Klimatizace vozidel (dříve Vedro)

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 06.8.2007 13:07

Děkuji za dovysvětlení doplnění.
U nás některé vozy jsou (vokovická sučka) jsou také dělaná že tam mají v zadním voze vše nejnutnější. A myslí si že by se klidně takhle mohli rekonstruovat i vozy v Praze. Jak jsem psal každé město má něco "svého" Ale třeba ten B vůz když jde na tu upravu na to bečko tak by se mu mohl zadělat ten rámeček na orientaci vpředu vypadalo by to třeba líp. Tím jsem myslel že vůz vypadá jinak. Ale chápu že strkat peníze do vozu který jde za 2 roky do šrotu nemá cenu.

Hold jiný kraj jiný mrav. Tady se kvůli blbejm roletkám na vozy T3 to zkoušelo přes 5let.

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PvvS » 06.8.2007 12:56

jara píše: A pokud jde o TVÉ články. Tak sice pěkné že mají klimu. Ale kolik v Brně mají vozů KT8 a jejich modifikací já mám za to že 3. A každá je něčím originální. Podle fotek mají více druhů řadičů. Když se koukneš na soupravu tak ve větším množství se první vůz liší od druhého. Takže zase mají zbytečně více ND a to beru jako také horší věc držet ND

Olomouc-Menší město ale klimu tam mají jen Astry a 2 wany. Astra se v praze zkoušela nebyla vybrána pro nákup. Takže ono to také není že jo zase takové. Když v Olomouci mají 8 vozů s klima. To jich praha má 12.

Ono každé město má něco
KT8 mame celkem 38, tpu vice, ovsem z hledisk adilu pouze 3. Klasicke KT8, ktere uz silne ubyvaji, pak reko KT8D5R.N2, ktere se lisi hlavne statakem, vyzbroj je jinak temer stejna a pak ucelenku KT8D5N s TV14, ktere jsou shodne.
Prvni vuz se od druheho lisi tim ze je TRVALY B vuz, pouze nekolik jich je tzv C vozy, ktere maji plne vybaveni kabiny pro jizdu solo. Jinak je kabina vybavena pouze nejnutnejsima doplnkama pro pripad odtlaceni zadnim vozem , nebo pojezdy po vozovne. Je zbytecny do nej cpat buse, palubak, mokrej hadr, kdyz stejne jezdi jenom jako zadni. Totez i u T6.
Zajimavy je ze u nas se mokrej hadr cpe i na stary vozy, ktery kolikrat nemaji daleko do srotu.
Je tu ve zkousce i plnohodnotna klina na voze 14Tr (trolejbus :twisted: , ne porse) a to tusim na 3217.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 06.8.2007 8:43

No to máš pravdu. Ale demon asi ví co se tedy probírá na Peku(nebo jakou to má zkratku) a tak pokud tam jsou jako zástupci řidičů takoví kteří mokrý hadr nechtějí!!!! Tak věřím že ta opravdová klima a uprava pro ní ten milion stojí.

Možná by to chtělo se zamyslet kdo tam z odborů tedy chodí. Ono jich máte víc. A tak tedy asi někdo mezi váma kope proti vám. Takto nějak podobně to bylo s vaší stávkou že jo??? To je to čím jsem myslel výkřik do tmy

egee píše: Což se zeptat řidičů v Olomouci a v Brně kde ,,mokré hadry mají ,
nebylo by to lepší ??? vědí určitě víc než nasi odborníci ..
http://www.ospea.cz/clanek.php?page=382
http://www.ospea.cz/clanek.php?page=381
A pokud jde o TVÉ články. Tak sice pěkné že mají klimu. Ale kolik v Brně mají vozů KT8 a jejich modifikací já mám za to že 3. A každá je něčím originální. Podle fotek mají více druhů řadičů. Když se koukneš na soupravu tak ve větším množství se první vůz liší od druhého. Takže zase mají zbytečně více ND a to beru jako také horší věc držet ND

Olomouc-Menší město ale klimu tam mají jen Astry a 2 wany. Astra se v praze zkoušela nebyla vybrána pro nákup. Takže ono to také není že jo zase takové. Když v Olomouci mají 8 vozů s klima. To jich praha má 12.

Ono každé město má něco

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 728
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tedy » 05.8.2007 18:44

Járo
ono to je trochu jinak , pokud si to přečteš tady... jeden vysoce postavený úředník DP napsal že něco nejde a že by to bylo drahé .. nechci opět citovat DP Kontakt a obyčejný řidič našel a publikoval že to jde a i v jiných městech kde je podle mě nižší rozpočet , nižši dotace a že to zajisté nestojí milión jak je prezentováno.Dokoce je ceník přiložen .Že řidiči Porshe to nepouživají ? To je jejich problém ...Kolik je vozů v provozu ?
Připadá mi to že za chvíli nám bude určeno co nám má chutnat ,protože nějaká ,,většina ,, řidičů to ví nejlépe .
A názor o ujetosti ? Pokud se drží hu... ústa tak se nic neděje a dít nebude.. Pokud se o tom bude veřejně mluvit a psát možná se ledy pohnou .. Ti co rozhodují o klimatizacích a změnách maji zajisté klimatizaci nebo v případě překročení venkovní teploty zkrácenou pracovní dobu .
Což se ale řidičů tramvaji netýká, ti ,můžou umřít ,upést se , můžou však očekávat kontrolu zda nemají nepředpisové sandály či rozepnutý knoflík u košile navíc ..
K tomu se váže přísloví ,, sytý hladovému nevěří ..
Posaďme primátora a ředitele ve špičce do klasické T3 jak dlouho budou vegetovat v teplotě 50 a více stupňů ..
Kecat a kecat umí každý .. a jak to dopadne ? Jednoduché - pokud dojde k MÚ způsobené přehřátím organizmu řidiče a prokáže se , že řidiči dlouhodobě poukazovali na problém bude problém na té druhé straně .. Nebo je Juwík tím řešením ? Osobně si to nemyslím ..

