Cyklisté ve městě

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Cyklisté ve městě

Příspěvek od Jabberwocky » 04.8.2009 20:06

chemik87 píše:Né, logicky by měla přednost mamina s kočárkem, ale vysvětli to tomu s kolem...
Bude-li to tak ve smluvních přepravních podmínkách, nebo jak tomu říkáte, není to snad problém, ne?

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Cyklisté ve městě

Příspěvek od chemik » 04.8.2009 20:04

trainzjohny píše:Beru to z nezaujtého úhlu ... oba dva mají nárok na bezplatnou přepravu, ale přecijen je tu jistý rozdíl. Prostě přijde mi, že je to jako pustit těhotnou ženskou sednout, mělo by to být samozřejmé.
No právě, jak kočárek, tak kolo jsou si rovnocenné... Ale kde máš napsaný, že když vezeš na zadní plošině kolo a na další zastávce ti chce nastoupit kočár, že musíš to kolo vyhodit? Né, logicky by měla přednost mamina s kočárkem, ale vysvětli to tomu s kolem...

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté ve městě

Příspěvek od trainzjohny » 04.8.2009 19:50

Beru to z nezaujtého úhlu ... oba dva mají nárok na bezplatnou přepravu, ale přecijen je tu jistý rozdíl. Prostě přijde mi, že je to jako pustit těhotnou ženskou sednout, mělo by to být samozřejmé.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Cyklisté ve městě

Příspěvek od chemik » 04.8.2009 19:45

trainzjohny píše:
chemik87 píše:Zatleskám si, nikdo jinej to za mně neudělá ...
Za takový nápad bych tě radši vypískal. Z prostého důvodu, že cyklista může klidně šlapat (od toho to kolo má) ale kočárek s doprovodem k jízdě na větší vzdálenost nějak moc není.
Jasně, je pravda co řikáš, že kočárek nemůže překonávat větší vzdálenosti po vlastní ose, ale pojďme se na to podívat z jiného úhlu. Maminka s kočárkem a cyklista s kolem. Člověk s bezplatným předmětem k přepravě a člověk s bezplatným předmětem k přepravě. Kus jako kus, tak proč někoho znevýhodňovat, či zvýhodňovat? Jasně, že i já upřednostňuju kočárek, ale každá věc má svůj rub a má svůj líc

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté ve městě

Příspěvek od trainzjohny » 04.8.2009 19:31

chemik87 píše:Zatleskám si, nikdo jinej to za mně neudělá ...
Za takový nápad bych tě radši vypískal. Z prostého důvodu, že cyklista může klidně šlapat (od toho to kolo má) ale kočárek s doprovodem k jízdě na větší vzdálenost nějak moc není.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Cyklisté ve městě

Příspěvek od chemik » 04.8.2009 18:41

Jabberwocky píše: Že přede mnou jakožto cyklistou bude mít přednost vozík nebo kočárek, je jasné
Nevím, proč by to mělo být jasné... Zpoplatnil bych přepravu kola a zrovnoprávnil bych vztah kočár-kolo. Ať se hádaj cestující a ty ať kvůli tomu nemusíš vylézat z kokpitu... 8-) 8-)

=D> =D> =D> =D>
Zatleskám si, nikdo jinej to za mně neudělá :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: Cyklisté ve městě

Příspěvek od dušan » 04.8.2009 18:07

MF píše:A já bych to velebnosti zakázala! Kolo má šlapky na to, aby se s ním jezdilo do kopce. Kdyby je nemělo, tak je dělané jen na jízdu z kopce a pak by cesta elektrikou byla oprávněná :) To je jako kdybych s autem jezdil z kopce s vypnutým motorem a do kopce se nechal vytáhnout tramvají :lol: abych ušetřil síly/benzin.
jak trefné

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Cyklisté ve městě

Příspěvek od MF » 04.8.2009 18:05

A já bych to velebnosti zakázala! Kolo má šlapky na to, aby se s ním jezdilo do kopce. Kdyby je nemělo, tak je dělané jen na jízdu z kopce a pak by cesta elektrikou byla oprávněná :) To je jako kdybych s autem jezdil z kopce s vypnutým motorem a do kopce se nechal vytáhnout tramvají :lol: abych ušetřil síly/benzin.

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: Cyklisté ve městě

Příspěvek od dušan » 04.8.2009 17:30

Proxy píše:Já myslím, že není nutné příliš přemýšlet, protože linky, kde se s kolama může jsou uvedeny s příslušnou poznámkou v jízdním řádě. Pokud se tramvajákovi chce někdo narvat do vozu s kolem - je nejlepší si zkontrolovat jízdní řád na zastávkovém sloupku.

TO BY SE TI CYKLISTÉ MUSELI NAMÁHAT SE NA TEN SLOUPEK PODÍVAT!
kdo se s nima má pak hádat? toto je totiž klasický případ toho, že když se nabídne prst, hned se chce celá ruka, v tomto případě celé tělo. Já nejsem proti tomu, abych někoho vyvezl na Barrandov, ale cesta po Plzeňské není přeci až tak namáhavá, tedy myšleno z Klamovky - Motol, jinde tedy dejme tomu kopce jsou.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Cyklisté ve městě

Příspěvek od Jabberwocky » 04.8.2009 17:04

chemik87: Jasně, takhle už se diskutovat dá a v zásadě máme i podobný názor. Reagoval jsem na tu citovanou větu, ta se mi hrubě nelíbila :devilsmokin Jinak je to samozřejmě o kompromisech a o tom, jak se ve městě všichni poskládáme. Že přede mnou jakožto cyklistou bude mít přednost vozík nebo kočárek, je jasné (i když bohužel, je mezi námi spousta takových, co by se hádali - to ovšem není tím, že jsou to cyklisti, nýbrž tím, že jsou to Češi, že ano ;-) )

