Bezdomovci

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdomovci

Příspěvek od Oskar » 27.12.2009 20:54

willyjeff píše:Já teda vylezu z kabiny, dojdu k té osobě, chci platný jízdní doklad…
Má to vůbec smysl? Když smrdí, porušuje SPPO a měl by vystoupit a fakt, že má platnou jízdenku na věci nic nemění. Daleko lepší je prohlásit, že „Váš parfém neodpovídá přepravnímu řádu.“

Samozřejmě, nic to nemění na tom, že čistě verbální vykázání platí jen na slušné lidi… a takové zase obvykle netřeba vykazovat.

Jinak mi to celé připomíná jeden z FAILů:
http://failblog.org/2009/12/11/hygiene-fail/

Pro ty, co nevládnou angličtinou stručný překlad:
„Od návštěvníků této akce jsou očekávány jisté standardy čistoty. Můžete být požádáni o opuštění místnosti, pokud vy, nebo vaše oblečení má vůni, která ostatní hráče odrazuje.“

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdomovci

Příspěvek od Proxy » 27.12.2009 20:50

Karosák píše:Mě jako řadového cestujícího s kapkou přirozené nasranosti již několikrát napadlo nosit s sebou lesní vůni na WC (AirWick 2 v 1...) a v případě nástupu tlejícího houmíka k němu přijít, poprosit ho aby vystoupil, že porušuje SPPO (viz příspěvky výše) a když nic, tak že teda dobře, ale že máme nárok na kulturní přepravu a trochu bych mu "vylepšil auru". Pro řidiče je to asi dost nepřípustná metoda, ale co vy na to :?: Z:idea:
=D>
Výborný nápad, vzhledem k tomu, že do práce i z práce jezdím v civilu, tak bych to mohl také někdy vyzkoušet ;-)

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdomovci

Příspěvek od Karosák » 27.12.2009 20:46

Mě jako řadového cestujícího s kapkou přirozené nasranosti již několikrát napadlo nosit s sebou lesní vůni na WC (AirWick 2 v 1...) a v případě nástupu tlejícího houmíka k němu přijít, poprosit ho aby vystoupil, že porušuje SPPO (viz příspěvky výše) a když nic, tak že teda dobře, ale že máme nárok na kulturní přepravu a trochu bych mu "vylepšil auru". Pro řidiče je to asi dost nepřípustná metoda, ale co vy na to :?: Z:idea:

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdomovci

Příspěvek od Proxy » 27.12.2009 20:15

willyjeff píše:Nejdřív mi něvěří, že jsem řidič tramvaje (protože dnešní uniformy jsou nah*vn* a není v nich poznat, že jsem osoba pověřená)
Protože nové uniformy jsou na HO..., tak raději nosím ještě tu starou a nevím jestli to zrovna posiluje autoritu...
Pro nás střízlíky by to chtělo nějaký lepší odznak moci, protože mám pocit, že dneska mají cestující z každé uniformy jenom srandu :(

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Bezdomovci

Příspěvek od MF » 27.12.2009 19:23

Bobik píše::D Nojo, ale mezi MOU a TVOU postavou je trošičku rozdíl. Kdybys na mě zařval, tak vystupuju i s platnou jízdenkou. :D :lol:
Já můžu řvát jak chci a k ničemu to nevede..... :x
Ale no tak :!: Tramvaják má přece přirozenou autoritu :) (říkal Suchánek kdysi v teletele)

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdomovci

Příspěvek od willyjeff » 27.12.2009 19:13

No, když ke mě přijdou lidi co si stěžujou, tak říkám, ať ho vyhoděj oni, protože já nesmím. No jsem za debila, ale pořád mě ohromuje, že to lidi překvapuje, v jakém žijeme absurdistánu. Třeba teď v sobotu na 19 na Biskupcově přijde člověk (samozřejmě, který zrovna vystupuje) a řiká mi, že tam mám smraďocha. Já teda vylezu z kabiny, dojdu k té osobě, chci platný jízdní doklad. Nejdřív mi něvěří, že jsem řidič tramvaje (protože dnešní uniformy jsou nah*vn* a není v nich poznat, že jsem osoba pověřená) a pak mi nakonec ukáže kartu ZTP. Tak jsem poděkoval a jel dál. Cestou někde vystoupil...A tak mi poraďte, copak by mi asi právní oddělení na tohle řeklo, kdyby na mě přišla stížnost, že jsem se choval hrubě k invalidovi :x :cry:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Bezdomovci

Příspěvek od Bobik » 27.12.2009 18:28

:D Nojo, ale mezi MOU a TVOU postavou je trošičku rozdíl. Kdybys na mě zařval, tak vystupuju i s platnou jízdenkou. :D :lol:
Já můžu řvát jak chci a k ničemu to nevede..... :x

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdomovci

Příspěvek od Štěpán » 27.12.2009 17:14

Dobrej způsob je zavolat mobilem na měšťáky a říct, že ten člověk začíná být agresivní. Co na tom, že po tom telefonátu usnul. Přiznám se, že přes mobil volám spíš, než abych otravoval dispečink. Ale většinou jdou chlapci sami. Viz. včera, když jsem na jednoho zařval: "Ven!" a vysmahli rovnou i tři další. :)

