Aktualizační zásahy, novinky

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno

Jak se má dále rozvíjet tram-fórum?

Mělo by se navrátit k prvopočátkům - být pouze tramvajové
55
35%
Mělo by zahrnovat celou MHD - bus, tram, metro, trolejbusy, příměstskou železnici
71
45%
Měla by to být diskuze o dopravě komplexně!
27
17%
jiné řešení
6
4%
 
Celkem hlasů: 159

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Karotka » 03.4.2010 17:30

Dziękuję bardzo za środek fotografyczny wyborowy =D>
(P.S. Kolejna idea pana Piotra jest internacyjonalizacyja stronok?)

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od BerryML » 03.4.2010 14:36

Díky všem autorům PrTek za 9 let usilí a dobré práce. Díky za novou galerii, jež se tvůrcům opravdu povedla. :smt023

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Petr » 03.4.2010 11:06

MOp píše:(...)Problém je ale v tom, že studnice zběsilých nápadů není vyčerpána a dostáváte další a další nápady, kvůli kterým jsem například dnes skoro nespal, abych se snažil je zrealizovat.. :-)
Na to, žes to tvořil ve stavu určité noční hybernace podotýkám, že i další úprava PrTek je dokonalá. Slibuji, že další nápad co mám nechám chvíli v sobě. Ale vážně díky
Jeszcze raz dziękuję za wzorowe MOpovi i naprawdę dobre prace na rzecz Tramwaje w Pradze!

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Proxy » 03.4.2010 11:01

Hezký dárek k narozeninám prtek \:D/

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od MOp » 03.4.2010 10:51

Petr píše:Dlužno sklonit velkou poklonu panu MOpovi... Můj zběsilý nápad dovedl k realizaci :oops:
Děkuji, každá pochvala potěší, ale vy jste musel mít také několik bezesných nocí a vydržet několikanásobné úpravy kodu stránek.
Problém je ale v tom, že studnice zběsilých nápadů není vyčerpána a dostáváte další a další nápady, kvůli kterým jsem například dnes skoro nespal, abych se snažil je zrealizovat.. :-)

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Petr » 03.4.2010 10:46

Dlužno sklonit velkou poklonu panu MOpovi... Můj zběsilý nápad dovedl k realizaci :oops:

opocenskylukas
problémový jedinec
Příspěvky: 436
Registrován: 27.3.2009 19:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od opocenskylukas » 03.4.2010 10:17

Já se také připojuji k řadě děkujících.To zlepšení prohlížení fotek že to je přes prohlížeč je suprový.Konečně nemusím používat tlačítko F11.

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Oskar » 03.4.2010 9:58

Petr píše:
MOp píše:Omluvte prosím případné výpadky páteřních stránek či jejich možné nekorektní chování způsobené redakční činností. Na odstranění problémů se pracuje.
Spíše bych napsal, že na vzniku nových problémů se usilovně pracuje :lol:
Koukám, že ještě nikdo nepochválil nový „lightbox“ - highslide, tak se toho ujímám sám: Krásně rychlé, perfektní, že to umí zoomovat, konečně přečtu popisky bez popojíždění oknem!
Jedním slovem: Perfektní!

Tak aspoň improvizovaný potlesk:
=D> =D> =D> =D> =D>
   =D> =D> =D> =D>

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Karosák » 17.3.2010 22:16

Nedokážu při svém vzdělání a odborných znalostech posoudit kvalitu článku, ale informace si raději přečtu ze solidního zdroje, než z bulvárního smetiště. Nevím, jak mohly PRt ztratit v posledních letech na kvalitě, když mnoho hodnotných informací tam v nezměněné podobě několik posledních let je. Jak mohou technická fakta ztratit na kvalitě? Fakta jsou fakta.Taky koukám, že má pan poradce dost volného času, když stíhá psát "recenze". A když, tak proč plýtval drahocenným časem na vyvracení bodů článku, místo toho, aby je radši doplnil, jak říká Bobik? Je to dobré posilování PíÁr ne? Snad to pro něj bylo jednodušší? Nestačí na to jeho znalosti? Osobní boj? Strach?...nevím. Já držím s PRtkami :smt056 , protože si cením právě toho srdcařství a ne bohapustého emotivního žvnanění :smt093

Uživatelský avatar
MKzB
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: 19.1.2007 16:49
Bydliště: Bezkov (u Vídně)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od MKzB » 17.3.2010 20:55

