MHD vs. majáky, sanitky, hasiči

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 27.4.2005 12:02

Nebylo by od věci, kdyby se vám fotografům dařilo stíhat tyhle žlutý šmejdy a fotit porušování předpisů modrých sanitek. Pojďme bojovat :!: @3657 :smt067 :smt065 :smt064 :smt075 :smt071 :smt063 :smt117 a slepice taky budem chytat!

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 24.4.2005 10:53

9001 píše:No akce Kryštof by je možná odhalila.
To určitě, jenže při těchto akcích řady žluťáků prořídnou anebo kdyžtak saniťáci (ne ZZSHMP) mávnou na policajty a houkaj si vesele dál... :twisted:
Zrovna včera jsem viděl na Staroměstský nějáky SECURITY s malým žlutým majákem a hezky po kolejích a snad i na červenou, ale kameru sebou nenosím, bohužel :!:

Štěpán

Příspěvek od Štěpán » 23.4.2005 18:54

Dobrej fór. Zajímalo by mě, jestli si policajti dělají statistiky o tom kolik sanitek, nebo záchranářskejch vozů zastavili. Myslím, že by to bylo velmi zajímavé číslo - 0,00.
9001 píše: No akce Kryštof by je možná odhalila.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 23.4.2005 18:41

Tonda Ježek píše:Vozidla s ZVZ modré barvy jsou uvedena v silničním zákoně...
Ale u servisních vozidel firem, spravující SSZ na křižovatkách, bych byl taky pro...

Ad koupení žlutého majáku...v dnešní době není problém si koupit nebo vyrobit modrej maják...známý fígl je, polepit si auto křiklavými samolepkami Emergenci, Ambulance a podobně a jezdit si vesele po Praze a nikdo na to ani nepřijde...
No akce Kryštof by je možná odhalila.

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda Ježek » 23.4.2005 18:26

Vozidla s ZVZ modré barvy jsou uvedena v silničním zákoně...
Ale u servisních vozidel firem, spravující SSZ na křižovatkách, bych byl taky pro...

Ad koupení žlutého majáku...v dnešní době není problém si koupit nebo vyrobit modrej maják...známý fígl je, polepit si auto křiklavými samolepkami Emergenci, Ambulance a podobně a jezdit si vesele po Praze a nikdo na to ani nepřijde...

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 23.4.2005 14:36

9001 píše:Ty mají dobrý důvod. Rozbitá signalizace na nějaké rušné křižovatce není zrovna praktická
Podle mě jsou jedni z mála takových, kteří by možná mohli mít taky pár pohotovostních vozidel s modrým VRZ, jako Nehody, PRE, nebo plynaři... :wink:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 23.4.2005 13:38

Kočí píše:Hele, a taky vás štvou ty blbečci se žlutými majáky jezdící daleko hůř, jak někteří modráci :?: mám na mysli různé pofidérní počítačové pohotovosti, takový, co si koupí žlutý strobomaják na pumpě...
Třeba na druhou stranu, se mi líbí Eltoďáci, ty sice občas spěchaj, ale nejezdí jak blázni a když už jezdí mezi tramvajema, tak obezřetně :lol: Doufám, že mit Eltoďáky nevyvrátíte :!:
Ty mají dobrý důvod. Rozbitá signalizace na nějaké rušné křižovatce není zrovna praktická

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 23.4.2005 13:26

Hele, a taky vás štvou ty blbečci se žlutými majáky jezdící daleko hůř, jak někteří modráci :?: mám na mysli různé pofidérní počítačové pohotovosti, takový, co si koupí žlutý strobomaják na pumpě...
Třeba na druhou stranu, se mi líbí Eltoďáci, ty sice občas spěchaj, ale nejezdí jak blázni a když už jezdí mezi tramvajema, tak obezřetně :lol: Doufám, že mit Eltoďáky nevyvrátíte :!:

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda Ježek » 10.4.2005 1:54

Lékař jede v sanitce většinou s pacientem při převozu do nemocnice...v tomto případě jede "doktorské" auto za sanitkou. Ovšem připomínám, že tento systém se týká pouze vozů ZS hl.m. Prahy jejíž zaměstnanci nejsou, tedy alespoň podle mého názoru, těmi, kdo ZVZ zneužívá. Mezi takové patří sanitky nemocnic, zvláště mimopražských...nemocnice Mělník, nemocnice Slaný a nesmim zapomenout taky na soukromou firmu MediTrans (nebo jak se to jmenuje)...

Martin.KT8D5

Příspěvek od Martin.KT8D5 » 10.4.2005 0:08

Béďa Trávníček píše:Tak pardón...
Ale když jede záchranka, tak v ní ale může být lékař a určitě takových případů nebude málo...
Věř Bédo, že těch případu je málo...

