Focení

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
tramvajka
Uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: 11.8.2009 16:43
Bydliště: Bohužel už u "S7"
Kontaktovat uživatele:

Re: T3, T3M, T3SU, T3SUCS, T3A

Příspěvek od tramvajka » 07.9.2009 22:08

MOp píše:tramvajka - problem fora jsou omezene prilohy - zelenozlute stranky je tam sice maji, ale diskuze se cca po pulroce vymazava vcetne priloh. ve foru prilohy omezeny a momentalne se pohybujeme tesne kolem horni hranice. paklize nechces mit svuj web, nevidim duvod, proc bys nemohl poslat fotky ke zverejneni do fz.

pawel - tak to jsi asi jediny. navic nikdo jiny krom autoru prehledu nema asi zajem prispivat, jinak by fotky zaslal..
Je mi to jasný,že sem člověk nemůže dávat fotku za fotkou :wink: ...A s tím webem,já svůj mám,tak právě proto jsem to myslel tak,že ty fotky dám na web,a pak sem jenom mrsknu odkaz.To bude lepší.Jinak foto k FŽ bych klidně poskytl,ale nevím kam to zaslat,jak upravit,a tak.Ale jak říkám,na webu to snad bude stačit.
pawel:Je pravda,mně taky docela chybí FŽ,tak je člověk rád,když si udělá "svůj".A chápu,pro někoho,kdo nemá šanci si zajít na tramvaje,tak ten je rád za každou fotku 8-[ .

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: T3, T3M, T3SU, T3SUCS, T3A

Příspěvek od Damir Holas » 07.9.2009 21:32

MOp píše:pawel - tak to jsi asi jediny. navic nikdo jiny krom autoru prehledu nema asi zajem prispivat, jinak by fotky zaslal..
Pokud by byl zájem o autobusový fotožurnál, chystám se 12. 9. na DOD v Probo Busu...

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: T3, T3M, T3SU, T3SUCS, T3A

Příspěvek od MOp » 07.9.2009 21:03

tramvajka - problem fora jsou omezene prilohy - zelenozlute stranky je tam sice maji, ale diskuze se cca po pulroce vymazava vcetne priloh. ve foru prilohy omezeny a momentalne se pohybujeme tesne kolem horni hranice. paklize nechces mit svuj web, nevidim duvod, proc bys nemohl poslat fotky ke zverejneni do fz.

pawel - tak to jsi asi jediny. navic nikdo jiny krom autoru prehledu nema asi zajem prispivat, jinak by fotky zaslal..

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: T3, T3M, T3SU, T3SUCS, T3A

Příspěvek od pawel » 07.9.2009 20:27

to by bylo super, protože +- pravidelný pražský tramvajový fotožurnál mi dost chybí :(

Uživatelský avatar
tramvajka
Uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: 11.8.2009 16:43
Bydliště: Bohužel už u "S7"
Kontaktovat uživatele:

Re: T3, T3M, T3SU, T3SUCS, T3A

Příspěvek od tramvajka » 07.9.2009 20:23

9001 píše:Já nevidím důvod proč by sem nemohli být dávané aktuální fotky. Třeba i na zelených stránkách se poměrně často ve všech sekcích objevují fotky z provozu. Pro někoho kdo nemá tolik času aby se mohl po Praze pohybovat a hlavně zachytit některé věci. To je docela zajímavé.
Ano beru že je tu málo místa, tak by se šlo domluvit po 14 dnech by si uživatel fotky promáznul. To by snad nebyl problém se takhle domluvit.
To je pravda.To by taky šlo.Ale tak já to dám kdyžtak na webovky,to bude lepší =D> .

