Noční linkové vedení - připomínky a návrhy

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Yvona

Příspěvek od Yvona » 23.12.2005 20:30

Martin-KT8D5.RN2P píše:
Petr píše:Pokud řidič řekne, že se dál nejede, než si dotyčný cestující vystoupí, stane se v 99% případů špatným pro zbylé cestující on. A leckdy se za to dočká i napadení... Prostě problém je v tom, že nepřizpůsobiví cestující si z řidiče nic nedělají. Je to pro ně jen ten "******* z kukaně". Nemělo by se tak stávat, ale nedivím se některým kolegům, že po špatných zkušenostech raději leccos prostě neřeší. Ono je to pořád lepší, než mít zlámané ruce...
Petře ty tady říkáš, že zlámané ruce, ale za to může dp, že vám nezajistí bezpečné pracoviště, nikdo jinej.
Péťa má pravdu, v dnešní humus době se řidiči berou jako ten póvl. Já tedy neměla negativní zkušenosti z noční linky (jezdím 51). Vůči ženám jsou trochu tolerantnější, ale jsem připravená na vše. Budím kličkou a se sprejákem v ruce. Když šmejd kaštanní nechce vystoupit, máme jakousi linku 156 a ta je tam coby dup. DP to che vyřeštl tím, že přes prvni dveře se přes průvodčí nikdo bez jízdenky nedostane, je to fajn, protoože se zbavíme těch humáčních smradlavců, jenže bude problém, lidi budou na průvodčí agresivní = česká nezvyklá klasika .
Já bych noční zrušila ouplně, je to jen komfort pro opilce. Problém ovšem nastává, že mi řidiči na ranní směnu jezdíme nočníma. Takže trpíme ty lihopary a humussmrady. A kvůli takovým spícím debilům v noční někdy ani netopí. Doufám, že ten tarif opravdu zavedou a průvodčí též. Byl by zřejmě větší klid pro ty, co jezdí brzy ráno do práce.
Naposledy upravil(a) Yvona dne 23.12.2005 20:36, celkem upraveno 1 x.

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 23.12.2005 20:24

jara píše:
9001 píše:http://www.citybus.cz/archiv/05_12/mhd_2006.htm

Doporučuji odstavec 2)Tarifní systém

Je tam zmínka o bezpečnostní agentuře,která by vozy hlídala.
Myslím si to také že by lidé kteří mají legitku měli být ve výhodě. Tak aspon že budou moci jezdit v noci na legitku :lol:
Další svinstvo je teda lletiště, neodpovídající dopravu ještě zdražit... :roll: DP forever, fakt... "Super nápad"

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 23.12.2005 17:22

9001 píše:http://www.citybus.cz/archiv/05_12/mhd_2006.htm

Doporučuji odstavec 2)Tarifní systém

Je tam zmínka o bezpečnostní agentuře,která by vozy hlídala.
Myslím si to také že by lidé kteří mají legitku měli být ve výhodě. Tak aspon že budou moci jezdit v noci na legitku :lol:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 23.12.2005 17:14

http://www.citybus.cz/archiv/05_12/mhd_2006.htm

Doporučuji odstavec 2)Tarifní systém

Je tam zmínka o bezpečnostní agentuře,která by vozy hlídala.

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 23.12.2005 17:07

Petr píše:
matus píše:(...)A co se tyce moudrych dispeceru, bych jim do ty vysilacky rekl, at mi jako ridici prijdou pomoci vyloucit z prepravy nevhodne zivly misto moudrych kecu.(...)
Řekni, podobně jako jedna kolegyně. Dopadla tak, že za ní přijeli dispečeři, místo, aby se jí zastali, prohlásili, že cestující není podnapilý a není "závadný" a jí zabavili oprávnění k řízení tramvaje, protože byla rozrušená....
Řekni své rady mému kolegovi, kterému chtěl cestující za jízdy roztrhnout první dveře a on se ho skrz otevřené dveře kabiny snažil chytit, aby se nezabil. DOpadlo to tak, že řidič skončil s pořezanýma rukama....
Opravdu nic ve zlém, ale cestujícímu se to dobře radí... Řidič je totiž pro 90% cestujích póvl, který zastání nepotřebuje. A podle toho to vypadá. Pákrtát se mi už stalo, že když jsem vylučoval z přepravy bezdomku, polovina cestujících ječela, že toho chudáka vyhazuju na zimu a druhá řvala, proč už jsem ho nevyloučil dřív. A teď si vyber...
Netvrdím, že jsem pasivní, snažím se, aby "má" tramvaj přepravovala čisté a slušné cestující. Pokud vidím, že mám šanci cokoliv provést, snažím se to vyřešit.
No když to je to, o Vás se DP neumí postarat. Na druhou stranu každá práce má svá rizika bohužel. :cry:

