Politika a metro

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Pražské metro

Příspěvek od Jabberwocky » 04.7.2009 17:59

Není to o něčem jiném. Je to o tom, že akt občanské neposlušnosti k demokracii prostě patří a vymýtit nepůjde nikdy. Navíc jak jsem psal, studenti jsou vždycky radikální a je to právě tahle radikalita, která je dostala do ulic v roce 1939, která je poslala protestovat proti Gottwaldovi v únoru 1948 a která je teď vede k metání vajíček na Paroubka. Tím nesrovnávám závažnost těch jednotlivých situací, nýbrž základní pohnutku, která za nimi vězí - angažovanost, radikalita a chuť něco podniknout s věcí, která studenty frustruje. Může se to nelíbit, ale tím to rozhodně nezmizí. Studenti jsou takoví. A vždycky byli - stěžovali si na ně už měštěníni Starého Města krátce poté, co Karel vysoké učení založil. Kdo bránil Kamenný most proti Švédům? Studenti. Kdo organisoval národní gardy a stavěl barikády v roce 1848? Zase studenti. (Samozřejmě ne sami, ale vždycky v tom nějak měli prsty.)

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Proxy » 04.7.2009 17:24

m@rtin píše:prox:
nechci tu zastávat Topolánka, ani já si o něm nemyslím, že je vrcholem splušnosti, ale vulgaritou a populismem nesahá Parubkovi s Rathem ani po kolena.
Že na Paroubka byla spuštěna smršť vajíček jen vypovídá o tom, co si o něm myslí mladí lidé. Já se mezi ně počítám také a Paroubka vysloveně nenávidím, i když jsem vajíčkem neházel. Přičemž ČSSD za Zemana nebo Špidly ve mně nevyvovlávala zdaleka tolik emocí co současná dvojka PR.
Martine, hezky jsi se rozepsal, ale to je o něčem jiném... Já tady nechci srovnávat Paroubkův, Topolánkův či jakýkoliv jiný politický program.
Já zase znám spoustu lidí, kterým se za současné vlády výrazně zhoršila životní situace. Stejně tak jako ty považuje Paroubka za absolutní zlo, tak i oni mají pocit, že Topolánek je klíčová postava, která ničí život jim i celému národu. Myslíš, že oni mají také právo jít si na předvolební mítink hodit vajíčkem :?:

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Pražské metro

Příspěvek od cwapa » 04.7.2009 16:42

m@rtin - moc hezky napsaný. Jsem sice už starší ročník, ale s tímto článkem naprosto souhlasím.

Uživatelský avatar
m@rtin
Uživatel
Příspěvky: 598
Registrován: 02.1.2007 19:29
Bydliště: Praha - Ruzyně

Re: Pražské metro

Příspěvek od m@rtin » 04.7.2009 16:13

prox:
nechci tu zastávat Topolánka, ani já si o něm nemyslím, že je vrcholem splušnosti, ale vulgaritou a populismem nesahá Parubkovi s Rathem ani po kolena.
Že na Paroubka byla spuštěna smršť vajíček jen vypovídá o tom, co si o něm myslí mladí lidé. Já se mezi ně počítám také a Paroubka vysloveně nenávidím, i když jsem vajíčkem neházel. Přičemž ČSSD za Zemana nebo Špidly ve mně nevyvovlávala zdaleka tolik emocí co současná dvojka PR.
Vajíčka proti Paroubkovým krokům jsou jen slabý odvar jeho politiky - zadlužení země za vlády ČSSD 1 bilion, 300 mld (každý v ČR dluží díky ČSSD 130 tisíc - dluh se bude splácet 30 let s úroky 40%), každé dva měsíce hlasování o nedůvěře vlády #-o , odvolání vojáků z Afghánistánu jen natruc politickým soupeřům (tohle může opravdu udělat jen gauner), svržení vlády během předsednictví EU (ostuda před celou Evropou - neumím si představit, že by francouzská opozice nebo kterákoliv jiná nevydržela dva měsíce), spolčení s komunisty na krajích (20 let po revoluci je více než jisté, že budeme mít ve vládě /vyhraje-li Paroubek/ komunisty) - pro mě KSČM = NSDAP (Mají snad v německém parlamentu fašisty? Omluvili se česští komunisti za tísíce mrtvých v lágrech, na hranicích nebo za okupaci v 68? NE!) , neumí nést porážku (po prohraných volbách 2006 přirovnal vítězství ODS ke komunistickému puči z roku 48), nevoliče ČSSD označil za idioty, populistická kampaň - slibování nemožného (vlastně možného, ale jen za cenu zadlužování, což už voličům neřeknou) - poplatky ve zdravotnictví jednoznačně přinesly efekt (pár miliard na nemocnice a platy sester), ale Paroubek je jen pro zalíbení voličů radši zruší stůj co stůj... že bude pacient na operaci endoprotézy čekat rok ve frontě je všem socanům jedno, nerespektování soudů (Rath a jeho poplatky - vyvěšení tel. čísla soudkyně).
Tak bych mohl pokračovat dál a dál. Kdybych se tu rozpovídal o diktátorských praktikách Ratha na kraji, mohl bych z toho mít problém. Pokud se nezačne rozumě nakládat s fiskální politikou ČR, velmi brzy zbankrotujeme a to jen díky korytům, které si chtějí zajistit populističtí politici na dobu volebního mandátu. Ať už si můžou Topolánek s Langrem v hulvátství podat ruku s Paroubkem, fiskální politika minulé vlády (ostatně i této) je mnohem zodpovědnější než politika ČSSD. I průměrně inteligentní člověk s průměrným ekonomický rozhledem to musí vidět.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Proxy » 04.7.2009 14:05

