Politika a metro

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Pražské metro

Příspěvek od Jabberwocky » 02.7.2009 21:01

Jó, a takhle je to v Evropě už přes dva a půl tisíce let. Ach časy, ach mravy... ;-)

Marty9122
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 21.1.2008 21:36

Re: Pražské metro

Příspěvek od Marty9122 » 02.7.2009 20:25

Jabberwocky píše:Btw., jenom doplním, páč jsem u zdroje - stupeň nasranosti poměrně velké části (humanitně orientovaného) VŠ studentstva na Paroubka, Ratha a spol. začíná dosahovat kritických hodnot. A studenti jsou vždycky radikální, o tom psal už Masaryk.[/size]
No nemohu mlčet a také přileju trochu do ohně ...
Mládež by měla držet hubu a nejprve něco dokázat!! Pak si může něco prosazovat. 17.listopadu 1989 to už jednou " studenti " ukázali a jak to dopadlo ?? Jen by mě zajímalo, zda jsou fakt dneska spokojení s výsledkem v tomto ANARCHISTICKÉM státě ?! Na nesouhlas s něčím nebo proti někomu v DEMOKRATICKÉM státě existují jiné metody. Rozhodně to není někoho napadat nebo něco ničit. A to že se to všechno hází na mládež, bohužel jsem neviděl starší lidi se takto chovat ...

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Pražské metro

Příspěvek od Jabberwocky » 02.7.2009 18:20

To já prosím nevím, já jen hlásím, co ze své slonovinové věže vidím. A že je tahle společenská skupina prostě odjaktěživa náchylná k radikálním vystoupením, navíc v dnešní době podtrženo okamžitou informovaností přes Facebook a další.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od demon » 02.7.2009 18:11

Jabberwocky píše:Demon: Tak se asi budeme muset shodnout, že jsme se neshodli :-)
Btw., jenom doplním, páč jsem u zdroje - stupeň nasranosti poměrně velké části (humanitně orientovaného) VŠ studentstva na Paroubka, Ratha a spol. začíná dosahovat kritických hodnot. A studenti jsou vždycky radikální, o tom psal už Masaryk.
Věřim, teď jde jen o to, jestli stupeň nasranosti VŠ vzdělaného studenstva převáží stupeň nasranosti zhruba stejně velké části zbytku populace naší rodné hroudy na ten ansámbl Tupohlávků, horolezců a jiných Šulínků, jejichž působením v minulých letech jsme se dostali tam, kde se nyní nacházíme... :wink:

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Pražské metro

Příspěvek od Jabberwocky » 02.7.2009 18:04

Demon: Tak se asi budeme muset shodnout, že jsme se neshodli :-)
Btw., jenom doplním, páč jsem u zdroje - stupeň nasranosti poměrně velké části (humanitně orientovaného) VŠ studentstva na Paroubka, Ratha a spol. začíná dosahovat kritických hodnot. A studenti jsou vždycky radikální, o tom psal už Masaryk.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Pražské metro

Příspěvek od Brejšín » 02.7.2009 17:49

To je sice pravda, ale aspoň to byla opravdu "Poslední jízda" s velkym "P". 8-)

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Oskar » 02.7.2009 17:12

Ona ho jistě převezme a odloží.

Ještě jeden postřeh: Do pěti minut byla na místě akce uklizečka. Policie (městská) dorazila až po cca. deseti minutách.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Pražské metro

Příspěvek od Brejšín » 02.7.2009 17:04

Házení čehokoli na cokoli s úmyslem poškodit je nepřípustné. Myslím že případ 81-71 by měla převzít POLICIE a řešit to jako "obecné ohrožení", bo určitě v té soupravě bylo přes 200 lidí.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od demon » 02.7.2009 16:56

Absolut píše:Vejcem po panu Paroubkovi bych klidně hodil. I za cenu pořádkové pokuty nebo jiného trestu. Syrové vejce nemůže nijak zásadně ublížit. Je to sice dost extrémistický způsob vyjádření nelibosti, ale neřekl bych vandalismus. Je to jako dát někomu přes hubu. Nemělo by se to dělat, ale není to průser.
Já, co v dětství málem vyrazil bratránkovi oko sněhovou koulí (a dodnes na něj špatně vidí), už mám na házení čehokoliv po komkoliv naprosto odlišný názor.
Vandalizmus to je každopádně a přijmu-li tvou argumentaci o babičce padající v metru, tak i člověk uhýbající před na něj letícím předmětem může dojít k značné uhoně, ať už třeba pádem z podia nebo nárazem do repráku...
A nevěř tomu, že syrové vejce nemůže ublížit, na poškození rohovky bohatě stačí i měkčí předmět.
Nehledě na to, že zatím se používají vejce, příště už to můžou bejt dlažky a skončí to u granátu...

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Pražské metro

Příspěvek od Absolut » 02.7.2009 16:40

Démone, já to vidím jinak.

Vejcem po panu Paroubkovi bych klidně hodil. I za cenu pořádkové pokuty nebo jiného trestu. Syrové vejce nemůže nijak zásadně ublížit. Je to sice dost extrémistický způsob vyjádření nelibosti, ale neřekl bych vandalismus. Je to jako dát někomu přes hubu. Nemělo by se to dělat, ale není to průser.

