Zátahové orientace

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od 9001 » 21.1.2011 5:29

Bobik píše:No třeba k tomu, abych věděl jak se k té kontrole postavit. Jestli to je jako když mi přijde na vůz technik jízdy, nebo jako když nějaký cestující pošle "stížnost". Třeba na to že to houpe za jízdy.
A taky abych věděl co smí a co ne, protože jak vidno na rozdíl od např. našich techniků zkouší co vše jim projde (ať už z vlastní "blbosti" nebo "vyčuranosti") - a projde jim jak vidno dost, když řidiči neví co všechno na ně můžou zkoušet.
Vidím to asi takhle. Když ho pošlel do xxxx, pak mu ještě řekneš že je xxxxx, tak počítej že na tebe něco přijde. Pokud to bude oprávněné, tak máš smůlu a platíš. Pokud ne musíš se ozvat ne jako ten řidič z Hellichovi...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Bobik » 20.1.2011 11:51

No třeba k tomu, abych věděl jak se k té kontrole postavit. Jestli to je jako když mi přijde na vůz technik jízdy, nebo jako když nějaký cestující pošle "stížnost". Třeba na to že to houpe za jízdy.
A taky abych věděl co smí a co ne, protože jak vidno na rozdíl od např. našich techniků zkouší co vše jim projde (ať už z vlastní "blbosti" nebo "vyčuranosti") - a projde jim jak vidno dost, když řidiči neví co všechno na ně můžou zkoušet.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Proxy » 20.1.2011 11:15

Bobik píše:P.S. Proxy díky, juknu na to taky. Nicméně nějaké interní sdělení nějakého oddělení pro mě není závazný předpis.
A k čemu ten "závazný předpis" potřebuješ?
Pracovník kontroly stejně nemůže dávat řidiči nějaké příkazy, ke kterým potřeboval nějaké oprávnění. Stejně tak může ke kabině řidiče přijít jakýkoliv cestující, který ti oznámí, že je třeba ve voze zima, že se rozjíždíš moc prudce. Každý cestující může napsat na řidiče jakoukoliv stížnost. Stejně tak by řidič neměl cestujícího poslat do háje, nebo mu říci, že mu do toho nic není.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Bobik » 20.1.2011 10:29

No já jsem koukal ve vozovně na nástěnce po nějakém oběžníku, kde by bylo uvedeno že mi může přijít kontrola z Ropidu (magistrátu), mají tyto a tyto pravomoci a já musím toto a toto. Nic takového jsem nenalezl, ale je možné že jsem to v té záplavě papíru přehlédl. Pokud o takovém oběžníku někdo ví, zkuste mě prosím nějak nasměrovat (číslo, ze kdy atd.) Díky, docela rád bych si ho proštudoval.
P.S. Proxy díky, juknu na to taky. Nicméně nějaké interní sdělení nějakého oddělení pro mě není závazný předpis.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Proxy » 20.1.2011 10:13

chemik píše:štěpáne, už jsem někde na IPP zaslechl, že hodnotil styl jízdy, že se tramvaj moc kývala
Doporučuju podívat se na podnikový Intranet - stránky JPT - je tam interní sdělení odd. Předpisy ze 16. 11. 2009, že Ropid má právo:
• kontroly pravidelnosti provozu MHD a regionální hromadné dopravy osob
• kontroly řidičů ve vozidlech dopravce
• ostatní kontroly uvedené ve smlouvě
• průzkum veřejné hromadné dopravy ve vozidlech dopravce a v odbavovacích prostorách metra

Ty "ostatní kontroly" se rozumí věci, za které může DP dostat od Ropidu smluvní pokuty - k tomu je opět na intranetu samostatný dokument.

Pokud se týká hodnocení stylu jízdy, tak můj názor je, že takovou stížnost může podat i běžný cestující - otázka je, jak to bude DP řešit...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od demon » 18.1.2011 17:16

Že se vám do toho pletu, tak informace o pokutě za neotevřené uvolněné dveře se mluvilo na odborech cca před dvěma měsíci, takže na tom asi opravdu něco bude...
Podrobnosti neznam, nevěnoval jsem tomu pozornost.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od gabuliatko » 18.1.2011 14:54

hádám, že (nejen) na IPP se toho dá zaslechnout docela dost, ale při vší úctě k zúčastněnám bych hodnotu takto získaných informací přirovnal k tiché poště co hrajou moje děti v družině
sry za OT

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od chemik » 18.1.2011 14:14

štěpáne, už jsem někde na IPP zaslechl, že hodnotil styl jízdy, že se tramvaj moc kývala

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Štěpán » 18.1.2011 13:39

chemik87: Tohle taky nekontrolujou.

