RT6N1 a RT6N2

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 17.11.2005 10:49

Výřezy mají proto, aby v obloucích podvozek neškrtal o plenty, ale souhlasím, je to hrůza; to už mohli nechat podvozek odkrytý.

Marek
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: 16.11.2003 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek » 17.11.2005 0:00

Vésa píše:Smutně koukám na zatím ,,jediné?" fotky 9101 na zkušebce. Nevím, kdo o tom rozhodl, ale to zakrytování podvozků je rozhodně designově nepovedené, ba strašné :( Původní koncepce, kdy se barevný nátěr nad podvozkem zvedne, čímž je také naznačena nízkopodlažní a vysokopodlažní část, byla vyvážená. Nyní byl vytvořen paskvil, kde spodní linie pokračuje i přes podvozek, najednou končí, tam kde končí kryt a zubem pokračuje v původní výši. No hrozný. Ostatně to vidíte sami. Škoda tak nádhernou tramvaj zkazit tímhle. Ty otočné kryty byly stejně hezčí...
Souhlas. Že bylo potřeba předělat otočné kryty na pevné bych pochopil, i když mi není jasné, proč teď mají ty dva výřezy; ale alespoň tomu mohli udělat rozumný nátěr, a ne to takhle dodělat. Nu což, teď je důležité, aby to jezdilo, pak se třeba (snad) dočkáme i estetické změny.

Vésa

Příspěvek od Vésa » 16.11.2005 21:26

Smutně koukám na zatím ,,jediné?" fotky 9101 na zkušebce. Nevím, kdo o tom rozhodl, ale to zakrytování podvozků je rozhodně designově nepovedené, ba strašné :( Původní koncepce, kdy se barevný nátěr nad podvozkem zvedne, čímž je také naznačena nízkopodlažní a vysokopodlažní část, byla vyvážená. Nyní byl vytvořen paskvil, kde spodní linie pokračuje i přes podvozek, najednou končí, tam kde končí kryt a zubem pokračuje v původní výši. No hrozný. Ostatně to vidíte sami. Škoda tak nádhernou tramvaj zkazit tímhle. Ty otočné kryty byly stejně hezčí...

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PvvS » 16.11.2005 19:04

No aby se zde dalo diskutovat o obou typech, tak jsem si dovolil pozmenit nazev diskuse

Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Re: RT6N2

Příspěvek od Gagarin » 16.11.2005 19:02

Petr píše:
Štěpán píše:Já jsem nepsal o těchto fotkách. Já to myslel všeobecně. Jeroným psal o fotožurnálu a já jsem se k němu také vyjadřoval. Né k fotkám RT6ky. Je jasné, že u nich o hodně převažuje jejich zajímavost.
Tato sekce Tramfóra se jmenuje RT6N1, dotaz byl vznesen na fotky ze zkušebního provozu RT6N2. Pokud někdo odpovídá a hlasuje o něčem všeobecném, měl by to zřejmě pro nás méně chápavé zdůraznit :!:
Tato sekce Tramfóra se jmenuje RT6N1, dotaz byl vznesen na fotky ze zkušebního provozu RT6N2. Proto nevím, proč MOp reagoval na něco zcela s tím nesouvisejícího a jako první se tak od tématu vychýlil.

Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Re: RT6N2

Příspěvek od Gagarin » 16.11.2005 18:56

MOp píše:
Yvona píše:Jsou, stačí sledovat např. Fotožurnál Pražských tramvají...
Ale to jsou preci bezne, nemastne, neslane, nicnerikajici fotografie, to nikoho nezajima..
Aspoň si umímě přiznat chybu, to nás šlechtí...