Jabberwocky píše:Proxy: Teď nevyjadřuji sympatie ani jedním směrem, jen popisuji, jak je ČSSD a konkrétně Jiří Paroubek mnoha VŠ studenty vnímán: Jako člověk bez názoru, řídící se pouze průzkumy mínění nevzdělané většiny. Jako člověk, který kvůli vlastním ambicím odstřelil vládu v okamžiku, kdy se jí především na mezinárodním poli dařilo. Jako někdo, kdo záměrně vytváří konfrontační atmosféru a uměle buduje hráz mezi generacemi. Jako ten, kdo chce vládnout s komunisty. Jako někdo, kdo je (tj. ty studenty) kvůli nákupu hlasů teď zadluží do budoucna tak, že se z toho po..... A především jako někdo, kdo se díky tomuhle všemu k moci stejně dostane, protože "blbci" ho zvolí. Z toho všeho vzniká hodně silný pocit frustrace, a protože, jak jsem psal, studentstvo je a odjakživa bylo prostě takové, jaké je, přikročilo k radikálním projevům nesouhlasu. Ostatně, začalo to tuším někde mezi brněnskými archeology. S metáním barvy na metro to má společnou opravdu jen tu vnější podobu.
Nechci sem tahat politiku, ale myslím, že ti studenti házející vajíčka jsou pro demokracii ještě nebezpečnější. Vrhači barev jsou běžní kriminálníci, kteří se vyskytují v každém režimu.
V demokracii by mělo platit, že mám právo nesouhlasit s druhým člověkem, ale nemám právo mu upírat zastávat odlišný politický názor. Toto základní demokratické pravidlo podle mne vrhači vajíček porušili. Navíc je Paroubek opoziční politik, který nemá rozhodovací pravomoce, takže podle mne není ospraveditelné vůči němu vytvářet takto radikální kroky. Ostatně i jeho hlavní politický soupeř Topolánek je neméně stejný hulvát.
Podívejme se do zahraničí. Když ministr v portugalském parlamentu ukáže na komunisty paroháče, tak má celonárodní ostudu a musí rezignovat, ačkoliv jeho vládní působení bylo všeobecně vnímáno více než kladně :!:

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Pražské metro

Příspěvek od Jabberwocky » 04.7.2009 10:14

S rodinami souhlas, s tělesnými tresty v zásadě taky. Jde o to, že v mladém člověku je třeba vytvářet jak vědomí jedinečnosti každé lidské bytosti, a tedy jeho práv, tak vědomí toho, že práva přicházejí s povinnostmi. Rovnováha je dnes příliš vychýlená jedním směrem (a je to reakce na vychýlení směrem opačným v minulosti a celkovou liberalisaci společnosti ve 20. století).

Ten příklad s učitelkou - situaci neznám a hodnocení je dvojsečné, nicméně dvě poznámky. Na jednu stranu by škola měla disponovat prostředky, jak takovou situaci jednoznačně a rázně řešit. Facka by v tomhle případě mohla leccos zachránit. Na druhou stranu je otázka, jestli ta situace nevznikala dlouhodobě mj. i proto, že dotyčný učitel má nulovou prestiž a do školství vlastně vůbec nepatří. Viděl jsem případy, kdy jedna a tatáž třída byla u jednoho učitele jak šílená a u druhého to byli beránci. A výrok: "Teď budeme mít pana učitele XY a to budete koukat, jak budeme hodný," si často opakuji. Ten druhý byl mnohem větší ras, a přitom ho ty děti doslova zbožňovaly...

