Nový dispečerský vůz KGX-22

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Líbí se vám? Hodí se pro činnost likvidace MU?

Anketa končí za 05.6.2008 11:02

Líbí a hodí se
25
48%
nelíbí a nehodí se
3
6%
Líbí se, ale nehodí se
2
4%
Nelíbí se, ale hodí se
13
25%
Vyhozené peníze
9
17%
 
Celkem hlasů: 52

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Nový dispečerský vůz KGX-22

Příspěvek od gabuliatko » 08.3.2008 17:25

myslim ze MF psal
protože sedím dál od volantu
tak bude asi problem opacny, neznam pana MF ale s mymi 2 metry tento problem chapu, natahovat se po radici pace, ktera v neparnych rychlostech spadne pod pristrojovou desku neni nic prijemneho

nastavit si sedadlo mohu, ale pokud se mi tam nevejdou nohy, tak je mi to k @3638

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový dispečerský vůz KGX-22

Příspěvek od trainzjohny » 08.3.2008 17:19

Jj, šlo čistě o ironii, beatlesák sám ví, jak je MF "malej" :lol:

Uživatelský avatar
Beatlesák
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: 07.4.2005 12:16
Bydliště: Neratovice/Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový dispečerský vůz KGX-22

Příspěvek od Beatlesák » 08.3.2008 16:44

Tady myslím ta narážka byla myšlena spíše ironicky :lol:

Davidf
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 15.5.2006 21:36
Bydliště: Kutnauer...jestli vám to něco řiká.

Re: Nový dispečerský vůz KGX-22

Příspěvek od Davidf » 08.3.2008 16:35

trainzjohny píše:
MF píše:.... Řadící páka byla nejdál od řidiče (na rozdíl od redukce a uzávěrky diferáku). Já s ní jel asi 3x a protože sedím dál od volantu, tak jsem řadil vždy akorát dvojku a pak čtyřku. Přece nebudu pokaždý vstávat, abych tam dal jedničku a trojku :) ...
Njn, měl jste pane trošku vyrůst :lol: trpaslíci tam nedosáhli :lol: :lol: :lol:
To teda musim bránit. Je mi 14, mám 160, a s nivou bezproblému jezdíme po lese i silnici. Nikdy se nevyrovná nějakým novým autům. Myslím že zrovna na polohu řidiče za volantem si nemusí nikdo stěžovat, teda pokud si umí nastavit sedadlo. Takže bych problém hledal mezi volantem a pedály.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový dispečerský vůz KGX-22

Příspěvek od trainzjohny » 07.3.2008 17:16

MF píše:.... Řadící páka byla nejdál od řidiče (na rozdíl od redukce a uzávěrky diferáku). Já s ní jel asi 3x a protože sedím dál od volantu, tak jsem řadil vždy akorát dvojku a pak čtyřku. Přece nebudu pokaždý vstávat, abych tam dal jedničku a trojku :) ...
Njn, měl jste pane trošku vyrůst :lol: trpaslíci tam nedosáhli :lol: :lol: :lol:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Nový dispečerský vůz KGX-22

Příspěvek od MF » 07.3.2008 10:13

Niva, která působila u DP byla taková ta s tou rádoby elektrikou či počítačem. To byl nejzásadnější problém. Měla též upravenou světlou výšku. Jinak to byl ale krám, který když vzal díru, tak pak ještě půl hodiny skákal. Řadící páka byla nejdál od řidiče (na rozdíl od redukce a uzávěrky diferáku). Já s ní jel asi 3x a protože sedím dál od volantu, tak jsem řadil vždy akorát dvojku a pak čtyřku. Přece nebudu pokaždý vstávat, abych tam dal jedničku a trojku :) Hrozný neauto. Jediný kdo jej měl rád byl jeden takový "oblíbený" kolega, ale on je takový vůbec "východně (a rudě) založený".

Znám pár lidí, kteří ji mají na horách (bez zbytečných elektrických vymožeností) a krom toho, že neskutečně žere jim slouží v celku dobře.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový dispečerský vůz KGX-22

Příspěvek od Proxy » 03.3.2008 21:51

Absolut píše:pane gabuliatko a pane proxi, jděte spolu na pivo :)
To není špatný nápad Absolute, ale kdo nám bude počítat čárky :?:
:smt030

Gabuliatko, pro ty co mne znají osobněji, a mají bujnou fantazii, tak ten návrh může působit docela pikantně, když se tam hledají vícesmysly @3662
:smt028

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nový dispečerský vůz KGX-22

Příspěvek od Absolut » 03.3.2008 17:11

pane gabuliatko a pane proxi, jděte spolu na pivo :)

