Noční linkové vedení - připomínky a návrhy

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 23.12.2005 13:50

matus píše:Co dal? Poradne na nej zarvat "Okamzite vystupte pane". Zavolat na dispecink, cekat par vterin, nez se zvedne a kdyz ne, oznamit, ze se dale nejede, nez pan vystoupi. Cestujici uz mu pomohou. Je to sice krute, ale zakon to snad neporusuje. A kdyz tak muze tem cestujicim pomoci a pana ven nejak dostat.
Pokud řidič řekne, že se dál nejede, než si dotyčný cestující vystoupí, stane se v 99% případů špatným pro zbylé cestující on. A leckdy se za to dočká i napadení... Prostě problém je v tom, že nepřizpůsobiví cestující si z řidiče nic nedělají. Je to pro ně jen ten "******* z kukaně". Nemělo by se tak stávat, ale nedivím se některým kolegům, že po špatných zkušenostech raději leccos prostě neřeší. Ono je to pořád lepší, než mít zlámané ruce...

Uživatelský avatar
matus
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 09.11.2005 15:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus » 23.12.2005 13:46

Marek píše:Myslím, že už jsme o tom tady diskutovali, ale nějaký rozumný závěr z toho nevzešel. Řidič samozřejmě může přijít k cestujícímu se slovy "Dobrý den, vylučuji Vás z přepravy pro porušení Smluvních přepravních podmínek, článku 1, odstavce 5, prosím, vystupte." Ale co dál?
Co dal? Poradne na nej zarvat "Okamzite vystupte pane". Zavolat na dispecink, cekat par vterin, nez se zvedne a kdyz ne, oznamit, ze se dale nejede, nez pan vystoupi. Cestujici uz mu pomohou. Je to sice krute, ale zakon to snad neporusuje. A kdyz tak muze tem cestujicim pomoci a pana ven nejak dostat.

Marek
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: 16.11.2003 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek » 23.12.2005 13:34

Těch 40 korun za noční jízdenku je vážně trochu moc, tedy alespoň pro mě, alespoň že platnost tramvajenek zůstává. Za cestu z Hostivaře na Barrandov bych je dal, ale pro kratší cesty, které lze absolvovat pěšmo v řádově stejném čase jako čekání na tramvaj a svezení v ní, to nemá cenu. Pokud se budou obnovovat průvodčí, co takhle obnovit i kleštičky, bločky jízdenek a tarif podle ujeté vzdálenosti?
matus píše:Co se tyka bezdomovcu, myslim, ze tady by se meli zacit v prvni rade angazovat ridici. Takoveho cloveka snad podle prepravniho radu maji moznost vyloucit z prepravy i kdyz ma zakoupeny jizdny doklad a nikoho se na nic vyptavat nemuseji.
Myslím, že už jsme o tom tady diskutovali, ale nějaký rozumný závěr z toho nevzešel. Řidič samozřejmě může přijít k cestujícímu se slovy "Dobrý den, vylučuji Vás z přepravy pro porušení Smluvních přepravních podmínek, článku 1, odstavce 5, prosím, vystupte." Ale co dál?

Uživatelský avatar
matus
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 09.11.2005 15:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus » 23.12.2005 12:47

Akribius píše:To zdražení je jisté,nebo se o tom uvažuje?
Jinak stačí nájezdy revizorů a policistů a 59 můžeme zrušit.Už 2x jsem měl tu čest mít na ní kontrolu s policejní asistencí a po vyloučení neplatičů v ní zbylo do 10 lidí.
Jinak vše je opět na lidech-na Hlušičkové mi do tramvaje 59 nastoupili policisté a jednoho chlápka umravnili hned a na konečné dozorovali výstup,pak mi popřáli dobrou noc a odebrali se na pochůzku skrz paneláky po sídlišti.
Projednali to v mestske rade a dostalo se to do navrhu, ktery musi schvalit zastupitelstvo. Podrobnosti tady:
http://www.praha-mesto.cz/(d31hl0anbo10 ... -901959336

Co se tyka bezdomovcu, myslim, ze tady by se meli zacit v prvni rade angazovat ridici. Takoveho cloveka snad podle prepravniho radu maji moznost vyloucit z prepravy i kdyz ma zakoupeny jizdny doklad a nikoho se na nic vyptavat nemuseji. Jen mala cast z nich je opravdu nebezpecna, vetsina si myslim, ze se uniforme podvoli. A co se tyce pruvodcich v tramvaji, v noci bych je uvital. Preci jenom ridic + pruvodci uz je vetsi vaha nez ridic sam.

