MHD vs. majáky, sanitky, hasiči

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
Rapid
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 28.1.2004 19:23
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rapid » 09.4.2005 16:41

Co ja vim, tak doktor skutecne se sanitkou nejezdi(maximalne u Letecke zachranne sluzby). Na zasah je podle mych informaci vyslana(podle vaznosti pripadu) RLP(rychla lekarska pomoc, zlute/bile Nissany Patrol a Primera, posadku tvori lekar/lekar, lekar/sestra, lekar) nebo RZP(rychla zdravotnicka pomoc, sanitky, posadku tvori ridic/sestra), ale spis obe dohromady, protoze RZP ma stredni zdravotnicke vzdelani. U tech posadek si jsem jisty na 50%. Snad je to jeste rozdeleny na primarni a sekundarni zasahy, ale to taky nevim.

EDIT:

Tohle jsem nasel, tam se to dozvite oborneji...

http://www.zzshmp.cz/index.php?page_id=zachranka

Béďa Trávníček

Příspěvek od Béďa Trávníček » 09.4.2005 15:54

Martin.KT8D5 píše:Tvrď si co chceš, ale já ti řikám zapnutý majáky nestačej... a řekne ti to stečně hodně lidí... P.S. A lékaři se sanitkou nejezdí, jsou to tušim(Bedrzich by věděl) někde jsem o tom četl jsou to para medici(něco jako lepší sestry) nebo tak něco... Musel bych to najít. Kecal bych.
Co prosím? Že lékaři nejezdí se sanitkou? :roll: Trochu úlet, ne? Lékař nejede v sanitce jen v případě, že se převáží "zdravý" pacient. K běžnému rychlému zásahu jezdí v sanitce řidič + zdravotní sestra + lékař. Přece nemůže přijet k vážné nehodě sanitka bez doktora. To je holý nesmysl...
Stačilo by občas chvilku zapřemýšlet a pak něco napsat...

Martin.KT8D5

Příspěvek od Martin.KT8D5 » 09.4.2005 13:57

Fořtík píše:
Martin.KT8D5 píše:Jenže houknout před křižovatkou je bohužel skutečně málo... a stejnak to vypadá jako zneužívání... Lepší je když ti to na dálku řve a pokud se ti v autě nezdá ten hluk (ono tak strašný neni), tak to dělat nemusíš přeci, zkrátka jen svítit je málo... Všimneš si jako chodec (respektive malý dítě) ,když přechází mezi autama, a neni to výjimka, jelikož auta parkoujou i na přechodech kolikrát, že něco jede o sanitce nemluvě... Mělo by se i houkat a nezneužívat.
Čekal jsem, kdy z tebe vypadne argument podobného rázu. :roll: Ono s takovou představou o zaměstnanosti by vzniklo to, že nikdo by o méně oblíbená místa neměl zájem. Navíc řidič sanitky není jenom řidič. Spolujezdec není jen spolujezdec, může to být doktor, zdravotník. Toho přece nemůžeš jen tak jednoduše nahradit. Saniťáci jsou taky jenom lidi, nejedou na přechod, na kterej nevidí jak ********! Dyť takhle musí uvažovat každej člověk alespoň s průměrnou hodnotou IQ. Předvídavost, to je to, co ti perou do hlavy v autoškole, v různých kurzech a podobně. Úplně stačí houkat dejme tomu 100 m před a za křižovatkou. Aby ostatní viděli a stihli včas zareagovat. :?
Tvrď si co cheš, ale já ti řikám zapnutý majáky nestačej... a řekne ti to stečně hodně lidí... P.S. A lékaři se sanitkou nejezdí, jsou to tušim(Bedrzich by věděl) někde jsem o tom četl jsou to para medici(něco jako lepší sestry) nebo tak něco... Musel bych to najít. Kecal bych.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 09.4.2005 13:04

