Nová budova Národní knihovny na Letné, aneb medůza & DJ

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Děs Běs

Příspěvek od Proxy » 04.3.2007 18:54

Honzík píše:Někdo navrhoval hlasování? Proč? 99% lidí nerozumí architektuře a ti by měli rozhodovat? Je to stejné, jako s eurem, kdo rozumí tak dobře ekonomii, aby věděl, co je lepší? 1% občanů? A rozhodovat bude masa nevědomých? Děkuji nechci.
Ikdyž se opět vystavuji riziku buzeraci z tvé strany po celém Internetu :wink: dovoluji si tě upozornit, že přijetí eura již bylo referendem schváleno v rámci hlasování o vstupu do EU 8-)
Otázka je pouze, kdy z koruny na euro přejdeme...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 04.3.2007 18:37

Káem píše:Teď vidím, jak je hnusné, když někdo mluví do něčeho čemu nerozumí. Fuj, poučím se z toho. udělejte to taky tak :-) :-) :-)
Mám tomu snad rozumět tak, že vedle ZPPK přestaneš mluvit i do tramvají, do linkového vedení a ekonomiky DPP ?

To snad ne, to by mi chybělo !!! :P :P :P

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 04.3.2007 18:34

Radek píše:No nedivím se že ji obdivuješ, však je to taky v podstatě jediná smyčka, která by umožňovala tebou prosazovanou koncepci tramvajových napaječů. 8-)
Nene, ta už je pro napaječe moc daleko :-)
Chicht, to je velmi veselé, jak taková věc dovede rozhádat. Teď vidím, jak je hnusné, když někdo mluví do něčeho čemu nerozumí. Fuj, poučím se z toho. udělejte to taky tak :-) :-) :-)

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 04.3.2007 18:26

pawel píše: DJ: "tohle je Česká země, tak ať všichni táhnou kam patřej" - proboha, kde žiješ?!
Žiju v České republice a nepřeju si na našem území žádnou cizí armádu, to už jsme tu měli několikrát naposledy to trvalo 30 let... Takhle jsem to myslel.

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: Děs Běs

Příspěvek od Karotka » 04.3.2007 18:25

Honzík píše:To je zhruba vyjádření na vás. Jsem skutečně otřesen, co to tady čtu. Tak aby bylo jasno, ten návrh na Letné je kvalitní i co se týče umístění. KONEČNĚ NEBUDOU KNIHY OHROŽOVÁNY ZÁPLAVAMI JAKO DOSUD. NEBO JSTE ZAPOMNĚLI NA POVODNĚ 2002? TAKŽE ŘÍKÁM: KONEČNĚ NA KOPCI....
Klid, manipulátore :evil: nesouhlas s podobou budovy neznamená automaticky nesouhlas s umístěním na Letné, jak se tento výkřik snaží podsouvat.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Příspěvek od pawel » 04.3.2007 18:23

k hlasováním na internetu a přímé demokracii - přímá "athénská" demokracie, plná hlasování apod., je v současných měřítcích neuskutečnitelná. odpovědí je demokracie nepřímá, zastupitelská. výsledkem toho je, že ne vše se řeší referendem.

ano, je to placeno z daní, ale schvalujeme snad v referendech každou změnu řekněme sociální politiky, kde se jedná o mnohonásobně vyšší objemy peněz? zvolili jsme si své reprezentanty na státní, krajské i komunální úrovni. ti spolurozhodují o fungování institucí jako je NK. ředitel NK, která pozemek pro knihovnu koupila, vypsal soutěž na budovu. vybral také porotu soutěže. porota rozhodla, že návrh XYZ je celkově (tj. i po funkční stránce) nejlepší, bude tedy realizován.

referendum je až poslední možností, jak něco rozhodnout. zejména tehdy, pokud záměr vyvolá ostré rozdělení společnosti a veškeré snahy o konsensus zkrachují. další možnou situací je pak ta, je-li závažně zpochybněna důvěra v nezávislost daného rozhodnutí.

více o referendu (pro a proti) např. zde http://cs.wikipedia.org/wiki/Referendum

---

DJ: "tohle je Česká země, tak ať všichni táhnou kam patřej" - proboha, kde žiješ?!

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 04.3.2007 17:47

Káem píše:Pokoušel ses za argument vydávat jakési hlasování. Co ti říká Quo licet Jovi, non licet Bovi (sorry neumím latinsky, možná je to foneticky :-) )
Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi... A co tím chtěl básník říci ?

Nepokoušel jsem vydávat jakési hlasování za argument, pouze jsem snažil upozornit některé horlivé příznivce "vesmírného flusance" na názor lidu... :wink:

DJ zato ty jsi vzorek "inteligentních" co jsou proti...
Bez těch invektiv by to nešlo ?

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Re: Děs Běs

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 04.3.2007 17:43

demon píše:Jo a pro tvojí informaci, jsem pro NATO i pro radar...
Ano ty jsi přesně vzorek těch "inteligentních" co budou pro radar...

