Prostor bývalé vozovny v Královské oboře

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Prostor bývalé vozovny v Královské oboře

Příspěvek od MF » 28.5.2008 8:21

kresta píše:Nepředpokládám ani utopickou sci-fi variantu, že by koleje byly zachovány pod skleněnou podlahou. :-) Každopádně je zřejmě vytrhali. A jinak že by ta stavba vypadala jako replika vozovny, to se říct nedá. A na tom místě, kde stojí, stála čekárna, jak je psáno výše (pro jiné níže), ale myslím, že zasahuje i do prostoru, kde stála samotná vozovna. 2 budovy vozovny stály totiž trochu dále.

Ano přesně tak, koleje jsou fuč. Jinak opravdu v místě kde vozovna teď stojí bývala krytá čekárna, která se však také používala k deponii. Samotná vozovna stála krapet vpravo...

Uživatelský avatar
kresta
Uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: 21.9.2004 18:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostor bývalé vozovny v Královské oboře

Příspěvek od kresta » 28.5.2008 6:20

Nepředpokládám ani utopickou sci-fi variantu, že by koleje byly zachovány pod skleněnou podlahou. :-) Každopádně je zřejmě vytrhali. A jinak že by ta stavba vypadala jako replika vozovny, to se říct nedá. A na tom místě, kde stojí, stála čekárna, jak je psáno výše (pro jiné níže), ale myslím, že zasahuje i do prostoru, kde stála samotná vozovna. 2 budovy vozovny stály totiž trochu dále.

Josef
problémový jedinec
Příspěvky: 492
Registrován: 24.3.2008 18:10

Re: Prostor bývalé vozovny v Královské oboře

Příspěvek od Josef » 27.5.2008 22:06

MF píše:Dnes jsem si zajel do Stromovky podívat se do prostoru tehdejší vozovny. Pár metrů kolejí je dodnes vidět a kdyby si dala parta lidí práci a odhrábla asi nak 5-10 cm terénu, tak by jich bylo vidět daleko více.

Úplnou náhodou jsem narazil na skupinku debatujících lidí a následně jsem se s nimi dal do řeči. Jednali o předávání stavby... Přítomný pan archtekt mi sdělil, že se v prostoru torza kolejiště bude stavět restaurace, která bude navazovat na budovu čp. 2, což je původně administrativní budova vozovny tuším. A teď pozor :!: Restaurace má být snad téměř replikou části vozovny (resp. kryté čekárny) :!: Proto, kdo máte zájem udělat pár fotek tak neváhejte :!: :!: :!:
Tak tu restauraci sem našel po tom co jste mi řekly cestu kní. Ale neviděl jsem tam ty koleje. Jdou tam ještě ?????

Uživatelský avatar
6432
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 08.4.2004 11:33
Bydliště: Opatovské okolí, k nejbližší tram 9 nebo 10 min jízdy busem

Příspěvek od 6432 » 21.6.2007 14:13

máš pravdu, je to v městečku Kerschbaum...mám asi 20 fotek ale ze zima kdy atrakce není v provozu :D

Uživatelský avatar
Martin
Uživatel
Příspěvky: 244
Registrován: 14.3.2007 14:37
Bydliště: Prágl - Strašnice

Příspěvek od Martin » 09.5.2007 18:32

MF píše:Tak jsem na to kouknul a je to fakt mazec. Ještě by tam mohla zajíždět linka 91 :lol:
Spíš kdyby se tam udělali kousek koňky. V Rakousku taky někde u staré přepřahací stanice (dnes hospody) postavili pár set metrů kolejí a vozí turisty koníkama sema tam. :D

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Příspěvek od MF » 09.5.2007 17:58

Tak jsem na to kouknul a je to fakt mazec. Ještě by tam mohla zajíždět linka 91 :lol:

Uživatelský avatar
Martin
Uživatel
Příspěvky: 244
Registrován: 14.3.2007 14:37
Bydliště: Prágl - Strašnice

Příspěvek od Martin » 09.5.2007 17:56

To by bylo hrozně hezké :D. Jenom, aby tam pak nestálo kafe stovku - takovou restauraci by si mohli strčit leda za klobouk...

Na magistrátním webu jsem našel dokument z r. 2004, kde se o tom píše jako o součásti revitalizace Stromovky. Zde je odkaz: http://www.praha-mesto.cz/zdroj.aspx?Id ... %9Bn%C3%AD.
(Je to v posledním odstaveci části 4. - PROVOZNÍ A FUNKČNÍ ČLENĚNÍ OBJEKTU).

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Prostor bývalé vozovny v Královské oboře

Příspěvek od MF » 09.5.2007 16:46

Dnes jsem si zajel do Stromovky podívat se do prostoru tehdejší vozovny. Pár metrů kolejí je dodnes vidět a kdyby si dala parta lidí práci a odhrábla asi nak 5-10 cm terénu, tak by jich bylo vidět daleko více.

Úplnou náhodou jsem narazil na skupinku debatujících lidí a následně jsem se s nimi dal do řeči. Jednali o předávání stavby... Přítomný pan archtekt mi sdělil, že se v prostoru torza kolejiště bude stavět restaurace, která bude navazovat na budovu čp. 2, což je původně administrativní budova vozovny tuším. A teď pozor :!: Restaurace má být snad téměř replikou části vozovny (resp. kryté čekárny) :!: Proto, kdo máte zájem udělat pár fotek tak neváhejte :!: :!: :!:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zamčeno