Kolektivní vyjednávání

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Přijdete se podpořit?

Anketa končí za 13.12.2007 22:48

ANO je to v zájmu nás všech
11
46%
NE nemám volno, čas
9
38%
NE nevadí mi, že mi nepřidají
2
8%
NE pro DP budu dělat i zadarmo
2
8%
 
Celkem hlasů: 24

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace

Příspěvek od martyn » 12.12.2007 0:20

...a pokud vím, tak na SŠ vzdělání už se na metru taky striktně nehraje. Pokud metráci upřesní, budu rád.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Demonstrace

Příspěvek od radek31 » 12.12.2007 0:16

MOp píše:Povazuji za zverstvo, ze nejsou ani po x letech stale ridicske profese stejne ohodnoceny a nic se v tomto smeru nemeni tzn. bus, tram a metro stejna hodinova mzda a o neco malo vyse instruktori /je jedno jakeho druhu dopravy/.
taky to nechápu
především proto, že za posledních několik let je provoz v Praze stále horší a řízení metra stále snadnější, přitom rozdíl platů je pořád stejný - divné

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace

Příspěvek od MOp » 12.12.2007 0:15

Povazuji za zverstvo, ze nejsou ani po x letech stale ridicske profese stejne ohodnoceny a nic se v tomto smeru nemeni tzn. bus, tram a metro stejna hodinova mzda a o neco malo vyse instruktori /je jedno jakeho druhu dopravy/.
Rust mezd je akceptovatelny, prihlednu-li k porovnani s prumernou mzdou, nejsou na tom tak spatne. Lecktery vysokoskolak ma mene nez ridic DPP.
Naposledy upravil(a) MOp dne 12.12.2007 0:17, celkem upraveno 1 x.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Demonstrace

Příspěvek od radek31 » 12.12.2007 0:12

pokud to beru izolovaně jako rozdíl let 07/08 tak je ten návrh docela OK
ale když si uvědomím, že jen letos jsem díky inflaci šel se mzdou asi o 2 % dolů, tak už to tak úžasné není - přidání 2,9 a 7,8% - inflace tipuju 4,8 a 5,5% - výsledek + 0,4 % - takže reálně nic moc (pro mojí kategorii 3-6 let)
navíc bych si dovedl představit prémie okolo 20% platu, aby bylo možné opravdu efektivně motivovat zaměstnance

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace

Příspěvek od martyn » 12.12.2007 0:01

Bez mého komentáře, jenom jako podnět k debatě... Co si o novém návrhu myslíte?
http://www.dp-arena.cz/1/index.php?opti ... &Itemid=46
http://www.dp-arena.cz/1/index.php?opti ... &Itemid=45

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace

Příspěvek od 2217 » 11.12.2007 15:43

Fořtík píše:
2217 píše:Ach Bože! Kam to lidstvo spěje? JE fakt, co tu napsal 9001 posledně.
Pokud myslíš to o těch Ukrajincích, tak to jsem psal já. Jenom to podle chybné citace vypadalo trochu jinak. (-X
To víš, že jsem myslela to tvé. Ale z citace jsem opsala jiné jméno... :oops:

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Demonstrace

Příspěvek od Pepa » 11.12.2007 0:12

9001 píše:Ale ted pro všechny kterým se nelibí podmínky v DP. Řeknětemi proč zůstáváte v práci na kterou pořád nádávate, jak zaměstnavatel s vámi vyjeb... atd. V Praze je nejmenší nezaměstnanost v ČR. Nebo to je tím, že nejste schopni dělat nic jiného?
Proč? Protože mě to baví a chtěl jsem to dělat. A myslim si, že nadávat budeš v každém zaměstnání na plat, pracovní podmínky atd. - pokud nebudeš politik... :lol:

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace

Příspěvek od Fořtík » 10.12.2007 22:25

2217 píše:Ach Bože! Kam to lidstvo spěje? JE fakt, co tu napsal 9001 posledně.
Pokud myslíš to o těch Ukrajincích, tak to jsem psal já. Jenom to podle chybné citace vypadalo trochu jinak. (-X

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Demonstrace

Příspěvek od XSC » 10.12.2007 20:59

Karotka píše:Pár řečnických otázek (bohužel na transparenty jsou moc dlouhé):
- Kdo tady před časem tvrdil, že řidič musí být "komunikátor", ovládat světové jazyky a vystupovat před klienty reprezentativně?
- Co když se něco potento, řidič bude muset dle kakastrofického scénáře udílet pokyny... leč nikdo mu neporozumí?
To je přece klasika. Plky manadementu se od reality liší stejně tak, jako se liší jejich platy od těch normálních :-)

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace

Příspěvek od 2217 » 10.12.2007 16:27

Karotka píše:Pár řečnických otázek (bohužel na transparenty jsou moc dlouhé):
- Kdo tady před časem tvrdil, že řidič musí být "komunikátor", ovládat světové jazyky a vystupovat před klienty reprezentativně?
- Co když se něco potento, řidič bude muset dle kakastrofického scénáře udílet pokyny... leč nikdo mu neporozumí?
Tak budeme muset vymyslet alternativní komunikační systém tramvajácko - kaštanský. :lol: úkol pro nás, speciální pedagogy na několik příštích let. :D Bohužel, diplomku píšu na něco jiného. :( Tak až za dva roky, chlapče...