Martin.KT8D5

Příspěvek od Martin.KT8D5 » 10.4.2005 0:07

Rapid píše:Co ja vim, tak doktor skutecne se sanitkou nejezdi(maximalne u Letecke zachranne sluzby). Na zasah je podle mych informaci vyslana(podle vaznosti pripadu) RLP(rychla lekarska pomoc, zlute/bile Nissany Patrol a Primera, posadku tvori lekar/lekar, lekar/sestra, lekar) nebo RZP(rychla zdravotnicka pomoc, sanitky, posadku tvori ridic/sestra), ale spis obe dohromady, protoze RZP ma stredni zdravotnicke vzdelani. U tech posadek si jsem jisty na 50%. Snad je to jeste rozdeleny na primarni a sekundarni zasahy, ale to taky nevim.

EDIT:

Tohle jsem nasel, tam se to dozvite oborneji...

http://www.zzshmp.cz/index.php?page_id=zachranka
Děkuji, skutečně jsem si to nevymyslel...

Martin.KT8D5

Příspěvek od Martin.KT8D5 » 10.4.2005 0:07

Béďa Trávníček píše:
Martin.KT8D5 píše:Tvrď si co chceš, ale já ti řikám zapnutý majáky nestačej... a řekne ti to stečně hodně lidí... P.S. A lékaři se sanitkou nejezdí, jsou to tušim(Bedrzich by věděl) někde jsem o tom četl jsou to para medici(něco jako lepší sestry) nebo tak něco... Musel bych to najít. Kecal bych.
Co prosím? Že lékaři nejezdí se sanitkou? :roll: Trochu úlet, ne? Lékař nejede v sanitce jen v případě, že se převáží "zdravý" pacient. K běžnému rychlému zásahu jezdí v sanitce řidič + zdravotní sestra + lékař. Přece nemůže přijet k vážné nehodě sanitka bez doktora. To je holý nesmysl...
Stačilo by občas chvilku zapřemýšlet a pak něco napsat...
Lékaři jezdí svými(těmi malými žlutými vozy) neni to z mojí hlavy tohle jsem doopravdy četl snad jen ve vrtulníku je vždy lékař... A pokud to nemáš ověřený, tak se zde moc nerozháněj... (zdroj: Právo, ale nvim jak starý) :lol:

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda Ježek » 09.4.2005 23:12

Martin.KT8D5 píše:Tvrď si co cheš, ale já ti řikám zapnutý majáky nestačej... a řekne ti to stečně hodně lidí... P.S. A lékaři se sanitkou nejezdí, jsou to tušim(Bedrzich by věděl) někde jsem o tom četl jsou to para medici(něco jako lepší sestry) nebo tak něco... Musel bych to najít. Kecal bych.
Výjímečně musim souhlasit s Martinem... Opravdu po Praze zapnuté majáky nestačí, jelikož stačí, aby ti do zrcátka svítilo sluníčko a vidíš prd (možná by to stačilo ještě tak v noci, když se to modrý světlo odráží od domů a podobně)...měla by být vždy zapnutá siréna, protože když ji řidč uslyší, tak okamžitě zpozorní. Každá siréna má dvě polohy - pomalejší a rychlejší. Ta rychlejší by se měla používat pokud na sebe chce vozidlo zvláště upozornit (křižovatky, dvě auta vedle sebe, chodci a podobně).
Co se týče toho hluku ve vozidle...většina sirén má nastavitelnou hlasitost, takže pokud to nějakému řidiči obzvlášt vadí, tak si ji může ztlumit (i na minimální hlasitosti je venku slyšet celkem dobře). A pak ještě jeden osobní postřeh...svezl jsem se v autě se zaplým ZVZ (Škoda Fabia) z Vysočanský do Bráníka (13 minut) a že by mi ta siréna nějak vadila, to se říct nedá. Spíše i samotného řiodiče udržuje ve střehu. Ještě k těm sanitkám...jak zde psal Rapid, rozlišují se na primární a sekundární zásahy...ve vozech k prim. jezdí vždy záchranář, sestra a doktor...pro sekund. pouze záchranář a sestra... . A jak zde již bylo psáno, dále kromě sanitek jezdí ještě doktor se záchranářem v os. automobilech (Nissan).

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 09.4.2005 22:41

U sanitek se v určité míře praktikuje systém setkání u nehody. (tedy sejde se sanitka a osobní auto - obvykle Nissan). Je to prý operativnější a snad i levnější.

Béďa Trávníček

Příspěvek od Béďa Trávníček » 09.4.2005 17:22

Tak pardón...
Ale když jede záchranka, tak v ní ale může být lékař a určitě takových případů nebude málo...

Zamčeno