou jedinou nevhodně umístěnou stavbou. Myslím, že jí měli buď umístit jinam, nebo navrhnout něco nenápadného.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 02.3.2007 19:37

P_V píše:Ještě dořešit takové ty nepodstatné problémy, pojící se s podobnými stavbami, jako hydroizolace, termoizolace, čištění fasády, nedostatek denního světla či přebytek přímého slunce, nepříliš flexibilní vnitřní prostor...
Já bych doporučoval nejprve přečíst aspoň nějaký článek, proč ten projekt vyhrál a kdo o tom rozhodoval...
http://www.novinky.cz/kultura/novou-kni ... tim45.html

Hodnocení bych si nechal až prostudování projektu - na následující fotce je vidět část půdorysu, který vypadá zajímavě...
http://1.im.cz/n/photo//09/12/85pwjtp-gallerylarge.jpg

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 02.3.2007 19:36

trainzjohny píše::-k očas mám pocit, že opravdu cokoliv je "proti" tramvajím je něco pro tebe. Neříkám, že ta smyčka je něco kdovíjakého,ale tohle @3649 to je do Prahy a na Letnou hrozný. Tohle nepochybě bude odzdola od řeky vidět a to bude tedy opravdu děsný. Toho architekta bych ... :smt075
Mě se to líbí... Tohle je dost kontroverzní stavba, ale taková asi má být. Viděl si někdy La Défense??? To je také dost zajímavá čtvrť. Má to podle mě fascinovat to co bude na Letný, aby to vyráželo dech, aby z toho lidé byli unešeni a nebo pobouřeni... Oboje je reklama... A je v celku nepodstatné co si myslí partička šotoušů.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Příspěvek od P_V » 02.3.2007 19:32

Ještě dořešit takové ty nepodstatné problémy, pojící se s podobnými stavbami, jako hydroizolace, termoizolace, čištění fasády, nedostatek denního světla či přebytek přímého slunce, nepříliš flexibilní vnitřní prostor...

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 02.3.2007 19:23

DJ LA DÉFENSE píše:Mě se to líbí, celkem zajímavé a na té pláni se to bude vyjímat, určitě lepší než nevyužívaná smyčka obrovských rozměrů.
:-k očas mám pocit, že opravdu cokoliv je "proti" tramvajím je něco pro tebe. Neříkám, že ta smyčka je něco kdovíjakého,ale tohle @3649 to je do Prahy a na Letnou hrozný. Tohle nepochybě bude odzdola od řeky vidět a to bude tedy opravdu děsný. Toho architekta bych ... :smt075

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 02.3.2007 19:17

Mě se to líbí, celkem zajímavé a na té pláni se to bude vyjímat, určitě lepší než nevyužívaná smyčka obrovských rozměrů.

Uživatelský avatar
Paulie
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 20.6.2005 13:34

Příspěvek od Paulie » 02.3.2007 19:10

demon píše:Já už tahle "vyděl" taky blbě vydejchávam !!! :shock:

Tak mě napadá, že jsem v dnešnim tisku četl stesky architektů na některý, dle nich hrůzný, stavby na území Prahy. Jmenovitě byla uvedena budova CD Na Bojišti a Don Giovanni.
A pak někdo z nich dokáže navrhnout něco takového jako je toto.... :smt021
Sry, samozřejmě vím, že vidím s měkkým.. Don Giovanni náhodou není špatná stavba... Na tu "dobu"...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 02.3.2007 19:06

Paulie píše:Již jsem to vyděl a ještě teď jsem to nerozdýchal...
Já už tahle "vyděl" taky blbě vydejchávam !!! :shock:

Tak mě napadá, že jsem v dnešnim tisku četl stesky architektů na některý, dle nich hrůzný, stavby na území Prahy. Jmenovitě byla uvedena budova CD Na Bojišti a Don Giovanni.
A pak někdo z nich dokáže navrhnout něco takového jako je toto.... :smt021

Uživatelský avatar
Paulie
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 20.6.2005 13:34

Příspěvek od Paulie » 02.3.2007 18:50

P_V píše:Sedněte si, přidržte se stolu, nadechněte se...
Můj komentář: nehospodárné využití místa, leda že by většina objemu budovy byla pod zemí.
Již jsem to viděl a ještě teď jsem to nerozdýchal... Stydím se za to, že mám za sebou stavárnu...
Naposledy upravil(a) Paulie dne 02.3.2007 19:07, celkem upraveno 1 x.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Nová budova Národní knihovny na Letné, aneb medůza & DJ

Příspěvek od P_V » 02.3.2007 18:40

Paulie píše:Dnes v Metropolitním expresu článek o nové budově Národní knihovny, která má stát v prostoru smyčky Špejchar. Projekt má být představen 2.3.07
Sedněte si, přidržte se stolu, nadechněte se...
Obrázek
Můj komentář: nehospodárné využití místa, leda že by většina objemu budovy byla pod zemí.

Zamčeno