Vetsi problemy rovnez s problemy na konecnych by mohli jit resit uzkou spolupraci s mestskymi strazniky. Nevim jak je to s jejich nocnimi sluzbami, jestli nejake vubec maji, protoze si na ne nvzpominam, ze bych je v noci nekde videl. Nicmene to pomuze a uvolni to ruce statni polici, ktera bude resit kriminalitu, zatimco pochuzkari straznici by mohli resit klid v oblasti konecnych a take v prestupnich uzlech a pomahat tramvajovym posadkam resit krizove situace.

Nejjednodussi je konstatovat, ze kdyz vyhodime bezdomovce z jedne tramvaje, nastoupi do druhe. Myslim, ze to neni pravda. Pokud jim a vytrznikum ukazuje DP bezradnost a pasivitu, ani se nezamysleji nad tim, jestli nastoupit do tramvaje a pripadne tam delat nepristojnosti. Jestli vsak pochopi, ze bez jizdenky, spinavy, pachnouci a sirici nemoci se do tramvaje nedostanou a kdyz uz budou vevnitr mohou se pouze slusne odvezt nikoliv obtezovat a napadat cestujici a na konecne musi vystoupit, z valne casti se problem vyresi a redukuje pouze na jednotlive excesy. Zatim je to vsak jev masovy a nemuze za nej bohuzel nikdo jiny nez DP.

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 23.12.2005 12:41

MOp píše:
Martin-KT8D5.RN2P píše:Hm čestné výjimky, na nočních by klidně mohli bejt dvojice na všech. Ale to se cení. Bohužel prej jisté, jak jsme tady byl ubezpečen. :?
Kym si byl ubezpecen?
Matus psal, že se to chystá (chystá vycházel jsem = připravuje, ne pouze uvažuje) pokud jsem si to však vyložil zle, omlouvám se.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Příspěvek od pawel » 23.12.2005 12:41

ad 51: souhlas s KM - první spoje z Lz směr DŠ plný jsou. na druhou stranu jezdím málokdy, ale zatím to vždycky bylo o hodně slabší, od IPP/NM dál už jelo jen málo lidí.
no a nejezdí HL právě ta pořadí, co vyjíždějí kolem půlnoci a později z DŠ (tudíž jen největší nával Lz-DŠ už nevezou)...?

MOp

Příspěvek od MOp » 23.12.2005 12:37

Martin-KT8D5.RN2P píše:Hm čestné výjimky, na nočních by klidně mohli bejt dvojice na všech. Ale to se cení. Bohužel prej jisté, jak jsme tady byl ubezpečen. :?
Kym si byl ubezpecen?

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 23.12.2005 12:34

Akribius píše:To zdražení je jisté,nebo se o tom uvažuje?
Jinak stačí nájezdy revizorů a policistů a 59 můžeme zrušit.Už 2x jsem měl tu čest mít na ní kontrolu s policejní asistencí a po vyloučení neplatičů v ní zbylo do 10 lidí.
Jinak vše je opět na lidech-na Hlušičkové mi do tramvaje 59 nastoupili policisté a jednoho chlápka umravnili hned a na konečné dozorovali výstup,pak mi popřáli dobrou noc a odebrali se na pochůzku skrz paneláky po sídlišti.
Hm čestné výjimky, na nočních by klidně mohli bejt dvojice na všech. Ale to se cení. Bohužel prej jisté, jak jsme tady byl ubezpečen. :?

Akribius
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 16.8.2004 15:57
Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Příspěvek od Akribius » 23.12.2005 12:32

To zdražení je jisté,nebo se o tom uvažuje?
Jinak stačí nájezdy revizorů a policistů a 59 můžeme zrušit.Už 2x jsem měl tu čest mít na ní kontrolu s policejní asistencí a po vyloučení neplatičů v ní zbylo do 10 lidí.
Jinak vše je opět na lidech-na Hlušičkové mi do tramvaje 59 nastoupili policisté a jednoho chlápka umravnili hned a na konečné dozorovali výstup,pak mi popřáli dobrou noc a odebrali se na pochůzku skrz paneláky po sídlišti.

