Kolektivní smlouva DPP a.s pro rok 2008

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
S_M_Lomoz
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 06.3.2005 22:30
Bydliště: Praha

Re: Kolektivní smlouva DPP a.s pro rok 2008

Příspěvek od S_M_Lomoz » 27.10.2007 20:05

Osobně bych si tipl, že ty nejhorší body jsou tam jen proto, aby bylo co při jednání obětovat a jiné prošly snadněji. Rozhorleným oponentům je dovoleno škrtnout z toho seznamu tři, ale s libovůlí podniku třeba i čtyři nejhorší body (podívejte, jak jsme kompromisní, co všechno vám povolíme a z čeho ustoupíme), a ještě tam toho dost zůstane. Běžná politika vyjednavačů.
Ovšem i z libovolné kombinace tří bodů z těch sedmi je na blití, o tom žádná.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Kolektivní smlouva DPP a.s pro rok 2008

Příspěvek od MF » 27.10.2007 19:25

Stále se mi chce blejt, kdyby mi daly sedm platů tak si za jeden udělám papíry na bus a budu jezdit u nás v ČSAD. Sice za méně, ale ušetřím za dopravu do práce. Pohoda klídek. Za zbylých šest platů bych dal dohromady zbytek baráku. Nojo, ale jsem hold nepostradatelný :lol: a tak mám smůlu #-o

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolektivní smlouva DPP a.s pro rok 2008

Příspěvek od demon » 27.10.2007 10:57

PvvS píše:demon : no tak pdle toho co jsi napsal, bych ja osobne byl tak rychle pryc, ze by na vratnici po me zustaly akorat litacky..
Od nás to zvažuje taky dost lidí, nicméně je to jen nástřel podniku, kterej nemá šanci na schválení.
I když na druhou stranu, takhle nesmyslně arogantní a drzá parodie návrhu KS ze strany podniku ještě nezazněla, tohle několikanásobně převyšuje i ten loňskej pokus...
Vedení podniku evidentně naprosto rezignovalo na jakýkoliv snahy o zamezení mrhání finančními prostředky, ale zaměřilo se šetření tam, kde je to nejvíc vidět a kde sklidí od magistrátu největší aplaus. =D>
Takže žádná cesta vypovídáním nevýhodných smluv a ukončování nákupů nepotřebných nesmyslů, ale rovnou hurrááá za snižováním mzdových prostředků a rozdáváním výpovědí.

A poslední odcházející zhasne... :cry:

Uživatelský avatar
7001
Uživatel
Příspěvky: 204
Registrován: 30.8.2004 8:31
Bydliště: V bezpečné vzdálenosti od Prahy...

Re: Kolektivní smlouva DPP a.s pro rok 2008

Příspěvek od 7001 » 26.10.2007 22:28

Tak kde má milý magistrát ušetřit, když nutně potřebujeme chobotnici na Letné a olympiádu. Bez toho se fakt neobejdem. :smt043

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolektivní smlouva DPP a.s pro rok 2008

Příspěvek od PvvS » 26.10.2007 21:53

demon : no tak pdle toho co jsi napsal, bych ja osobne byl tak rychle pryc, ze by na vratnici po me zustaly akorat litacky..

I.am.good

Re: Kolektivní smlouva DPP a.s pro rok 2008

Příspěvek od I.am.good » 26.10.2007 21:41

demon píše:Tak nevim goode, kde vidíš alespoň to minimální navýšení (2%) ?
Já nic nevidím. :) Já jen jednomu vrchnímu mistrovi oznámil svůj požadavek na zvýšení tarifního stupně (jediný způsob, jak skutečně dostat přidáno) a rovnou jsem mu oznámil, že pakliže toto nebude naplněno, tak toto může brát jako ústní výpověď (to nám nový ZP umožňuje).
V pondělí budu jednat s druhým vrchním a uvidíme. Jsem plně připraven opustit tenhle zk.....ej podnik, kterej místo aby opravdu šetřil na pravejch místech, tak odrbe všechny. :)
Pápá, lálá, pápá dýpí.

taky jsem naštvanej, ale prosím slušně v mezích možností. moderátor dušan

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolektivní smlouva DPP a.s pro rok 2008

Příspěvek od demon » 26.10.2007 21:11

Tak abych to shrnul:
1) příplatky za praxi se snižují z 5,- Kč (9,- Kč u řidičů) až na 0,- Kč (5,- u řidičů),
2) roční příspěvek na rehabilitaci 4 500,- Kč se krátí v některých případech až na 0,- Kč,
3) ruší se pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu, nově si bude muset každý mimo řidičů MHD hradit toto pojištění sám,
4) ruší se poukázky na stravování za přesčasové hodiny (za směnu o délce 12 hod. a víc),
5) u dělnických profesí se prodlouží pracovní doba z 37,5 hodiny na 40 hodin,
6) navýšení mzdového tarifu se zvyšuje o cca 2,- Kč/hod. ročně,
7) kolektivní výkonostní odměny jsou ještě podstatně méně nárokové než byly dosud...

Tak nevim goode, kde vidíš alespoň to minimální navýšení (2%) ?

Ovšem zaměstnanci, kteří mají být propuštěni uvolňovaní v důsledku organizačních změn obdrží od zaměstnavatele při projednávání informační brožuru ! =D>

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolektivní smlouva DPP a.s pro rok 2008

Příspěvek od demon » 26.10.2007 20:31

Z dnešní MFD:
Řidiči hrozí stávkou
Praha - Nejočekávanější dokument roku pracovníky Dopravního podniku ani trochu nepotěšil.