Uživatelský avatar
MKzB
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: 19.1.2007 16:49
Bydliště: Bezkov (u Vídně)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od MKzB » 04.7.2009 9:32

Také je to o dnešních rodinách. Dnes je v módě řešit skoro každou partnerskou krizi rozchodem, rozvodem apod. Vznikají tak rodiny, kdy děti jsou jen jednoho z rodičů a u dětí ve vyšším věku dochází k větám typu: "Nehrab na ně, nejseš můj fotr."
Druhá věc: Občas se stává, že se narodí dítě s nějakou vadou, nemocí apod., které se nějakou terapií dají vyřešit. Dítě má sice něco za sebou, ale je na 99% zdravé. (V medicíně nikdy nic není na 100%.) Rodiče však k němu po těch mukách přistupují pořád jako k nemocnému, furt ho hájí, chrání a dítě toho začne zneužívat a stane se z něj potenciální kriminálník.
Co se týče školství, jsem pro znovuzavedení přiměřených tělesných trestů. Nemyslím, aby učitel žáka zbil jak psa, ale jeden výchovný záhlavec je 100x účinější, než 10 poznámek v žákovský v situaci, kdy se děcka předhání v počtu poznámek.
Spolužák mého třídního z gymplu říká: "Od doby, kdy byly zrušeny tělesné tresty, jde školství pomalu do p.....(regio analis)."
Vím o situaci, kdy jedna holka učitele ustavične provokovala. Když už mu došla trpělivost a pohrozil jí fackou, tak mu řekla: "Zkus to a večer to bude ve zprávách."

Jabberwocky:
Pádným argumentem proti ČSSD je fakt, že díky nim teď ročně platíme 50 miliard Kč jenom na úrocích.

P.S. Moje volební prognóza: V lepším případě dojde k patu jako minule. V horším případě sice vyhraje ODS, ale ČSSD + KSČM bude mít většinu.

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Tom » 04.7.2009 0:09

Řekl bych že tito se jen "nasrali", že jim dílo bylo smyto a sv. vyjela na akci čistá...
Stejně tak, že byly vypuzeni z depa zličín. Jisté skupinky na tuto sv. v posledních dnech doráželi a nebylo dne kdy by se do depa nevracela čistá.
Se systémem a čímkoliv dalším tohle nemá nic společného. Setkáváme se i s tím, že tito lidé nás nemají v oblibě pro ně sme maximálně "kolbeni". Čili nám tímto chtěli hlavně vypálit rybník. Hádky v diskuzích mezi grafiťáky a lidmi z metra byly aspoň na naší diskuzi na denním pořádku. I kvůli takovýmto individuím skončila návštěvní kniha metrowebu.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od syverin » 03.7.2009 23:33

Proxy píše:... Možná, že jedno se nemění - chuligáni na tyto tábory většinou nikdy nejezdili ;-)...
A pokud jo (taky se nám stalo), není nic jednoduššího, než je podruhé na ten tábor nevzít ;)

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Pražské metro

Příspěvek od Jabberwocky » 03.7.2009 23:29

Proxy: Teď nevyjadřuji sympatie ani jedním směrem, jen popisuji, jak je ČSSD a konkrétně Jiří Paroubek mnoha VŠ studenty vnímán: Jako člověk bez názoru, řídící se pouze průzkumy mínění nevzdělané většiny. Jako člověk, který kvůli vlastním ambicím odstřelil vládu v okamžiku, kdy se jí především na mezinárodním poli dařilo. Jako někdo, kdo záměrně vytváří konfrontační atmosféru a uměle buduje hráz mezi generacemi. Jako ten, kdo chce vládnout s komunisty. Jako někdo, kdo je (tj. ty studenty) kvůli nákupu hlasů teď zadluží do budoucna tak, že se z toho po..... A především jako někdo, kdo se díky tomuhle všemu k moci stejně dostane, protože "blbci" ho zvolí. Z toho všeho vzniká hodně silný pocit frustrace, a protože, jak jsem psal, studentstvo je a odjakživa bylo prostě takové, jaké je, přikročilo k radikálním projevům nesouhlasu. Ostatně, začalo to tuším někde mezi brněnskými archeology. S metáním barvy na metro to má společnou opravdu jen tu vnější podobu.

Disclaimer: Opakuji, že popisuji, co kolem sebe na VŠ vidím a slyším. Nechci se tu hádat o to, jestli je to pravda. Navíc tahle nespokojenost má širší základ a obrací se proti současné representaci (nikoli ovšem systému!) jako celku. S výjimkami, samozřejmě.

Drobné zamyšlení: Možná nás čeká něco jako západoevropský rok 1968...

