Klimatizace vozidel (dříve Vedro)

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
vláčky87
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2004 9:55
Bydliště: Praha

Příspěvek od vláčky87 » 03.10.2007 11:57

Dovoluji si upozornit zájemce na krátký článeček F.Vaštíka v posledním zpravodaji DPO č. 4/2007, kde zmiňuje že Ostrava má více než 300 vozidel se zvlhčovači nebo klimou kabiny. Dle názoru některých "odborníku" je mi jich líto,když si představím, jaká nebezpečí na ně číhají /plísně, zkraty z netropikalizovaných kabin,no prostě tsunami po česku/.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6707
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 02.10.2007 11:15

MF píše:No, taky jsem to včera četl, všechno má své pro a proti.
To bylo jen pro informaci, již dřív jsem tady prezentoval určitý informace ke klimám a chtěl bych ujistit dotyčný, že jsem to nespustil ze zřetele a další informace sháním, jen toho času kdyby bylo víc... :roll:
S názorem na toho pána naprosto souhlasim, ale neni v tom ani zdaleka sám... :wink:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Příspěvek od MF » 02.10.2007 7:42

demon píše:V novém DP-K je odpověď p. Doubka na podněty týkající se montáží klimatizací do tramvajových vozů...
No, taky jsem to včera četl, všechno má své pro a proti. V lecčem lze s ním souhlasit, v lecčem nesouhlasit. Já ho ale moc nemusím vzhledem k tomu když se před lety bojovalo za roletky na T3 a teprve nedávno se začaly osazovat na některé vozy. Tehdy na dotaz roletek odpověděl, že si přece můžeme nafasovat sluneční brýle! No, je vidět, že nadarmo vysokou školu nestudoval. Zajímalo by mě co by říkal, když se brýle nefasovaly. Zavřít oči :?: :roll: :lol:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6707
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 02.10.2007 6:27

V novém DP-K je odpověď p. Doubka na podněty týkající se montáží klimatizací do tramvajových vozů...

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Příspěvek od P_V » 11.8.2007 18:56

trochu OT - klimatizace vlastnoruční výroby :lol: :lol:
http://halbot.haluze.sk/?id=3547

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 728
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tedy » 11.8.2007 12:58

Moje informace jsou trochu odlišné - někdo má strach aby se odpařující voda nedostala do 24 V , atd atd.. Ne, že řidiči nechtějí.. ,,mokrý hadr,, spíše protistrana nemá zájem.
Jinde se to standartně montuje při rekonstrukcích .
Citace :
Naše klimatizace pracují na tramvajích a to hlavně v Brně a Ostravě.Dále pak od nás odebírá klimatizace pro montáž na tramvaje SKD Praha a Krnovské opravny a strojírny. Klimatizační jednotky jsou schválené drážním úřadem.V praze jich pracuje na autobusech několik stovek. Cena klimatizace je 28 500,- CZK bez DPH. Pokud budete mít zájem o další informace, rádi Vám je poskytneme. Klimatizace TRAV-L-COOL

Takže jinde nemají strach ?
Nebo to musí mít i ,,požehnání ,, DP Praha ?
Jízlivě můžu napsat - budeme to v Praze testovat - pak se uvidí ,, co na tom že jinde ti mají.. my máme vlastní kriteria ,,
A proč do toho vrtám ?
Tady se jen slibuje a slibuje u této firmy ... A to pamatuji tady dost ...Řidič je až na posledním místě zájmu ze strany vedení .

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 07.8.2007 11:23

Káem píše:Já mám v kanclu taky klimošku, heč heč. Ale qodě vyrazím - přívoz Zlíchov-Podolí . Děkuji za uznání že mám mozek, to si moc lidí tady nemyslí :P :oops: 8-) :lol:
A to já zase jo........... Přívoz je pěkný jen jsem se bál aby nás tam pan ´"námořník" nevyklopil. Raději si sedni

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 07.8.2007 11:10

jara píše:Ale ty v kanclu máš asi docela teplo co..... Chtělo by to asi náhradní volno nebo teplotní volno a vyrazit někam k vodě. Leze ti to na mozek
Já mám v kanclu taky klimošku, heč heč. Ale qodě vyrazím - přívoz Zlíchov-Podolí . Děkuji za uznání že mám mozek, to si moc lidí tady nemyslí :P :oops: 8-) :lol:

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 07.8.2007 10:40

Káem píše:V metru vedro není a klimatizaci tam mají vyřešenou - navrhuji při teplotách nad 25 C zastavit tramvajový provoz a řidiče převelet do metra! :idea: Z:idea: :idea: Z:idea: :!:
Ale ty v kanclu máš asi docela teplo co..... Chtělo by to asi náhradní volno nebo teplotní volno a vyrazit někam k vodě. Leze ti to na mozek

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 07.8.2007 9:21

Káemíštu, a čímpak bys dovezl k tomu metru lidi z míst, kam jaksi metro nejezdí? Na tříkolkách? Náhradní dopravou koňmo? Klimatizovaným autobusem? Kolik Ti je? 4 a půl?

