Zaměstnání info

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Vendelínek

Re: Zaměstnání info

Příspěvek od Vendelínek » 11.1.2009 17:56

To nedokážu říct přesně kolik každý z nich, ale na 100% odjezdili několik směn za měsíc. Takže určitě museli mít více než 10 hodin.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Zaměstnání info

Příspěvek od Brejšín » 11.1.2009 17:50

A kolik hodin odjezdili?

Vendelínek

Re: Zaměstnání info

Příspěvek od Vendelínek » 11.1.2009 17:49

Já vím nejméně o 3 lidech z jedné vozovny kterým bylo řečeno, že je lidí dost a že je zákaz prodlužovat smlouvy na tento rok, pokud nejsi výpravčí, dispečer apod. A mají to zkusit za rok...

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Zaměstnání info

Příspěvek od DavidD » 11.1.2009 17:48

No znám asi 4 brigádní řidiče, a řekl bych, že spíše naopak. Mam informace, že musí směny odmítat, jelikož nestíhají jezdit. Např. známí z Vokovic jezdí 3-5 směn v týdnu a to další směny musí odřikat, jelikož se musí věnovat i jiným záležitostem.
Naposledy upravil(a) DavidD dne 11.1.2009 17:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Zaměstnání info

Příspěvek od Brejšín » 11.1.2009 17:40

No neznám nikoho, kdo loni jezdil a nebyla mu prodloužena smlouva. Pokud vím tak smlouvy se ruší lidem kterí stojí podnik víc peněz než si na té vedlejšce vidělají. Tzn jezdí cca 10 hodin měsičně.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaměstnání info

Příspěvek od jara » 11.1.2009 17:29

SindyDog píše:Jde o to, jak jsou plánované jízdy... Já bych klidně těch 16 hodin týdně najezdil, takže to by neměl být problém. A pokud mám zaměstnání, v době konání kurzu bych žádné finanční ohodnocení od DP nepobíral. Jen pro informaci, mohu se zeptat, na kolik peněz si přijde řidič pražské tramvaje? Pokud někdo chce odpovědět podrobněji -- kolik bere při kurzu, po nástupu do hpp a po tříměsíční lhůtě(příplatky, přesčas, noční..). Na stránkách DPP je 120/h, ale počítat to.. :roll: . A jaká je pracovní doba řidiče? Děkuji za připomínky!
Podle tabulky je v kurzu 87kč/hodinu. A kurz pokud dobře vím tak je 8 hodin denně. (víkendy volné). A co se týká hodin tak normálně máš tu sazbu vyšší co je v plánovacím kalendáři tento měsíc je to 176 hodin. Co je navíc je jako přesčas tzn. více peněz. Co se týká příplátků noční-10%,víkend-35%,svátek 100%. Při směně delší jak 11 hodin nárok na dvě stravenky. Za stravenky platíš půlku takže cca 40 korun. A pak máš také nějaké možné škrty na danních pokud máš děti. Ale výsledek počítej cca 20-24 tisíc čistého.

SindyDog

Re: Zaměstnání info

Příspěvek od SindyDog » 11.1.2009 17:18

Jde o to, jak jsou plánované jízdy... Já bych klidně těch 16 hodin týdně najezdil, takže to by neměl být problém. A pokud mám zaměstnání, v době konání kurzu bych žádné finanční ohodnocení od DP nepobíral. Jen pro informaci, mohu se zeptat, na kolik peněz si přijde řidič pražské tramvaje? Pokud někdo chce odpovědět podrobněji -- kolik bere při kurzu, po nástupu do hpp a po tříměsíční lhůtě(příplatky, přesčas, noční..). Na stránkách DPP je 120/h, ale počítat to.. :roll: . A jaká je pracovní doba řidiče? Děkuji za připomínky!

Vendelínek

Re: Zaměstnání info

Příspěvek od Vendelínek » 11.1.2009 17:15

Brejšín píše:Jestli toto prošlo pak by se to stejnou cestou dalo prorazit protože řidiči opravdu nejsou. Chce to zkusit ale pekelně si rozmyslet jestli dokážete splnit svůj závazek a odjezdit ty hodiny.
Z čeho soudíš že řidiči nejsou? Řidičů je asi nadbytek, protože JPT houfně neobnovuje smlouvy brigádníkům na tento rok.