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Proxy » 03.7.2009 22:48

Bobek píše:No to jsou věci, co tady čtu... Nějaký ten pátek mám zkušenosti s pachatelstvím letních táborů a dám-li si do kupy vlastní zkušenosti s výpověďmi lidí, kteří se toho účastní ještě výrazně déle, nezbývá než konstatovat, že ty klackové kraví zhruba pořád stejně. Pochopitelně se najdou ročníky, kdy se vyskytne sbírka větších exotů, jindy zase jsou to skoro i normální lidi :), ač s nimi puberta mlátí ode zdi ke zdi.
Nu, já si myslím, že na dětské tábory jezdí léta stále stejné sorta lidí, kterým tento způsob trávení léta vyhovuje. Podle dnes již tábory neodpovídají složení běžné mladé populace. Možná, že jedno se nemění - chuligáni na tyto tábory většinou nikdy nejezdili ;-)

P.S. Nevidím rozdíl mezi lidmi, který po lidech s odlišným politickým názorem hází vajíčka a vandali, kteří včera chtěli zničit soupravu 81-71.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od syverin » 03.7.2009 22:34

Ono bohužel je to často o tom, že dnešní mládež (do které se i přes svůj věk taky počítám) moc nezná měřítka, co je správné a co ne, protože ze strany rodičů chybí často byť i elementární výchova a učitelé ve škole jsou příliš špatně placeni na to, aby mohli být nějakou autoritou. Taky se mezi dětmi i předškolního věku už moc nenosí sledování večerníčků a pohádek všeobecně, to radši nějaké akční seriály z US, jejichž výchovná hodnota je nulová (hlavně, že se do toho dá nacpat spousta reklamy a hodně to nese). Pak se občas objeví nějaký takový nepřizpůsobivý jedinec a média, nevědouce, jak se k tomu mají postavit, předhánějí se v přinášení barvitějších a podrobnějších zpráv, která jenom podporují jejich následovníky.
Ono si to možná jednou sedne, ale je před námi (protože nikdo jiný s tím nic neudělá) ještě spousta práce. Kdo se bojí, nesmí do lesa (nebo vychovávat vlastní potomky ;))

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Pražské metro

Příspěvek od Bobek » 03.7.2009 22:07

No to jsou věci, co tady čtu... Nějaký ten pátek mám zkušenosti s pachatelstvím letních táborů a dám-li si do kupy vlastní zkušenosti s výpověďmi lidí, kteří se toho účastní ještě výrazně déle, nezbývá než konstatovat, že ty klackové kraví zhruba pořád stejně. Pochopitelně se najdou ročníky, kdy se vyskytne sbírka větších exotů, jindy zase jsou to skoro i normální lidi :), ač s nimi puberta mlátí ode zdi ke zdi.

Jediné, co mě překvapuje, je fakt, že zatímco typicky se úvahami o zkaženosti mládeže zabývají frontoví bojovníci od Lidla, tady obdobné soudy pronášejí moji vrstevníci, ba i lidé mladší. :shock:

Josef
problémový jedinec
Příspěvky: 492
Registrován: 24.3.2008 18:10

Re: Pražské metro

Příspěvek od Josef » 03.7.2009 21:35

Ale to bylo vždycky,,,každá generace řekne: Ach ta dnešní mládž,,,já myslím, že nedělají nic extra špatného,,,jen dělají jiné věci :wink:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od 9001 » 03.7.2009 21:29

Taky si dovolím přidat názor. Jak psal dábelský profesor. Taky jsme dělali ve škole blbosti někdy i trochu ostřejší, ale pořád jsme znali meze a profesoři u nás měli autoritu. Taky jsme měli profesora. Ted zdůraznuji mé studium 2003-2007!!! Když jsme dělali bordel, tak nám dal pohlavek a byl klid. Nikoho nikdy nenapadlo jít si stěžovat, protože nám došlo že byl v právu. Tohle je dnes bohužel u většiny minulost.
Zásadní problém je v tom, že dnes mají moc volnosti a ví že jim všechno projde. Samá ochrana lidských práv atd. Dyt to vidí každý den ve zprávách. Neplatiči v Chomutově dostanou exekuci,ale přiběhne politik a soud to stáhne a zase ty co porušují pravidla a zákony vyhráli. To samé s vilou Milada. "Obyvatelé" porušují zákony, přijede na ně zátah a ještě dostanou nové bydlení. Proč se toho mladí nechytli, když mají takovéto příklady. Tak proč by si neházeli vejci po lidech nebo na metro barvu, kameny na vlaky atd. Stejně jim to projde a najdou se jejich zastánci :!:,kteří řeknou oni si vyjadřují názor.

Odpovědět