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 07.8.2007 9:10

V metru vedro není a klimatizaci tam mají vyřešenou - navrhuji při teplotách nad 25 C zastavit tramvajový provoz a řidiče převelet do metra! :idea: Z:idea: :idea: Z:idea: :!:

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 07.8.2007 8:23

demon píše: Járou i na stránkách Ospea je zmiňována Olomouc, kde je údajně 8 vozů s klimou. Samozřejmě je to podstatně menší provoz než Praha, takže srovnání není asi příliš reprezentativní, ale v současnosti je u nás už 26 vozů s klimou a jejich počet měsíc co měsíc narůstá...
Jéééé já zapoměl na nízké kačenky..... No jo máš pravdu.

A k olomouci tam jsem to myslel jen tak že sice mají klimu ale na typech tramvají které v Praze nemáme. Na T3kách (ne na bulvách) mají jen takovej ten ventilátor jak mají staré karosy . Takže to neřeší to že by byla instalace drahá. K mokrému hadru nikde jsem zatím ještě nečetl ale to že je to pro max rychlost 40 km/h!!!!!

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6707
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 06.8.2007 23:20

egee píše:Kolik tzv. ,,mokrých hadrů, je v pražských tramvajích ?
Nemluvil jsem a priori o pražských tramvajích....
Z mé strany byla řeč obecně o tramvajích a autobusech vybavených tzv."mokrým hadrem".
Prošel jsem všechny zápisy z TEKu a PEKu za poslední dva roky a kromě opravdu velmi vyjímečných zmínek o tom, že existuje něco takové, jako je klimatizace, jsem nenašel nic relevantního.
Tímto se omlouvám za svou informaci, že se to řeší každý TEK.
Určitě se to řešilo v minulosti, proto to mám takhle zafixované, ale tahle snaha nejspíš ustala a zjevně klima není pro řidiče důležitější, než stav záchodového prkénka na sociálním zařízení v Podbabě.
egee píše:...jeden vysoce postavený úředník DP napsal, že něco nejde a že by to bylo drahé .. nechci opět citovat DP Kontakt a obyčejný řidič našel a publikoval že to jde a i v jiných městech, kde je podle mě nižší rozpočet, nižší dotace a že to zajisté nestojí milión jak je prezentováno. Dokonce je ceník přiložen. Že řidiči Porshe to nepouživají ? To je jejich problém... Kolik je vozů v provozu ?
Tohle je typický případ sporu typu "já o voze, ty o koze"...
Jeden vysoce postavený úředník DP, který napsal že něco nejde a že by to bylo drahé, evidentně zmiňoval skutečnou klimatizaci, kterou řekněme velká část řidičů, včetně jejich zástupců v rozličných komisích, vnímá jako jedinou možnou variantu, zatímco "obyčejný řidič" našel a publikoval chladící zařízení, které skutečně vyžaduje nižší investice a zajisté nestojí milion, ovšem je částí řidičů (dle zkušeností z jiných provozů) vyhodnocováno jako nevyhovující.

Járou i na stránkách Ospea je zmiňována Olomouc, kde je údajně 8 vozů s klimou. Samozřejmě je to podstatně menší provoz než Praha, takže srovnání není asi příliš reprezentativní, ale v současnosti je u nás už 26 vozů s klimou a jejich počet měsíc co měsíc narůstá...

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 06.8.2007 22:46

egee píše:
Opakuji, jiná města - jiný vozový park a jiný přístup ke zdraví řidičů...
No nevím jestli je to zrovna dobré ke zdraví mít klimatizaci. Chápu že být 10 hodin v 50 stupních není nic příjemného. Nezažil jsem nemohu posoudit. Ale zase být 10 hodin v 25 stupních když okolo je 40. A ty musíš jít na vexle a zase zpět. To jsem zažil párkrát při cestách po vlasti v klima vozech ČD a ono když pak máš dva takové přestupy. Já ti z toho měl bolesti krku někdy jen hlavy.

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 728
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tedy » 06.8.2007 21:50

jara
Hold jiný kraj jiný mrav. Tady se kvůli blbejm roletkám na vozy T3 to zkoušelo přes 5let.
a není tady napsáno podobné ?

Kód: Vybrat vše

http://www.ospea.cz/clanek.php?page=378
Opakuji, jiná města - jiný vozový park a jiný přístup ke zdraví řidičů...
Zatím mi připadá, že odpovědní se mají strach zeptat jinde. Raději řeknou, že něco nejde, i když to jde. Vypadá to, že jen pražské nápady jsou nejlepší a bylo by ostudou zeptat se jak to dělají jinde , kolik to stojí a podobně. A tak se dále vymýšlí a testuje to, co už v jiných městech několik let funguje.
Není to v lidech jen ? V těch co sedí nahoře ? Těm to je fuk ,oni pohodlí maji ..

Zamčeno