Dopravní podnik (vedení, hospodaření, apod.)

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 02.8.2005 10:31

Pajda píše:Na lístky jezdím u dlouhou řadu let a můžu říct, že od zdražení jízdného je docela problém lístky v trafice koupit. Vím nejméně o třech ve svém okolí, kde je před zdražením měli a dnes ne. Navíc DP je služba a to placeá, takže by měl být zájem na straně dopravce o snadnou a bezproblémovou dostupnost lístků.
Někde tady bylo uvedeno, že prodej lístku řeší DP přes externí firmu. Proboha proč, vždyť se tím jen snižuje marže maloobchodních prodejců a tedy i jejich zájem lístky prodávat.
nO to je v dnešní době snad normální. TA firma má z toho pěkné penízky a skoro nic určitě nedělá. Třebe jí vlastní nějaký přibuzný člověka vysoko postaveného v DP :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 02.8.2005 10:02

Na lístky jezdím u dlouhou řadu let a můžu říct, že od zdražení jízdného je docela problém lístky v trafice koupit. Vím nejméně o třech ve svém okolí, kde je před zdražením měli a dnes ne. Navíc DP je služba a to placeá, takže by měl být zájem na straně dopravce o snadnou a bezproblémovou dostupnost lístků.
Někde tady bylo uvedeno, že prodej lístku řeší DP přes externí firmu. Proboha proč, vždyť se tím jen snižuje marže maloobchodních prodejců a tedy i jejich zájem lístky prodávat.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 01.8.2005 18:54

MOp píše:
radek31 píše:možná to bude provokativní myšlenka od někoho, kdo nejel na lístek už 10 let, ale co takhle si jich pár koupit do zásoby a vozit je v peněžence? (nejsou zase tak těžké a platnost není omezená)
a pokud jde o turisty nerad bych se pletl, ale mám dojem, že se prodávají v každém hotelu
odpovim otazkou.. priklad - jedes zitra do ostravy. mas sebou listek? v hotelu spat nebudes.. vsadim se, ze v penezence nemas zadny.. no a ted si situaci preved v opacnou..
shodou okolností jsem tohle absolvoval asi před 1,5 rokem - přijel jsem do Ostravy na jeden den a na nádraží bylo asi 6 automatů, podobné to bude imho i v Praze - pokud jedeš autem, tak kolem nějakého automatu pojedeš, pokud bydlíš v hotelu, můžeš je koupit tam, vlak jsem už zmínil, u autobusů nevím jistě, záleží na tom kam přijedeš, jestli je tam třeba metro, kde jsou taky automaty, nebo se dá koupit v nouzi u řidiče autobusu

MOp

Příspěvek od MOp » 01.8.2005 18:46

radek31 píše:možná to bude provokativní myšlenka od někoho, kdo nejel na lístek už 10 let, ale co takhle si jich pár koupit do zásoby a vozit je v peněžence? (nejsou zase tak těžké a platnost není omezená)
a pokud jde o turisty nerad bych se pletl, ale mám dojem, že se prodávají v každém hotelu
odpovim otazkou.. priklad - jedes zitra do ostravy. mas sebou listek? v hotelu spat nebudes.. vsadim se, ze v penezence nemas zadny.. no a ted si situaci preved v opacnou..

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 01.8.2005 18:33

možná to bude provokativní myšlenka od někoho, kdo nejel na lístek už 10 let, ale co takhle si jich pár koupit do zásoby a vozit je v peněžence? (nejsou zase tak těžké a platnost není omezená)
a pokud jde o turisty nerad bych se pletl, ale mám dojem, že se prodávají v každém hotelu

MOp

Příspěvek od MOp » 01.8.2005 18:15

pawel píše: jinak ještě k rozmístění automatů - paradoxně na marjánce (od drinopolu co by kamenem dohodil) automat na jízdenky je, ale je tak důmyslně schovanej, že si ho moc lidí nevšimne. stejně tak na malovance je automat až u vchodu do hotelu pyramida.
ted jsem to chtel rict.. automat je na marjance na jedne domovni fasade, jestli se nemylim, ve smeru do centra... - proste naproti skole :-D

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Příspěvek od pawel » 01.8.2005 17:13

hmhm... na drinopolu je výbornej nonstop, takže tam lze lístky koupit vždycky. jenže když dejme tomu moji rodiče někam jedou a nemaj zrovna lístky u sebe, co maj dělat? komu by se chtělo jít ve sněhu nebo dešti na drinopol (od nás tak 7 min rychlé chůze), když mu stojí před domem auto...?
jinak ještě k rozmístění automatů - paradoxně na marjánce (od drinopolu co by kamenem dohodil) automat na jízdenky je, ale je tak důmyslně schovanej, že si ho moc lidí nevšimne. stejně tak na malovance je automat až u vchodu do hotelu pyramida.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 01.8.2005 17:01

pawel píše:bydlím na zastávce U Kaštanu a taky tu není kde koupit lístek. je tu sice trafika, ale jen model "boudička", a tam mají jen ve všední dny a zavírají už během odpoledne. co má ale dělat člověk, který jede večer/v podvečer do divadla nebo o víkendu?? a to se o téhle zastávce doopravdy nedá říct, že by byla nevytížená. nastupují tu i turisti, z nichž většina jezdí na lístky.

