Jednokolejky

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednokolejky

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.5.2010 13:27

9001 píše:MM a 60km/h. Nevíš náhodou, že 50/60 je nejvyšší dovolená rychlost?? Že můžeš neznamená, že musíš :wink: Taky se musíš přizpůsobit trati a vozu
Kdybych to nevěděl, tak jsem tam nenapsal "můžu až..."! A nebyla by ani místa, kde zdaleka nedosahuji, dle stavu TT a hlavně jednotlivého vozu max. povolených rychlostí. Ovšem život je o kompromisech - čili např. 20km (a méně) po Podolském nábřeží (a jemu podobných TT) jsem snad ještě nikdy mimo OR nejel. Kdyby jo, tak za směnu odjezdím polovinu daných kilometrů (koleček).

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednokolejky

Příspěvek od Fořtík » 24.5.2010 9:43

9001 píše:MM a 60km/h. Nevíš náhodou, že 50/60 je nejvyšší dovolená rychlost?? Že můžeš neznamená, že musíš :wink: Taky se musíš přizpůsobit trati a vozu
Vskutku... :P

JInáč nějaké video z provozu zde:
http://www.youtube.com/watch?v=gjcKKjgZmDc
http://www.youtube.com/watch?v=PqO9tC9ZU2g

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednokolejky

Příspěvek od 9001 » 24.5.2010 9:38

Já bych řekl, že to funguje na 100% a ty mudrlanstké řeči co tu byly naprosto o ničem, se ukázaly jako kraviny.
Příhoda s terénu mluví za vše. PD zastavil tram a druhá projela. Pokud se nenajde umělec co to bude řezat na vlastní triko, tak se tam nemůže nic stát.

MM a 60km/h. Nevíš náhodou, že 50/60 je nejvyšší dovolená rychlost?? Že můžeš neznamená, že musíš :wink: Taky se musíš přizpůsobit trati a vozu

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Jednokolejky

Příspěvek od Bobik » 23.5.2010 23:25

Tak já chápu že zkušební provoz je zkušební provoz a jaksi na 100% to hned fungovat nebude. Ale na můj vkus se to sype nějak moc často....

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednokolejky

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 23.5.2010 23:15

tramvajka píše:Dle informace od jednoho kamaráda - tramvajáka, na Trojské opět nefungují čočky #-o . Dispečeři již jeli na místo .
Teď mi při návratu domů jeden kolega (co mě dnes vezl zhodou okolností již po několikáté - tak mě na zastávce osobně pozdravil a prohodil se mnou pár slov) také řekl, že když jel ZC, tak to hlásil - PD prý zastavil protější TRAM a jeho nechal projet a skutečně dispečeři jeli na místo, při jeho cestě DC to již prý zase šlo.

Uživatelský avatar
tramvajka
Uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: 11.8.2009 16:43
Bydliště: Bohužel už u "S7"
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednokolejky

Příspěvek od tramvajka » 23.5.2010 21:32

Dle informace od jednoho kamaráda - tramvajáka, na Trojské opět nefungují čočky #-o . Dispečeři již jeli na místo .

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednokolejky

Příspěvek od MOp » 23.5.2010 19:39

kdyby tam bylo r, tak by tam muselo byt 2x pro pravy a levy oblouk. 15 staci jen jedna.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednokolejky

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 23.5.2010 19:25

Brejšín: Na NH jsem stále ještě nebyl (půjdu ve středu - když to budou mít proplacené jiní, proč bych já neměl a dříve by mi to neproplatili), ale když to spojuješ s Hloubětínem DC je mi to jasné - těsný průjezd kolem stavby (sloupu/výstupu z podchodu) nacházející se na hranici průjezdního profilu (při rychlejší jízdě se TRAM může lehce zhoupnout a štrejchla by o to).
MF: K tomu přemejšlení při řízení ještě to má druhou stranu. Logika sice říká, že oblouky nejsou na průjezd 50 km, ale kdyby byli na 15, tak je tam "R" - není-li jsou navíc (alespoň 20). Jak bylo psáno je tam "15" a "R" tam asi není, protože pravděpodobně mají poloměr větší! Těch "15" tam je jistě kvůli celkovému stavu (prozatímní TT, průjezd staveništěm atd.), tak jako "30" na Letné a samotném Rámusáku (kde jinak na rovině logicky můžu až 50/repektive 60 km na vlastním tělese) a tyto informace mi musí sdělit dle D 1/2 návěst OR - neuvádí, že by stačilo podepsat nějaký "papír" (oběžník), jenž by takové nařízení obsahoval. A já se původně jen ptal co tam teda z uvedených důvodů je.
Fořtík: Co je na ohleduplnosti k ostatním účastníkům provozu a cestujícím vědecké? Když potřebuje ohleduplnost naopak TRAM, tak by dle mnohých kolegů měla být automatická a rozčilují se proč je např. při odbočování vlevo do ulice Na Veselí pustí až třeba desáté auto v koleně. Já se jen směji, když mě pustí poslední v řadě, za nímž bych již stejně projel.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Jednokolejky