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Zaměstnání info

Příspěvek od DavidD » 11.1.2009 17:02

vávra píše:Z vlastní nedávné zkušenosti: kurz na vedlejší prac. poměr - normálně to opravdu zřejmě nejde, já si kurz udělal na podzim tak, že jsem byl v kurzu 10 týdnů zadarmo a pak přijetí na vedlejší prac. poměr. Ale to byl zvláštní případ spolupráce DP a dopravní fakulty.
Ano, toto je jediná možnost co jde. Jinak HPP.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Zaměstnání info

Příspěvek od Brejšín » 11.1.2009 17:01

Jestli toto prošlo pak by se to stejnou cestou dalo prorazit protože řidiči opravdu nejsou. Chce to zkusit ale pekelně si rozmyslet jestli dokážete splnit svůj závazek a odjezdit ty hodiny.

vávra
Uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 06.11.2008 20:12

Re: Zaměstnání info

Příspěvek od vávra » 11.1.2009 16:55

Z vlastní nedávné zkušenosti: kurz na vedlejší prac. poměr - normálně to opravdu zřejmě nejde, já si kurz udělal na podzim tak, že jsem byl v kurzu 10 týdnů zadarmo a pak přijetí na vedlejší prac. poměr. Ale to byl zvláštní případ spolupráce DP a dopravní fakulty.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Zaměstnání info

Příspěvek od Jabberwocky » 11.1.2009 13:48

KGX 63 píše:
Jabberwocky píše:Matošo: Kuš! Vzpoměň si, jak nedávno vědátor přejel "pytel". Když jsem to četl, hned mě napadlo, jestli on si na nudnějších úsecích trati nečetl seminárky...
Ve skoro 70-ti letech a číst si seminárky? To asi ne...
Ale jo, dokud se udrží křída a moč :devilsmokin

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Zaměstnání info

Příspěvek od KGX 63 » 11.1.2009 13:32

Jabberwocky píše:Matošo: Kuš! Vzpoměň si, jak nedávno vědátor přejel "pytel". Když jsem to četl, hned mě napadlo, jestli on si na nudnějších úsecích trati nečetl seminárky...
Ve skoro 70-ti letech a číst si seminárky? To asi ne...
K tomu zaměstnání. Padlo tady, že rovnou na vedlejšku to nejde. Ale jde. Loni na jaře ten případ nastal. Pan XY ačkoliv nebyl a ani není zaměstnancem DP si papíry udělal rovnou na vedlejšku. Ptáte-li se jak je to možné, odpovím rovnou musíte mít ty, resp. toho správného známého :wink:

SindyDog

Re: Zaměstnání info

Příspěvek od SindyDog » 11.1.2009 0:25

To není špatný nápad - o prázdninách.. :wink: . Můj švagr ještě na studiích právě takto tramvaj řídil (při vysoké škole), i když je to už nějaký pátek, prý stačilo přijít pro vůz a hnedle dostal nějakou linku.. Já bych si představoval odjezdit pár hodin večer nebo o víkendech, ale jinak nemám vůbec představu, jak to funguje. A roupy nemám, není na ně čas. Máme měsíční miminko.. :!: , malého tramvajáčka :wink: .

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Zaměstnání info

Příspěvek od Jabberwocky » 11.1.2009 0:19

Matošo: Kuš! Vzpoměň si, jak nedávno vědátor přejel "pytel". Když jsem to četl, hned mě napadlo, jestli on si na nudnějších úsecích trati nečetl seminárky...

SindyDog: To máte tedy, Vy záklaďáci, docela roupy ;-) Já jsem většinou večer rád, že jsem doma. Ačkoli já bych s tramvají nechtěl jezdit ani tak. Když pominu mizerná záda, tak celodenní koncentrace v pražském provozu, to bych opravdu nechtěl. K tomu zodpovědnost za haldu lidí a x tun těžko ubrzditelného železa...
Jinak jestli je to tak, jak píše Brejšín, tak by se ten kurs snad dal nějak splácat přes prázdniny. Ovšem chce to chápavého pana řídícího, aby přistoupil na ta škatulata s pracovním poměrem.

Odpovědět