Cyklisté ve městě

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 27.8.2007 21:39

Proxy píše:pro Jabberwocky: symbolem zákazu přepravy kol je označen každý výtah, ale bohužel je vidět, že lidé nečtou a nesledují :(
No, výtahy v metru nepoužívám, takže o cedulce na nich nemám ani páru. Ale máš pravdu, že i kdybych jimi jezdil denně, tak jak se znám, nejspíš bych si cedulky taky nevšiml. Moje obvyklá introverse sice spolehlivě filtruje reklamu a další informační smog, ale bohužel, všelijaké přeškrtnuté panáčky taky :-/

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 27.8.2007 21:34

demon píše:Tak to se mi ulevilo... :lol:

Chápu, že šetřit se musí a na takhle málo vytížený stanici jsou dva mimo špičku jedoucí eskalátory luxus, ale ten zákaz je tam určitě zbytečnej.
Zbytečnej možná je, ale je tam, až tam jednou bude uvolněný schod a někdo si tam namele dr**žku páč na něm spadne bude vina kde .... ano přesně tam.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 27.8.2007 21:31

trainzjohny píše:Pokud budeš slušný tak asi ne ...
Tak to se mi ulevilo... :lol:

Chápu, že šetřit se musí a na takhle málo vytížený stanici jsou dva mimo špičku jedoucí eskalátory luxus, ale ten zákaz je tam určitě zbytečnej.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 27.8.2007 21:28

demon píše:Tak co se Pankráce týče, tak tam cedule se zákazem ignoruju i já, protože si tak ušetřim tak 100 m zbytečné chůze !
Je to chatrná výmluva nebo mě taky příště zastřelíš ? :wink:
Pokud budeš slušný tak asi ne ...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 27.8.2007 21:28

trainzjohny píše:Nebo čtou, ale ignorují. Viz moje nedávné stání na stanici metra C Pankrác, kde byly uzavřené schody. Byla na nich jasně daná cedulka vstup zakázán a řetízek přes, ovšem cca 10% lidí vystupujících na této stanici tudy šlo .... na můj dotaz většina odpověděla že číst umí, ale že ...a nějaká chatrná výmluva, hodl střílet je málo :roll: :(
Tak co se Pankráce týče, tak tam cedule se zákazem ignoruju i já, protože si tak ušetřim tak 100 m zbytečné chůze !
Je to chatrná výmluva nebo mě taky příště zastřelíš ? :wink:

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 27.8.2007 21:15

trainzjohny píše:Nebo čtou, ale ignorují. Viz moje nedávné stání na stanici metra C Pankrác, kde byly uzavřené schody. Byla na nich jasně daná cedulka vstup zakázán a řetízek přes, ovšem cca 10% lidí vystupujících na této stanici tudy šlo .... na můj dotaz většina odpověděla že číst umí, ale že ...a nějaká chatrná výmluva, hodl střílet je málo :roll: :(
Něco podobného jsem zažil nedávno na Dejvické, kdy jeden maník si dokonce odsunul pevné zábrany eskalátorů, aby si mohl vyběhnout schody, které byly právě v opravě. :shock:

Káem: Samozřejmě, pokud můžu tak proti narušitelům SPP zasáhnu 8-)

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 27.8.2007 21:09

Proxy píše:... ale bohužel je vidět, že lidé nečtou a nesledují :(
Nebo čtou, ale ignorují. Viz moje nedávné stání na stanici metra C Pankrác, kde byly uzavřené schody. Byla na nich jasně daná cedulka vstup zakázán a řetízek přes, ovšem cca 10% lidí vystupujících na této stanici tudy šlo .... na můj dotaz většina odpověděla že číst umí, ale že ...a nějaká chatrná výmluva, hodl střílet je málo :roll: :(

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 27.8.2007 21:06

trainzjohny píše:K výtahům - jsou malé a navíc většinou celé skleněné a prý podle metráků hrozí rozbití třeba řídítkem nebo jinou vyčuhující částí kola.
Hlavní jsou skutečně bezpečnostní důvody - osobní výtahy jsou dost malé a klidně se může stát, že se kolo ve výtahu zasekne nebo jej jinak poškodí, což může způsobit jeho poruchu - a myslím, že každému je jasné, jak čekání několik desítek minut na vyproštění od hasičů může být nepříjemné.