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Cyklisté ve městě

Příspěvek od chemik » 04.8.2009 16:50

Jabberwocky píše:
chemik87 píše:Když už si teda pořídim kolo, tak si ho pořizuju snad pro to, abych na něm jezdil a né abych ho vozil v tramvaji.
Primárně jistě ano, ale jistá komplementarita kola a MHD se celkem nabízí. Městský cyklista si přece kolo nepořizuje proto, aby si něco dokazoval tím, že nemusí vlézt do tramvaje. Nejde o způsob sportovního vyžití (jasně, trochu ano, ale opravdu jen trochu), ale o způsob pohybu z bodu A do bodu B. Tohle "sektářské" myšlení - ty jsi, cyklista, tak jeď na kole a nepleť se mezi cestující - je principiálně špatně. Všichni se potřebujeme nějak přesunout a volíme z našeho hlediska optimální způsob nebo kombinaci způsobů. JAK to provést, tedy kam kola pustit, aby nepřekážela ostatním atd., o tom už lze diskutovat a hledat řešení, ale to apriorní vyloučení "máš kolo, tak šlap" je konina.
Já neříkám že je špatné nabízet přepravu kol, ale přednost v tramvaji by měli mít obyčejní cestující a měl by jim být poskytnut jistý komfort, za který si platí. Kdybych byl zaměstnán někde v kanceláři a jel ve středu odpoledne z práce domů, oděn do saka a slušivých kalhot, jistě bych ocenil, aby se o můj oděv v přeplněné tramvaji neotíral zamaštěný řetěz.
A řešit situaci kdo má přednost, jestli kolo nebo kočárek je také dobré. Když upřednostním kočárek, jistě mě mohou cyklisté nařknout z diskriminace, což mají pravdu. Pokud upřednostním kolo, před kočárkem, cestující mě označí za hulváta, jenž nedopřeje nebohé mamince s kočárkem cestu domů...
Není to snadné...

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté ve městě

Příspěvek od Proxy » 04.8.2009 16:44

chemik87 píše:Když už si teda pořídim kolo, tak si ho pořizuju snad pro to, abych na něm jezdil a né abych ho vozil v tramvaji. Já vim pendrek odkud kam se smí přepravovat a onehdá když ještě 17 končila na výstavišti, diskutoval jsem tam s kolegama z linky 5 na toto téma, protože na nástupní zastávce se objevila 2 kola. Ani jeden z těch dvou "pětkařů" nevěděl a proto jsem byl rád, že jsem odjížděl až po té 5, která si ho tam nechala naložit. Nebejt tady zde příspěvku od MOpa, tak doteď žiju v nevědomosti... :cry:
Já myslím, že není nutné příliš přemýšlet, protože linky, kde se s kolama může jsou uvedeny s příslušnou poznámkou v jízdním řádě. Pokud se tramvajákovi chce někdo narvat do vozu s kolem - je nejlepší si zkontrolovat jízdní řád na zastávkovém sloupku.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Cyklisté ve městě

Příspěvek od Jabberwocky » 04.8.2009 16:30

chemik87 píše:Když už si teda pořídim kolo, tak si ho pořizuju snad pro to, abych na něm jezdil a né abych ho vozil v tramvaji.
Primárně jistě ano, ale jistá komplementarita kola a MHD se celkem nabízí. Městský cyklista si přece kolo nepořizuje proto, aby si něco dokazoval tím, že nemusí vlézt do tramvaje. Nejde o způsob sportovního vyžití (jasně, trochu ano, ale opravdu jen trochu), ale o způsob pohybu z bodu A do bodu B. Tohle "sektářské" myšlení - ty jsi cyklista, tak jeď na kole a nepleť se mezi cestující - je principiálně špatně. Všichni se potřebujeme nějak přesunout a volíme z našeho hlediska optimální způsob nebo kombinaci způsobů. JAK to provést, tedy kam kola pustit, aby nepřekážela ostatním atd., o tom už lze diskutovat a hledat řešení, ale to apriorní vyloučení "máš kolo, tak šlap" je konina.
Naposledy upravil(a) Jabberwocky dne 04.8.2009 16:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Cyklisté ve městě

Příspěvek od chemik » 04.8.2009 15:48

Když už si teda pořídim kolo, tak si ho pořizuju snad pro to, abych na něm jezdil a né abych ho vozil v tramvaji. Já vim pendrek odkud kam se smí přepravovat a onehdá když ještě 17 končila na výstavišti, diskutoval jsem tam s kolegama z linky 5 na toto téma, protože na nástupní zastávce se objevila 2 kola. Ani jeden z těch dvou "pětkařů" nevěděl a proto jsem byl rád, že jsem odjížděl až po té 5, která si ho tam nechala naložit. Nebejt tady zde příspěvku od MOpa, tak doteď žiju v nevědomosti... :cry:

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté ve městě

Příspěvek od MOp » 04.8.2009 15:32

Stale lepsi kolo, nez 5x kocarek + vozik v Porsetre. To nebylo k hnuti...

Pro ty kdo neveri, ze to jde - zde navod na uskladneni tolika kocarku. 1x kocarek v ulicce nahore, 1x kocarek v prvnim kloubu nahore, dole na plosine vozickar + 2x kocarek a slozene "golfky" v ulicce smerem dozadu. Vymena cestujicich a vystup trval asi 3 minuty...

Kdyz mi tato NEGARANCE prijela onehda na lince 20 na Vitezne namesti, byl jsem tak v soku, ze jsem ani nevytahnul fotak..

Zamčeno