Fotožurnál & Scanjournál

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
hawaj
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 12.9.2009 13:01

Re: Fotožurnály

Příspěvek od hawaj » 29.6.2010 21:35

chemik87 píše:Nikdo to zde "nevypíchnul", možná si toho ani nikdo nevšimnul, takže mou občanskou povinností je, vás na to upozornit.
Podívejte se na fotožurnál z 24. 6. 2010 s názvem Čtyřka na kalifornienu, metrolinky.
Klikněte si na 11. fotku (pro ty slabší - klikněte na fotku v prvním sloupci na třetím řádku).
Popisek fotky je: "Spoj linky 20 mimořádně končil na Výstavišti, kvůli nestíhání času".

Neschyluje se tam k "držkopádu" v nízkém článku? =D> =D> =D>
TAky jsem si říkal Chemiku

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Fotožurnály

Příspěvek od chemik » 29.6.2010 18:22

Nikdo to zde "nevypíchnul", možná si toho ani nikdo nevšimnul, takže mou občanskou povinností je, vás na to upozornit.
Podívejte se na fotožurnál z 24. 6. 2010 s názvem Čtyřka na kalifornienu, metrolinky.
Klikněte si na 11. fotku (pro ty slabší - klikněte na fotku v prvním sloupci na třetím řádku).
Popisek fotky je: "Spoj linky 20 mimořádně končil na Výstavišti, kvůli nestíhání času".

Neschyluje se tam k "držkopádu" v nízkém článku? =D> =D> =D>

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotožurnály

Příspěvek od Karosák » 18.6.2010 20:26

Ja natürlich 8-)
http://www.sudop.cz/cs/reference/stavby ... brezno.php

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Fotožurnály

Příspěvek od Bobek » 18.6.2010 18:02

Kdepak Špičák, nejdelší je Březenský (o celých 11 metrů). Často se na něj zapomíná, přece jen, je to "nováček". :) A jednokolejný je tedy určitě.

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Fotožurnály

Příspěvek od KGX 63 » 18.6.2010 13:42

Já bych si dovolil poznámečku k zubačce, konkrétně k popisku fotky č.25. Polubenský tunel není nejdelší jednokolejný tunel na území ČR. Nejdelší tunel je na trati Železná Ruda - Plzeň, mezi stanicí Špičák a zastávkou Hojsova Stráž - Brčálník (délka 1 747). Nejsem si jistý jestli ale původně neměl být dvoukolejný.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotožurnály

Příspěvek od kruťák » 13.6.2010 16:48

Pár zajímavých momentů ze včerejší (a dnešní) MUZEJNÍ NOCI:
http://krinek.rajce.idnes.cz/13._6._2010_-_Muzejni_noc/

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotožurnály

Příspěvek od MOp » 02.6.2010 11:24

Jakýsi informační systém v rekonstruovaném úseku řepské trati být má. Nechme se překvapit, s čím zhotovitel přijde.

opocenskylukas
problémový jedinec
Příspěvky: 436
Registrován: 27.3.2009 19:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotožurnály

Příspěvek od opocenskylukas » 02.6.2010 11:22

krtinek píše:
pawel píše:budou infopanely na řepské trati?
Podle mě ne. Stejně jako na Lehovci. Kdyby náhodou, tak maximálně na smyčce. Pokud to teda nebudou takové ty "skromnější" panely ve sloupku jako na Vysočanské...
Já bych navrhoval panely allá Barrandov dát do smyčky do Řep
a pak je dát od Vozovny až na Anděl.Podmínka by byla kdyby to tam ukazovalo i vlaky jedoucí z vozovny nebo do vozovny.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotožurnály

Příspěvek od kruťák » 02.6.2010 10:53

pawel píše:budou infopanely na řepské trati?
Podle mě ne. Stejně jako na Lehovci. Kdyby náhodou, tak maximálně na smyčce. Pokud to teda nebudou takové ty "skromnější" panely ve sloupku jako na Vysočanské...

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Fotožurnály

Příspěvek od pawel » 02.6.2010 10:16

krtinek: děkuji za zajímavou fotodokumentaci!
k té poslední fotce mě napadá: budou nakonec tyto infopanely o odjezdu nejbližších spojů instalovány na řepské trati?

