Bezdomovci

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od Fořtík » 27.12.2009 10:35

Já si s bezdomkama většinou poradím sám. Nemusíš se ho dotknout, stačí mu vyhodit jeho 3+1 v igelitkách a on je v 90% případů sám dobrovolně následuje (ty igelitky). 8-)

Uživatelský avatar
Bába Foutéř
Šťoura
Příspěvky: 65
Registrován: 23.1.2007 19:25

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od Bába Foutéř » 27.12.2009 10:21

bertramkin píše:Dal bych tu pravomoc kontrolovat lístky řidičovi,noční linky nástup pouze přední dveře...
On jí řidič nemá?
Smluvní přepravní podmínky PID (metro, tramvaje, lanová dráha, autobusy, plavidla) (vč. 1. a 2. dodatku)
1. Všeobecná ustanovení
3.Řidič nebo jiná pověřená osoba dopravce vybavená kontrolním odznakem nebo průkazem dopravce nebo pověřený pracovník lanové dráhy nebo obsluhy plavidel (dále jen „pověřená osoba“) je oprávněn dávat cestujícím pokyny a příkazy k zajištění bezpečnosti a plynulosti dopravy, kontrolovat jízdní doklady, dodržování přepravních podmínek a jednat v souladu se zněním obecně závazného právního předpisu, aby byla zajištěna práva dopravce.
willyjeff píše:My se jich nesmíme ani dotknout....
Typický alibismus, řidič má samozřejmě právo bezdomovce vyloučit z přepravy, nemusí se ho ani dotknout a přece ho ve vozidle nemá. Proč jsou řidiči, kteří mají tramvaj prolezlou smrdutými individui a řidiči, kteří tam nemají ani jedno? O čem to je?

Smluvní přepravní podmínky PID (metro, tramvaje, lanová dráha, autobusy, plavidla) (vč. 1. a 2. dodatku)
1. Všeobecná ustanovení
5.Z důvodu dodržení přepravních podmínek z hlediska bezpečnosti cestujících, bezpečnosti jiných osob a ochrany jejich zdraví a bezpečnosti a plynulosti veřejné osobní dopravy a z hlediska zajištění řádné, klidné a pohodlné přepravy je pověřená osoba oprávněna nevpustit do vozidla (přepravního prostoru), případně z vozidla (přepravního prostoru) vykázat osoby, jejichž vzhled svědčí o celkové zanedbanosti a které znečišťují ostatní cestující nebo vozidlo, prostory pro cestující a zařízení dopravce svým jednáním nebo oděvem a které vozidlo (přepravní prostor) využívají k přespávání nebo k jiným účelům, pro které nejsou určeny.

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Příspěvky: 480
Registrován: 22.12.2007 23:43
Bydliště: Jedno z posledních nádraží, kde jsou komplet mechanická návěstidla.

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od Jakub » 27.12.2009 10:18

Ale teď mi řekněte, jak tohle vaše řešení zabezpečíte? Řidič bude ve voze zase sám, tedy bez pravomoci někoho vyhodit a jak pak asi docílí toho, že mu ten s jízdenkou nenastoupí? Někdo přijde, lístek neukáže a půjde si sednout. A řidič? Ten ho zase může maximálně vykázat. Nehledě k tomu, že když je tam řidič sám, v případě útoku tam není nikdo, kdo by mu pomohl, a to je dnes asi největší problém.

P.S. Už jsme trochu mimo téma. :oops:

Josef
problémový jedinec
Příspěvky: 492
Registrován: 24.3.2008 18:10

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od Josef » 27.12.2009 3:27

To není špatnej nápad ale jen z pohledu cestujicího, který jede občas. Pravidelného cestujicího to bude jen otravovat a navíc to bude řidiče jen otravovat, protože jsou zvyklý na pohodový noce a navíc to by všechny vozy musely být vybaveny předvolbou pro výstup, což o to, to je už teď, ale to by sme nemohly na vánoce spřahovat a nebo občas házet cedule ;-)

bertramkin
Uživatel
Příspěvky: 51
Registrován: 06.9.2009 21:39
Bydliště: U pohřební linky,skoro Spořilov.

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od bertramkin » 27.12.2009 3:19

willyjeff píše:
Hhoonnzzaa píše:A ještě jeden dotaz k aktuálnímu provozu: Dá se dělat cokoli, co by vedlo ke snížení počtu bezdomovců v dopravních prostředcích?
My se jich nesmíme ani dotknout....
Dal bych tu pravomoc kontrolovat lístky řidičovi,noční linky nástup pouze přední dveře...