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 23.12.2005 16:12

matus píše:(...)A co se tyce moudrych dispeceru, bych jim do ty vysilacky rekl, at mi jako ridici prijdou pomoci vyloucit z prepravy nevhodne zivly misto moudrych kecu.(...)
Řekni, podobně jako jedna kolegyně. Dopadla tak, že za ní přijeli dispečeři, místo, aby se jí zastali, prohlásili, že cestující není podnapilý a není "závadný" a jí zabavili oprávnění k řízení tramvaje, protože byla rozrušená....
Řekni své rady mému kolegovi, kterému chtěl cestující za jízdy roztrhnout první dveře a on se ho skrz otevřené dveře kabiny snažil chytit, aby se nezabil. DOpadlo to tak, že řidič skončil s pořezanýma rukama....
Opravdu nic ve zlém, ale cestujícímu se to dobře radí... Řidič je totiž pro 90% cestujích póvl, který zastání nepotřebuje. A podle toho to vypadá. Pákrtát se mi už stalo, že když jsem vylučoval z přepravy bezdomku, polovina cestujících ječela, že toho chudáka vyhazuju na zimu a druhá řvala, proč už jsem ho nevyloučil dřív. A teď si vyber...
Netvrdím, že jsem pasivní, snažím se, aby "má" tramvaj přepravovala čisté a slušné cestující. Pokud vidím, že mám šanci cokoliv provést, snažím se to vyřešit.
Naposledy upravil(a) Petr dne 23.12.2005 17:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
matus
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 09.11.2005 15:08
Kontaktovat uživatele:

Praxe

Příspěvek od matus » 23.12.2005 14:53

Zazil jsem se znamym tramvajakem, jake to je na 58 na konecne v Repich. I ten strach, co udela ta 100kilova punkerska smazka sjeta pod obraz, kdyz se ji dotkne.

Bohuzel, ackoliv vam to nepreji z vasich reakci vidim, ze jste se stavajicim stavem i kdyz se skripanim zubu tak nejak spokojeni. Ta spokojenost se projevuje tim, ze jakykoliv naznak reseni je hned v zarodku rozcupovan mnozstvim argumentu proc a jak to nejde.

Tak vam jako priznivec MHD preji, aby se do vedeni DP dostal nekdo, kdo poradne slapne prislusnym lidem na kuri oko. A ted nemyslim jen na policii, strazniky a vedeni mesta. I kdyz jsem fanda, beru DP jako kazdy jiny podnik a tedy mel by fungovat za ucelem dodavat sluzby platicim zakaznikum. Kazdy slusny podnik se snazi neplatice od sluzby odstavit a v ramci pravidel vyjit vstric pohodlim pro ty, kteri plati casto a pravidelne. Pokud vy jako zamestnanci se snazite jakykoliv pokus o kritiku i dobrou radu od platiciho zakaznika zlikvidovat argumenty proc ne a jak ne misto abyste slapli v tomto pripade na kuri oko vasemu vedeni poradne, zrejme bude problem ve ztahu zamestnanec-firma. Pokud vsak toto stanovisko je i oficialnim stanoviskem celeho podniku - vyjadreni mluvci Kucharove, je problem hodne hluboko a mozna je nacase jej zacit resit poradne.

Kazdopadne doufam, ze to neberete nijak osobne, preji vam vsem hodne zdaru do Noveho roku 2006, stastne a hlavne klidne proziti Vanocnich svatku a co nejmin problemu jak s kastany tak s vedenim. Zatim to v prazske MHD neni zdaleka tak hrozne, takze vasim zakaznikem zustanu i v pristim roce. Doufam, ze budu taky spokojenym zakaznikem.

