čočky

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: čočky

Příspěvek od Oskar » 23.7.2009 12:45

DavidD píše:Mě teda trochu zaráží, jak to budou dělat barvoslepí řidiči..myslím, že dát šipku, jak pro stůj, tak volno, do jednoho a toho samého kolečka, je risk!
No barvoslepý člověk řidičem z povolání být nemůže, ale i tak se může stát, že se na vyhrazeném pásu objeví barvoslepý řidič IAD a bude povinen se signály řídit. Možná by bylo dobré použít systém z klasických semaforů, kdy při červené svítí vždy plné kolo a při ostatních barvách jen směrová šipka. Zase je pravda, že pak by to bylo docela dost červené a mohlo by to být lehce zaměnitelné s klasickým semaforem.
P_V píše:Ale v jakém pořadí se budou umisťovat na křižovatce se třemi směry, nebo na T křižovatce s možnostmi vlevo-vpravo?
Já bych viděl jako logické „půdorysné“ rozmístění, podobně jako u výhybkových návěstidel. Tedy bude-li nejdřív vexle vpravo, pak vlevo, mělo by být na sloupku odspodu vpravo, vlevo, rovně.

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: čočky

Příspěvek od DavidD » 23.7.2009 12:10

Mě teda trochu zaráží, jak to budou dělat barvoslepí řidiči..myslím, že dát šipku, jak pro stůj, tak volno, do jednoho a toho samého kolečka, je risk!

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: čočky

Příspěvek od P_V » 23.7.2009 11:56

Ta pražcová se podle mě neujmou, už jen proto že mají dvakrát tolik budníků než barevná. Zkuste si představit tu změť třeba na Palackého náměstí od Výtoně.

Jelikož jsou ta barevná návěstidla pro každý směr zvlášť, jsou už stanovena nějaká pravidla jak je umisťovat u sebe? Domníval jsem se, že kvůli názornosti budou vedle sebe, a hle, ony jsou pod sebou. To je neobvyklé, neodpovídá to praxi např u semaforů pro auta, ale ještě jakž takž názorné, když nahoře je rovně a dole odbočka, odpovídá to pohledu na koleje. Ale v jakém pořadí se budou umisťovat na křižovatce se třemi směry, nebo na T křižovatce s možnostmi vlevo-vpravo? Aby se to dalo hned rozlišit i za špatné viditelnosti.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: čočky

Příspěvek od MOp » 23.7.2009 9:28

Podoba s pražcem je úmyslná a není náhodná..

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: čočky

Příspěvek od Oskar » 23.7.2009 9:24

Může mi někdo vysvětlit, proč se těm druhým říká pražcové? Má to nějaký hlubší význam, nebo jde jen o to, že jsou jednobarevné čárky podobné pražcům?

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

čočky

Příspěvek od MOp » 23.7.2009 9:21

Jak jistě všichni víte, testují se nové čočky - barevné (stromečkové) a pražcové. Dnes přináším fotky barevných - krásně brzdí provoz na vjezdu do obratiště nádraží Braník.

Možná nápad dobrý, ale v tomto případě preference = brzdění. @3643

p.s. EXIF udaje dukladne a duveryhodne zmeneny.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) MOp dne 23.7.2009 12:33, celkem upraveno 1 x.

Zamčeno