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: RT6N2

Příspěvek od Tom » 16.11.2005 18:52

MOp píše:
Yvona píše:Jsou, stačí sledovat např. Fotožurnál Pražských tramvají...
Ale to jsou preci bezne, nemastne, neslane, nicnerikajici fotografie, to nikoho nezajima..
jakto... mě to třeba zajímá... kde si na tom byl?

tak a nyní by bylo pěkné strčit sem nějaká fota :lol: :D

Štěpán

Re: RT6N2

Příspěvek od Štěpán » 16.11.2005 18:44

Petr píše:Pokud někdo odpovídá a hlasuje o něčem všeobecném, měl by to zřejmě pro nás méně chápavé zdůraznit :!:
Promiň, omlouvám se, že jsem na vás zapomněl. :oops:
Naposledy upravil(a) Štěpán dne 18.11.2005 10:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: RT6N2

Příspěvek od Petr » 16.11.2005 18:38

Štěpán píše:Já jsem nepsal o těchto fotkách. Já to myslel všeobecně. Jeroným psal o fotožurnálu a já jsem se k němu také vyjadřoval. Né k fotkám RT6ky. Je jasné, že u nich o hodně převažuje jejich zajímavost.
Tato sekce Tramfóra se jmenuje RT6N1, dotaz byl vznesen na fotky ze zkušebního provozu RT6N2. Pokud někdo odpovídá a hlasuje o něčem všeobecném, měl by to zřejmě pro nás méně chápavé zdůraznit :!:

Štěpán

Re: RT6N2

Příspěvek od Štěpán » 16.11.2005 18:35

Petr píše:
Štěpán píše:To ti klidně podepíšu.
Ano, podepiš. Dotaz byl vznesen na to, zda jsou již k dispozici fotky ze zkušebního provozu. Fotky, kdy tenhle vůz náhodou kolega z Pankráce zachytil, nejsou jistě tak stoprocentní jako fotky Vás všech, co byste mohli okamžitě začít vyučovat školu fotografování, ale jsou. A leckdy je pro jejich unikátnost nutné slevit z kvality. Jenže to sem prostě nepatří, protože kdo chce psa bít, hůl si prostě vždycky najde :cry:
Já jsem nepsal o těchto fotkách. Já to myslel všeobecně. Jeroným psal o fotožurnálu a já jsem se k němu také vyjadřoval. Né k fotkám RT6ky. Je jasné, že u nich o hodně převažuje jejich zajímavost.
Když mám zajímavé fotky, tak je také dávám na stránky bez ohledu na kvalitu.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: RT6N2

Příspěvek od Petr » 16.11.2005 18:32

Štěpán píše:To ti klidně podepíšu.
Ano, podepiš a klidně uspořádej anketu. Dotaz byl vznesen na to, zda jsou již k dispozici fotky ze zkušebního provozu vozu RT6N2. Fotky, kdy tenhle vůz náhodou kolega z Pankráce při výjezdu do zkušebního provozu zachytil, nejsou jistě tak stoprocentní jako fotky Vás všech, co byste mohli okamžitě začít vyučovat školu fotografování, ale jsou. A leckdy je pro unikátnost fotek nutné slevit z kvality. Jenže to sem prostě nepatří, protože kdo chce psa bít, hůl si prostě vždycky najde :cry:
Naposledy upravil(a) Petr dne 16.11.2005 18:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 16.11.2005 18:27

Též s tim souhlasím.

Tombus
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 02.12.2003 21:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tombus » 16.11.2005 18:26

Souhlasím..

Béďa Trávníček

Příspěvek od Béďa Trávníček » 16.11.2005 18:26

Souhlas...

Štěpán

Re: RT6N2

Příspěvek od Štěpán » 16.11.2005 18:24

MOp píše:
Yvona píše:Jsou, stačí sledovat např. Fotožurnál Pražských tramvají...
Ale to jsou preci bezne, nemastne, neslane, nicnerikajici fotografie, to nikoho nezajima..
To ti klidně podepíšu.
Naposledy upravil(a) Štěpán dne 16.11.2005 18:27, celkem upraveno 1 x.

Zamčeno