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od MF » 26.12.2009 22:09

ještě k těm bezďákům - posledně upadla za jízdy nějaká bába, takže se to bohužel "logicky" hodnotí jako nehoda. No a tak jsme bábu nechali bábou (nic jí očividně nebylo) a starali se o ní nějaký lidi v tramvaji. Byla to bezdomovkyně, ale ne zase nějak extra zanedbaná. A lidi na ni ťuťu ňuňu a já na ní přetím vstávej! A ty lidi koukali :) No a pak přijela sanitka a policajti zároveň a než jí sanitka naložila na nosítka, tak si jí policajti vylustrovali a před těma lidma povídají: tak vás paní xx předevčírem pustily z basy za těžký ublížení na zdraví a vy nemáte kde spát žejo... No a najednou ty lidi jak když tam není :roll: To jsou dneska spolucestující!

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od MF » 26.12.2009 22:05

Já teda nevím čím to je, ale nikdy jsem takovýhle problémy neměl. Ukázal mi lístek, já mu ho vzal a roztrhnul a řekl jsem, že už lístek nemá a šel. No a když nešel, tak jsem mu pomohl. Ať mi dokáže, že jsem ho vytáhl já. Řeknu, že se začal prát s ostatními bezdomovci a ti si ho vytáhli a hotovo. Koneckonců už jsem párkrát viděl bezďáky v tramvajáckých bundách...

EDIT: to myslím opravdu, ne jako narážku na čistotu zaměstnanců DP. I když někteří...
Naposledy upravil(a) MF dne 26.12.2009 22:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od 7080 » 26.12.2009 21:38

9001 píše:Nevím kolik z Vás i kdyby to mohlo, by na ně šáhlo. Osobně bych se toho bál dotknout i přes rukavice.

Neni více efektivní volat MP přes vlastní telefon?
Stejně tak jako mohou volat všichni ostatní cestující, kteří ale raději sedí ve smradu a nic nedělají.
Efekt dovolání se je podobný, taky není jisté, jestli dojedou včas.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od Bobik » 26.12.2009 21:30

Teda ne že bych se jich chtěl dotýkat, ale naprosto by stačilo, kdyby houmles věděli že to můžem. Takhle bezpečně vědí že nesmíme a samozřejmě toho zneužívají.
A volat přes telefon - no efektivnější to možná je, ale tady záleží na jejich "ochotě to rychle, resp. vůbec řešit" zatímco přes disp. přijet na konečnou (dřív je nečej) prostě musí.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od 9001 » 26.12.2009 21:00

Nevím kolik z Vás i kdyby to mohlo, by na ně šáhlo. Osobně bych se toho bál dotknout i přes rukavice.

Neni více efektivní volat MP přes vlastní telefon?

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od 7080 » 26.12.2009 20:19

willyjeff píše:
Hhoonnzzaa píše:A ještě jeden dotaz k aktuálnímu provozu: Dá se dělat cokoli, co by vedlo ke snížení počtu bezdomovců v dopravních prostředcích?
My se jich nesmíme ani dotknout. Jako řidič je můžu požádat o lístek - pokud nebudou mít a jejich vzhled svědčí o celkové zanedbanosti, či používají tramvaj k jinému účelu či vůz znečišťují, můžu ho vykázat z provozu. Jenže, když mě pošle do háje, nesmím se ho dotknout. To můžou jen policajti.
Bohužel pouze slovně, víc dělat nesmíme. Pokud nereaguje, tak zavolat přes dispečink MP. Ale není záruka kdy a kde dorazí.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Bezdomovci

Příspěvek od willyjeff » 26.12.2009 19:52

Hhoonnzzaa v postřehy z terénu píše:A ještě jeden dotaz k aktuálnímu provozu: Dá se dělat cokoli, co by vedlo ke snížení počtu bezdomovců v dopravních prostředcích?
My se jich nesmíme ani dotknout. Jako řidič je můžu požádat o lístek - pokud nebudou mít a jejich vzhled svědčí o celkové zanedbanosti, či používají tramvaj k jinému účelu či vůz znečišťují, můžu ho vykázat z provozu. Jenže, když mě pošle do háje, nesmím se ho dotknout. To můžou jen policajti.

Mod TJ - kvůli přesunu tématu upravena citace

Odpovědět