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: T3, T3M, T3SU, T3SUCS, T3A

Příspěvek od 9001 » 07.9.2009 20:20

Já nevidím důvod proč by sem nemohli být dávané aktuální fotky. Třeba i na zelených stránkách se poměrně často ve všech sekcích objevují fotky z provozu. Pro někoho kdo nemá tolik času aby se mohl po Praze pohybovat a hlavně zachytit některé věci. To je docela zajímavé.
Ano beru že je tu málo místa, tak by se šlo domluvit po 14 dnech by si uživatel fotky promáznul. To by snad nebyl problém se takhle domluvit.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: T3, T3M, T3SU, T3SUCS, T3A

Příspěvek od syverin » 07.9.2009 20:15

Zkus si založit nějakou externí fotogalerii (třeba na rajčeti) Nemáme problém radit s kompozicí, ale prostor pro přílohy na tram-fóru je omezený, takže by bylo dobré, aby se tu objevovaly jen skutečně kvalitní a věcné fotografie (pravda, sám mám co říkat ;)

Uživatelský avatar
tramvajka
Uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: 11.8.2009 16:43
Bydliště: Bohužel už u "S7"
Kontaktovat uživatele:

Re: T3, T3M, T3SU, T3SUCS, T3A

Příspěvek od tramvajka » 07.9.2009 19:47

Na 6/1 opět vůz 6957+6852.Kdo by měl zájem o fotky,nechť napíše SZ.Radši to sem dávat nebudu (-X :!:

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Re: T3, T3M, T3SU, T3SUCS, T3A

Příspěvek od PvvS » 07.9.2009 17:03

Hmm, na fotky z 20-30 let bych se neodvolaval. Vetsinou jsou technicky hodne kvalitni . A nehlede na to jak byly provedeny. Pochybuju ze by vesina mistnich takyfotografu dokazala (pokud by vedela na co to je ) , odstrihnout svitkac, namotat na spulku a pak jeste fotit s plne mechanickou zaverkou bez casovace. Navic odhadnout cas, odzoomovat nohama a provest solidni zaber.
Digital je sice krasna vec v tom, ze clovek hned vidi, co a jak vyfotil ,ale diky tomu ze vetsina krabicek od mydla ma i mod kulometa proste sazi snimky jeden za druhym, tak kvantita prevazuje nad kvalitou. Pak se objevuji fotky proti slunci, tmavy cela, boky, nebo slouporadi trcici z celyho vozu. A nasledny upravy tomu vetsinou jeste dodaji glanc...

Podobny fotky si nechavam nezpracovany , spis jenom jako dokumentacni ,ale na net je nedavam. A na papir jestli jde stezi kazda 20ta , tak je to moc .

Naflakat tuny fotek s nejakou tramvaji nekde , to by dneska umel i simpanz, kdyby mu to dali do ruky, ale aby ta fotka vypadala pekne i kompozicne , nepadala a z vozu nebyl nejaky podivny nepravidelny mnohosten uz je vec druha..


P.S. : Vecer to presunu do k tomu urcenyho vlakna.

Rashid
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: 09.8.2009 20:10
Bydliště: V Bubenči tam kde postavili pár metrů kolejí, zničili vše, utratili miliardy a nyní tleskají jako kd

Re: T3, T3M, T3SU, T3SUCS, T3A

Příspěvek od Rashid » 07.9.2009 1:39

Lepší fotka mizerná, než žádná to je teda můj názor.Ono hlavně, vždy se trošku fotografie dá poupravit.
Co pak potom staré a starší fotografie a filmové zábery třeba z dvacátých let.Ty zahodíme ?
HD kvalita to jistě není, ale i tak je človek šťastnej, že se vůbec něco dochovalo. Myslím, že ti prudiči co zde řeší takový kraviny jako deformaci fotek tak nejsou normální. Toto je fórum o tramvajích ne symposium fotografickejch maniaků detailistů :^o Já fotím jako amatér, leccos bych dneska
přefotil kdyby to šlo, ale nejde to.Zlikvidované tétrojky už nevyvolám z hrobu.