Což se zeptat řidičů v Olomouci a v Brně kde ,,mokré hadry mají ,
nebylo by to lepší ??? vědí určitě víc než nasi odborníci ..
http://www.ospea.cz/clanek.php?page=382
http://www.ospea.cz/clanek.php?page=381

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 05.8.2007 12:51

egee píše:Kolik tzv. ,,mokrých hadrů, je v pražských tramvajích ?
No tak demon přestřelil s těma tramvajema. Stále jsou řidiči i řidičky kteří si klimatizačku na vezech 14T nepouštějí. Takže asi opravdu procenta řidičů, kteřím je to jedno existuje.

Ale ono by se s tvýma/vašima článkama na Ospei také souhlasit moc nemuselo. Jsem pozorovatel mimo podnik. Ale vaše Hurá akce mi přijdou občas takové dosti "ujeté" nejdříve je výkřik do neznáma a pak se čtenář stránek nedozví jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 728
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tedy » 05.8.2007 12:21

demon píše:OK, ta "většina řidičů" je špatně, ale nemůžu za to, jaké si vybíráte zástupce.
Můžu zkusit najít zápis, kde se to projednávalo a ze strany zástupců řidičů padlo že "mokrej hadr" ne, ze strany technického odboru "klima" ne a každej si setrvává na svých pozicích.
A je pravda, že chválu na "mokrej hadr" jsem ještě ze strany řidičů (ať už autobusů nebo tramvají) neslyšel...
Kolik tzv. ,,mokrých hadrů, je v pražských tramvajích ?

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 05.8.2007 9:58

egee píše:Že jsem o tom nikde nečetl , buď od té dobroty , napiš o tom článek na stránky OSPEA třeba , jak se jedná na TEKu ,kteří zástupci řidičů chtějí jen plnohodnotnou klímu
.Nejsme informováni ..
Nevím že by se někdo řidičů na TO ptal jakou klímu , takže kde si vzal ,,většina řidičů ,,
Nejsem u DP týden ale víc než 20 let NIKDO SE MĚ NIKDY A NIKDE NEPTAL NA TO ,JAKOU KLÍMU NECHCI . Nebo jsem zmeškal nějakou anketu ?
OK, ta "většina řidičů" je špatně, ale nemůžu za to, jaké si vybíráte zástupce.
Můžu zkusit najít zápis, kde se to projednávalo a ze strany zástupců řidičů padlo že "mokrej hadr" ne, ze strany technického odboru "klima" ne a každej si setrvává na svých pozicích.
A je pravda, že chválu na "mokrej hadr" jsem ještě ze strany řidičů (ať už autobusů nebo tramvají) neslyšel...

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 728
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tedy » 04.8.2007 22:33

demon píše:Protože tohle u nás většina řidičů nechce !!!
To je tak těžký to pochopit ?
Řeší se to každej TEK a zástupci řidičů požadujou jen plnohodnotnou klimu.
Že jsem o tom nikde nečetl , buď od té dobroty , napiš o tom článek na stránky OSPEA třeba , jak se jedná na TEKu ,kteří zástupci řidičů chtějí jen plnohodnotnou klímu
.Nejsme informováni ..
Nevím že by se někdo řidičů na TO ptal jakou klímu , takže kde si vzal ,,většina řidičů ,,
Nejsem u DP týden ale víc než 20 let NIKDO SE MĚ NIKDY A NIKDE NEPTAL NA TO ,JAKOU KLÍMU NECHCI . Nebo jsem zmeškal nějakou anketu ?

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 04.8.2007 21:52

egee píše:...to se vozí po rekonstrukcích jinde .. proč ne tady u nás ?
Protože tohle u nás většina řidičů nechce !!!
To je tak těžký to pochopit ?
Řeší se to každej TEK a zástupci řidičů požadujou jen plnohodnotnou klimu.

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 728
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tedy » 04.8.2007 12:27

kam se člověk podívá , je klíma na vozech až na pražské vozy..
http://tramvaje.ic.cz/index.htm

Obrázek
to se vozí po rekonstrukcích jinde .. proč ne tady u nás ?
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MOp » 24.7.2007 21:57

Už zase? :roll:

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 728
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tedy » 24.7.2007 18:37

Doplněna i cena klimatizací
Tyto klimatizace pracují na tramvajích a to hlavně v Brně a Ostravě. Dále pak od nás odebírá klimatizace pro montáž na tramvaje SKD Trade Praha, a.s. a Krnovské opravny a strojírny. Klimatizační jednotky jsou schválené drážním úřadem. V Praze jich pracuje na autobusech několik stovek. Cena klimatizace je 28.500,- CZK bez DPH.
http://www.ospea.cz/clanek.php?page=378

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 19.7.2007 16:23

Zejména Tvůj příspěvek přináší mnoho nových skutečností.

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oskar » 19.7.2007 16:08

Pánové (a dámy), nechcete si přečíst celé téma od začátku, než začnete něco psát?
Připadá mi to tu jak u blbých. Výrok Ing. Doubka tu čtu už asi potřetí. Dvakrát se tu opakoval "objev" výrobku TRAV-L-COOL. No a několikrát se tu řešilo, že všude jinde, než v praze to jde. Tak už prosím přispívejte jen s novými skutečnostmi.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 19.7.2007 14:27

Haha. V Ostravě to na úplně stejné T3 z úplně stejného ČKD a zprogresněné úplně stejným způsobem jde a v Praze ne. Zajímavé.

Zamčeno