Martin.KT8D5 píše:Jenže houknout před křižovatkou je bohužel skutečně málo... a stejnak to vypadá jako zneužívání... Lepší je když ti to na dálku řve a pokud se ti v autě nezdá ten hluk (ono tak strašný neni), tak to dělat nemusíš přeci, zkrátka jen svítit je málo... Všimneš si jako chodec (respektive malý dítě) ,když přechází mezi autama, a neni to výjimka, jelikož auta parkoujou i na přechodech kolikrát, že něco jede o sanitce nemluvě... Mělo by se i houkat a nezneužívat.
Čekal jsem, kdy z tebe vypadne argument podobného rázu. :roll: Ono s takovou představou o zaměstnanosti by vzniklo to, že nikdo by o méně oblíbená místa neměl zájem. Navíc řidič sanitky není jenom řidič. Spolujezdec není jen spolujezdec, může to být doktor, zdravotník. Toho přece nemůžeš jen tak jednoduše nahradit. Saniťáci jsou taky jenom lidi, nejedou na přechod, na kterej nevidí jak ********! Dyť takhle musí uvažovat každej člověk alespoň s průměrnou hodnotou IQ. Předvídavost, to je to, co ti perou do hlavy v autoškole, v různých kurzech a podobně. Úplně stačí houkat dejme tomu 100 m před a za křižovatkou. Aby ostatní viděli a stihli včas zareagovat. :?

Martin.KT8D5

Příspěvek od Martin.KT8D5 » 09.4.2005 11:02

MOp píše:
Martin.KT8D5 píše:v utě nezdá ten hlou(ono tak strašný neni.
co prosim?
:oops: Cvhilku jsem psal zase utarámsky...

Martin.KT8D5

Příspěvek od Martin.KT8D5 » 09.4.2005 10:57

Fořtík píše:
Používání majáku při průjezdu křižovatkou - pouze - plně chápu. Kdybych byl řidič sanitky, měl dvanáctku a za směnu narazil na samé kritické případy a s každým bych se měl dohoukat od domu až do nemocnice, asi bych z toho zcvoknul. Proto si myslím, že úplně stačí blikající sanitka, která na křižovatce hokune.

Zrovna u policajtů si řikám, proč ostatní buzerujou za to, že nedělaj to a ono, když to sami nedodržujou a pravidla vesele porušujou sami.

Abych zakončil svůj text. Největšími prasaty na silnici jsou řidiči vládních vozidel. O těch snad nikomu povídat nemusím, s těma už určitě každý do styku přišel. :roll:
Jenže houknout před křižovatkou je bohužel skutečně málo... a stejnak to vypadá jako zneužívání... Lepší je když ti to na dálku řve a pokud se ti v autě nezdá ten hluk (ono tak strašný neni), tak to dělat nemusíš přeci, zkrátka jen svítit je málo... Všimneš si jako chodec (respektive malý dítě) ,když přechází mezi autama, a neni to výjimka, jelikož auta parkoujou i na přechodech kolikrát, že něco jede o sanitce nemluvě... Mělo by se i houkat a nezneužívat.
Naposledy upravil(a) Martin.KT8D5 dne 09.4.2005 11:01, celkem upraveno 1 x.

MOp

Příspěvek od MOp » 09.4.2005 10:43

Any píše:Svedci jsou
to vim take..

Uživatelský avatar
Any
Uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: 12.7.2004 16:37
Bydliště: Blízko vozovny Motol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Any » 09.4.2005 10:40

MOp píše:
Any píše:Jsem zvedav kdy bude vyresena ta nehoda na Barrandove..... pekne se to tahne a policajti si to prehazujou jak horkej brambor. Ta nehoda je uplne jasna, Tram na volno sanita na cervenou, a jeste nehoukala, prevazela nejakou zenu na vysetreni.
zamete se pod koberec.. rekne se, ze se nepodarilo sehnat dostatecne mnozstvi svedku a zustane to bez vinika...
Svedci jsou

Martin.KT8D5

Příspěvek od Martin.KT8D5 » 09.4.2005 10:33

Any píše:Jsem zvedav kdy bude vyresena ta nehoda na Barrandove..... pekne se to tahne a policajti si to prehazujou jak horkej brambor. Ta nehoda je uplne jasna, Tram na volno sanita na cervenou, a jeste nehoukala, prevazela nejakou zenu na vysetreni.
Tam je to jasný... Pravda nevim co se řeší...

MOp

Příspěvek od MOp » 09.4.2005 10:32

Any píše:Jsem zvedav kdy bude vyresena ta nehoda na Barrandove..... pekne se to tahne a policajti si to prehazujou jak horkej brambor. Ta nehoda je uplne jasna, Tram na volno sanita na cervenou, a jeste nehoukala, prevazela nejakou zenu na vysetreni.
zamete se pod koberec.. rekne se, ze se nepodarilo sehnat dostatecne mnozstvi svedku a zustane to bez vinika...