Jinak jsem štastnej za každou fotku T3 - teď již vymírajícího druhu.Je to něco jako otevřít vánoční dárek. :shock:

Blahopřeji, za fotku 6957-6852 na 26 v Hostivaři, je neskutečně až kýčovitá a krásná kdyby to existovala kategorie Nobelovi ceny udělil bych ji tobě.Vyloženě foto do katalogu foto.Díky za ni. =D> =D> =D>

Uživatelský avatar
tramvajka
Uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: 11.8.2009 16:43
Bydliště: Bohužel už u "S7"
Kontaktovat uživatele:

Re: T3, T3M, T3SU, T3SUCS, T3A

Příspěvek od tramvajka » 06.9.2009 20:49

OMH píše:tramvajka: Myslím, že obecně to, že jsem někdo dá fotky nikomu nevadí:)
Problém bych viděl u těch, které jsou deformované z neznalosti uživatele.
No člověk nikdy neví,jestli lidem nevadí,že sem člověk dává fotky =; :smt066 .

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: T3, T3M, T3SU, T3SUCS, T3A

Příspěvek od OMH » 06.9.2009 20:42

tramvajka: Myslím, že obecně to, že jsem někdo dá fotky nikomu nevadí:)
Problém bych viděl u těch, které jsou deformované z neznalosti uživatele.

Uživatelský avatar
tramvajka
Uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: 11.8.2009 16:43
Bydliště: Bohužel už u "S7"
Kontaktovat uživatele:

Re: T3, T3M, T3SU, T3SUCS, T3A

Příspěvek od tramvajka » 06.9.2009 12:58

Rashid píše:Přízpěvek k fotografím 6957-6852 na Špejchaře
Ať si kritici trhnou nohou, jednou budou ještě prstíčkem škemrat zda někdo nemá fotografie
6957-6852.To bych jim napsal n****t - jsou deformované.
Vážím si každé fotky, vím jak je težké ji vytvořit-ruch ulice,počasí a kaštani okolojdoucí apod.
To není jako fotit hrad, ten neodjede, bude stále stát na místě.

Jinak nádherná práce depáka nebo spíš pana řidiče.Už ani nepamatuju jak vypadá cedulová orientace 26 zvenku. =D>

DÍKY ZA FOTO VŠEM :D
Tak,tak.Taky si to myslím.Myslím,že člověk se sem snaží dávat zajímavý fotky.A to jestli už se někomu nelíběj,to je každýho věc.Jinak díky za pochvalu,budu se ještě snažit nafotit ostatní T3,než bude jejich úplný konec :? .Jinak je to asi práce depáka s těma cedulema.Bylo to tam dva dny za sebou,a oba dva dny měla cedule venku =D> .
Naposledy upravil(a) tramvajka dne 06.9.2009 20:47, celkem upraveno 1 x.

Rashid
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: 09.8.2009 20:10
Bydliště: V Bubenči tam kde postavili pár metrů kolejí, zničili vše, utratili miliardy a nyní tleskají jako kd

Re: T3, T3M, T3SU, T3SUCS, T3A

Příspěvek od Rashid » 06.9.2009 2:32

Přízpěvek k fotografím 6957-6852 na Špejchaře
Ať si kritici trhnou nohou, jednou budou ještě prstíčkem škemrat zda někdo nemá fotografie
6957-6852.To bych jim napsal n****t - jsou deformované.
Vážím si každé fotky, vím jak je težké ji vytvořit-ruch ulice,počasí a kaštani okolojdoucí apod.
To není jako fotit hrad, ten neodjede, bude stále stát na místě.

Jinak nádherná práce depáka nebo spíš pana řidiče.Už ani nepamatuju jak vypadá cedulová orientace 26 zvenku. =D>

DÍKY ZA FOTO VŠEM :D

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Focení

Příspěvek od Absolut » 03.9.2009 14:06

tramvajka: A tak na to Ti teda just musím napsat, že je ta fotka hezká, že se mi líbí a že není deformovaná. Nenech se prudit :)

Zamčeno