Nehody_ Abus

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

bertramkin
Uživatel
Příspěvky: 51
Registrován: 06.9.2009 21:39
Bydliště: U pohřební linky,skoro Spořilov.

Re: Nehody_ Abus

Příspěvek od bertramkin » 11.6.2010 12:30

Viděl bych to radši na semafor,takhle se tam semele brzo něco horšího,je to dost nepřehledná frekventovaná křižovatka a z tramvaje tam určitě půl kilometru vidět není,za deště a sněhu pro bus směrem z Pankráce je to čistá kaskadéřina.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od demon » 11.6.2010 11:34

9001 píše:S totožním se názory Petra a MF. Jinak to jsou psychické výlevy.
Souhlasím.

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody_ Abus_9001

Příspěvek od PvvS » 11.6.2010 10:14

Odklizeno .

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od 9001 » 11.6.2010 9:02

Evidentně se neshodneme. Nemá cenu to dál řešit.

Děkuji za vaše názory. S totožním se názory Petra a MF. Jinak to jsou psychické výlevy.

stteep
Uživatel
Příspěvky: 199
Registrován: 02.1.2007 17:39
Bydliště: Praha poblíž smyčky Hostivař=)

Re: Nehody

Příspěvek od stteep » 11.6.2010 7:46

9001; demon a další:
Nechce te tuhle debatu s 9001 do nějákého speciálniho vlákna, kde by se řešili především problémy tohoto uživatele? To forum se fakt pakt ani nedá číst, sem naprosto otrávenej vůbec hledat mezitím věcný informace, protože na 3 stránky je debata s timto uzivatelem o tak absurdnich věcech, který jsou normálnimu člověku jasny, jen jemu ne. Nejsem sice pravidelný přispěvatel na forum, ale sem pravidelný čtenář. Vždycky se tu nacházej věcný informace a postřehy, ale to jen do doby než začne hledat písmena na klávesnici 9001.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od Fořtík » 11.6.2010 0:14

gabuliatko píše:
9001 píše:Minimálně bych přistoupil na spoluvinu, ale záleželo by podstatně na okolnostech.
A za co bys na toho co jel po hlavní chtěl hodit ? On něco porušil ?
Přiznám se, že to by mě taky zajímalo. #-o
Když mu to tam foukneš před čumák s tím že to stihneš a ono to nevyjde, tak není o čem diskutovat. A děkuj pánu Bohu, že tě v takovém případě smete protijedoucí auto a ne tramvaj nebo autobus... :roll:

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Nehody

Příspěvek od gabuliatko » 10.6.2010 23:19

9001 píše:Minimálně bych přistoupil na spoluvinu, ale záleželo by podstatně na okolnostech.
A za co bys na toho co jel po hlavní chtěl hodit ? On něco porušil ?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od 9001 » 10.6.2010 21:33

demon píše:
9001 píše:Na tohle snad ani nejde reagovat. První část už s tebou odmítám řešit protože evidetně nejsi ochoten ochopit rozdíl mezi vlítnul a stál na přechodu.

Druhá ok. To jsem nedočetl.
No vida, už se začínáme přibližovat.
Uznáš aspoň, že i když ti při odbočování vlevo před kola po přechodu "vlítne" chodec, ty jsi nucen zastavit v protisměru a sejme tě protijedoucí vůz (všimni si, že to nemusí být vůbec tramvaj), viníkem nehody jsi ty, protože jsi mu nedal přednost ?
Minimálně bych přistoupil na spoluvinu, ale záleželo by podstatně na okolnostech.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od demon » 10.6.2010 16:56

9001 píše:Na tohle snad ani nejde reagovat. První část už s tebou odmítám řešit protože evidetně nejsi ochoten ochopit rozdíl mezi vlítnul a stál na přechodu.

Druhá ok. To jsem nedočetl.
No vida, už se začínáme přibližovat.
Uznáš aspoň, že i když ti při odbočování vlevo před kola po přechodu "vlítne" chodec, ty jsi nucen zastavit v protisměru a sejme tě protijedoucí vůz (všimni si, že to nemusí být vůbec tramvaj), viníkem nehody jsi ty, protože jsi mu nedal přednost ?

