Kolektivní vyjednávání

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Přijdete se podpořit?

Anketa končí za 13.12.2007 22:48

ANO je to v zájmu nás všech
11
46%
NE nemám volno, čas
9
38%
NE nevadí mi, že mi nepřidají
2
8%
NE pro DP budu dělat i zadarmo
2
8%
 
Celkem hlasů: 24

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Demonstrace

Příspěvek od radek31 » 10.12.2007 11:17

9001 píše:Hezky ses pochválil, ale neměl by si nechat hodnocení svých pracovních výkonů na někom jiném než na sobě? Provoz v Praze je sice hustčí, jenže se zavádením preference se podmínky zlepšují. Mám na mysli především podélné prahy. Jinak střídané přestávky jste si přece vymohli přes odbory, takže s těma bych neargumentoval.
ty jsi zase naivní - preference? papírově možná, ale k čemu je preference, když nefunguje? třeba v Revoluční, když tam pokaždé nějaký imbecil v autě zaparkuje na zákazu a na kolejích je potom 30 aut? jen pro zajímavost má to ten pěkný důsledek, že se zbytečně vybírá volno pro tramvaj, která stejně nemůže jet a na mostě se v levém odbočovacím pruhu dělá kolona jako kráva - vše jen proto, že někdo ušetřil pár metrů podélných prahů
a taková řešení potkávám v celé Praze

střídané přestávky musí podnik zavádět, protože má výjimku jen do konce 2008 a potom ho úřady sejmou za to, že popojíždění ve smyčce není přestávka - takže to budeme mít horší asi na všech linkách

proč bych se nepochválil? já nejlépe vím, jak jsem letos pracoval - 0 nehod, 0 SH, 0 absencí a jiných problémů, 2x zvýšení kvalifikace, skoro nejvíc odpracovaných hodin v naší vozovně, 0 minut volna dle KS nebo nemoci - takže mi můžeš víš co

jak už tu bylo napsáno, někoho ta práce holt baví a dává podniku šanci - přece jenom do mě investoval už slušné prachy, tak se snažím vydržet co nejdéle (ale jestli můj plat reálně půjde dolů, ...) - ono koupit si v Praze byt není sranda
můžeš mi věřit, že ti schopnější si práci najdou okamžitě a i kdyby byla placená stejně nebo o chlup hůř, pohodovější bude určitě!

každopádně by ses měl spíš zamyslet nad tím, kdo v těch tramvajích zůstane, když odradíš ty schopnější

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Demonstrace

Příspěvek od MF » 10.12.2007 9:54

9001 píše:
radek31 píše:
já za sebe říkám, že pracuji pořád lépe a práce je stále obtížnější (provoz v Praze, střídané přestávky atd atd), takže mě nabídka zaměstnavatele, že mi reálně sníží plat, silně uráží
Hezky ses pochválil, ale neměl by si nechat hodnocení svých pracovních výkonů na někom jiném než na sobě? Provoz v Praze je sice hustčí, jenže se zavádením preference se podmínky zlepšují. Mám na mysli především podélné prahy. Jinak střídané přestávky jste si přece vymohli přes odbory, takže s těma bych neargumentoval.

Ale ted pro všechny kterým se nelibí podmínky v DP. Řeknětemi proč zůstáváte v práci na kterou pořád nádávate, jak zaměstnavatel s vámi vyjeb... atd. V Praze je nejmenší nezaměstnanost v ČR. Nebo to je tím, že nejste schopni dělat nic jiného?
No nejspíš zůstáváme proto, že nás ta práce zatím baví. Zůstáváme také proto, že stále doufáme, že se situace zlepší a že její hodnocení bude odpovídat aspoň průměru. Schopnost dělat jinou práci jistě máme. Já sám uvažuji o odchodu. Počkám jak se podnik vytáhne a začnu se ohlížet po jiné profesi. A to mi ještě mnozí můžou závidět, protože kromě HPP u DP mám u DP i VPČ s různými možnostmi uplatnění. I přes tyto výhody jsem stále v kontokorentu a to nemám kromě hypotéky na dům 8 tis./m, placení životních pojistek (kvůli ručení na dům) vůbec žádné jiné půjčky. Přesto že neutrácím za zbytečnosti žijeme od výplaty k výplatě - manželka je na mateřské. Takže ono hned tak jít dělat něco jiného není sranda. Brzy práce u DP bude vhodná tak pro mlaďasy, kteří bydlí u rodičů v Praze (nedojíždějí), nemají ani holku se kterou by utráceli v kinech a s výplatou pak zřejmě vyjdou. Ovšem si nic neušetří, nic závratného za ty prachy nepořídí.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Demonstrace

