Nová budova Národní knihovny na Letné, aneb medůza & DJ

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 11.3.2007 22:17

arny: Asi tak nějak... :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Smurfx
Uživatel
Příspěvky: 352
Registrován: 27.10.2004 17:39
Bydliště: Praha - Řepy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smurfx » 11.3.2007 22:17

Mapl píše:Na objektivní zhodnocení stavby bez emocí si ještě nějaký ten rok počkáme.... :)
Možná se bude líbit, možná ne. :wink:
Vsaď se, že se bude líbit. Takové kontroverzní stavby vždy vzbudí debatu, ale většině lidí se po chvilce prostě medúza líbit bude. Si vezmi eiffelovku, jaké obrovské protesty proti ní byly a jaký je z ní nyní symbol...

Uživatelský avatar
arny
Uživatel
Příspěvky: 370
Registrován: 20.11.2006 18:57
Bydliště: Praha je mi velká

Příspěvek od arny » 11.3.2007 22:14

Káem:No a ještě si zapomněl dodat, že v horním patře bude přestěhováno muzeum Střešovice, které se sem přestěhuje z důvodu výstavby Národní knihovny na jejím místě. Bude to vybaveno protisměrnými spirálově stoupající kolejí. :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 11.3.2007 22:12

Smurfx píše:Omyl. Ve světě je zcela běžné a moderní, že se vedle cenné historické budovy postaví něco kontroverzního, současného, velmi moderního. Výsledkem je ale atraktivnost kombinace a ty lidi se přijdou podívat ať už se to líbí nebo ne. A tyhle věci se opravdu časem usadí.. Příkladem je mumok ve vídni. Uprostřed historické galerie vyrostla podivná lichoběžníková černá obluda - velké protesty. Nyní, ceněná kombinace a architektura a působí to více než zajímavě. Dalším příkladem budiž Louvre v Paříži a další a další.
Na objektivní zhodnocení stavby bez emocí si ještě nějaký ten rok počkáme.... :)
Možná se bude líbit, možná ne. :wink:

Uživatelský avatar
Smurfx
Uživatel
Příspěvky: 352
Registrován: 27.10.2004 17:39
Bydliště: Praha - Řepy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smurfx » 11.3.2007 22:10

Mapl píše:Já tvrdím jedno. Podle mě by se stavba hodila někam jinam, možná na druhou stranu Letenské pláně. :wink:
Tady, blíže k Hradu, to není dobré. :x
Omyl. Ve světě je zcela běžné a moderní, že se vedle cenné historické budovy postaví něco kontroverzního, současného, velmi moderního. Výsledkem je ale atraktivnost kombinace a ty lidi se přijdou podívat ať už se to líbí nebo ne. A tyhle věci se opravdu časem usadí.. Příkladem je mumok ve vídni. Uprostřed historické galerie vyrostla podivná lichoběžníková černá obluda - velké protesty. Nyní, ceněná kombinace a architektura a působí to více než zajímavě. Dalším příkladem budiž Louvre v Paříži a další a další.

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 11.3.2007 22:09

Káem píše:Mapl získává putovní titul za absolutní absenci smyslu pro humor.
Tak aby sis to doved představit: Zruší se Žižkov a Strašnice, Vokovice padnou kvůli stavbě rychlodráhy na Letiště. Bral bys vozovnu na Špejchaře TAKOVÝCH TVARŮ? Ty a ostatní šotouši... :-P
Nevěřím, že se zruší tři vozovny - to je blbost. A kdyžtak hoooodně moc výhledově. :roll:
Kdes to slyšel? V hospodě po deseti pivkách? :D

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 11.3.2007 22:08

Mapl získává putovní titul za absolutní absenci smyslu pro humor.
Tak aby sis to doved představit: Zruší se Žižkov a Strašnice, Vokovice padnou kvůli stavbě rychlodráhy na Letiště. Bral bys vozovnu na Špejchaře TAKOVÝCH TVARŮ? Ty a ostatní šotouši... :-P

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 11.3.2007 22:02

Káem píše:Chicht, jen mě tak napadlo... Co kdyby to měla být vozovna??? :P :P :P
Další vozovna je totální nesmysl. :roll:
Stávající počet stačí až moc! :)

