Zátahové orientace

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Matošo
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 06.6.2007 11:46
Bydliště: Vršovice - z okna koukám na konečnou čtyřky
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od Matošo » 12.4.2008 17:30

Já myslim, že když bude do půl trasy normální konečná a až pak tam skočí třeba Pankrác, tak bude docházet k mnohem většímu matení cestujících...
Ale je fakt, že když je tam Vozovna Kobylisy, tak vůbec nevim, kudy pojede. Chtělo by to nějaký hlášení zastávek, né jenom: "vůz jede do vozovny", ale třeba: "vůz jede do vozovny Kobylisy přes zastávky Palačák, Mírák, Jiřák atd.". Vyjmenovat 5 důležitějších za nějakou křižovatkou, aby bylo všem jasnů kudy se pojede.
To ani nemluvim o cizincích. Co já? Já to vim, že 18 jede na Pankrác i tak, a že když mi jede 21 do Strašnic, tak mě to odveze z Podolí až domů...
Ale pokaždý, když jede 17 na Pankrác, tak na Výtoni, když odbočí doprava, cestující: "Jéjé, ona jede doprava..." a to tam jezdí kolik let každej den po sedmý večer...

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od Brejšín » 12.4.2008 17:13

K matení cestujících dochází. A právě zatahující vlaky do vozovny Kobylisy jsou už dlouhom dobu trnem v mém oku.
Ona taková 12,15 přijíždějící na Výstaviště ZC s inverzním transparentem VOZOVNA KOBYLISY je dostatečnš matoucím jevem když ještě k tomu přijede se stejným cílem linka 17. Jestli jde opravdu o zlozvik řidičů, bude potřeba ho zrušit . To sáme zatahující linka 30 od Ďáblic s přehozkou Vozovna Strašnice. Asi většina cestujících kteří nad tím přemýšlí dojde k této trase Dáblice-Želivského-Strašnice, ještě když to celou cestu tlampá "Vlak jede do Vozovny Strašnice". A hopla ono to jede celou trasu až na Bruselskou a odtud po lince 6.
Osobně budu prosazovat aby, například ty 12,15, měli až do zastávky nádr Holešovice konečnou Palmovka a až následně Vozovna Kobylisy.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od trainzjohny » 12.4.2008 16:38

Matení by nastávalo, kdyby na ty transparenty někdo koukal. To ovšem krom šotoušů a několika málo procent lidí nikdo nedělá. Tedy i kdyby tam bylo že vůz jede dokola nikoho by to nezmátlo. Viz třeba dobývání lidí co cvičných jízd a podobné věci.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od pawel » 12.4.2008 16:24

ad inverz.zobr. - souhlas s R31 - je to matení cestujících, úplně zbytečné. na 25 to dělají všichni (zřejmě je to i tak správně - z absurdního důvodu, že výstupní zast. voz.KO je mimo běžnou trasu linky) a už se mi jednou stalo, že do toho kamarádka nenastoupila, protože to přece "jede někam do vozovny" a ne na letnou...

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od DavidD » 12.4.2008 16:05

9001 píše:Svatoušek se ozval :roll:
Souhlasím s Fořtíkem že k nějakému závratnému klamanání nedochází. Lidi nejsou tak hloupý, jak si myslíš
No jeslti je to napsaný na panelu inverzně je mi jako cestujícímu fuk, ale pokud 14 již z barrandova hlásí, že jede do vozovny kobylisy, tak z toho rostu...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od 9001 » 12.4.2008 15:56

radek31 píše:
Fořtík píše:já když mám třeba 18 a jedu poslední půlkolo z Petřin domů, taky si tam nacvakám zatahovací kód, i když je totožný s trasou linky - aby mi kolegové mohli závidět... :lol:
jsem rád, že to píšeš, protože přesně tohle dělá hodně řidičů a je potřeba, aby s tím přestali!!! tak toho prosím taky nech - závist kolegů opravdu není dost závažný důvod pro matení cestujících
díky!
Svatoušek se ozval :roll:
Souhlasím s Fořtíkem že k nějakému závratnému klamanání nedochází. Lidi nejsou tak hloupý, jak si myslíš

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od Fořtík » 12.4.2008 15:17

radek31 píše:jsem rád, že to píšeš, protože přesně tohle dělá hodně řidičů a je potřeba, aby s tím přestali!!! tak toho prosím taky nech - závist kolegů opravdu není dost závažný důvod pro matení cestujících
díky!
Noo, to bylo řečeno s nadsázkou, ale nemyslím si, že k nějakému matení cestujících dochází. :wink:

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od radek31 » 12.4.2008 11:53

Fořtík píše:já když mám třeba 18 a jedu poslední půlkolo z Petřin domů, taky si tam nacvakám zatahovací kód, i když je totožný s trasou linky - aby mi kolegové mohli závidět... :lol:
jsem rád, že to píšeš, protože přesně tohle dělá hodně řidičů a je potřeba, aby s tím přestali!!! tak toho prosím taky nech - závist kolegů opravdu není dost závažný důvod pro matení cestujících
díky!