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotožurnály

Příspěvek od kruťák » 01.6.2010 21:13

První den tramvajových výluk okem potulného šotouše aneb Kolaps, který nenastal:
http://krinek.rajce.idnes.cz/Prvni_den_ ... yluk_1.6./

Kromě nábřeží jsou tam, doufám, všechna zajímavá místa...

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotožurnály

Příspěvek od kruťák » 22.5.2010 23:31

Tak jsem doplnil zbytek fotek. Ke shlédnutí zde: http://krinek.rajce.idnes.cz/Nurnberg_2
Měl jsem strach, abych stihnul autobus, takže fotky jsou pouze z pár stanic blízkého okolí hlavního nádraží.

Vyčerpávající informace o Norimberských tramvajích nabízí německá Wikipedie
Oficiální stránky dopravce: http://www.vag.de .

A koukám, že "kolega" Štěpán se před rokem vypravil na stejné místo, jeho zážitky si můžete přečíst zde, mě na psaní moc neužije :)

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotožurnály

Příspěvek od kruťák » 21.5.2010 22:20

Jabberwocky píše:
krtinek píše:Dovolím si tu svůj malý aktuální fotožurnál z krásného města Nürnberg.
... kterému česky říkáme Norimberk.
Ach so 8-)
OMH píše:Tak bude "šotoušení", nebo tam nejsi na "šotocestě"? Trochu se to rozporuje...
Máš pravdu, blbě jsem se vyjádřil. Na šotocestě tu nejsem, ale udělal jsem si dneska pár hodin "volna". Zkrátka jeden den povinnosti, druhý den šotoušení. Fotky bohužel jenom mobilem, zrcadlovka spí doma.
Dnes, nejpozdějc zítra nahodim fotky + video z toho metra bez řidiče. Zvláštnost, o které jsem neměl tušení (jelikož jsem se o místní MHD předem neinformoval) je, že jednou stanicí U-Bahnu projíždí víc linek a vždy před příjezdem je rozhlasem hlášeno a na tabuli psáno, jaký vlak ke koleji 1 (resp. 2) přijíždí. A co mě překvapilo, velmi zajímavý zvuk "houkačky" jako upozornění "ukončete výstup, nástup, dveře se zavírají".
___

Edit: Slibované video: http://www.youtube.com/watch?v=8B9BQ9rfYBw
Kvalita je špatná (v related videos je k výběru mnoho kvalitnějších, ale ty nejsou věnovány PrT 8-) ), obsah z většiny taky nic moc, vlastně to sem dávám, jen abych držel slovo :lol:
Pasáž s pracovním názvem "Jak vypadá zem, nohy a umělá hmota" je vložena kvůli tomu slíbenému charakteristickému zvuku při zavírání dveří...
Mimochodem linku U3 (a nejen ji) jezdí 2 druhy vlaků - krátký a dlouhý. Oba staví středem uprostřed nástupiště = krátké mají na začátku a na konci nástupiště cca 7 až 10m rezervu. Něco jako v začátcích metra v Praze, když jezdily třívozové soupravy, akorát tady nejsou zábrany.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Fotožurnály

Příspěvek od Jabberwocky » 21.5.2010 11:56

krtinek píše:Dovolím si tu svůj malý aktuální fotožurnál z krásného města Nürnberg.
... kterému česky říkáme Norimberk.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotožurnály

Příspěvek od OMH » 21.5.2010 9:48

krtinek píše:Dovolím si tu svůj malý aktuální fotožurnál z krásného města Nürnberg. Zatím jen pár fotek z dnešní hodinové procházky v okolí hlavního nádraží. Zítra bude pravé šotoušení. Omlouvám se za zhoršenou kvalitu některých fotek. Nejsem tu na šotocestě a tak nemám ideální náčiní. Mobil na focení, pidi display Eee a Malování na úpravy není zrovna ohromující sestava 8-)
Album je zde: http://krinek.rajce.idnes.cz/Nurnberg/
Tak bude "šotoušení", nebo tam nejsi na "šotocestě"? Trochu se to rozporuje...

Zamčeno