Příspěvek od Brejšín » 23.5.2010 18:04

Ta 20 za NH ZC: zkuste hádat proč je 20 před Hloubětínem DC a jestli nenaleznete nějakou spojitost. Pokud nééé, tak se dojeďte podívat na ten sloup za NH ZC a zkuste popřemýšlet proč je seřízlej. Pokud ani potom neuslyšíte pomyslné AHA, tak tento cyklus opakovat.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Jednokolejky

Příspěvek od MF » 23.5.2010 15:55

Fořtík píše:MM-Mikulovsky: Atak se mi zdá, že k tomu přistupuješ až vědecky... :roll: :P
asi se začne udělovat Řád zlaté kličky :lol:

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednokolejky

Příspěvek od Fořtík » 23.5.2010 13:45

MM-Mikulovsky: Atak se mi zdá, že k tomu přistupuješ až vědecky... :roll: :P

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednokolejky

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 23.5.2010 13:07

MF píše:MM-M: ... Nevím jak to je s vývojem 15T, snad tam nahrajou ty omezený rychlosti a GPS to bude hlídat a sama na ně brzdit a tobě by jí měli dávat povinně, abys u řízení nemusel používat mozek.
Bez urážky narozdíl od mnohých kolegů jej používám a nevadí mi to jako v situacích:
1.) Když tuším při nájezdu/přejezdu/zatažení z linky tápání cestujících tak je výrazně upozorním o další trase (v sólo osobně, v soupravě/kloubáku za použití mikrofonu)
2.) Křižuji-li s tram vozovku jištěnou SSZ s naprostou preferencí (např. u Přístaviště či mezi Poliklinikou Modřany a U Libušského potoka), tak sleduji případné TRAM v okolí (naproti či za mnou případně přede mnou), aby pokud možno jsme projeli naráz a "světelná závora" pro IAD byla co nejkratší.
Řekni mi kolik mých kolegů toto a podobné věci dělá - jsem přesvědčen, že jednotlivá procenta! PS: Samozřejmě občas také někdy něco projedu rychleji než je vhodné (zejména, když dělám svačináře a nemám přesného tucha, jak se ten konkrétní vůz v určitých místech bude chovat - moc houpat, protože některá RP drží z Černého koně na Belárii v 50km a jiná i ve 40 lítají jak nevím co a OR tam není v tomto směru žádné, takže bych mohl i 60).

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Jednokolejky

Příspěvek od MF » 23.5.2010 12:32

MM-M: řekl bych, že třicítka na Letné je kvůli tomu, že řidič-laik neví, že by se trať mohla chovat tak a tak. To samé trojský most, laik neodhadne, kdy mostu škodí vyšší rychlost. Co však odhadne je to, že v obloučkách by asi nebylo zdravé jet padesát... Nevím jak to je s vývojem 15T, snad tam nahrajou ty omezený rychlosti a GPS to bude hlídat a sama na ně brzdit a tobě by jí měli dávat povinně, abys u řízení nemusel používat mozek.

Uživatelský avatar
tramvajka
Uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: 11.8.2009 16:43
Bydliště: Bohužel už u "S7"
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednokolejky

Příspěvek od tramvajka » 23.5.2010 0:49

tramvajka píše:Tak zde slibované foto 8-)
Ještě si dovolím jedno videjko, které jsem nahrál :wink: : http://www.youtube.com/watch?v=TxLY-KiPpKI

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednokolejky

Příspěvek od Fořtík » 22.5.2010 23:25

MOp píše:No a co, tak je tam dvacitka!

Ma to nekolik duvodu - prujezd stavenistem, spatne rozhledove pomery, za premostenim nekryty prejezd a hlavne vyckavaci prostor pred ssz kryjicim jednokolejku, kde muze byt schovany vlak, tudiz je velice zadouci, aby se zde jezdilo s nejvyssi opatrnosti..

Co se tyce esicka na premosteni a 15km/h - jakou nejvyssi dovolenou rychlosti se smi pojizdet oblouky o malem polomeru?
Proč se tak rozčiluješ, MOpe!?! Tady o té rychlosti (těch rychlostech) nikdo nepolemizuje! :twisted: A jinak - ta dvacítka platí opravdu jenom kousek. Ještě v podjezdu pod mostem ČD je její ukončení, teda aspoň dnes tam viselo. :wink:

Bmw: Fakt si nepůjdu měřit s metrem, jestli to má malý poloměr, nebo ne - to je mi tak nějak u řitě. Já jezdím podle návěstí, né podle stavebních výkresů! Jen tak mimochodem, je tam 15, né R.

Zamčeno