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 04.3.2007 17:41

demon píše:Jéje a to jsem napsal kde ? Nebo vidíš co si myslim ? Že by zase nějaká káemvize... :wink:

Upřímně mě dost děsí představa některých jedinců, kteří vždy za všech okolností vědí co je pro tu většinu ostatních lidí nejlepší.
Netvrdim že pravdu má vždy většina, ale co ti řiká "vox populi - vox dei" ?
Pokoušel ses za argument vydávat jakési hlasování. Co ti říká Quo licet Jovi, non licet Bovi (sorry neumím latinsky, možná je to foneticky :-) )

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 04.3.2007 17:41

Radek píše:No nedivím se že ji obdivuješ, však je to taky v podstatě jediná smyčka, která by umožňovala tebou prosazovanou koncepci tramvajových napaječů. 8-)
A víš, že by ty napaječe byli třeba, na Hradčanské vylezeš z metra a kamkoli odtamtud jedeš jede plná tramvaj z centra. A to je realita.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Děs Běs

Příspěvek od demon » 04.3.2007 17:41

Honzík píše:Kvůli lidem jako jste vy, tu rostou obludy jako Myslbek či Charles square center...
Tak tohle jsi přehnal !
Věř, že kdyby se čirou náhodou někdo zeptal veřejnosti na názor, tak zrovna takový stavby nemaj v centru historický zástavby nárok, ovšem třeba na Pankráci proti nim nikdo neřekne ani slovo.
Otázka nezní jestli knihovnu na kopci nebo v oudolí, ale jestli zrovna tenhle typ budovy neni zvrácenost cpát do bezprostřední blízkosti centra.
Za pár let by jsme se taky mohly dočkat McDonaldu ne Druhém nádvoří a eskalátorů místo Zámeckých schodů...

Jo a pro tvojí informaci, jsem pro NATO i pro radar...
Naposledy upravil(a) demon dne 04.3.2007 17:42, celkem upraveno 1 x.

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Re: Děs Běs

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 04.3.2007 17:40

Honzík píše:A teď k NATO. Vzhledem k historii 20. století, kdy jsme patřili Ruskému impériu, může být jediná rozumná opdověď ke členství ANO. Ale je vidět, že Česko je skutečně nejkomunističtější zemí Evropy. Ostatně i předválečné volby to mohou jen potvrdit.
Nazdar.
Ty hňupe, jaké ruské imperium? To byl sovětský svaz, a nevim proč furt máme bejt členem nějakejch spolků... Proč ne konečně jednou taky sami za sebe?? Už tu byli dvakrát Němci, Sověti, teďka Amíci, tohle je Česká země, tak ať všichni táhnou kam patřej... :?

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1542
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek » 04.3.2007 17:29

Káem píše:PS: Samozřejmě, že tramvajová smyčka je nejkrásnější, o tom žádná. :P :P :P
No nedivím se že ji obdivuješ, však je to taky v podstatě jediná smyčka, která by umožňovala tebou prosazovanou koncepci tramvajových napaječů. 8-)

Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

Děs Běs

Příspěvek od Honzík » 04.3.2007 16:56

To je zhruba vyjádření na vás. Jsem skutečně otřesen, co to tady čtu. Tak aby bylo jasno, ten návrh na Letné je kvalitní i co se týče umístění. KONEČNĚ NEBUDOU KNIHY OHROŽOVÁNY ZÁPLAVAMI JAKO DOSUD. NEBO JSTE ZAPOMNĚLI NA POVODNĚ 2002? TAKŽE ŘÍKÁM: KONEČNĚ NA KOPCI.
A dále ten návrh je originální a něco jedinečného, co nikde není a to dá Praze velké plus. To co Letnou hyzdí je dnešní stav rumiště a stadionu Sparty a ne kvalitní architektura.
Někdo navrhoval hlasování? Proč? 99% lidí nerozumí architektuře a ti by měli rozhodovat? Je to stejné, jako s eurem, kdo rozumí tak dobře ekonomii, aby věděl, co je lepší? 1% občanů? A rozhodovat bude masa nevědomých? Děkuji nechci.
A ještě poznámka. Kdyby lidé měli o tomhle rozhodovat, co se postaví. Tak tu dneska nemáme Eiffelovu věž v Paříži, ani tu secesi a ani mnohé překrásné barokní stavby. Tak neplácejte blbosti. Víte moc dobře, kolik dnes celosvětově obdivovaných staveb bylo postaveno přes většinový odpor obyvatelstva. A díky Bohu za to.
Kvůli lidem jako jste vy, tu rostou obludy jako Myslbek či Charles square center, které by mohly akorát zkrášlit mostecký Chánov.
A teď k NATO. Vzhledem k historii 20. století, kdy jsme patřili Ruskému impériu, může být jediná rozumná opdověď ke členství ANO. Ale je vidět, že Česko je skutečně nejkomunističtější zemí Evropy. Ostatně i předválečné volby to mohou jen potvrdit.
Nazdar.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 04.3.2007 14:28

demon píše:Káeme nejen horda šotoušů je tou budovou zděšená, stačí si přečíst diskuze pod články v i-tisku.

Tady máš stav hlasování, jak se lidem (i "normálním" :wink: ) líbí.

PS: Taktak, iniciuju hlasování o zachování smyčky. :P :P :P
Uvidíme co nakonec zvítězí...
Ve chvíli, kdy jsem na to koukal, byl poměr A:N ~ 57:43 což až tak radikální "NE" není. Mě se plán nové budovy velmi líbí. Lidi jsou zděšeni možná proto, že nemají "dům" s čím porovnat, takový styl u nás ještě není a lidi si na nové věci jen těžko zvykají.

S tou smyčkou je to skvělej, přímo geniální nápad. :lol: Jen ať je sranda, já bych takové hlasování založil. Ale ne tady, vzorek lidí je tady tramvajemi až příliš poznamenaný...

Zamčeno