V čerstvé kolektivní smlouvě, kterou navrhuje vedení největšího pražského zaměstnavatele, si mohou přečíst, kolik budou brát příští rok.
„Chtěli bychom zvýšit platy aspoň o devět procent, pod sedm nejdeme. Ale vypadá to, že dosáhneme sotva pěti procent, a to je na odchod,“ uvažuje jeden z odborářů – řidič autobusu, který si nepřál být jmenován. Návrh ale předčil i nejčernější představy zaměstnanců. Strojvůdcům metra a řidičům tramvají a autobusů se zvýší v příštím roce plat o 2,35 procenta, tedy zhruba o míru inflace, ostatní profese dostanou nádavkem pouze jedno procento.
„Takový návrh absolutně odmítáme,“ říká odborový šéf Jiří Obitko, který v nejbližších dnech seznámí s návrhem všechny podnikové odborové organizace. Pokud vedení Dopravního podniku neustoupí, podpoří odboráři své požadavky demonstrací před magistrátem.
„Pokud to nepomůže, nevylučuji, že dojde i ke stávce. Ale to je krajní řešení,“ dodal Obitko.
Navíc management přišel s novinkou – kolektivní smlouva by měla být dojednána na dva roky. Dosud byla vždy po roce obnovována.
„Je to návrh, budeme o něm dál jednat. Ale každý ví, že příští rok bude muset podnik hospodařit s podstatně menším objemem peněz než doposud, a náš návrh vychází z reálných možností,“ stojí si za projektem ředitel Dopravního podniku Martin Dvořák.
V letošním roce rozdal Dopravní podnik mezi 12 a půl tisíce zaměstnanců osm set výpovědí.
„Ušetřené peníze se v našem rozpočtu projeví až v druhé polovině příštího roku,“ řekl Dvořák. Na tyto peníze si ale řidiči nároky dělat nemohou, protože půjdou na zlepšení služeb pro cestující.
Výpovědi však pokládají svým šéfům na stůl zaměstnanci i dobrovolně. „Postupně nám ukrajují z našich výhod, ruší se svozy pro řidiče, ti pak musí do depa autem, šetří se všude, i na úklidu vnitřku vozidla,“ říká řidič autobusu, který nechce být jmenován. Podle něj spousta řidičů čeká jen na definitivní znění kolektivní smlouvy. „Spousta řidičů je odhodlaná od ledna odejít,“ prohlašuje řidič.
Dopravní podnik má však v nové smlouvě zakotveno i lákadlo pro nováčky, příplatek ke mzdě. „Je to jen falešné přehazování hromádek, někde přidají, jinde vezmou,“ je přesvědčen Obitko. Obě strany se k jednání sejdou v polovině listopadu.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Kolektivní smlouva DPP a.s pro rok 2008

Příspěvek od MF » 26.10.2007 15:08

No chce se mi blejt velebnosti! Je to opravdu výsměch. Chtějí ušetřit úplně na všem (penzijní, relaxpass). Přitom zrovna toto si odepisují z daní. Vystoupil jsem z většinových odborů, protože dávat jim téměř 300 kč měsíčně za nic a pak k vánocům dostat kolekci za 200,- to vážně ne. S..u na ně.

I.am.good

Kolektivní smlouva DPP a.s pro rok 2008

Příspěvek od I.am.good » 25.10.2007 21:17

Vážení kolegové,
četli jste už návrh kolektivky na rok 2008 a i 2009??? K dostání je na intranetu a i na internetu se určitě najde, tentokrát se s tím podnik ani nijak netají...
Nevím jak vám, ale mě se chce zvracet. Náš drahý podnik navrhuje zvýšení tarifního základu během příštích dvou let o cca 4Kč. Takže tak o 3,5%. Následně zvedne "prémie" o 5%, takže celkově nám chce v průměru přidat do konce roku 2009 o 8,5% oproti stávajícímu stavu. Mno, takhle to nevypadá zle, ale když uvážíme to asi 2% navýšení letos, tak se dostáváme k navýšení kolem 10% během tří let. Například v oblasti nájmů ovšem cena za tu dobu půjde o 100% nahoru... U potravin díky zvýšené DPH minimálně o ty 4% body, nicméně během tří let to bude určitě také alespoň další 4%. To se nám to pěkně zdražuje... A náš podnik se takhle štědře plácne přes kapsu.. :?
Navíc nám ale zase podnik sníží příplatky za praxi o 2Kč. Tak to zase je procento a něco dolů.
A to jsme jenom u řidičů. Ostatní pracovníci na tom budou ještě hůř...
Asi nechápu uvažování DPP. Kvalifikovaný elektrikář, zámečník, ten si v dnešní době najde v Praze mnohem lépe placené místo.. Takže u DPP zůstanou akorát lidi vysokého věku, kteří už před důchodem jsou rádi, že vůbec mají práci. A pak mladí lidé, kteří ale zůstávají z "lásky" ke své profesi, k MHD. No a flákači, kteří využívají ještě zatím stále klidu a pohodičce u DPP. Tito ale, doufejme, už dlouho tu pracovat nebudou. Je fakt, že spousta šikovných mladých lidí už DPP opustila....


Mám rád svou práci, ale po shlédnutí tohoto návrhu se začínám poohlížet o zajímavé práci jinde...
Jak rád říká ing. Dvořák - bude se všechno točit kolem řidičů. Fajn. akorát jsem zvědav, co budou za chvíli řídit.

Zamčeno