Nedá mi to, abych se také nevyjádřil.
Článek o glajznách S49 hodnotím velice dobře. Určitě by se o této problematice dalo napsat mnohonásobně více. Jenže mezi návštěvíky PrT nejsou jen dopravní inženýří, řidiči či opraváři, ale také lidé z jiných oborů a malí kluci, kteří by elaborát na vědecké úrovni asi nepřijali.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Bobik » 17.3.2010 20:24

Tak jsem si přečetl oba články. No nevím, měl jsem p.Duba za rozumného člověka, kterému jde o dialog. Jak to tak vypadá, zřejmě mu jde - při vší úctě - akorát o vliv a poslední dobou zřejmě i o židli (nahoře se to nějak klepe celý).
Hlavně by mě zajímalo, proč své výhrady nenapsal sem, když tohle je forum PRt a nikoli DP Arena, což mu jistě nemohlo uniknout.

Teda nevim, ale takhle hanět práci lidí (víceméně amatérů), co to dělaj zadarmo a čistě z fandovství, to mi přijde hodně smutný. Že by pan poradce místo toho poradil a poučil, případně oficiálně zpřístupnil fundované informace to ne, co?

Jinak autorům článku děkuji, mě to přišlo zajímavé.

P.S. Vážený pane p.t. Dube. Je docela možné že sem na forum chodíte a toto si přečtete. V tom případě bych chtěl podotknout, že ve Vašem článku píšte jak vám vadí despekt PRt k BKV atd a jak díky nim přežilo dost tratí. Zřejmě pouze díky nějaké dočasné indispozici jste přehlédl, že ve Vámi kritizovaném článku se konstatuje to samé!!
Dále uvadíte že fota rozpadlých panelů jsou z Malovanky - a došlo Vám vůbec že to fotí lidé ve svém volném čase, lidé pro které jsou tram a vše kolem nich srdeční záležitostí a fandovstvím (prostě šotouši) a že fotí to co především je samotné zajímá? Nepořizují fotodokumentaci. Došlo Vám vůbec že foto rozpadlých panelů z tratě Kbelská - Lehovec u článku být nemohou třeba proto, protože prostě nejsou? Nikomu to třeba nepřišlo zajímavé, nebo zrovna v tu dobu tam nemohl být a tak to prostě nevyfotil? Pokud jste, jak uvádíte jedez mála fundovaných v podniku, proč jste neposkytl dobrou radu nebo jinou pomoc a píšete co píšete, tam kde to píšete?
Pane inženýre - fuj, styďte se!!
S pozdravem, Bobik

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Tonda Ježek » 16.3.2010 23:14

PvvS píše:Asi tam vazne mate jiny fyzikalni zakony. Vsude jinde to vesele jezdi a vetsina vypadku je spis na zlabkach, kvuli cizim predmetum. Asi se bez zlabku boji..
On je to spíše dlouhodobý osobní boj vně tramvajácké části DP mezi dvěma skupinami lidí.

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od PvvS » 16.3.2010 23:03

Asi tam vazne mate jiny fyzikalni zakony. Vsude jinde to vesele jezdi a vetsina vypadku je spis na zlabkach, kvuli cizim predmetum. Asi se bez zlabku boji..

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od 9001 » 16.3.2010 22:39

Mě přijde, že se S 49 zase rozpoutala aféra o ničem.

Jsou dvě možnosti. Budto bude provoz bezproblémový a všechno půjde hladce a nebo tam něco vypadne a pak se může řešit čím to bylo. Tohle nikdo neposoudí z 5 souprav. To chce normální pravidelný provoz.

Jenom se divím, že ještě nikdo nenařkl pana Šurovského z braní kapříků, když je to dnes tak v modě.

Jediným faktem na DP-A bych asi viděl opotřebení profilu PR-1. Ale to je zas otázkou času. Pokud budu jezdit se zimáka celou naprůměrně teplou zimu a pak na týden napadne sníh, taky půjdou do háje. Až se S49 rozšíří, tak tenhle efekt začně mizet.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od demon » 16.3.2010 22:24

Co se na serveru Pražské tramvaje nedočtete - Komentář ke zmíněnému článku z pera ing.Duba

S 49 a dovětek z pera páně Ďurana especially for MOp... :lol:

Zamčeno