Dopravní školství

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Dopravní školství

Příspěvek od Damir Holas » 14.3.2008 11:39

7080 píše: Ty jsi zapoměl na "osu rotace" a klikový křídel a diferenciál? :D :D :D
Což o to, zrovna to, cos vyjmenoval, mi problémy nedělalo. Ale jednoho krásného dne jsem vyletěl na ložisku :wink:

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Dopravní školství

Příspěvek od 7080 » 14.3.2008 10:33

MOp píše:Doc. Pohl a dobré přednášky? To je opravdu velice povedený žert! Náplň je možná zajímavá, ale samotný přednes nic moc..

Jediné, co si vybavím, když se řekne doc.Pohl jsou modré síťovky a žloutenka ve vlasech doprovázené větou "To je ten sprrávný inžženýrrský přřístup pane kolego?".
Ty jsi zapoměl na "osu rotace" a klikový křídel a diferenciál? :D :D :D

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Dopravní školství

Příspěvek od Damir Holas » 14.3.2008 6:09

MOp píše:Doc. Pohl a dobré přednášky? To je opravdu velice povedený žert! Náplň je možná zajímavá, ale samotný přednes nic moc..

Jediné, co si vybavím, když se řekne doc.Pohl jsou modré síťovky a žloutenka ve vlasech doprovázené větou "To je ten sprrávný inžženýrrský přřístup pane kolego?".
Já právě myslel tu náplň. A popravdě, než se na zkoušku potom drtit samostudiem, to mi přijde daleko lepší tam chodit...

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní školství

Příspěvek od MOp » 13.3.2008 23:37

Doc. Pohl a dobré přednášky? To je opravdu velice povedený žert! Náplň je možná zajímavá, ale samotný přednes nic moc..

Jediné, co si vybavím, když se řekne doc.Pohl jsou modré síťovky a žloutenka ve vlasech doprovázené větou "To je ten sprrávný inžženýrrský přřístup pane kolego?".

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Dopravní školství

Příspěvek od Damir Holas » 13.3.2008 0:06

Pavel PS píše:
Damir Holas píše: Á, pan docent Pohl... :) Mno, to jsou velmi zajímavé přednášky, teď to ale myslím bez jakékoli ironie! Je to velmi vzdělaný a inteligentní člověk.
Vzdělaný určitě, jenže rozumná komunkace s nim je téměř nemožná :( Ovšem jeho předměty tak hrozné nejsou, pokud má teda člověk nějaký technický vlohy, ale takové fyziky :smt075
¨

Fyziky jsou dobrý, to je pravda... :lol:

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní školství

Příspěvek od Tom » 12.3.2008 23:41

Kdo nedá fyziku :) může eště sem: http://www.amaterskefilmy.cz/?page=7&id ... bb3592fc6e
:twisted:

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Dopravní školství

Příspěvek od KGX 63 » 12.3.2008 22:38

Pavel PS píše:Vzdělaný určitě, jenže rozumná komunkace s nim je téměř nemožná :( Ovšem jeho předměty tak hrozné nejsou, pokud má teda člověk nějaký technický vlohy, ale takové fyziky :smt075
Co se týče komunikace, záleží asi jak s kým. Já dělám ČVUT dálkově a zkouška u doc. Pohla zas tak obtížná nebyla. Navíc stačilo se zmínit, že jezdím s tramvají... :D Ne, vážně. Nechci nikoho odradit od studia na ČVUT, ale matiky a fyziky je tu přehršel, bohužel :?

Uživatelský avatar
Pavel PS
Uživatel
Příspěvky: 91
Registrován: 31.1.2007 21:29
Bydliště: tak už nejbližší vozovnou nejsou Střašidelnice, ani Pankrác, ale Kobylisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní školství

Příspěvek od Pavel PS » 12.3.2008 21:48

Damir Holas píše: Á, pan docent Pohl... :) Mno, to jsou velmi zajímavé přednášky, teď to ale myslím bez jakékoli ironie! Je to velmi vzdělaný a inteligentní člověk.
Vzdělaný určitě, jenže rozumná komunkace s nim je téměř nemožná :( Ovšem jeho předměty tak hrozné nejsou, pokud má teda člověk nějaký technický vlohy, ale takové fyziky :smt075

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Dopravní školství

Příspěvek od Damir Holas » 12.3.2008 19:31

Oskar píše:Mohu doporučit malou ochutnávku FD ČVUT: http://www.avc-cvut.cz/avc.php?id=1374

Prý to ale není tak strašné, jak to vypadá :)
Á, pan docent Pohl... :) Mno, to jsou velmi zajímavé přednášky, teď to ale myslím bez jakékoli ironie! Je to velmi vzdělaný a inteligentní člověk.