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 23.12.2005 14:31

Akribius píše:Je vidět,že z praxe nevíš vůbec nic,ale řeči Ti jdou velmi dobře-hodil by jsi se do politiky nebo do vedení DPP.
Loni mě opilý chlap doslova mlátil a lidi seděli a tiše koukali a když odešel,tak se mě zeptali jestli už teda pojedem....
To ovšem nemůžeš vědět.
Ten hnůj prostě nemůže řidič vyřešit ze 100% i když by to naše vedení a vedení města chtělo.Máme sem tam na práci i jiné věci než sledovat každého jestli je nebo není bezdomovec či jestli mi v tramvaji nespí.
Já jezdím s otevřenou kabinou takže smrad cítím,jinak pokud cestující si stěžují řidič by měl reagovat,v tom máš asi jedinou pravdu.
Je to smutný, ale každej si dneska nechce nechat rozbít hubu v lepšim případě, v horšim něco chytit. Víš tohle je mi fakt líto, jenže to je to, že tohle neřeší DP, neumí se postarat o vás a ani o jakousi úroveň cestujícíh, hlavně, že bude zdražovat jízdné. Taxi forever, ale DP je zase hodnej zadělává na rito někomu jinýmu. :roll:

Martin-KT8D5.RN2P

Re: Jeste dovetek.

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 23.12.2005 14:29

matus píše:Jizda podle grafikonu je mi jako kastanovi k nicemu, kdyz se do vozu ani nedostanu protoze je narvan lidmi a v druhe casti vozu si sam troni hnuj. Nezapomente zase plakat, jak lidi pouzivaji vice auta nez MHD a vzpomente si kolik vam na jizdnem zaplatil ten hnuj potazmo jine neprizpusobive podnapile zivly a pak se zamyslete, jestli v zajmu udrzeni si cestujicich a udrzeni si financniho obratu neni nekdy opravdu lepsi zastavit, zavolat strazniky, dispecink nebo jen s pomoci cestujicich resit situaci s cilem jim dodat sluzby a nikoliv tem zivlum.
Bohužel souhlas... Moje slova. Jenže to se zase ozve lidí, už mlčim. :lol: :lol:

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 23.12.2005 14:28

Akribius píše:Zase takhle to nefunguje.Většina z nich se jen pozvolna a velmi těžce zvedá a není opravdu tolik času na to je vyhazovat na trase.
Někteří řidiči provádí selekci na konečných-to je příjezd do nástupní zastávky od 5 minut dříve a kontrola jízdenky a zápachu než nastoupí.Dispečinku se to ovšem nelíbí.
Jenže si mylsim, ež tam je to jaksi o hústa.

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 23.12.2005 14:28

Petr píše:
matus píše:Co dal? Poradne na nej zarvat "Okamzite vystupte pane". Zavolat na dispecink, cekat par vterin, nez se zvedne a kdyz ne, oznamit, ze se dale nejede, nez pan vystoupi. Cestujici uz mu pomohou. Je to sice krute, ale zakon to snad neporusuje. A kdyz tak muze tem cestujicim pomoci a pana ven nejak dostat.
Pokud řidič řekne, že se dál nejede, než si dotyčný cestující vystoupí, stane se v 99% případů špatným pro zbylé cestující on. A leckdy se za to dočká i napadení... Prostě problém je v tom, že nepřizpůsobiví cestující si z řidiče nic nedělají. Je to pro ně jen ten "******* z kukaně". Nemělo by se tak stávat, ale nedivím se některým kolegům, že po špatných zkušenostech raději leccos prostě neřeší. Ono je to pořád lepší, než mít zlámané ruce...
Petře ty tady říkáš, že zlámané ruce, ale za to může dp, že vám nezajistí bezpečné pracoviště, nikdo jinej.