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od MF » 27.12.2009 16:52

Bobik píše:Počkej, mě by fakt zajímalo, jak si legálně poradit s individuem co 3+1 drží v ruce, smrdí i proti větru a odmítá se hnout? Nalezl v cetru, lidi mě sice hned upozornili ale dotyčný se odmítl hnout. Všichni na mě samozřejmě čumí co bude, nepomůže nikdo ( fyzicky chytit a vyhodit nemůžu). Fajn, vrátim se do kabiny a pokračuju v jízdě (stát dokud nevyleze nesmím) a volám KGX5. Jenže MP přijede až na konečný (kdoví jestli) a mě nejdéle každou druhou stanici upozorňují lidi na strašný smrad. Takže odpovídám že o tom vím a že jsem už volal příslušná místa. Což má za následek akorát to že na mě čumí jak na idiota co to navíc odmítá řešit. Takže co - co s tím dělat a jak nebýt za blce, hm?
Nic, řekneš jim, že si můžou počkat na další tramvaj. Že ti kdyžtak můžou poradit, nebo ho vyhodit sami. Případně zavolat na dispečink a vysvětlit stav s tím, že je tramvaj nezpůsobilá provozu (třeba leží na zemi uprostřed vozu a chrápe (žije)) a cestující vysadit a nechat se někam odstavit. Případně po domluvě jet manipulačně po trase na konečnou a tam ho třeba policajti vykopou.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od Bobik » 27.12.2009 16:40

Bába Foutéř píše:
willyjeff píše:My se jich nesmíme ani dotknout....
Typický alibismus, řidič má samozřejmě právo bezdomovce vyloučit z přepravy, nemusí se ho ani dotknout a přece ho ve vozidle nemá. Proč jsou řidiči, kteří mají tramvaj prolezlou smrdutými individui a řidiči, kteří tam nemají ani jedno? O čem to je?
Počkej, mě by fakt zajímalo, jak si legálně poradit s individuem co 3+1 drží v ruce, smrdí i proti větru a odmítá se hnout? Nalezl v cetru, lidi mě sice hned upozornili ale dotyčný se odmítl hnout. Všichni na mě samozřejmě čumí co bude, nepomůže nikdo ( fyzicky chytit a vyhodit nemůžu). Fajn, vrátim se do kabiny a pokračuju v jízdě (stát dokud nevyleze nesmím) a volám KGX5. Jenže MP přijede až na konečný (kdoví jestli) a mě nejdéle každou druhou stanici upozorňují lidi na strašný smrad. Takže odpovídám že o tom vím a že jsem už volal příslušná místa. Což má za následek akorát to že na mě čumí jak na idiota co to navíc odmítá řešit. Takže co - co s tím dělat a jak nebýt za blce, hm?

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdomovci

Příspěvek od willyjeff » 27.12.2009 14:58

Zase se tu schyluje k diskuzi co na internet prostě nepatří. To, že bezdomky vyhazujeme z tramvají všichni víme, všichni to děláme, ale můžeme si o tom vyprávět jen slovně. Selekce u mě osobně probíhá, takže já jich tam až tak moc nemám - jenže! Nedávno jsme to s kolegou zhodnotili podobně : obyvatelstvo Prahy se dost často obléká dost strašně a celkově o sebe nedbá, takže bych do tramvaje takhle nepustil až 50% cestujících. Proto selekce není všemohoucí a musím se přiznat, že se mi to občas nepovede a vyselektuju nepravého.

Takže až se změní zákon, budu vyhazovat bezdomky po hlavě i mezi ostatníma cestujícíma. Alibismus to není, je to typicky "čechismus", že máme nějaký předpis, který je špatný, ale nikdo ho přece nebude měnit, protože ho všichni porušujeme, takže vlastně předpis neobtěžuje.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Bezdomovci

Příspěvek od MF » 27.12.2009 14:54

Bába Foutéř byla rychlejší. Aspoň jsem si ušetřil psaní...
trainzjohny píše::uklizecka: Diskuze o bezdomkách přesunuta z postřehů z terénu
Určitý pokrok tu je,už víte že jste OT (někteří to i napíšou) ale že by někdo diskuzi odklonil .... #-o chjo.
Dělej řádně to, za co (ne)jsi placen :)

Mod TJ - sloučeny dva po sobě jdou příspěvky - nesoutěžíme o množství !P.S. a dělám to za co nejsem placen

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Bezdomovci

Příspěvek od chemik » 27.12.2009 11:55

Rád bych zde veřejně prohlásil, že když vidím nějakou osobu bez domova, kterak se mi souká do mého vlaku, osobně si ho dojdu vystoupit (v rámci svých pravomocí - ukaž jízdenku, nebo si vystup). V případě upozornění na bezdomovce nějakým cestujícím jdu víceméně okamžitě a rovněž vystoupím dotyčného "puchatele".
Když už si cestující platí jízdenku, má právo na to, aby cestoval v "lidských" podmínkách a né jako dobytek mezi hnijícími bezďáky.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdomovci

Příspěvek od trainzjohny » 27.12.2009 11:28

:uklizecka: Diskuze o bezdomkách přesunuta z postřehů z terénu

Určitý pokrok tu je,už víte že jste OT (někteří to i napíšou) ale že by někdo diskuzi odklonil .... #-o chjo.

Uživatelský avatar
Mr.Cross
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 05.11.2006 23:22

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od Mr.Cross » 27.12.2009 10:49

Jen postřeh ze včerejší 14. Když se mi od Voz.Kobylisy k Nám.Republiky nashromáždilo v tramvaji cca 6 bezdomků,od čistších až po ty doslova tekoucí, došla mi trpělivost. Proto jsem je vyloučil z přepravy. Sranda byla, že když jsem se vrátil do kabiny a zavíral dveře tak mi tam dva naskákali zpět a schovali se za sloup kloubu (14T) abych je neviděl ani v kameře,no a to už to vzteky lítalo!!!! :D Jinak Fořtík a Bába Foutéř má u mě 10 bodů z devíti možných! =D>

Odpovědět