Pivotika

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
tramvajak
Uživatel
Příspěvky: 339
Registrován: 02.11.2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivotika

Příspěvek od tramvajak » 15.2.2009 14:33

syverin píše:Na Podkováň narazíte těžko, pivovar zavřeli koncem října 2007.
Otázkou je, jak to s tím uzavřením vlastně je? Protože na stránkách pivovaru Podkováň http://www.podkovan.cz/ (pravda, už pár měsíců evidentně neaktualizovaných)se píše jen o rekonstrukci :wink:
citace píše:Rekonstrukce Pivovaru
V pivovaru Podkováň je právě realizována modernizace závodu, výroba piva bude cca do července 2008 přerušena. Závod nevyhovoval kapacitně(je stavěný na několikanásobný výstav,čímž zvyšoval režii).
Prosíme o vrácení našich obalů,jelikož po uvedení pivovaru po modernizaci do provozu budeme používat obaly nové s názvem pivovar Podkováň. Staré obaly budou prodány.

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Pivotika

Příspěvek od Damir Holas » 15.2.2009 11:50

Bobik píše:No a nebylo by lepší tu jeden termix (pod kontrolou) radši nechat, než aby se pozítří (nekontrolovatelně) vyrojily tři další jinde? :lol: :lol:
Poté, co jsem si dnes v časných ranních hodinách přečetl v archivu ze zvědavosti onen zmiňovaný Termix (to je maso... :devilsmokin ), tak se mi tvůj návrh zamlouvá. Zamkne - li se Pivotika, napadne časem někoho rozpoutat něco podobného v jiném vlákně a budeme tam, kde jsme byli :) Oscar Wilde se se svým výrokem, že "jedinou možností, jak se ubránit pokušení, je podlehnout mu", příliš nemýlil :wink:

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivotika

Příspěvek od syverin » 15.2.2009 11:40

tramvajak píše:
Jabberwocky píše:Dost podezřelé taky bývaly Vratislavice. Ale co bylo (tak před patnácti a více lety, teď netuším) naprosto skvělé pivo, to byla dvanáctka Podkováň. Točívali to ve vesnických hospodách na Kokořínsku (třeba Na Březince nebo U Grobiána).
Ano ano, Podkováňské si stále drží dost vysokou úroveň, bohužel narazit na něj je stále větší problém #-o
Na Podkováň narazíte těžko, pivovar zavřeli koncem října 2007.
A kvalita byla v posledních měsících dost nevyrovnaná (občas zakalené, občas prošlé, jinak výtečné)

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivotika

Příspěvek od Fořtík » 15.2.2009 3:17

Proxy píše:Co si pamatuju tak nejhorší pivo jsem zažil bylo nymburské ve stánku na Nádraží Braník - to se fakt nedalo :-( Jsme tehdy s kamarádem museli zahučet do nejbližší hospody a spravit si chuť něčím jiným :wink:
Nedovedu posoudit kvalitu Branického stánku, ale nejspíš bude podobné úrovně jako bufet na Podbábě, nebo homeless centrum v Modřanech. Z toho vyplývá jediné - že i kdyby tam točili cokoliv, bylo by ti stejně špatně. Nymburk je dobré pivo, onehdá nám v pivováře dávali "ochutnávat" Nymburskou 11° a ta byla!

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Pivotika

Příspěvek od Bobik » 15.2.2009 0:49

No a nebylo by lepší tu jeden termix (pod kontrolou) radši nechat, než aby se pozítří (nekontrolovatelně) vyrojily tři další jinde? :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Pivotika

Příspěvek od Absolut » 15.2.2009 0:03

Tak co, už tenhle Termix zavřeme?

Uživatelský avatar
tramvajak
Uživatel
Příspěvky: 339
Registrován: 02.11.2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivotika

Příspěvek od tramvajak » 14.2.2009 22:38

Jabberwocky píše:Dost podezřelé taky bývaly Vratislavice. Ale co bylo (tak před patnácti a více lety, teď netuším) naprosto skvělé pivo, to byla dvanáctka Podkováň. Točívali to ve vesnických hospodách na Kokořínsku (třeba Na Březince nebo U Grobiána).
Ano ano, Podkováňské si stále drží dost vysokou úroveň, bohužel narazit na něj je stále větší problém #-o

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Pivotika

Příspěvek od Jabberwocky » 14.2.2009 21:58

Dost podezřelé taky bývaly Vratislavice. Ale co bylo (tak před patnácti a více lety, teď netuším) naprosto skvělé pivo, to byla dvanáctka Podkováň. Točívali to ve vesnických hospodách na Kokořínsku (třeba Na Březince nebo U Grobiána).

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Pivotika

Příspěvek od Damir Holas » 14.2.2009 21:47

MF píše:Nebyl Eggenberg pivo z Českého Krumlova???
Jó, byl, spletl jsem se :oops:

Uživatelský avatar
tramvajak
Uživatel
Příspěvky: 339
Registrován: 02.11.2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivotika

Příspěvek od tramvajak » 14.2.2009 21:43

Proxy píše:Ovšem legendárním se mezi mými kamarády stal Litovel, který jsem naštěstí vynechal, ale kdo okusil, tak ho (z)vrátil...
No né že by Litovel byla už něco extra, spíš stále podprůměr, ale i přesto se zlepšila dost :x

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivotika

Příspěvek od Proxy » 14.2.2009 21:25

Co si pamatuju tak nejhorší pivo jsem zažil bylo nymburské ve stánku na Nádraží Braník - to se fakt nedalo :-( Jsme tehdy s kamarádem museli zahučet do nejbližší hospody a spravit si chuť něčím jiným :wink:

Ovšem legendárním se mezi mými kamarády stal Litovel, který jsem naštěstí vynechal, ale kdo okusil, tak ho (z)vrátil...

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Pivotika

Příspěvek od MF » 14.2.2009 21:01

Damir Holas píše:Já nepříliš rád vzpomínám na Eggenberg, či jak se to jmenuje, z Písku. Prubnul jsem to na vodáckym kurzu a poté trpce litoval...
Nebyl Eggenberg pivo z Českého Krumlova???

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Pivotika

Příspěvek od Damir Holas » 14.2.2009 20:37

Já nepříliš rád vzpomínám na Eggenberg, či jak se to jmenuje, z Písku. Prubnul jsem to na vodáckym kurzu a poté trpce litoval...

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Pivotika

Příspěvek od Jabberwocky » 14.2.2009 17:40

Já měl dost hroznou zkušenost s havlíčkobrodským Rebelem, ale možná to bylo hospodou, byl to dost pajzl. A vůbec mi nechutnalo lahvové Pito z budějovického BB pivovaru (co jinak vaří Samson, nemyslím tím Budvar).
Mimochodem, nevíte někdo, kde by se v Praze dal sehnat ten nealkoholický Forman z pivovaru Černá Hora? Myslím tím normálně v obchodě, ne v Pivovarském klubu za 35 Kč. Kdybyste na něj někde narazili, dejte vědět.

Uživatelský avatar
tramvajak
Uživatel
Příspěvky: 339
Registrován: 02.11.2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivotika

Příspěvek od tramvajak » 14.2.2009 14:19

Tak Géčko mi krkem neprojde, ani kdybych měl umřít na dehydrataci. Ještě horší pivo už je snad jen uherskobrodský Janáček a Rychtář z Hlinska... :smt078

Odpovědět