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Nehody

Příspěvek od MF » 10.6.2010 14:22

gabuliatko píše:MF: k té profesionalitě tramvajáků bych napsal, že v současné době mi připadá, že je dost řidičů co se nechce/neumí adaptovat na systém střídaných přestávek a na IPP/Palmovce/Andělu místo toho, aby v klidu odpočívali tak provozují hromadné nasírání sebe sama a kolegů diskuzemi o ničem.
největší problémy s tím mají řidiči, co tu jezdí déle. Ti, co přišli po kurzu do tohoto systému s tím problémy nemají. Já patřím k těm co tu jsou déle a jediné co mi vadí je ten Pavlák. Proto také chodím raději jezdit s busem a ne s tramvají. Ono je to na busech totiž obecně lepší. Navíc třeba podnikové, ale i cizí řidiče - brigádníky okrádají o příplatky (doteď nás jen odírali, teď už okrádají) třeba za šejdry či příplatek instruktora, přitom Zákoník práce a i kolektivní smlouva hovoří jasně. Dokonce měli tu drzost přijít s papírem, abych jim za leden a únor vrátil údajně neoprávněně získané příplatky. Tak jsem to vzal a roztrhal. No a je červen a kde nic tu nic, takže asi vědí moc dobře, že na to nárok nemají a okrádají všechny dále.

PS: to není jen můj názor, ale všech právně znalých osob na které byl učiněn dotaz.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Nehody

Příspěvek od gabuliatko » 10.6.2010 14:02

Petře, prosím, nenech se vyprovokovat.
Můj názor je ten, že jak mezi IAD tak mezi řidiči z povolání je většina slušných a zbytek jsou Ti, kteří dělají excesy. No a zde se píše o těch druhých.
Obdobnou situaci jsem zažil dnes na X Bílý Beránek. Jedu Slánskou od Řep a chci pokračovat vlevo do Plzeňské. Přede mnou v odbočovacím pruhu stály asi 4 auta a když řidiči viděli, že od Stodůlek Jeremiášovou nic nejede, začali odbočovat. No a kde se vzal tu se vzal chodec. Protože všichni koukali akorát nahoru do kopce první byl chodcem dost překvapen a další akorát stihli zastavit za ním a ne se seřadit vedle sebe u přechodu. Naštěstí kamion jedoucí dolů Jeremiášovou měl dost času a prostoru aby to ubrzdil
Zde byl největším viníkem chodec, co utíkal na poslední chvíli na červenou, ale na něm si nikdo nic nevezme a tak jsou asi všichni rádi, že to dobře dopadlo.
MF: k té profesionalitě tramvajáků bych napsal, že v současné době mi připadá, že je dost řidičů co se nechce/neumí adaptovat na systém střídaných přestávek a na IPP/Palmovce/Andělu místo toho, aby v klidu odpočívali tak provozují hromadné nasírání sebe sama a kolegů diskuzemi o ničem.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Nehody

Příspěvek od MF » 10.6.2010 13:52

Petr a 9001: chlapi, já bych to shrnul. Tramvajáci a IAD si opravdu nemají co vyčítat když to tak pozoruji. Bohužel od tramvajáků se očekává na rozdíl od řidičů IAD trošku profesionality, stejně jako od "céčkařů a déčkařů". Bohužel po městě jezdí zejména béčkaři, kteří dělali někde na dědině jízdy v autoškole a podle toho to tak vypadá (z nich se také ale stávají tramvajáci a myšlení a správné postavení k řemeslu se naučit nedá).

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od Tom » 10.6.2010 12:39

Jakýkoliv systém je tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek... a platí to všude...

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od mixik » 10.6.2010 12:11

ten autobusák co si ho kriminálka odvezla, měl praxi 1 rok u dp nebo od vydání řp?
to je podstatný rozdíl.
protože do papírů o nehodě se zapisusuje pouze praxe u dp! to že 20 let máte nalítáno mimo, dp při nehodě nezajímá.

je to stejné jako když máte nehodu, ať už zaviněnou nebo ne, v podstatě máte puntík za nehodu.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od 9001 » 10.6.2010 12:10

demon píše:
9001 píše:Představ si tuhle křižovatku budeš mít dost prostoru před protijedoucím autem, ale pak ti tam vlítne chodec a zahamtneš a vlítne do tebe. Je na tom něco prasáckého? Já na tom nic nevidím.
Tohle je přesně to, co si jako řidič nesmíš dovolit a ty to ještě vyzdvihuješ ! To není o ničem jiném, než o nedání přednosti ! Poslat to před rozjetou tramvaj, zašlápnout to a starej se borečku. Bože, kdo všechno může dostat papíry... #-o

Opakování je matka moudrosti !
"...tak co říkali svědci, tak tramvaják prý nebrzdil až při střetu. Asi k tomu měl i důvod, protože ten bus mu to tam vohnul opravdu téměř před čumák..."
Asi to bude v příkrym rozporu s tvojim tvrzením, že jo...
Na tohle snad ani nejde reagovat. První část už s tebou odmítám řešit protože evidetně nejsi ochoten pochopit rozdíl mezi vlítnul a stál na přechodu.

Druhá ok. To jsem nedočetl.

Zamčeno