MHD vs. majáky, sanitky, hasiči

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 15.1.2006 0:18

dneska jsem zaznamenal frajera v sanitce (převozník, bez puštěného majáku), který při řízení držel v pravé ruce mobil a volant a současně telefonoval z jiného mobilu, který měl v druhé ruce - to musí být PAN řidič, že to tak pěkně zvládne (v centru ve špičce)

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Příspěvek od dušan » 14.1.2006 20:25

Sirka píše:Zrovna dneska byla v Událostech reportáž o porušování pravidel policií a vypadá to, že se konečně začne něco dít...
možná začne, ale zase to vyšumí jako s převoznickými sanitami - už se zase cpou všude

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Příspěvek od Sirka » 14.1.2006 20:23

Zrovna dneska byla v Událostech reportáž o porušování pravidel policií a vypadá to, že se konečně začne něco dít...

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 19.6.2005 13:09

Pajda píše:Pokud chcete fotit auta s majáčkem, jak porušujou předpisy, tak přeju pevné nervy. Občas si příjemně popovídáte.
ale jde to
http://www.ospea.cz/clanek.php?page=206

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 06.6.2005 15:25

Dneska jsem si to frčel s nějakou paní 18 od Národního divadla směr Hradčanská a tam za to křižovatkou, jak gumokoly jezdí okolo divalda "po nábřeží" rovně a vrací se přesně tam, jak je chytře udělaná ta přednost, z obou stran kolony a naproti nám se v tom zúžení řítil nějakej ***** (napadají mě horší slova) s odtahovkou se žlutými PUMPAmajáky, no bylo to jentaktakatak... Aspoň si pak vyměnili hezká slova, ale proč se rozčiloval ten řidič odtahovky, to jsem fakticky nechápal...
Naposledy upravil(a) Kočí dne 19.6.2005 15:23, celkem upraveno 1 x.

Návštěvník

Re: Rychla zachranna sluzba (RZP a RLP)

Příspěvek od Návštěvník » 01.5.2005 11:22

Anonymous píše:Tak se podivejte na: http://www.zachrannasluzba.cz
Tam je "Zachranna Sluzba" popsana, jak funguje a kde a jak jezdi. (I v cizine)
Nebo take pod:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1chr ... lu%C5%BEba

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychla zachranna sluzba (RZP a RLP)

Příspěvek od Kočí » 01.5.2005 10:50

Anonymous píše:Tak se podivejte na: http://www.zachrannasluzba.cz
Tam je "Zachranna Sluzba" popsana, jak funguje a kde a jak jezdi. (I v cizine)
No a nebo si dejte http://www.pozary.cz a do vyhledávače zadejte majáky, tam vám vyjede o nich série článků atd. :lol:

Návštěvník

Rychla zachranna sluzba (RZP a RLP)

Příspěvek od Návštěvník » 30.4.2005 21:29

Tak se podivejte na: http://www.zachrannasluzba.cz
Tam je "Zachranna Sluzba" popsana, jak funguje a kde a jak jezdi. (I v cizine)

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Re: Fakt hrůza

Příspěvek od Kočí » 29.4.2005 14:18

Jonáš píše: Mám dojem, že tam není zákaz stání, ale dokonce zákaz zastavení daný značkou okruhu. :oops:
Máš pravdu, je to tak :|

Jonáš

Fakt hrůza

Příspěvek od Jonáš » 29.4.2005 10:41

Kočí píše:Ovšem u pošty, kdo zná místní poměry, pokaždé stojí zaparkovaná nepokutovaná auta na zákazu stání a nikomu to nevadí...
Mám dojem, že tam není zákaz stání, ale dokonce zákaz zastavení daný značkou okruhu. :oops:

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 28.4.2005 18:46

Tom píše: Letenské náměstí je kapitola sama o sobě... nastupoval sem tam dva roky... každý pracovní den :lol: U musím uznat že tak hovadskou zastávku sem neviděl. Oni totiž všechny zastávky tohoto typu sou totálně matoucí. Lidé samozřejmě neví, že to je silnice :) A auto když tam vjelo tak vždy zazmatkovalo a obrousilo si spodek ... nikdy nepamatuju že by si jej neobrousilo... a to jsou vždycky pěkné jiskry :lol: A cestující se vždy leknou co se děje. Bohužel je to nicmoc... ale dělá to hlavně ta dlažba, která nepřipomíná silnici... měl by tam být normální asfalt, či jinak barevně odlišená vozovka.
Tak já tady nastupuju skoro patnáct let, dejme tomu, že taky každý pracovní den a o víkendech (ne každý) taky :lol:
Podle mě je hlavním problémem totální neinformovanost a hlavně špatné vodorovné značení (resp. jeho nedodržování). Celý problém spočívá už v křižovatce Letenské náměstí, kde jsou tak pěkně namalované pruhy pro jízdu vozidel, která má většinu vozidel směřovat do Veletržní a to i s místem pro dání přednosti odbočující tramvaji, případně navést vozidla jedoucí přes zákaz (zásobování a dopravní obsluhy) přímo na zvýšenou zastávku. Ovšem u pošty, kdo zná místní poměry, pokaždé stojí zaparkovaná nepokutovaná auta na zákazu stání a nikomu to nevadí...