Bobík: Nesmíš věřit všemu. :)

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od chemik » 18.1.2011 13:19

To je o tom, že není nikde definice, co může a nemůže kontrolovat. Kdyby přišel za mnou a měl potřebu hodnotit styl mé jízdy, například že při jízdě z Černýho koně na Belárii to házelo, asi bych se s ním vůbec nebavil...

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Proxy » 18.1.2011 7:54

Já chápu, že řidiči tram do vozoven poslední dobou moc často nepřijdou, ale o kontrolách vyšlo již několik vnitropodnikových norem, kde jsou průkazy všech různých složek - např. dopravní kontroly, různých státních i samosprávných úřadů a je tam i průkaz Ropidu.
Povinností pracovníka provádějícího kontrolu je také informovat pracovníka, který byl kontrolován.

Tedy pokud je kontrola upravena vnitropodnikovou normou, tak je pro řidiče závazná a nemůže argumentovat, že zákon či vyhláška nic takového neupravuje, protože řidič je zaměstnanec podniku, a proto musí respektovat jeho příkazy.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od OMH » 18.1.2011 7:54

Bobik píše: SH podepsal
Tím se přiznal. Jeho chyba! Není třeba dalších vysvětlování.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Bobik » 18.1.2011 6:18

9001 píše: ...Udělá fotku, že na voze je něco špatně, sepíše papír a pošle na DPP s pokutou, které stejně chtě nechtě dojde k tobě....
No jenže takhle to bohužel nefunguje. Co mi nezávisle na sobě potvrdilo pár kolegů, tak nakluše namachrovanej frajer co viděl tramvaj maximálně na obrázku a začne házet patky. Pokud se tedy vůbec někdo baví. Nejlépe se o tom dozvíš tak, že ti přijde SH o tom cos měl kde (dle Roprdu) špatně a strhnou ti prachy. Toť vše, nějaký důkazy, že tomu tak skutečně bylo - fotka, upozornění řidiče na prohřešek s tím že přijde "pokuta" apod. tak tím se nikdo nezdržuje.
Kolega z vozovny platil pokutu, že údajně na Hellichový neotevřel dveře, čili neumožnil nástup/výstup cestujícich. No, fyzicky je skutečně neotevřel, pouze je uvolnil. Holt nikdo nevystupoval/nenastupoval, tak se neotevřely. No a na Malostr nám za ním přišel panák z Roprdu a SH na sebe nedalo čekat (kolega je bohužel měkkej a do velkýho sporu nešel, SH podepsal). A paňáca tipuju věděl prd, že přímo v předpisech máme napsáno, že pokud je vůz vybaven poptávkovým otevíráním, řidič pouze uvolňuje (s ohledem na frekvenci cestujících).
Takže tak. To jen abys věděl co za "yntelidegetí" chodí. A proč spousta řidičů proti tomu prská.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od 9001 » 18.1.2011 5:34

BerryMl: Zase je to o slušnosti a chování. Když přijde člověk z ROPIDu, tak ty víš, že je to "nadřízený DPP", resp. kontroluje standarty. Pokud ti něco bude říkat, tak máš možnost zachovat se jako blb, což bohužel očekávám a nebo se snažit domluvit. Jinak počítám, že se daný člověk naprosto s tebou nemusí bavit. Udělá fotku, že na voze je něco špatně, sepíše papír a pošle na DPP s pokutou, které stejně chtě nechtě dojde k tobě, a protože to půjde od tvého zaměstnavatele, protože si mu způsobil škodu a už se nikdo nebude pídit proč a jak.

K těm nedokonalým. Právě to je taky o mezích. Nastavit limit kam až zajít. Bohužel co je dnes vidět jede se podle menšiny, viz obchvat Prahy u Běchovic resp. každá větší stavba, naši nepřizpůsobivý občané ...

K tomu Andělu. A jak by si to chtěl udělat? Stejně ti i po změně přijede většina těch 12 s orientací Anděl, protože Motol a Pankrác tam mají pořadí nejvíc.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Bobik » 18.1.2011 5:33

BerryML píše:Napsal jsi to skoro přesně, jenže kdo z řidičů ví, kdo všechno ho může kontrolovat?
PŘESNĚ ! Navíc na školení bylo řečeno že chodí kontroly z Roprdu (a že jsou "drsný") toť vše. Ani po dotaze mi nikdo nebyl schopen zodpovědět jejich práva a povinnosti, co všechno po mě může/nemůže chtít a pod. A ani jsem nikdy neviděl jak vypadá jejich průkazka či co to maj. Tak o čem to je?

Zamčeno