Novela D 1/2

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Odpovědět
P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: novela D 1/2

Příspěvek od P_V » 05.2.2008 2:41

MOp píše:Stále se vám to zdá jako splítka?
V téhle perspektivě se rovné křiví a křivé láme, chtělo by to foto zblízka.
Tenhle způsob odbočení se mi zdá dokonce ještě povlovnější než u echt splítky s přísně rovnoběžnými kolejemi, protože kolej je v přímce s hranou jazyka, zatímco ve splítce udělá šikanu.
Každopádně otázka by měla být položena zvláště i pro Čechův most, neb tam je to splítka bez debat.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: novela D 1/2

Příspěvek od MOp » 05.2.2008 0:47

Nenašel jsem lepší fotku, musíte se smířit zatím s tímto výřezem. Stále se vám to zdá jako splítka? Podle mne je to jen štíhlejší hlasická výměna. Tedy 15km/h z odbočky, ikdyž snese v pohodě 30km/h.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: novela D 1/2

Příspěvek od P_V » 04.2.2008 23:46

To jsou jasné dva přímé směry...
Jen aby se školitel nedobral k tomu, že vzhledem k symetrii je v obou směrech úhel odbočení > 0 a tudíž jsou to sice nic moc, ale přece obě dvě odbočky :D aneb pořizujeme drahé splítky, abychom zpomalili průjezd.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: novela D 1/2

Příspěvek od Fořtík » 04.2.2008 23:20

Ohledně splítek jsem zvědav na odpovědi ze školního a od dopravní kontroly. Můj názor je shodný s tím, co uvádí Brejšín a P_V, ale vodbočka je holt vodbočka, s tím se nedá ničehož nic dělat... :lol:

Btw: Na Čechově mostě (směrem k PF) je co? Neměřil jsem to, ale na rozdíl od hradčanské, kde jsou koleje souběžně (rovnoběžně) vedené jenom asi 2 metry, na Čechově mostě je to dobrých pár metrů navíc - tzn. rychlosti jsou tu jaké?

Btw2: To pitvání co je a co není v ose koleje už mi přijde přitažené za vlasy, řidič to může pouze odhadnout (vidím, že je to rovné, oblouk přeci vypadá jinak), přesně definovat, co je a co není v ose není možné.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: novela D 1/2

Příspěvek od MF » 04.2.2008 18:42

Brejšín píše:Ještě de vo to kam směřuje coreliosovo zrychlení složené z více rotačních pohybů najednou. Z otáčení zeměkoule, zatačení vozidla a otáčení kola :twisted: .



Neberteto vážně.

Doporučuji trochu si osvěžit češtinu :!: [-o<

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: novela D 1/2

Příspěvek od Brejšín » 04.2.2008 17:24

Ještě de vo to kam směřuje coreliosovo zrychlení složené z více rotačníh pohybů najednou. Z otáčení zeměkoule, zatáčení vozidla a otáčení kola :twisted: .



Neberte to vážně.
Naposledy upravil(a) Brejšín dne 05.2.2008 15:46, celkem upraveno 1 x.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: novela D 1/2

Příspěvek od MF » 04.2.2008 16:35

I.am.good píše:Takže když budu stát před čočkama na stůj, zatmí se mi, spletu se, že už mi to padlo, rozjedu se a natachtím to do auta, co jelo na zelenou křížem, tak při vyšetřování nehody budete odborně tuto příčinu ROZJEZDOVÁ SPLÍTKA? ROZJEDU se, protože jsem se SPLETL? :lol: :lol: :lol: =D> :lol: :lol: :lol:
No a nezní to logicky? Jeden pan řídič takhle nakuploval auto u Divadla pod Palmovkou zezadu a policajt mu říká: takže to bylo tak že vám tam náhle vjel... a tramvaják: ne, on celou dobu jel předemnou na kolejích a nechtěl uhnout. Já na něj ale celou dobu zvonil.... No a když chtěl odbočit, tak si přibrzdil a já do něj narazil. To jsou ale dneska řidiči co? Tak jsem se otočil s očima v sloup a raději šel opodál...

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: novela D 1/2

Příspěvek od MF » 04.2.2008 16:29

Fořtík píše:I já jsem si s tím lámal hlavu, ale raději (právě na tom kohinoru) tam těch 10 jezdím, i když si myslím, že pro přímý směr neplatí. Když se podívám, jak vypadá značení omezenek třeba na Floře (od Radhošťské/Orionky/Olšanského náměstí), nebo u Vysočanské (ze smyčky/od Špitálské) - pro každý směr jedna cedulka, tak docházím k závěru, že pro přímý směr tato OR neplatí. V každém případě to znamená nepřehledné a nesystematické vyvěšování OR.