A ten obrubník třeba vůbec nedělá problémy teréňákům :wink:
A jestli někdo nerozezná kočičí hlavy od žulových kostek a to jeftě navíc s patřičonou hranicí sloupků, to je docela k pláči (avšak je pravda, že kdysi na nich bývalo žluté vodorovné značení zastávky TRAM, akorát že dnes už je to sotva vidět)... Nechápu to, přitom taková Vodičkova, která byla několikrát propagována v novinách, tak tam je to docela v pohodě, nebo ne (moc často se tam nedostanu) :?:

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 28.4.2005 0:13

Kočí píše:
Fořtík píše:Tady něco mám. Pořídil jsem to jednou na Náměstí Republiky. Normální lidi za to buzerujou a sami policajti tam jezdí, jako by nic. Zkrátka si zkracujou cestu. Poslal jsem to na policii s tím, že žádám potrestání obou policistů a světe div se, bylo mi odepsáno, že se tak stane. :lol:
No, škoda, že už asi nikdy nezjistíme, jak to dopadlo... :twisted:
Já tohle vídávám pořád na Letenském náměstí, nejenže tady je zákaz, ale taky tu nikdo nerespektuje zastávku vídeňského typu (aspoň ne 100%, bo pár jedinců najede, zazmatkuje a obrousí si podvozek...), natož lidi (cestující) vůbec nerozumí rozdílu mezi chodníkem a silnicí :lol:
Osobně jsem tu málem skončil pod koly nějaké DRNR sanitky, když jsem přecházel na přechodu u kostela Sv. Delvity a v zastávce stála tramvaj, no frajer to střihnul v protisměru tak, až jsme se málem potkali oba dva na stejném místě. Bohužel je to dávno, ale píšu to spíš proto, aby jste si uvědomili, že vás kdykoli kdekoli může cokoli trefit. (pro informaci, o téhle sanitce jsem se zmiňoval na diskuzích Požárů.cz a věřte mi to, bylo hodně o čem mluvit 8-) )
Letenské náměstí je kapitola sama o sobě... nastupoval sem tam dva roky... každý pracovní den :lol: U musím uznat že tak hovadskou zastávku sem neviděl. Oni totiž všechny zastávky tohoto typu sou totálně matoucí. Lidé samozřejmě neví, že to je silnice :) A auto když tam vjelo tak vždy zazmatkovalo a obrousilo si spodek ... nikdy nepamatuju že by si jej neobrousilo... a to jsou vždycky pěkné jiskry :lol: A cestující se vždy leknou co se děje. Bohužel je to nicmoc... ale dělá to hlavně ta dlažba, která nepřipomíná silnici... měl by tam být normální asfalt, či jinak barevně odlišená vozovka.

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 27.4.2005 22:43

Fořtík píše:Tady něco mám. Pořídil jsem to jednou na Náměstí Republiky. Normální lidi za to buzerujou a sami policajti tam jezdí, jako by nic. Zkrátka si zkracujou cestu. Poslal jsem to na policii s tím, že žádám potrestání obou policistů a světe div se, bylo mi odepsáno, že se tak stane. :lol:
No, škoda, že už asi nikdy nezjistíme, jak to dopadlo... :twisted:
Já tohle vídávám pořád na Letenském náměstí, nejenže tady je zákaz, ale taky tu nikdo nerespektuje zastávku vídeňského typu (aspoň ne 100%, bo pár jedinců najede, zazmatkuje a obrousí si podvozek...), natož lidi (cestující) vůbec nerozumí rozdílu mezi chodníkem a silnicí :lol:
Osobně jsem tu málem skončil pod koly nějaké DRNR sanitky, když jsem přecházel na přechodu u kostela Sv. Delvity a v zastávce stála tramvaj, no frajer to střihnul v protisměru tak, až jsme se málem potkali oba dva na stejném místě. Bohužel je to dávno, ale píšu to spíš proto, aby jste si uvědomili, že vás kdykoli kdekoli může cokoli trefit. (pro informaci, o téhle sanitce jsem se zmiňoval na diskuzích Požárů.cz a věřte mi to, bylo hodně o čem mluvit 8-) )

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 27.4.2005 13:05

Tady něco mám. Pořídil jsem to jednou na Náměstí Republiky. Normální lidi za to buzerujou a sami policajti tam jezdí, jako by nic. Zkrátka si zkracujou cestu. Poslal jsem to na policii s tím, že žádám potrestání obou policistů a světe div se, bylo mi odepsáno, že se tak stane. :lol:

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 27.4.2005 12:17

Pokud chcete fotit auta s majáčkem, jak porušujou předpisy, tak přeju pevné nervy. Občas si příjemně popovídáte.

Zamčeno