pro Jabberwocky: symbolem zákazu přepravy kol je označen každý výtah, ale bohužel je vidět, že lidé nečtou a nesledují :(

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 27.8.2007 20:57

trainzjohny píše:Na to se říká "že jsem nedržel hubu" :lol: :lol:
Ještě není nic ztraceno. Jestli bude metro vypadat tak, jak se dočítám ve vedlejším threadu, tak se do něj stejně nevejdu, ani kdybych měl s sebou místo kola angličáka :-)

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 27.8.2007 20:26

Jabberwocky píše:Nojo, on pravdu má. Tak to je skvělá zpráva, díky za upozornění.
Prague tube, here I come :-)
Na to se říká "že jsem nedržel hubu" :lol: :lol:

Jinak jsem z toho koncem dubna dělal zkoušky, tak si něco málo pamatuji.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 27.8.2007 10:23

trainzjohny píše:Co se týče plošin tak mám takový jasný pocit, že od 1.4.2007 se kola mohou přepravovat na zadní plošině KAŽDÉHO vozu, tedy se do jednoé soupravy vejde kol 5*2 tedy deset a to už je snad dost.
Nojo, on pravdu má. Tak to je skvělá zpráva, díky za upozornění.
Prague tube, here I come :-)

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 27.8.2007 5:52

Jabberwocky píše:Nevím, co se v Mnichově smí, a co ne. Zato vím, že se tam v metru běžně přepravuje kol spousta, neb s nimi cestující lezou do všech vagónů. Co, prosimich, brání tomu, aby se toto dělo i v Praze? Rázem se cyklisti přestanou mačkat na jedné plošině.
Cpát kolo do výtahu by mě nenapadlo a nikdy jsem to neudělal (ovšem na druhou stranu jsem nevěděl ani to, že se to nesmí), ale proč je to nebezpečné? Výtahy jsou moc malé? (Já v metru výtahem nikdy nejel, tak nevím, jak to v nich vypadá.)
K výtahům - jsou malé a navíc většinou celé skleněné a prý podle metráků hrozí rozbití třeba řídítkem nebo jinou vyčuhující částí kola.
Co se týče plošin tak mám takový jasný pocit, že od 1.4.2007 se kola mohou přepravovat na zadní plošině KAŽDÉHO vozu, tedy se do jednoé soupravy vejde kol 5*2 tedy deset a to už je snad dost.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 26.8.2007 22:35

Nevím, co se v Mnichově smí, a co ne. Zato vím, že se tam v metru běžně přepravuje kol spousta, neb s nimi cestující lezou do všech vagónů. Co, prosimich, brání tomu, aby se toto dělo i v Praze? Rázem se cyklisti přestanou mačkat na jedné plošině.
Cpát kolo do výtahu by mě nenapadlo a nikdy jsem to neudělal (ovšem na druhou stranu jsem nevěděl ani to, že se to nesmí), ale proč je to nebezpečné? Výtahy jsou moc malé? (Já v metru výtahem nikdy nejel, tak nevím, jak to v nich vypadá.)

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 26.8.2007 19:35

Ujedou, ale dojeli byna Zbralsav ze SN a potom by jeli ještě někam dál... něco jako východisko tras a přestupní bod.
Myslím, že i Cykl2 by měl ovíkendu dost klientů. Z:idea:

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 26.8.2007 19:31

Prox: A copak děláš když vidíš že cyklista leze do výtahu? Nesmíš opustit pracoviště, co ? :-P
Mapl: cyklobusy... No.... Zapojil bych do nich víc železnici. Praha si platí 2x denně o víkendu cyklovlak z Masaryčky přes Hostivice a Středokluky do Slaného. (vida že to jde!) Ten dost eliminuje tvou l.č. 4. a kdyby nejezdil z Masaryčky, ale po Semmeringu z Hlaváku, eliminoval by jí úplně.
L.č. 3 bych vedl jen od Zbraslavského nádr. (tak jako je veden cyklobus z Dobřichovic).
Dvojka je nesmysl, to cyklisti ujedou :-)

Zamčeno