Ještě dotaz ode mě ohledně splítek. Už jsem to řešil s Radkem31 - jedu-li z Hradčanské směrem na Prašný most a jedu z levého nástupiště, tak jsem na sjezdové výhybce, či na sjezdové splítce??? #-o
Nad tím jsem se také pozastavil. Ta Vysočanská je velmi příkladná. Osobně těhle nedokonalostí je více. Příklad se zákazem potkávání: jedeš s vozem KT od Nám. Republiky k Labuti. Je zde zákaz potkávání a teď nevím, ale myslím jen KT/KT. To však má opodstatnění pouze když KT odbočuje k Nádraží Střed a jeho zadek nadchází do profilu protijedoucí tram (od Labutě i od Středu). Jenže řidič jedoucí ku příkladu od Labutě má jen informaci, že je tam zákaz potkávání. Není už nikde vysvětleno, že to platí pouze pokud KT od naproti odbočuje i když je to zcela logické a tak se mi stávalo, že řidiči od Labutě čekali, až já s KT projedu k Labuti. Přitom ty koleje se k sobě ani náznakem nepřibližují :o

I.am.good

Re: novela D 1/2

Příspěvek od I.am.good » 04.2.2008 16:28

MF píše:Sjezdová splítka je odborný termín při MU. Zkrátka SJEDEŠ protože se SPLETEŠ :)
Takže když budu stát před čočkama na stůj, zatmí se mi, spletu se, že už mi to padlo, rozjedu se a natachtím to do auta, co jelo na zelenou křížem, tak při vyšetřování nehody budete odborně tuto příčinu ROZJEZDOVÁ SPLÍTKA? ROZJEDU se, protože jsem se SPLETL? :lol: :lol: :lol: =D> :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: novela D 1/2

Příspěvek od 7080 » 04.2.2008 16:27

P_V píše:
KGX 63 píše:...(Rychlost jízdy nesmí být vyšší než 15 km/hod. při jízdě po hrotech výhybek z odbočky)...
Ano, ale na této výhybce už žádná odbočka není. Z obou stran se jede po hrotech z přímého směru.
Z pravé koleje jedete z přímé a z levé koleje se jede z odbočky.
Pokud se tady bavíme o sjezdové splítce, kdy jsou obě koleje v přímé, tak by se na hrotech z obou směrů nemělo jet více jak 15km/h, protože ani jedna z kolejí dál ve své ose za výhybkou nepokračuje, tudíž by se řidič měl chovat jako po jízdě z odbočky.
Naposledy upravil(a) 7080 dne 05.2.2008 9:50, celkem upraveno 1 x.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: novela D 1/2

Příspěvek od MF » 04.2.2008 16:21

[quote="MOp"]Může mi někdo poradit, kde najdu definici sjezdové splítky?

Sjezdová splítka je odborný termín při MU. Zkrátka SJEDEŠ protože se SPLETEŠ :)

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: novela D 1/2

Příspěvek od MF » 04.2.2008 16:19

Každopádně je potřeba brát v úvahu to, jak je výhybka konstrukčně. Co je odbočka a co přímý směr. Já to nějak neštudoval, ale srdce výhybky není křížení a teď z hlavy nevím, ale jestli jsou koleje před pomyslným čepem výhybky rovnoběžné, tak je možno z obou směrů pojíždět do 30km. Zeptám se kluků z DK, co jezdí s radarem jak to měří. Obdobně by to bylo za zastávkou Biskupcova směrem k Ohradě - tedy samozřejmě kdyby se jezdilo protisměrně :lol:

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: novela D 1/2

Příspěvek od Brejšín » 04.2.2008 15:51

Fór je f tom, že vobědvě vjetve do prostoru jazyku vcházejí z PŘÍMÉHO SMĚRU, neb osy kolejí jsou rovnoběžné, tzn 30km/h v každém případě. Podobně je to i do rozjezdové výhybky, objedvje vjetve směřují do PŘíMA. tzn 15km/h.
Samozřejmě technicky není možné aby obě šli rovně, ale zase zkoumat která je víc zakřivená. #-o
Naposledy upravil(a) Brejšín dne 04.2.2008 17:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: novela D 1/2

Příspěvek od MOp » 04.2.2008 15:42

KGX 63 píše:Sjezdová splítka v D1/2 není.
Právě proto se ptám .. :-D

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: novela D 1/2

Příspěvek od KGX 63 » 04.2.2008 15:33

P_V píše: Ano, ale na této výhybce už žádná odbočka není. Z obou stran se jede po hrotech z přímého směru.
To bych si právě nebyl tak úplně jistý. Obě větve výhybky z přímého směru zní docela divně. Zítra jdu na školení, tak se na to schválně přeptám pánů školitelů :D

Odpovědět