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní školství

Příspěvek od Oskar » 12.3.2008 19:25

Mohu doporučit malou ochutnávku FD ČVUT: http://www.avc-cvut.cz/avc.php?id=1374

Prý to ale není tak strašné, jak to vypadá :)

Uživatelský avatar
Beatlesák
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: 07.4.2005 12:16
Bydliště: Neratovice/Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní školství

Příspěvek od Beatlesák » 09.3.2008 22:45

Stránka školy -> http://www.vda.cz. ČT= Česká Třebová.

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Dopravní školství

Příspěvek od Damir Holas » 09.3.2008 21:59

Beatlesák píše:Já mám podanou přihlášku na VDA ČT(SŠ) Elektrická trakce v dopravě. Chci se tam moc dostat ale mám přirozeně strach :roll:
Što éto za zkratku? :shock: :)

Uživatelský avatar
Beatlesák
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: 07.4.2005 12:16
Bydliště: Neratovice/Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní školství

Příspěvek od Beatlesák » 09.3.2008 0:51

Já mám podanou přihlášku na VDA ČT(SŠ) Elektrická trakce v dopravě. Chci se tam moc dostat ale mám přirozeně strach :roll:

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Dopravní školství

Příspěvek od Damir Holas » 08.3.2008 22:18

Sirka píše:[Blbý no, ale časem to podle mě bude lepší, přeci jen tu není tak dlouho a voška může být docela příjemná varianta (v porovnání s VŠ) - mým představám je to asi nejblíž...
Ano, tohle je věc, která by mě samotného taky hodně zajímala. O VOŠkách slyším buď jen to nejhorší (3 roky k ničemu, ztracenej čas...) nebo naopak chválu (viz tady: http://www.hyperstudent.cz/view.php?cis ... 2008010007), ale kde je pravda? Nenašel by se tu nějaký student nebo absolvent?? Pravdou je, že je tam víc praxe, což zaměstnavatelé údajně cení, nicméně jen jestli to není jako s předvolebními plakáty, ty taky říkají vše možné a pak ten skutek často uteče... :? Každopádně jsem rád, že se to tu chytlo už první večer :)

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Dopravní školství

Příspěvek od Damir Holas » 08.3.2008 22:16

Sirka píše:Zajímavé téma. Končím SŠ a chtěl bych na dopravní školu. Ale ČVUT je moc technická (na to nemám a ani by mě to nebavilo) a na TF ČZU si plánuju podat přihlášku (ale pokud se dostanu i jinam, budu to rozmýšlet, přeci jen traktory taky nejsou to pravé). Teď sbírám spíš info o VOŠ v Masné, DiS je taky titul...
Mno, s tím Suchdolem... Nechci ti brát iluze, ale předměty ve všeobecném základu studia (= první dva ročníky) jsou ČVUTu dost podobný... Odlišnosti se samozřejmě najdou (např. na ČVUT jsou dva předměty zaměřené na materiály, a sice Kovy a kovové materiály a hned poté Speciální materiály a technologie, na ČZU, pokud se něco nezměnilo, je obojí narváno do jednoho předmětu, na druhou stranu na ČZU je dvousemestrová práce s AutoCADem, na což je na ČVUTu jen jeden předmět, dále: na ČVUT samostatné předměty Geometrie a Technická dokumentace, na ČZU jeden s názvem Technické kreslení, ale geometrii k tomu potřebuješ taky), ale v globálu se to moc neliší (snad ještě jen v tom, že na ČVUTu nemáš chemii, na ČZU jo). Z doslechu od lidí, co byli na ČVUTu a přešli, jsem slyšel, že ČZU vnímají jako jednodušší, ale je otázka, zdali tomu tak opravdu je, osobně tomu moc nevěřím. Ono jim se to možná jednodušší může zdát v tom, že už ty věci někde slyšeli (= na ČVUTu před odchodem). Ale ten, kdo šel po matuře rovnou na TF ČZU, by možná mluvil jinak...
Jinak jednu dobu jsem o TF ČZU taky uvažoval, konkrétně o oboru SM(R)AD (= Silniční a městská automobilová doprava), ale to už je vážně pryč... :) Čímž tě ale samozřejmě nechci nikterak ovlivňovat! :wink:
Naposledy upravil(a) Damir Holas dne 08.3.2008 22:39, celkem upraveno 3 x.

Odpovědět