čočky

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: čočky

Příspěvek od davidtk » 23.7.2009 21:52

Záleží na definici "dražší" ... a piš pořádně po česky ;)

Josef
problémový jedinec
Příspěvky: 492
Registrován: 24.3.2008 18:10

Re: čočky

Příspěvek od Josef » 23.7.2009 21:46

oskar píše:No barvoslepý člověk řidičem z povolání být nemůže, ale i tak se může stát, že se na vyhrazeném pásu objeví barvoslepý řidič IAD a bude povinen se signály řídit...
Nehledě na to, že se spoléhat jen na barvy mi přijde trochu odvážné, přecejen odlišný symbol by byl přehleduplnější..[/quote]

přesně tak,,,která koliv návěst musí být jednoznačná a nezaměnitelná. Jsem pro návěstidla v Braníku. Ten německý styl mi přijde dost složity a řekl bych, že dražší (přeci jenom tam je více indikátorů,,,)

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: čočky

Příspěvek od davidtk » 23.7.2009 21:44

DavidD píše:
oskar píše:No barvoslepý člověk řidičem z povolání být nemůže, ale i tak se může stát, že se na vyhrazeném pásu objeví barvoslepý řidič IAD a bude povinen se signály řídit...
Nehledě na to, že se spoléhat jen na barvy mi přijde trochu odvážné, přecejen odlišný symbol by byl přehleduplnější..
Jo nečtu ... beru, ale tak se udělá vyjímka a z vyhrazených pruhů buď zmizej čočky nebo zůstanou stará návěstidla ... sice to bude zas enormní problém s legislativou, ale co se dá dělat :)

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: čočky

Příspěvek od DavidD » 23.7.2009 21:42

davidtk píše:Barvoslepé? Já myslel, že u očaře zkouška na barvocit je důležitá a ne jen informativní ;)


a co s touto situací:
oskar píše:No barvoslepý člověk řidičem z povolání být nemůže, ale i tak se může stát, že se na vyhrazeném pásu objeví barvoslepý řidič IAD a bude povinen se signály řídit...
Nehledě na to, že se spoléhat jen na barvy mi přijde trochu odvážné, přecejen odlišný symbol by byl přehleduplnější..

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: čočky

Příspěvek od davidtk » 23.7.2009 21:41

9001 píše:Jak to tu už padlo, řidič IAD (neprofesionál) může být barvoslepý, protože to má celkem jasně rozděleno. Faktem zůstává že pouhým rozdělením barvy to není zrovna to pravé.
Dobrá, ale pokud si sem vědom, tak tyto návěstidla jsou pro tramvaje a ty řídí řidiči profesionálové, kteří barvoslepí nebudou ... pokud to nebude nemoc z povolání a pokud jde IAD, tak ty maj snad jasně definované semafory, takže bych v tom neviděl moc problém ....

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: čočky

Příspěvek od demon » 23.7.2009 21:40

9001 píše:Spíš taková okrajová otázka. To opravdu nikoho nenapadlo prosadit "blikající čočky"? Nebo tam byl nějaký legislativní problém?
To je moc snadné, levné a Eltodo by se na tom nenapakovalo...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: čočky

Příspěvek od 9001 » 23.7.2009 21:38

davidtk píše:Barvoslepé? Já myslel, že u očaře zkouška na barvocit je důležitá a ne jen informativní ;)
Jak to tu už padlo, řidič IAD (neprofesionál) může být barvoslepý, protože to má celkem jasně rozděleno. Faktem zůstává že pouhým rozdělením barvy to není zrovna to pravé.

Spíš taková okrajová otázka. To opravdu nikoho nenapadlo prosadit "blikající čočky"? Nebo tam byl nějaký legislativní problém?

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: čočky

Příspěvek od davidtk » 23.7.2009 21:33

Barvoslepé? Já myslel, že u očaře zkouška na barvocit je důležitá a ne jen informativní ;)

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: čočky

Příspěvek od DavidD » 23.7.2009 21:31

Ano ty bránické vypadají dobře, jen bych změnil červenou šipku pro stůj, na červené kolečko, aby to bylo i pro ty barvoslepé a přehlednější..

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: čočky

Příspěvek od davidtk » 23.7.2009 21:09

Branické čočky se líbí snad celému mému kurzu, polovina už viděla i ďáblické pražcové, ale nemyslím si, že by byly o dost lepší než branické. Pokud vezmu samotné pražce, tak propojené čočky, fajne beru, ale uplně nepřehledný zbytek? Díky, jak na tu dálku poznám přesně přípravu na Stůj? Ať vyhrajou branický! :D

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: čočky

Příspěvek od KGX 63 » 23.7.2009 16:03

A jak dlouho mají být oba systémy ve zkušebním provozu? Když už inovace tak snad raději ta á la Braník, Ďáblice nic moc, nepřehledné. Stejně, když se na to tak koukám, hned bych sem zavedl maďarský systém kombinující klasický semafor s čočkami pro tramvaje :lol:

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: čočky

Příspěvek od dušan » 23.7.2009 15:09

MOp píše:Běhalo tam občas i něco do odbočky jen tak, usuzuji, není program optimálně vyladěn nebo tam něco pevného občas běží. Když si všiml, že fotím, tak zastavil a chíli zase čekal. Pak se rozjel a když byl předním vozem na vexli, skočilo tam volno a zbytek již projel OK.
ono navolení se do signalizace je moc blízko u vexklí a pak se docela dlouho čeká. jízda bez čoček na rozhled byla o mnoho lepší

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: čočky

Příspěvek od MOp » 23.7.2009 14:16

Běhalo tam občas i něco do odbočky jen tak, usuzuji, není program optimálně vyladěn nebo tam něco pevného občas běží. Když si všiml, že fotím, tak zastavil a chíli zase čekal. Pak se rozjel a když byl předním vozem na vexli, skočilo tam volno a zbytek již projel OK.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: čočky

Příspěvek od Fořtík » 23.7.2009 14:10

P_V píše:Jelikož jsou ta barevná návěstidla pro každý směr zvlášť, jsou už stanovena nějaká pravidla jak je umisťovat u sebe? Domníval jsem se, že kvůli názornosti budou vedle sebe, a hle, ony jsou pod sebou.
V první moment, když byly do Bráníka návěstidla nainstalována a poté zapytlována, tak byla skutečně vedle sebe. K úpravě pod sebe došlo později.

Jinak pokud je obrázek řidiče projíždějícího na stůj rovný s obrázkem řidiče, který vyčkává volno na tomto obrázku, tak není divu, že se volna nedočkal, když ho není navolen v signalizaci. 8-)

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: čočky

Příspěvek od trainzjohny » 23.7.2009 13:24

Oskar píše:
DavidD píše:Mě teda trochu zaráží, jak to budou dělat barvoslepí řidiči..myslím, že dát šipku, jak pro stůj, tak volno, do jednoho a toho samého kolečka, je risk!
No barvoslepý člověk řidičem z povolání být nemůže, ale i tak se může stát,...
A on někdo testuje řidiče pravidelně zda není barvoslepý ?? To se nemůže stát, že třeba po 20 letech u DPP se barvoslepost začne projevovat spolu se shoršením zraku ?

A zrovna kombinace zelená x červená dělá barvoslepým největší potíž.

Zamčeno