Klimatizace vozidel (dříve Vedro)

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Příspěvek od MF » 16.7.2007 22:41

Jabberwocky píše:Možná kdyby se tramvajáci smluvili, pozvali si n@vu a předvedli tam "nesnesitelné podmínky, otrockou práci, ohrožování zdraví i životů řidičů a tím i cestujícich atd." tak by se něco začalo dít. Co na to řidiči? Já to klidně do nějaké tv napíšu jako podnět vylekaného občana, co viděl polomrtvého řidiče někde na konečné a pak se s ním bál jet...
Všici chtějí přestávky, nic proti tomu - musí být. V tom parnu je to hrůza. Jenže, vidím řidiče na konečné, kteří ani nevylezou z kabiny aby vyvětrali hemoroidy a vzali ručník a opláchli si obličej a prošli na čerstvém vzduchu a pečou se za sklem dále i když nemusí. S těma nesnesitelnýma podmínkama souhlasím, dnes už je k dispozici kvalitní technika (klíma). Být to dvacet let zpátky, tak by se to tady (být internet) neřešilo. Každopádně jsme si všichni svou práci zvolili dobrovolně a jako otrockou bych ji nehodnotil. Zkrátka každá profese má své a kdybych dobrovolně dělal horníka, tak bych si taky nestěžoval, že nemohu dělat v bílém obleku, protože všude okolo je prach a špína...
Já si na každé konečné dojdu na WC, umyji si ruce a opláchnu si obličej. Na konečné nejsem ve voze ale projdu se venku a mezitím mi propocená košile větrá na zrcátku aby za nějakých 10 min. uschla a byla tak nějak k použití.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 16.7.2007 22:40

Tak mi to nějak opoznámkujte, pak to smažem a já to pošlu do n@vy. Jen nevím, jestli je to dost dryáčnické, tak já psát moc neumím.

Dobrý den,
mám podnět na reportáž. Diváky i odpovědná místa by mohly zajímat pracovní podmínky, v nichž v těchto dnech pracují řidiči pražských tramvají. Zatímco do kanceláří se montují klimatisace, většina tramvají v Praze toto nemá, ačkoli např. v Brně se klimatisace na stejné typy tramvají montují. Řidiče na konečných vídám zpocené, zrudlé a unavené. Kromě toho, že takové podmínky nejspíš neodpovídají žádnému zákonu, jsou ohroženi i cestující a ostatní účastníci provozu. Je podle mne jen otázkou času, kdy řidič s úžehem způsobí nehodu. Pokaždé když ty uhřáté řidiče vidím, nastupuji do tramvaje s obavami.

S pozdravem atd.


Tak vážení, žádné připomínky? Pokud ne, odeslám do n@vy a prosím o smazání. Dík.
Naposledy upravil(a) Jabberwocky dne 17.7.2007 19:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 16.7.2007 22:23

No vždyť já říkám, že to udělám. Jen jsem čekal, jestli se neozve nějaká doplňující reakce od řidičů.

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 728
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tedy » 16.7.2007 22:12

Jabberwocky píše:Možná kdyby se tramvajáci smluvili, pozvali si n@vu a předvedli tam "nesnesitelné podmínky, otrockou práci, ohrožování zdraví i životů řidičů a tím i cestujícich atd." tak by se něco začalo dít. Co na to řidiči? Já to klidně do nějaké tv napíšu jako podnět vylekaného občana, co viděl polomrtvého řidiče někde na konečné a pak se s ním bál jet...
A CO TI BRÁNÍ TO REALIZOVAT ? ZAVOLEJ TAM , A NEJEN TAM .. POZVI NOVINÁŘE , NEPIŠ JEN O TOM CO BY SE MĚLO

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 16.7.2007 20:58

I.am.good píše:proč nenatočili řidiče tramvají?
Možná kdyby se tramvajáci smluvili, pozvali si n@vu a předvedli tam "nesnesitelné podmínky, otrockou práci, ohrožování zdraví i životů řidičů a tím i cestujícich atd." tak by se něco začalo dít. Co na to řidiči? Já to klidně do nějaké tv napíšu jako podnět vylekaného občana, co viděl polomrtvého řidiče někde na konečné a pak se s ním bál jet...