Nalít barvu na čelní sklo vozidla, které veze lidi mi připadá mnohem nebezpečnější. Už jen použití záchranné brzdy v prvotním šoku strojvedoucího může způsobit některým cestujícím horší následky, než nějaké hozené vejce. Co kdyby tam náhodou cestovala stará babka, který je ukradený, že se jedná o nějakou poslední jízdu a upadla na kovové madlo? To už podle mě průser je. A mnohem horší mi to připadá s kýblem barvy na tramvaj nebo autobus, což tahle skupina dementůtaky dělá a mají to natočené na youtube.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od demon » 02.7.2009 16:23

Jabberwocky píše:Aniž bych chtěl rozpoutat politickou debatu - poslední dobou až příliš často pozoruji, že se u dvou naprosto nesouvisejících věcí na základě nějaké vnější podobnosti okamžitě říká, že jde o totéž. Někdy by to fakt chtělo zapojit trochu víc hlavu, než něco napíšu.
Dovolim si nesouhlasit !
Opravdu jde o dvě nesouvisející věci, ale spojuje je jeden zásadní a v dnešní době hodně rozšířený fenomén a tím je vandalizmus.
Z tohoto pohledu je házení vajec na socany a házení barvy na soupravu metra naprosto srovnatelné, není-li házení vajec po lidech horší, protože tam hrozí nepoměrně horší následky.
Vandalismem se nesouhlas s politikou opravdu nevyjadřuje - ten se vyjadřuje výhradně ve volbách !
Sorry za OT...

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od MOp » 02.7.2009 16:18

Ja jen marne doufam, ze se nekde objevi fotka zminenych GRAZLU a budou patricne potrestani. Tu barvu bych je nechal slizat ..

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od OMH » 02.7.2009 16:05

Oskar píše:
KGX 63 píše:I přes to jak to dopadlo, bych zde rád poděkoval všem lidem, kteří se zasloužili o to, že jsme se alespoň to necelé kolo mohli svést v tuto chvíli již historickou soupravou. Je mi s prominutím na zvracení z těch vypatlanců, co dokázali zničit několikadenní přípravy a práci druhých a připravit tak všechny přítomné o jedinečný zážitek.
Podepisuji. Něco zničit je tak snadné…

Rád bych také vyzval všechny, aby nevystavovali fotky zasaženého vlaku. Nedopřávejme útočníkům zbytečně větší publicitu, o to jim totiž jde.
Ano, snaha je pěkná, leč bez účinku době médií. Média totiž dělají reklamu však "takovýmto lidem", ať už jde o dnešní případ, nebo o stávkující soukromé podnikatelé s traktory!
Takže v globálu s názorem souhlasím, ale nemá význam v současné době.

P.S. Tu publicitu jim děláte i bez fotek, tím, že to tu rozsáhle řešíte tuto událost a dáváte odkazy na média:)

Pípa

Re: Pražské metro

Příspěvek od Pípa » 02.7.2009 15:59

m@rtin píše:Pípa:
Házení vajec a házení barvy na rozlučkouvou jízdu metra je sakra rozdíl. Jestli někdo hodil vejce na Paroubka, udělal to proto, aby vyjádřil svůj nesouhlas s politikou, kterou tento člověk dělá. Svržení vlády při předednictví EU a následném pošpinění země před celou Evropou, byla poslední kapka. Vojáci v Afghánistánu, Rathovy diktátorské praktiky na kraji, populismus kombinovaný se lží a mnoho dalšího bylo jen logickým vyústěním toho, co se stalo na Andělu. Jsem taky "mládež" a nelíbí se mi, že mě házíte do jednoho pytle s tím chudákem z Lužin. Když mi bylo 15, taky jsem dělal blbosti, ale plechovky s barvou jsem neházel. Pravda, vajíčko bych si na P & R hodit možná i šel..

Narozdíl proti tomu, co se odehrálo na Lužinách, bylo jen pohou ukázkou lidské malosti a primitivismu. Komu může vadit poslední jízda soupravy metra? Kdo chce zničit práci těch, co se snažili aby souprava vyjela... těch, co ji vyzdobili? stručně - jenom HOVADO

Omlouvám se za příspěvek s politickým obsahem, ale ono to snad s touto dobou a dnešním dnem souvisí.
Vše jsem myslel obrazně, nechtěl jsem srovnávat házení vajec a barvu na metru. Myslím, že by si ani jedno neměl člověk dovolit a pokud ano, tak by měl být dle zákona potrestán. Nechtěl jsem nikoho urazit s označením mládež, sám se mezi mladý řadím. Chtěl jsem říct, že toto se dříve nedělo a nikdo by si to nedovolil. A těch příkladů by bylo víc.
Omlouvám se za příspěvek, zřejmě jsem porušil pravidla, ale reagovat jsem musel. Více už reagovat nebudu

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Pražské metro

Příspěvek od Jabberwocky » 02.7.2009 15:47

Aniž bych chtěl rozpoutat politickou debatu - poslední dobou až příliš často pozoruji, že se u dvou naprosto nesouvisejících věcí na základě nějaké vnější podobnosti okamžitě říká, že jde o totéž. Někdy by to fakt chtělo zapojit trochu víc hlavu, než něco napíšu.

Odpovědět