Akribius
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 16.8.2004 15:57
Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Příspěvek od Akribius » 23.12.2005 14:24

Je vidět,že z praxe nevíš vůbec nic,ale řeči Ti jdou velmi dobře-hodil by jsi se do politiky nebo do vedení DPP.
Loni mě opilý chlap doslova mlátil a lidi seděli a tiše koukali a když odešel,tak se mě zeptali jestli už teda pojedem....
To ovšem nemůžeš vědět.
Ten hnůj prostě nemůže řidič vyřešit ze 100% i když by to naše vedení a vedení města chtělo.Máme sem tam na práci i jiné věci než sledovat každého jestli je nebo není bezdomovec či jestli mi v tramvaji nespí.
Já jezdím s otevřenou kabinou takže smrad cítím,jinak pokud cestující si stěžují řidič by měl reagovat,v tom máš asi jedinou pravdu.

Uživatelský avatar
matus
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 09.11.2005 15:08
Kontaktovat uživatele:

Jeste dovetek.

Příspěvek od matus » 23.12.2005 14:04

Jizda podle grafikonu je mi jako kastanovi k nicemu, kdyz se do vozu ani nedostanu protoze je narvan lidmi a v druhe casti vozu si sam troni hnuj. Nezapomente zase plakat, jak lidi pouzivaji vice auta nez MHD a vzpomente si kolik vam na jizdnem zaplatil ten hnuj potazmo jine neprizpusobive podnapile zivly a pak se zamyslete, jestli v zajmu udrzeni si cestujicich a udrzeni si financniho obratu neni nekdy opravdu lepsi zastavit, zavolat strazniky, dispecink nebo jen s pomoci cestujicich resit situaci s cilem jim dodat sluzby a nikoliv tem zivlum.

Uživatelský avatar
matus
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 09.11.2005 15:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus » 23.12.2005 13:59

Petr píše:Pokud řidič řekne, že se dál nejede, než si dotyčný cestující vystoupí, stane se v 99% případů špatným pro zbylé cestující on. A leckdy se za to dočká i napadení... Prostě problém je v tom, že nepřizpůsobiví cestující si z řidiče nic nedělají. Je to pro ně jen ten "******* z kukaně". Nemělo by se tak stávat, ale nedivím se některým kolegům, že po špatných zkušenostech raději leccos prostě neřeší. Ono je to pořád lepší, než mít zlámané ruce...
Ano. Presne toto je ten nazor pasivity, ktery vsem neprizpusobivym nahrava. Oni se pak nezamysleji nad nicim. Nemuseji, vsak tramvajak beztak neresi, cestujici na to kaslou a vubec. Pokud je v tramvaji zapachajici mrtvola, tak ne, ze by se cestujici postavili proti tramvajakovi. Opak je pravdou - nekolikrat jsem byl svedkem a i pomahal dalsim lidem zapachajici hnilobu dostat ven a na kadibudku ridice jsme pro sjednani napravy busili zbytecne. Taky tak moudre kecal, jak je chudak ohrozen. Bohuzel to pak v jednom pripade zacalo vypadat tak, ze nikoliv tim bezdomovcem, ale partou pekne nabrousenych mladych kluku, co je ten bezdomovec stval a vyhodili ho. Jejich vztek se pak obratil proti pasivnimu ridici, co si ve sve kadibude neco mumlikal. Ale pokud si myslite, ze to opravdu nejde a ze opravdu vy ridici s tim nemuzete nic delat, tak nedelejte. A co se tyce moudrych dispeceru, bych jim do ty vysilacky rekl, at mi jako ridici prijdou pomoci vyloucit z prepravy nevhodne zivly misto moudrych kecu. Problem se tahne nekolik let bez jakehokoliv naznaku ochoty jej resit. A hradba predpisu, na kterych by se jinak svet nezhroutil, s pasivni bezradnosti jsou ty nejlepsi zbrane proti jakemukoliv reseni, to je pravda. To se nedivim, ze se nic nedeje.

Akribius
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 16.8.2004 15:57
Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Příspěvek od Akribius » 23.12.2005 13:51

Zase takhle to nefunguje.Většina z nich se jen pozvolna a velmi těžce zvedá a není opravdu tolik času na to je vyhazovat na trase.
Někteří řidiči provádí selekci na konečných-to je příjezd do nástupní zastávky od 5 minut dříve a kontrola jízdenky a zápachu než nastoupí.Dispečinku se to ovšem nelíbí.

Zamčeno