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 11.3.2007 21:59

Chicht, jen mě tak napadlo... Co kdyby to měla být vozovna??? :P :P :P

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 11.3.2007 21:55

Já tvrdím jedno. Podle mě by se stavba hodila někam jinam, možná na druhou stranu Letenské pláně. :wink:
Tady, blíže k Hradu, to není dobré. :x

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Příspěvek od P_V » 11.3.2007 18:52

S_M_Lomoz píše:... Klub tvrdí: "Zejména z dálkových pohledů z Letné působí její hmota nepříznivě jako konkurence subtilních věží katedrály. Domníváme se, že částečné zmenšení objemu stavby by prospělo jejímu začlenění do místního i celoměstského kontextu."
S klubem zásadně nesouhlasím. Když už zde chceme mít stavbu výjimečného vzhledu, tak ji nebudeme schovávat! Po zmenšení se nejenže do kontextu nezačlení (to by se musela zmenšit na 0%), ale navíc se zhorší i její funkčnost. Buď knihovnu zde a takovou jak ji navrhli, nebo jinou či jinde, ale žádné zmenšování a schovávání!

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6707
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Demone

Příspěvek od demon » 11.3.2007 18:35

syverin píše:Vybraný... Citovat to já, vyberu zase jiný pasáže :-)
Jj, to je tvoje právo, taky bych moh vybrat víc omáčky a míň faktů... :wink:

Proto tam byl i odkaz na celej článek !

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Demone

Příspěvek od syverin » 11.3.2007 18:24

demon píše:Fakt asi ne, dával jsem sem odkaz, plus citoval vybraný pasáže, tak si to najdi...
Ale nepopíram, že se to může lišit v jednotlivých novinách.

Co se týče toho Pankráce, tak to jsem byl já a kupodivu stejnej názor v tisku vyjádřil i p.Knížák. Tak jsme asi blbci. Díky...
Vybraný... Citovat to já, vyberu zase jiný pasáže :-)

S_M_Lomoz
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 06.3.2005 22:30
Bydliště: Praha

Příspěvek od S_M_Lomoz » 11.3.2007 18:04

Stanovisko Klubu za starou Prahu je na jejich běžné projevy neobvykle opatrné. Viz Novinky:

Předsedkyně Klubu za starou Prahu Kateřina Bečková k projektu uvedla: "Návrh architekta Jana Kaplického rozhodně patří mezi pozoruhodné a velmi neotřelé stavby." Pro Kaplického stavby se ve Velké Británii, kde působí,vžilo už před dvaceti lety pojmenování blob. V angličtině to znamená kapka či hrudka. Klub však má obavy ze značné výšky navržené budovy vůči okolní zástavbě. "Tato záměrně nadnesená urbanistická dominance je z našeho hlediska jediným vážným problémem celého projektu," uvádí klub.
Stavba by tak podle jeho členů výrazně vstoupila do tradičních pohledů jak od Starého Města k Letné, tak přes Letenskou pláň od Holešovic k západu směrem k Svatovítské katedrále. Klub tvrdí: "Zejména z dálkových pohledů z Letné působí její hmota nepříznivě jako konkurence subtilních věží katedrály. Domníváme se, že částečné zmenšení objemu stavby by prospělo jejímu začlenění do místního i celoměstského kontextu."

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6707
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Demone

Příspěvek od demon » 11.3.2007 17:53

Honzík píše:Budeš to ty, kdo špatně čte. V lidových novinách bylo, že návrhu dávali jednoznačnou podporu.
Fakt asi ne, dával jsem sem odkaz, plus citoval vybraný pasáže, tak si to najdi...
Ale nepopíram, že se to může lišit v jednotlivých novinách.

Co se týče toho Pankráce, tak to jsem byl já a kupodivu stejnej názor v tisku vyjádřil i p.Knížák. Tak jsme holt blbci, no. Díky, ještěže nás dva nikdo nebere vážně... :)
Naposledy upravil(a) demon dne 11.3.2007 18:15, celkem upraveno 1 x.

Zamčeno