Příspěvek od Absolut » 10.12.2007 9:52

9001: Jsi fakt chytrej jak rádio. Radka ta práce totiž baví. A to je problém docela hodně lidí. Můj taky. Pracuju za X tisíc, práce mě baví a mám super kolegy. Mohl bych jít jinam za Y tisíc, kde Y = 2*X. Pročpak to asi neudělám? Co myslíš, rozumbrado?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace

Příspěvek od 9001 » 10.12.2007 9:32

radek31 píše:
já za sebe říkám, že pracuji pořád lépe a práce je stále obtížnější (provoz v Praze, střídané přestávky atd atd), takže mě nabídka zaměstnavatele, že mi reálně sníží plat, silně uráží
Hezky ses pochválil, ale neměl by si nechat hodnocení svých pracovních výkonů na někom jiném než na sobě? Provoz v Praze je sice hustčí, jenže se zavádením preference se podmínky zlepšují. Mám na mysli především podélné prahy. Jinak střídané přestávky jste si přece vymohli přes odbory, takže s těma bych neargumentoval.

Ale ted pro všechny kterým se nelibí podmínky v DP. Řeknětemi proč zůstáváte v práci na kterou pořád nádávate, jak zaměstnavatel s vámi vyjeb... atd. V Praze je nejmenší nezaměstnanost v ČR. Nebo to je tím, že nejste schopni dělat nic jiného?

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace

Příspěvek od 2217 » 09.12.2007 22:43

ambice na tramvajačku jsem svého času měla taky (než mi došlo, že slabozrací NE), takže bych i přišla, ale jaksi mám školu so sedmi večer. :(

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Demonstrace

Příspěvek od radek31 » 09.12.2007 21:26

příkladu Francie se taky bojím, ale co se dá v našich podmínkách dělat? zaměstnavatelé každý rok navrhují růst platů pod hranicí inflace, to přece není normální :-(
buď pracujeme stále stejně ve stejných podmínkách a růst by se měl rovnat inflaci
nebo pracujeme lépe, případně v horších podmínkách nebo obojí - růst by měl být nad inflaci
nebo pracujeme hůř - motivace, donucení k lepšímu výkonu, pokud to nezabere, tak vyhazov

já za sebe říkám, že pracuji pořád lépe a práce je stále obtížnější (provoz v Praze, střídané přestávky atd atd), takže mě nabídka zaměstnavatele, že mi reálně sníží plat, silně uráží

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Demonstrace

Příspěvek od Jabberwocky » 09.12.2007 21:10

9001 píše:Měli byste si brát příklad z Francie a nebo Německa. Tam když se řekne že nic nepojede, taky ne.
No, nejsem ekonom a nechci Vám ani dělat stávkokaza, ale osobně bych se zrovna příkladu Francie dost bál. Tyhle představy, že prosperita a blahobyt se dají vystávkovat, to je spolehlivá cesta do problémů. A jak si na to jednou společnost navykne, ne a ne se toho zbavit. Já totiž mám strach z několika věcí (a můžete k tomu zahrnout třeba i tu stávku učitelů, ať nestřílím jen do Vašich řad):
1) Že se stávkování nakonec chytí kdejaký nemyslící trouba a ustupovat se bude těm nejhlasitějším.
2) Že se to nebude řešit systémově, nýbrž že se jen hlouběji zasekne schodková sekera a výsledkem splněných požadavků budou větší dluhy a následně inflace.