Martin.KT8D5

Příspěvek od Martin.KT8D5 » 09.4.2005 10:30

Fořtík píše:Dovolím si zde říct taky svůj názor. Podobná diskuse se již jednou odehrávala v NK. Nejhorší skušenosti mám s řidiči sanitek a pak s policajtama. S hasičema jsem zatím ´žádný problem neměl. Z toho si vyvozuju, že tato nehoda byla zkratovým jednáním řidiče.

Používání majáku při průjezdu křižovatkou - pouze - plně chápu. Kdybych byl řidič sanitky, měl dvanáctku a za směnu narazil na samé kritické případy a s každým bych se měl dohoukat od domu až do nemocnice, asi bych z toho zcvoknul. Proto si myslím, že úplně stačí blikající sanitka, která na křižovatce hokune.

Regionální sanitky, tedy sanitky mimopražské. To jsou prasata na entou. O tom, že mimopražské sanitky nemají v Praze dle zákona co houkat, to je věc druhá. Samostatnou kapitolou jsou sanitky typu Š1203, které již dávno pacienty nevozí, přesto některým zůstal modrý maják. A někteří řidiči takových sanitek ho neváhají použít, i když třeba vezou prádlo.

Této problematice se věnuje pan Dub a jeho Ospea na svých internetových stránkách. Moc mu fandím v tom, aby i saniťáci byli popotahováni za přestupky proti zákonu a ne, aby se vše řídilo dle hesla já mam maják, tak mi polibte...

Policajti - běžně to vídám na Strakonické, když jedu z chaty. Jenom příklad - běda, kdybys náhodou při předjíždění nedal levý blinkr. Už je máš před sebou a STOP, zjebou tě za to jak malýho smrada. Nedávno jsem jel, bylo to dopoledne, takže auta od sebe byla na hony vzdálena a policejní svišť se okolo mě prohnal jak žíznivá čára. Podotýkám, že na Strakonický dolu až k závodišti je 80, což jsem jel já! No nic, policajt jel chvíli vlevo a pak to bez blinkru střihnul vpravo, dojel k autu přede mnou, bez blinkru vlevo, pak vpravo. No jako prase. Kdybych to udělal já, to ani nechci domýšlet... V Malý Chuchli se staví nová křižovatka. Přímo v zúžení je 30 (nebo 40). Okolo mně se prohnal policajt, kterej určitě 40 nejel.

Zrovna u policajtů si řikám, proč ostatní buzerujou za to, že nedělaj to a ono, když to sami nedodržujou a pravidla vesele porušujou sami.

Abych zakončil svůj text. Největšími prasaty na silnici jsou řidiči vládních vozidel. O těch snad nikomu povídat nemusím, s těma už určitě každý do styku přišel. :roll:
Pana Duba komentovat nebudu, to je kapitola sama o sobě, ale faktem je, že jsem žádný podrobnosti ke včerejší nehodě nečetl... Kdo z nás ví zda tam nevběhlo dítě, technická závada vozu, nevím... Každopádně dělat závěry unáhleně jako v případě řiidiče tramvaje by bylo taky fér.

P.S. Článek na ospeě k nehodě s 12 na nábřeží... Je krásně přitažen za vlásky, neboť tento vůz jel k případu... Ale detaily nevim. Barrandov je zase věc jiná jasná chyba řidiče sanitky...

Uživatelský avatar
Any
Uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: 12.7.2004 16:37
Bydliště: Blízko vozovny Motol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Any » 09.4.2005 10:30

Jsem zvedav kdy bude vyresena ta nehoda na Barrandove..... pekne se to tahne a policajti si to prehazujou jak horkej brambor. Ta nehoda je uplne jasna, Tram na volno sanita na cervenou, a jeste nehoukala, prevazela nejakou zenu na vysetreni.