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Nový dispečerský vůz KGX-22

Příspěvek od gabuliatko » 29.2.2008 22:27

Proxy: to sis to spatne vysvetlil
a/ je mi uplne suma fuk co si DPP koupi za vozidlo pro KGX-22 (mam s DPP pouze vztah tim, ze mam rocni legitimaci)
b/ pokud stalo jen 800tis tak je to super cena (tomu ale neverim), pokud je to rozdil ceny mezi nejakymi dvema auty (ale fakt srovnatelnymi), tak je by se tim dalo napr. na 2 roky zaplatit protazeni 4 paru spoju z Bohnic na Zamky, ale netusim jak jsi k te sume prisel
c/ pane se tusim ve zdejsi komunite lide oznacuji (predpokladam ze nejste pani)
d/ ze chtej lidi z GR hracku na tom nevidim nic spatneho kdyz jim to dozorci rada schvali

jako ostatni dispecerke auta bych osobne misto Fabii navrhoval Octavie, rozdil v porizovaci cene neni zas tak propastny jako cestovni comfort

navrhuji nekde u piva vykourit dymku miru ale imaginarni, pac nekourim
Zdenek

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový dispečerský vůz KGX-22

Příspěvek od syverin » 29.2.2008 18:08

Proxy píše: ...po otevřeném svršku :?: :shock: :!: Tak to snad ne (-X
Niva se na estakádě ocitla maximálně při několika zkouškách. V běžném provozu nebo při likvidaci mimořádnosti se její "terénní" vlastnosti nikdy nevyužily :(
No jistě, ale to vůbec neznamená, že by to auto nebylo potřeba. Pokud mám trať na otevřeném svršku, ke které se jinak, než po kolejích dostat nedá, musím na to mít i odpovídající vybavení.
Proxy píše:Ehm, o kolik centimetrů má Niva větší světlou výšku než třeba Scenic Cross :?: Já bych řekl, že Renault na tom bude nejen stejně, ale možná i lépe... :wink:
Nejde jenom o tu světlou výšku, ale i o fakt, které auto je stavěné na provoz v terénu. Něco jiného jsou obě tuhé nápravy, byť pořád na samonosné karoserii a něco jiného lehce přizvednutá nezávisle zavěšená kola.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový dispečerský vůz KGX-22

Příspěvek od Proxy » 29.2.2008 17:31

gabuliatko píše:tedy pane Proxy jake naklady na udrzbu s atypem. To mate jako predstavu ze Ford budou opravovat manici v Hostivari a ve skladu budete mit nahradni vyfuk co kdyby ? Neznam zakulisi DP ale u nas se vybrala jedna firma metodou kdo doda nejlevnejsi vozidlo v nejlepsi vybave (a ze v tom byl rozdil) a k te se jezdi i do servisu. No a predpokladam ze Ford se koupil a bude servisovat tam co dodavky Ford Transit.
Ale rad se necham poucit a to myslim docela vazne.
Zajímavé, že se tak rozčiluješ, až si mi z toho začal vykat :lol: Asi jsem šlápnul někomu na kuří oko 8-)
Spíš by mne zajímalo, kde je ta zmíněná úspora při zakoupení Fordu Ranger, který je o několik set tisíc korun dražší než srovnatelné vozy :?: Odhlédnu-li od toho problému, zda DP skutečně takové vozidlo potřebuje a rozhodovalo by se skutečně o koupi vozidla na základě výběru mezi několika typy s cílem získat nejlepší nabídku, tak neřeknu ani popel. Jenže bohužel žádný takový výběr nebyl proveden a v tom vidím ten problém... Myslím, že každý, kdo v podniku pracuje, tak ví jak by se oněch utracený cca 800 tisíc dalo použít daleko lépe...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Nový dispečerský vůz KGX-22

Příspěvek od gabuliatko » 29.2.2008 17:09

tedy pane Proxy jake naklady na udrzbu s atypem. To mate jako predstavu ze Ford budou opravovat manici v Hostivari a ve skladu budete mit nahradni vyfuk co kdyby ? Neznam zakulisi DP ale u nas se vybrala jedna firma metodou kdo doda nejlevnejsi vozidlo v nejlepsi vybave (a ze v tom byl rozdil) a k te se jezdi i do servisu. No a predpokladam ze Ford se koupil a bude servisovat tam co dodavky Ford Transit.
Ale rad se necham poucit a to myslim docela vazne.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový dispečerský vůz KGX-22

Příspěvek od 9001 » 29.2.2008 17:06

To Proxy : Řekni jak bez atypu by jsi chtěl vyřešit problém terénního vozu? Dát na všechny dispečerské vozy tento typ?
A řekněme u kdyby, třeba byly dispečerský auta Focusy, tak pořád bude Ranger atyp.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový dispečerský vůz KGX-22

Příspěvek od Proxy » 29.2.2008 16:34

gabuliatko píše:
Řekl, že není potřeba si nic domýšlet :wink: Vůně korupce bych zde cítil, i s ucpaným nosem :oops:
Ucpany noc ted mam, ale pet let starani se o firemni vozovy park rika ze cim mene typu a znacek, tim lepe. Neni treba videt za kazdym stromem bubaka.
Vzhledem k tomu, že ten Ford Ranger bude právě tím atypem, který zvýší náklady na údržbu, tak jedině souhlasím :wink:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový dispečerský vůz KGX-22

Příspěvek od demon » 29.2.2008 11:35

Proxy píše:...je uváděno jako minimální rozměr při plném zatížení vozu...
Pochopitelně totéž platí i pro Nivu a rozdíl mezi Crossem a standartním Scénicem jsou pouhé dva centimetry...
Ale jinak souhlasim, že srovnávání Crossu a Nivy je srovnávání jablek s hruškama, Cross z toho srovnání totiž vychází jako chudej příbuznej, kterej se jako auto do terénu tváří, zatimco Niva autem do terénu skutečně je.
A já s tim srovnánim nezačal...

Odpovědět