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 23.12.2005 11:56

No musim říct, že v noci jsem dotyčnou linkou jel a na Pavláku jsem se posadil. Směr náměstí Míru a Strašnice. Jinak je fakt prima, že se bude zdražovat, parta feťáků našem spoji napadala slovně celou tramvaj a po jedný velice slušně oblečený pani házeli, a za to máme platit více?? Noční tramvaje se musí osadit 2! průvodčím, ozbrojenými a viděl bych to na parametry 195 cm 110 kg svalové hmoty, něco v hlavě a bez vlasů. Skutečně jinak to nejde. Noční doprava je otřesná a dost silně.

K názvům čtvrtí, to tady jistí pánové MOp, Radek31 (tušim, nechci nikomu křivdit, ale mám pocit, že mi nějak tyto dvě jména utkvěla v paměti) "zavedli" nešvar a cosi si asi dokazují nebo si léčí komplexy s názvy čtvrtí jako Buranov, Hloupětín, Strašidelnice a podobně. Pánové jsou to názvy čtvrtí hlavního města Prahy takže se podle toho chovejte :!:

Za svoji osobu, pokud jsem někdy také použil takového výrazu, omlouvám se a stydím se. :oops:

Yvona

Příspěvek od Yvona » 23.12.2005 11:40

KM píše:Yvono, na vás je znát ten Hloupětín: Svezte se 51 z Lazarské kdykoliv mezi 0,45 a 2,45 než začnete psát takovéhle blbosti.
Vozila jsem se do nedávna vcelku často, když jsem ji měla coby noční směnu, takže zlato, mě nemusíte vykládat, jak to vypadá v Lazarské. Objevuji se tam oproti Vám dost často.
A k tomu Hloupětínu-byla bych ráda, kdybyste si urážel doma Vaši starou (pokud nějkou vůbec máte, když máte tak nechutnou urážecí povahu vůči ženám) a ne mě.

KM

Příspěvek od KM » 23.12.2005 10:48

Yvono, na vás je znát ten Hloupětín: Svezte se 51 z Lazarské kdykoliv mezi 0,45 a 2,45 než začnete psát takovéhle blbosti.

Uživatelský avatar
8750
Uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: 17.12.2005 14:54
Bydliště: 2, 3, 17, 21, 92

Příspěvek od 8750 » 22.12.2005 21:47

Phabbey píše:
8750 píše:Posílila (a zrychlila) by se doprava centrum - P6, zároveň také k IPP na bus směr jih a šlo by také zkusit vést ji po Vinohradské - podle mě se zde ale vyplatí vést linku/linky až po obnovení trati na Václavském náměstí.
Po Vinohradské asi ne, protože na křižovatce I.P.Pavlova schází oblouk z Karlova náměstí na Muzeum...
To já vím. Holt by se musela na Zvonařce otočit a jet zpátky přes IPP a dál na Vinohradskou. Já bych ji ale nechal na Zvonařce - to byla spíše alternativa k několika návrhům vedení linky po Vinohradské, které se zde objevily. :?

MOp

Příspěvek od MOp » 22.12.2005 21:46

Yvona píše:No, jsem zvědavá, jak to bude vypadat, až se na nočních linkách objeví průvodčí. Určitě to bude dobré, nebudou jezdit bezdomáči. :|
na konecne bude s kym pokecat a nebude se moct spat :-D

Yvona

Příspěvek od Yvona » 22.12.2005 21:40

8750 píše:A co vaše stížnosti na přetížení 51 řešit zavedením ,,posilové linky", označené třeba 61 a proložené s 51, v trase Č. Vrch - Hradčanská - Malostranská - Staroměstská - Lazarská - IPP - Zvonařka (případně prodloužená IPP - JzP - Olšanské hřbitovy)
Posílila (a zrychlila) by se doprava centrum - P6, zároveň také k IPP na bus směr jih a šlo by také zkusit vést ji po Vinohradské - podle mě se zde ale vyplatí vést linku/linky až po obnovení trati na Václavském náměstí.
Linka 51 dle mého nepotřebuje žádnou posilu. U 51 je problém první kolo z Divočiny, ale pak je to pohůdka. Většina lidí vystupuje nejvíce na IPP, kde se přestupuje na noční bus, a do zastávky Flora je to naplněné tak akorát a od Flory je to poloprázdné.
No, jsem zvědavá, jak to bude vypadat, až se na nočních linkách objeví průvodčí. Určitě to bude dobré, nebudou jezdit bezdomáči. :|

Zamčeno