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: Demonstrace

Příspěvek od Karotka » 10.12.2007 16:11

Pár řečnických otázek (bohužel na transparenty jsou moc dlouhé):
- Kdo tady před časem tvrdil, že řidič musí být "komunikátor", ovládat světové jazyky a vystupovat před klienty reprezentativně?
- Co když se něco potento, řidič bude muset dle kakastrofického scénáře udílet pokyny... leč nikdo mu neporozumí?

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace

Příspěvek od 2217 » 10.12.2007 15:56

Ach Bože! Kam to lidstvo spěje? JE fakt, co tu napsal 9001 posledně. To jsme to dopracovali! Asi se začnu učit rusky, abych jednou rozuměla tramvajákovi, až mi bude popisovat, kam a kudy jede #-o . VE své vlastní zemi! A český lid bude jeden z nejvíce nezaměstnaných, rpotože všechno oddělají Ukrajinci a jiní Východňané za tuhle mzdu. Až si ovšem tito "nahrabou", půjdou zpátky k sobě, zbudují si lepší ekonomiku a my se můžeme jít všici zahrabat. Nevím, kolik bere tramvaják, ale osobně bych to ohodnotila tak kolem 30 tis. čistýho, za to, co musí dělat, možná víc. Za míň jak 30 bych do toho nešla vůbec. A že by mě to asi i bavilo. HOlt je to asi práce, kterou musí jeden doopravdy milovat.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace

Příspěvek od jara » 10.12.2007 12:20

Fořtík píše:Nakonec to skončí tak, že tyto organizace najmou cvičené opice z východu, povýší je od lopat do sak a košilí a ti nahradí kvalitní českou pracovní sílu. Trochu mne děsí představa, že na základních a středních školách budou vyučovat český jazyk ukrajinci. Teď je to sranda, ale kdo by chtěl dělat za almužnu? Naše školství k tomu spěje mílovými kroky. No, to jsem se trochu vzdálil...
No ono stačí jít dneska do kde jakého supermárketu a tam zachvilku se slovníkem také nebudeš rozumět co ti paní nabízí. Ted je to většinou jen slovenština ale co bude za rok?? Opravdu si myslím, že se musí začít něco dělat. A chápu že postupně začnou lidé odcházet od podniku. Protože přeci jen mají práci od noci do noci. A podle toho má být také zaplacena. A hold lidé co dělají v kanceláři tak by měli mít méně než lidé v provozu. Což si myslím, že je dneska i naopak. Oni by začali odcházet z kanceláří sami a nemuselo by se jim dávat odstupné. Ale to že začnou odcházet řidiči/dispečeři/pracovníci udržby/dozorčí apod. není dobrý krok. Kdo pak bude živit ty kancelářský?????

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace

Příspěvek od Fořtík » 10.12.2007 11:49

9001 píše:Ale ted pro všechny kterým se nelibí podmínky v DP. Řeknětemi proč zůstáváte v práci na kterou pořád nádávate, jak zaměstnavatel s vámi vyjeb... atd. V Praze je nejmenší nezaměstnanost v ČR. Nebo to je tím, že nejste schopni dělat nic jiného?
Dobrá, kouknul jsem jen tak zběžně do tvého profilu. Jako brigádami si přivydělávající student asi těžko můžeš pochopit, proč doktoři, učitelé, popeláři, tramvajáci, kominíci chtějí přidat peníze za odvedenou práci. Jestliže práci, kterou odvádí tito pracovníci stejně dobře, nebo lépe, zaslouží si, aby jejich plat respektoval alespoň aktuální míru zdražování. A chci-li tyto pracovníky motivovat k lepším výsledkům, měl bych jim k platu - jako odměnu - přihodit i něco navíc. To znamená, že nemůžou za svojí práci dostávat pořád stejnou odměnu, protože chleba, mlíko, máslo taky nestojí pořád stejně.

Unás, ale i u učitelů, lékařů, popelářů je to přesně tak, jak popsal MF. Nakonec to skončí tak, že tyto organizace najmou cvičené opice z východu, povýší je od lopat do sak a košilí a ti nahradí kvalitní českou pracovní sílu. Trochu mne děsí představa, že na základních a středních školách budou vyučovat český jazyk ukrajinci. Teď je to sranda, ale kdo by chtěl dělat za almužnu? Naše školství k tomu spěje mílovými kroky. No, to jsem se trochu vzdálil...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace

Příspěvek od demon » 10.12.2007 11:33

9001 píše:Ale ted pro všechny kterým se nelibí podmínky v DP. Řeknětemi proč zůstáváte v práci na kterou pořád nádávate, jak zaměstnavatel s vámi vyjeb... atd. V Praze je nejmenší nezaměstnanost v ČR. Nebo to je tím, že nejste schopni dělat nic jiného?
#-o #-o #-o

Zamčeno