MOp

Příspěvek od MOp » 09.4.2005 10:23

Fořtík píše:Policajti - na strakonická, Malá Chuchle - se staví nová křižovatka. Přímo v zúžení je 30 (nebo 40). Okolo mně se prohnal policajt, kterej určitě 40 nejel.
tak s policajty to tam nemam vyzkouseny... v tom zuzeni je myslim opravdu 30, jelikoz je sirka pruhu na minimu a jet tam tech 30 ve spicce je o presdrzku, nebot by to ostatni neubrzdili a naprali to do tebe..
kdyz jsem tam pred necelym mesicem jel ve 2 rano, prohnal si to kolem mne presne v tom zuzeni nejakej mercedes celej v cernym, neon dole mezi kolama a samozrejme timto mistem jel tak 160, takze jsem mel co delat, aby mne tlakova vlna neodhodila na betonarske bedneni ...

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 09.4.2005 9:31

Dovolím si zde říct taky svůj názor. Podobná diskuse se již jednou odehrávala v NK. Nejhorší skušenosti mám s řidiči sanitek a pak s policajtama. S hasičema jsem zatím ´žádný problem neměl. Z toho si vyvozuju, že tato nehoda byla zkratovým jednáním řidiče.

Používání majáku při průjezdu křižovatkou - pouze - plně chápu. Kdybych byl řidič sanitky, měl dvanáctku a za směnu narazil na samé kritické případy a s každým bych se měl dohoukat od domu až do nemocnice, asi bych z toho zcvoknul. Proto si myslím, že úplně stačí blikající sanitka, která na křižovatce hokune.

Regionální sanitky, tedy sanitky mimopražské. To jsou prasata na entou. O tom, že mimopražské sanitky nemají v Praze dle zákona co houkat, to je věc druhá. Samostatnou kapitolou jsou sanitky typu Š1203, které již dávno pacienty nevozí, přesto některým zůstal modrý maják. A někteří řidiči takových sanitek ho neváhají použít, i když třeba vezou prádlo.

Této problematice se věnuje pan Dub a jeho Ospea na svých internetových stránkách. Moc mu fandím v tom, aby i saniťáci byli popotahováni za přestupky proti zákonu a ne, aby se vše řídilo dle hesla já mam maják, tak mi polibte...

Policajti - běžně to vídám na Strakonické, když jedu z chaty. Jenom příklad - běda, kdybys náhodou při předjíždění nedal levý blinkr. Už je máš před sebou a STOP, zjebou tě za to jak malýho smrada. Nedávno jsem jel, bylo to dopoledne, takže auta od sebe byla na hony vzdálena a policejní svišť se okolo mě prohnal jak žíznivá čára. Podotýkám, že na Strakonický dolu až k závodišti je 80, což jsem jel já! No nic, policajt jel chvíli vlevo a pak to bez blinkru střihnul vpravo, dojel k autu přede mnou, bez blinkru vlevo, pak vpravo. No jako prase. Kdybych to udělal já, to ani nechci domýšlet... V Malý Chuchli se staví nová křižovatka. Přímo v zúžení je 30 (nebo 40). Okolo mně se prohnal policajt, kterej určitě 40 nejel.

Zrovna u policajtů si řikám, proč ostatní buzerujou za to, že nedělaj to a ono, když to sami nedodržujou a pravidla vesele porušujou sami.

Abych zakončil svůj text. Největšími prasaty na silnici jsou řidiči vládních vozidel. O těch snad nikomu povídat nemusím, s těma už určitě každý do styku přišel. :roll:

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 09.4.2005 0:07

radek31 píše:no vidíš a v tomhle se pleteš, pro použití majáku jsou dost přísná pravidla - rozhodně nějaká cesta na natáčení není tak podstatná, aby se kvůli tomu ohrozil život hromady lidí
Ano denně vydíš zneužití majáku - sanitka si tak jede... náhle kolona, sanitka zapne maják, projede po kolejích, předjede kolonu, maják zase vypne a je to.
Onehdá jsem si takhle stěžoval na zneužití majáku vozidlem městské policie, které (na oranžový maják!!!!) objelo mou tramvaj stojící na SSZ zleva, rozstřelilo chodce na přechodu, přejelo křižovatku a tam se zařadilo mezi ostatní auta (už tam bylo volněji). Když uskakovala maminka s kočárkem na přechodu bylo mi špatně a už jsem viděl nejhorší. Tak jsem si stěžoval... Městská policie ze mě udělala totálního pitomce, který ani neviděl, co viděl....
Naposledy upravil(a) Petr dne 09.4.2005 9:24, celkem upraveno 1 x.

Zamčeno