admirak

Příspěvek od admirak » 16.7.2007 20:41

To jo... Dneska bylo takové vedro až to neunesla jedna kačenka...
Foto zde

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 16.7.2007 20:34

loooooooooooooooooooooool
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dostala mě úřednice z ministrstva živ. prostředí, kde mohli v poledne úředníci odejít domů. V televizi si stěžovala, že maj v kanclu asi 35 a na stole 31; mno, proč nenatočili řidiče tramvají? Na panelu proti slunci by stáhli tak 80, ale to se raději nikde neukáže..
Xindlové. :roll: :( :( :( :(

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Příspěvek od MF » 16.7.2007 19:40

Matošo píše:ten se poved, teď jsem se fakt od srdce zasmál.
Ono to nejní ani tolik k smíchu jako k pláči. Bohužel...

Uživatelský avatar
Matošo
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 06.6.2007 11:46
Bydliště: Vršovice - z okna koukám na konečnou čtyřky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matošo » 16.7.2007 19:39

MF píše:Aspoň, že nejsou zase ožralí.
ten se poved, teď jsem se fakt od srdce zasmál.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Příspěvek od MF » 16.7.2007 19:37

Matošo píše:Dneska je to fakt na chcípnutí.
Tramvajáci tak odvázaný nejsou, ale kdo chce trochu kultury a vzrůša, tak ať se projede NAD v Nuslích. Kulturu tam zajišťují řidiči nahoře bez :shock: a to vzrůšo ostatně taky...
Aspoň, že nejsou zase ožralí.

Uživatelský avatar
Matošo
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 06.6.2007 11:46
Bydliště: Vršovice - z okna koukám na konečnou čtyřky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matošo » 16.7.2007 19:30

Dneska je to fakt na chcípnutí.
Tramvajáci tak odvázaný nejsou, ale kdo chce trochu kultury a vzrůša, tak ať se projede NAD v Nuslích. Kulturu tam zajišťují řidiči nahoře bez :shock: a to vzrůšo ostatně taky...

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Příspěvek od MF » 16.7.2007 17:06

I.am.good píše:A máme tu první dvě plechové oběti vedra, alespoň, co já jsem dnes viděl.

Ulice Biskupcova, Praha 3, před pár minutami.
Vezmi 13ku klíč, šroubovák a pokud nejsou páté dveře shnilé, tak prosím odmontovat a uschovat :!: :!:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Příspěvek od MF » 16.7.2007 17:04

I.am.good píše:Jojo, ta odpověď veleváženého Ing. Doubka mě taky dostala. Není na tom jediné slovo pravdy. Já si vždycky myslel, že to je fakt odborník a člověk na svém místě, ale tohle mě fakt dostalo. Svůj názor jsem na něj radikálně změnil. Já bych ho na 14 dní přesadil do kabiny nějakého zadního vozu nějaké linky, dal mu tam notebooka, ať může makat a pak by se vidělo, jak by se mu to líbilo. :? :(
To je jako když jedné kolegyni před pár lety na dotaz proč nejsou roletky odvětil, že si přece může nafasovat sluneční brýle! A na to studoval vysokou školu!

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 16.7.2007 16:49

A máme tu první dvě plechové oběti vedra, alespoň, co já jsem dnes viděl.

Ulice Biskupcova, Praha 3, před pár minutami.

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 16.7.2007 16:36

Jojo, ta odpověď veleváženého Ing. Doubka mě taky dostala. Není na tom jediné slovo pravdy. Já si vždycky myslel, že to je fakt odborník a člověk na svém místě, ale tohle mě fakt dostalo. Svůj názor jsem na něj radikálně změnil. Já bych ho na 14 dní přesadil do kabiny nějakého zadního vozu nějaké linky, dal mu tam notebooka, ať může makat a pak by se vidělo, jak by se mu to líbilo. :? :(

Zamčeno