Nehody_flame

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Trhyy
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 15.8.2010 12:40

Re: Nehody

Příspěvek od Trhyy » 15.8.2010 13:37

MF píše:ten Hloubetin se vyhrat da. Asi to ale bude trvat par mesicu. Jednak naboural nekam na konec predniho vozu a rychlost dle stop pred stretem pres 130. Narazova 80. Co jsem slysel, tak se tam honily dva brachove. Ten tramvajak je sice povinnen dat prednost v jizde, ale musi ji mit komu dat! Ne ze se nekdo pririti pres 130. Ridic auta neprizpusobil rychlost provozu na pk. Kdyby jel treba tricet a tu tramvaj, ktera uz bude najeta davno do krizovatky, tak ji take musi umoznit dokoncit odboceni a ne do ni vrazit.
Poznáš podle stop rychlost před střetem a podle zdemolovanýho auta rychlost nárazu? Další Chuck Norris :D Žándý dva bráchové se tam nehonily, možná by to přiště nechtělo věřit povídačkám typu jedna pani povidala. I když bych jel 30 a tramvaj mi tam vjela, tak je řidič prase, protože tam má ceduli že ti má dát přednost v jízdě a těčka, takže žádný umožnování dokončit odbočení. Tramvaják přiznal že mě viděl a to ne v moc velký vzdálenosti, tim je u mě řidič tý konkrétní tramvaje bezohledný prase, který si zaslouží řídit tak možná koloběžku na sídlišti.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od OMH » 15.8.2010 13:35

Trhyy píše:Kdyby, kdyby, kdyby, kdybych jel 50 byl by sem na další křižovatce o 17vteřin dýl a zvrchu z Kbelský mě sejme rozjetá Tatra která jede na červenou. Na kdyby se nehraje.
A proč bych měl stavět, když mi má dát tramvaj přednost a nesmí mě ohrozit, ani omezit ? V mym autě bych zastavil, ale v běžnym autě jako je Fabie apod. tak by mě minimálně omezil. To opravdu tramvaják musel riskovat, když za náma minimálně 100metrů nic nejelo ? Opravdu nemoh těch pár vteřin počkat ?
Ano, na "kdyby" se nehraje, když jde o to, co by mohlo se stát "kdyby".
Základem je však tu je, že tys nejel 50 (jak sám přiznáváš) a to ostatní už jen na sebe navazuje. Ať tramvaják udělal, co udělal, pro mě je důležité, že tys to celé vyvolal. Když jedu rychle, musím počítat s tím, že nejedu dle předpisů, že se může něco stát a výsledek příp. nehody bude jiný, než podle jízdy dle předpisů.

Trhyy
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 15.8.2010 12:40

Re: Nehody

Příspěvek od Trhyy » 15.8.2010 13:22

gabuliatko píše: Okolo 30m to fakt není
V policejnim protokolu je 32m a pokud si viděl tu fotku brzdný dráhy tak do toho omylem započítali i cca 1m čáru která nebyla ode mě, proto píšu okolo 30m.

Trhyy
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 15.8.2010 12:40

Re: Nehody

Příspěvek od Trhyy » 15.8.2010 13:15

Kdyby, kdyby, kdyby, kdybych jel 50 byl by sem na další křižovatce o 17vteřin dýl a zvrchu z Kbelský mě sejme rozjetá Tatra která jede na červenou. Na kdyby se nehraje.
A proč bych měl stavět, když mi má dát tramvaj přednost a nesmí mě ohrozit, ani omezit ? V mym autě bych zastavil, ale v běžnym autě jako je Fabie apod. tak by mě minimálně omezil. To opravdu tramvaják musel riskovat, když za náma minimálně 100metrů nic nejelo ? Opravdu nemoh těch pár vteřin počkat ?

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Nehody

Příspěvek od gabuliatko » 15.8.2010 13:11

faktem je, že kdybys jel 50 tak buď tramvaj projede nebo stihneš zastavit
Okolo 30m to fakt není a ještě k tomu připočti Tvoji reakční dobu a náběh brzd. A to tady nikdo nepíše jaká rychlost je třeba k vykolejení 16tunového kolosu (na kolik si to tedy zpomalil). Tu jistě soudní znalec odhadne.
Naposledy upravil(a) gabuliatko dne 15.8.2010 13:18, celkem upraveno 1 x.

Trhyy
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 15.8.2010 12:40

Re: Nehody

Příspěvek od Trhyy » 15.8.2010 13:00

Chemiku, ty si asi hodně rozklepával nejtek viď ?

Pokud se podíváš na brzdný stopy, tak je to okolo 30m, a podle tebe je stanice metra Kolbenová od místa nehody vzdálená cca 50m ? Pokud máš takovýdle zkreslený představy, doporučuju vrátit papíry a jezdit jako cestující než se stane nějakej průser. Dle tvý reakce soudim že seš taky tramvaják-prase co kamkoli najede cinká zvonečkem a lidi poserte se, ted jedu já.

Řidič tramvaje jasně přiznal do protokolu že mě viděl, a je tam dlouhá přehledná rovinka, takže obecný ohrožení přesně jak tu píše 9001 způsobil on, ne já.
Já můžu bejt jedině rád že se mi nic nestalo a vylez sem z toho po svejch. A doufám že Policie rozhodně spravedlivě a tendle řidič se do tramvaje dlouho neposadí.

A jak tu čtu ty odhady na rychlost okolo 130km/h a víc, tak to je vážně k smíchu, jet tam takovoudle rychlostí, tak asi ani po měsící nebudu schopnej tukat prstem do klávsnice. Uvedomte si že jenom podle délky brzdný dráhy se zjistí leda prd a že tam záleží na více faktorech ( účinnost brzd, šířka gum, použitá směs, teplota asfaltu, rovno povrchu apod. )

Ale aspoň že tu jsou i normální lidi co uvažujou reálně viz. třeba uživatel 9001.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od 9001 » 15.8.2010 12:32

Ale přitom, když se podíváš doleva, tak musíš odhadnout jak rychle auto jede, pokud se budeš z vedlejší táhnout se soupravou,která má 30m.

Jestli řidič BMW přiznává 80 Km/h, tak v posudku bude tak 70, protože i spolužáci ve škole rozstřelili auto v 80 o strom a taky jim znalec dal 70 Km/h a to už není překročení rychlosti tak vážné viz bodový systém :wink:

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Nehody

Příspěvek od chemik » 15.8.2010 12:12

Tak to je fajn, tak příště hold budu s tramvají čekat, dokud neuvidim, že na Kolbeně u =M= nikdo nejede a pak tam teprve vjedu. Rozumnej a logicky uvažující soudce nemůže obvinit tramvajáka i podle následků, které BMW způsobilo.

PS: tady se to nevyřeší, ale jsem zvědav, jak dopadne soud...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od 9001 » 15.8.2010 11:31

Pokud chtete řidiče BMW lynčovat, tak toho z tramvaje taky. On taky způsobil obecné ohrožení, tím že to poslal před to auto KDYŽ HO VÍDĚL :!: A SÁM TO PŘIZNAL I ŘIDIČI AUTA.

Nezastávám se řidiče BMW udělal prasárnu, jel fakt hodně, ale řidič tram způsobil obecné ohrožení tím, že tam vjel i když evidetně rychlost musel vidět. :roll:

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Nehody_flame

Příspěvek od chemik » 15.8.2010 10:48

To ten blázen snad nemůže myslet vážně. Takovejm, jako je on, bych bral papíry hned. Obecné ohrožení bych mu taky napařil. Mluvim o tom z BMW

Zamčeno