Bojím se, bojím... ;-(

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace

Příspěvek od Tonda Ježek » 09.12.2007 20:22

Proxy píše: Myslím si, že ta demostrace je důležitá, protože si toho aspoň všimnou média ...
Jen aby to nedopadlo nakonec tak, že do toho vstoupí velký Pavlík (musí si přeci vylepšit image po zpackaném tažení proti knihovně) a milostivě přihodí pár miliónků. Po té šaškárně co předvedli ohledně zdražování jízdného, bych se vůbec nedivil :roll:

poliklinikavysocany
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 18.11.2007 18:13
Bydliště: Kousek od "poliklinika vysočany" u "potoku" "Rokytka"

Re: Demonstrace

Příspěvek od poliklinikavysocany » 09.12.2007 17:17

I když zatím studuji tak se tam podívám (a taky když to mám skoro za rohem), taky bych chtěl jednou skončit u podniku... tak se o to musím zajímat 8-) takže se tam ukážu...

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace

Příspěvek od Proxy » 09.12.2007 16:25

radek31 píše:asi půjdu, mám dovolenou, tak proč ne ...
Také budu mít dovolenou, takže se tam zastavím ;-)

Myslím si, že ta demostrace je důležitá, protože si toho aspoň všimnou média a cestující budou vidět, že ač se zvyšuje jízdné, tak zaměstanci DPP z toho neuvidí ani korunu :oops:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Demonstrace

Příspěvek od MF » 09.12.2007 15:26

Nám nabízejí 3,5pct. chceme 10pct. a když dají 7, tak to bude dobré. Lepší si říci o víc a dostat střed, než o méně a dostat minimum. S tou škodovkou - stejně jsou to hajzlíci. Fabrika, která vydělává miliardy (na rozdíl od DP, který bude stále prodělečný) a nechtějí pustit pár korun navíc.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace

Příspěvek od 9001 » 09.12.2007 15:20

Fořtík píše:
9001 píše:Stávka je sice dobře fungující věc, ale ne v našich poměrech. Tady jsou spíš k smíchu. Viz stávka Škodovky, myslím před rokem odborových organizací a vlastně i stávka tramvajáků před lety. Měli by by jste si brát příklad z Francie a nebo Německa. Tam když se řekne že nic nepojede, taky ne :wink:
Tak pozor - škodováci svého dosáhli. :wink: Jinak souhlasím s myšlenkou, že by se všichni naši odboráři měli podívat, jak to funguje třeba v té Francii. 8-)
Se škodovkou nevím. Dostali nakonec místo 7 myslím 13 procent a chtěli něco přes 20. A ještě se nakonec vedení domluvilo s odbory, že auta co se nevyrobila dodělají o víkendech, takže v to moc velké vítězství nevidím.
Ale to jsme odbočili od tématu.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Demonstrace

Příspěvek od MF » 09.12.2007 15:08

mám dvakrát po sobě KGX-22

VareckaJ
Uživatel
Příspěvky: 359
Registrován: 22.8.2007 20:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace

Příspěvek od VareckaJ » 09.12.2007 15:04

MF píše:
Varecka píše:Tak já zajdu do vozovny, aby aspon něco jelo, jako že sem "brigádník" ( jen mi chlapi musíte sfalšovat papíry ) :D
Půjčil bych ti svoje, ale mám mezi nočníma a tak by to neprošlo. :D
a co máš ? :)

Nin
Uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: 30.10.2007 9:12

Re: Demonstrace

Příspěvek od Nin » 09.12.2007 12:30

12.12 mam mit odpoledni,ale mam prisliben prohoz takze budu tam cim vice tim lepe...

Zamčeno