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Zátahové orientace

Příspěvek od gabuliatko » 28.3.2008 22:34

Damir: nemuze, nikdy se to nedelalo, ja napriklad nechapu proc maji kobyliske 14 kdyz jedou posledni pulkolo voz. Kobylisy inverzne. Sakra jedou po sve trase, tak co?

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 15.4.2005 10:55

Martin.KT8D5 píše:Bude to hybrid a hlavně lidi budou stát jen dole... No to je fakt výhoda... Bude tam bordel. Ale já rád sedim. A pokud vim 11 jezdí ve dvojicích většinu týdne...
No tak si jezdi něčím jiným, ale hybrid to nebude. Já ale nemyslel, že by na 11 jezdila pořád sóla...špatně jsi to pochopil...do větších měst na sólo linky a na tzv. Berličkové expresy

A proč by tam byl bordel?

Martin.KT8D5

Příspěvek od Martin.KT8D5 » 15.4.2005 10:50

Pepa píše:
Martin.KT8D5 píše:Ale míň místa k sezení, mám proti němu hodně příjde mi to jako paskvil
No tak nebudeš sedět, ale budeš v tramvaji stát. Myslim, že to je nejlepší způsob jak udělat nečlánkovou nízkopodlažní tramvaj a hlavně se hodí pro malé provozy (Liberec, Olomouc, apod.) tak i do větších měst na sólo linky a na tzv. Berličkové expresy (linka 11) :wink: Podle mě je to velmi povedená tramvaj a hlavně se vyrábí kvůli nízkopodlažnosti a ne kvůli tomu, že tam je o dvě sedačky míň či víc.
Bude to hybrid a hlavně lidi budou stát jen dole... No to je fakt výhoda... Bude tam bordel. Ale já rád sedim. A pokud vim 11 jezdí ve dvojicích většinu týdne...

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 15.4.2005 10:45

Martin.KT8D5 píše:Ale míň místa k sezení, mám proti němu hodně příjde mi to jako paskvil
No tak nebudeš sedět, ale budeš v tramvaji stát. Myslim, že to je nejlepší způsob jak udělat nečlánkovou nízkopodlažní tramvaj a hlavně se hodí pro malé provozy (Liberec, Olomouc, apod.) tak i do větších měst na sólo linky a na tzv. Berličkové expresy (linka 11) :wink: Podle mě je to velmi povedená tramvaj a hlavně se vyrábí kvůli nízkopodlažnosti a ne kvůli tomu, že tam je o dvě sedačky míň či víc.

Martin.KT8D5

Příspěvek od Martin.KT8D5 » 15.4.2005 10:38

9001 píše:
Martin.KT8D5 píše:No a pka by se mělo zkusit to elefko... Ale nelíbí se mi ta myšlenka podle mě to sežere hodně místa...
Nevím co máš proti T3LF. Podle mě bude ideální na solo linky. Linka 6,15,25 atd. Přece jenom bude mít trochu větší kapacitu.
Ale míň místa k sezení, mám proti němu hodně příjde mi to jako paskvil

Uživatelský avatar
slimman
Uživatel
Příspěvky: 501
Registrován: 21.1.2005 20:28
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od slimman » 15.4.2005 9:37

Martin.KT8D5 píše: Ale nelíbí se mi ta myšlenka podle mě to sežere hodně místa...
Neviděl jsem interiér, ale sedadel tam má být osm až deset! No chtěl bych to vidět, řekl bych osm sedaček+kočár+inv.vozík.

Tombus
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 02.12.2003 21:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tombus » 15.4.2005 9:02

fricoolinek2 píše:
Martin.KT8D5 píše:No a pka by se mělo zkusit to elefko... Ale nelíbí se mi ta myšlenka podle mě to sežere hodně místa...
Co to znamená ??? Tomu tučnýmu prostě a jednoduše nerozumim!!!
Tramvajáckej slang ???
elefko = T3LF, aneb http://fotogalerie.svetmhd.net/category.php?cat=95

Zamčeno