Aktualizační zásahy, novinky

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno

Jak se má dále rozvíjet tram-fórum?

Mělo by se navrátit k prvopočátkům - být pouze tramvajové
55
35%
Mělo by zahrnovat celou MHD - bus, tram, metro, trolejbusy, příměstskou železnici
71
45%
Měla by to být diskuze o dopravě komplexně!
27
17%
jiné řešení
6
4%
 
Celkem hlasů: 159

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od MOp » 16.3.2010 20:36

Překlepů je tam povícero, bude mirne rozsirena druha verze. Vzhledem k dovolene pana Petra a nedostatku casu to drive jak v patek asi nebude..

Smyslem bylo komplexne osvetlit problematiku S49, na kterou jsem byl kazdym druhym dotazovan a jeste ke vsemu se zcestnymi nazory. To se podarilo eliminovat.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od demon » 16.3.2010 19:54

Martan píše:Pokud je mně známo, tenhle profil je už křivkový a nahradil v roce '93 tuším právě ten válcový, není-liž pravda?
Samozřejmě je to tak, jak píšeš.
Ještě bych zkousl kuželový, ale válcový... :roll:

Uživatelský avatar
Martan
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: 08.9.2009 21:06
Bydliště: Z okna vidím pole, potok, louku i venkovský kostelík. A to všechno ve městě :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Martan » 16.3.2010 18:57

Bych chtěl upozornit na drobnou faktickou nesrovnalost na stránce o S49, kde se v jedné části píše :
Není tomu tak, po kolejnicích s S49 se mohou za splnění určitých podmínek pohybovat, jak již bylo vícekrát zmíněno, vozy se současně užívaným válcovým profilem VM.
Pokud je mně známo, tenhle profil je už křivkový a nahradil v roce '93 tuším právě ten válcový, není-liž pravda?

ps. ještě je ve větě navíc to "s", ale to skoro nevadí :wink:

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od MOp » 15.3.2010 22:26

Mezikus je vyroben ze stejneho materialu jako se z nej delaji prefabrikaty pro srdcovky, pripadne se z nej delaji blokove vymeny. Jelikož je cerstve odfrezovan a neni nijak upraven, ma "stribrnou" barvu. Predpokladam casem zoxiduje - ostatne rezave fleky mel hned druhy den po polozeni do kolejiste..

Quetzalcoatl
Uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 23.6.2006 15:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Quetzalcoatl » 15.3.2010 20:48

I já bych se rád připojil se svými díky. Ten spojovací mezikus je vyroben z jiného materiálu než kolejnice, nebo jen dosud nebyl vystaven vnějšímu prostředí?

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od MOp » 15.3.2010 20:23

Az se vrati pan Petr z dovolene, tak to jeste mirne rozsirime.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Karosák » 15.3.2010 19:58

Rovněž děkuji za hodnotné informace. Jak informací přibývalo, zhušťoval se informační guláš a pak už jsem nevěděl, jestli umřel pan nebožtík, nebo pan Petřina. Nyní došlo k alespoň částečnému utřídění 8-)

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od pawel » 15.3.2010 18:02

článek o S49 je perfektní - díky! @3644 @3644 @3644

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Petr » 10.3.2010 17:03

MOp píše:Omluvte prosím případné výpadky páteřních stránek či jejich možné nekorektní chování způsobené redakční činností. Na odstranění problémů se pracuje.
Spíše bych napsal, že na vzniku nových problémů se usilovně pracuje :lol:

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od MOp » 10.3.2010 16:55

Omluvte prosím případné výpadky páteřních stránek či jejich možné nekorektní chování způsobené redakční činností. Na odstranění problémů se pracuje.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od jara » 24.9.2009 22:00

Petr píše:
Martan píše:Zdravím, tak jsem si všimnul, že z odkazů v tom tramvajovém označníku vpravo zmizel odkaz na stránky preference... Je to jen náhoda nebo snad předzvěst jejich (pomalého) konce? To by byla škoda :(
Bohužel došlo k situaci, kdy se poslední zásadní článek na Preferencích objevil v prosinci loňského roku... Osobně si myslím, že stránky věnované této problematice a vedené tak fundovaně, jak je vedl Mirek Grossmann jsou potřeba.
Upřímně řešíme s jejich autorem, co s tím...
Popravdě když jsem nedávno po přečtení stránek DP-Kontaktu zjistil, že Grosák toho nenechal a je umíštěn na patřičných místech a v oboru pokračuje tak bych se na něj ani nezlobil :-)

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Petr » 24.9.2009 21:54

Martan píše:Zdravím, tak jsem si všimnul, že z odkazů v tom tramvajovém označníku vpravo zmizel odkaz na stránky preference... Je to jen náhoda nebo snad předzvěst jejich (pomalého) konce? To by byla škoda :(
Bohužel došlo k situaci, kdy se poslední zásadní článek na Preferencích objevil v prosinci loňského roku... Osobně si myslím, že stránky věnované této problematice a vedené tak fundovaně, jak je vedl Mirek Grossmann jsou potřeba.
Upřímně řešíme s jejich autorem, co s tím...

Uživatelský avatar
Martan
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: 08.9.2009 21:06
Bydliště: Z okna vidím pole, potok, louku i venkovský kostelík. A to všechno ve městě :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Martan » 24.9.2009 21:46

Zdravím, tak jsem si všimnul, že z odkazů v tom tramvajovém označníku vpravo zmizel odkaz na stránky preference... Je to jen náhoda nebo snad předzvěst jejich (pomalého) konce? To by byla škoda :(

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od demon » 19.9.2009 23:05

Kvituji velkou poprázdninovou aktualizaci, bohužel jsem nestihl dodat (nebo nebyla zaznamenána) informaci o rekonstrukci kačky 9025 na 9075. A jinak potvrzuji, že rekonstrukce vozů 6826->8578, 6959->8579, 8045->8577 jsou už definitivní a nic se na nich měnit nebude.
Všechny tři skříně už jsou po defektoskopii, nutné výměně oplechování a dalších úpravách připraveny pro lakovnu.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Bobik » 19.12.2008 3:24

Jednoduše - klikni -soubor-tisk, poté vezmi pastelky a domaluj co potřebuješ. :D Jednoduché, rychlé, praktické. :devilsmokin
Jinak tady http://www.dpp.cz/uzitecna-dopravni-schemata/ pod odkazem metro a tramvaje (ne metro a tram. zastávky) v .pdf máš mapku i s Radlickou a výlukou na Spartě atd. (stav od 4.10.2008). Ovšem pozor, pokud klikneš na linkové vedení objeví se ti starý jezevčík - platný k 9.5.2008 :!:

Zamčeno