krom toho tu taky není čekárna (ani v jednom směru), což mi na jedné z nejvytíženějších zastávek na Bělohorské připadá doopravdy jako výsměch cestující veřejnosti. a jestli by mi někdo odpověděl, že sem DP plánuje dát čekárny při větší rekonstrukci trati, která přijde ovšem nejprve tak za 20 let, tak je to taky neuvěřitelnej přístup...
V tomto případě ti mám pocit zbydou jen oči pro pláč. Musíš jít až na Malovanku tam je snad automat. A pokud si chceš listků koupit víc tak cestou někde rozměnit. A to vše jen kvůli tomu že Automat přece něco stojí a tím pádem nemůže být všude.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Příspěvek od pawel » 01.8.2005 16:57

bydlím na zastávce U Kaštanu a taky tu není kde koupit lístek. je tu sice trafika, ale jen model "boudička", a tam mají jen ve všední dny a zavírají už během odpoledne. co má ale dělat člověk, který jede večer/v podvečer do divadla nebo o víkendu?? a to se o téhle zastávce doopravdy nedá říct, že by byla nevytížená. nastupují tu i turisti, z nichž většina jezdí na lístky.

krom toho tu taky není čekárna (ani v jednom směru), což mi na jedné z nejvytíženějších zastávek na Bělohorské připadá doopravdy jako výsměch cestující veřejnosti. a jestli by mi někdo odpověděl, že sem DP plánuje dát čekárny při větší rekonstrukci trati, která přijde ovšem nejprve tak za 20 let, tak je to taky neuvěřitelnej přístup...

Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin » 01.8.2005 15:26

j p píše:Gagarin nepochopil.

Jde zde o 3 chyby Dopravniho podniku
1. pravdepodobne ekonomicka nevyhodnost prodeje jizdenek
2. absence automatu
3. absence doplnkoveho prodeje u ridice

S trafikantem jsem jednal tak, jako on se mnou. S hrubosti zacal on. Kdyby se misto hulvatstvi omluvil, ze jizdenky prestal prodavat, nebot se mu to nevyplatilo, tak bych ho nikam neposilal.

Nicmene, zaplatit v hotovosti ridici lze. Prestupovat jsem nepotreboval. A tak bych mel jizdne zaplacene i kdyz bych jizdenku nedostal. A ridic by si za tech 40 Kc mozna koupil alespon limonadu a vypil ji na zdravi Dopravniho podniku. :lol: Bohuzel me to napadlo az kdyz jsem se vydal na cestu pesky.
Já jsem nenapsal, že se nejedná o chybu DPP. Je to jeho chyba, že se živnostníkům prodej krátkodobek nevyplatí. Proto nevím proč to odkazování.
Na Laurové by se automat asi skutečně nevyplatil, nejbližší je na stanici MB Radlická.

Koupit jízdenku u řidiče nelze.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 01.8.2005 14:37

ANo je to velmi smutné. I já když jsme se ted vrátil do Prahy a neměl jsem legitku tak jsem si chtěl koupit lístek. Je to velice těžké žádná trafika je nemá. Tak zbyvá jen automat nebo jít pěšky. NO a co pak když člověk nemá drobné. Musí jít pěšky!!!!!. Jo v ostatních zemích EU už mají normálně automaty na papírové peníze. Člověk přijede do města a co udělá ví že bude chodit celý den po městě tak si koupí jízdenku. A koupí si jí protože na každé zastávce je automat Ten bere papírové peníze až do 50EURO!!!!!!!! To je asi u nás 1500. a v pohodě vratí také v papírových penězích. Proč toto nejde u nás????? Já už vysvětlení od DP znám.

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda Ježek » 01.8.2005 14:30

j p píše:Gagarin nepochopil.

Jde zde o 3 chyby Dopravniho podniku
1. pravdepodobne ekonomicka nevyhodnost prodeje jizdenek
2. absence automatu
3. absence doplnkoveho prodeje u ridice

Nicmene, zaplatit v hotovosti ridici lze. Prestupovat jsem nepotreboval. A tak bych mel jizdne zaplacene i kdyz bych jizdenku nedostal. A ridic by si za tech 40 Kc mozna koupil alespon limonadu a vypil ji na zdravi Dopravniho podniku. :lol: Bohuzel me to napadlo az kdyz jsem se vydal na cestu pesky.
Já bych tedy rozhodně nemluvil o chybách. Jízdenky nedistribuje DP, ale soukromá forma Štoch (nebo jak se jmenuje), jelikož Laurová není zas tak vytížená zastávka, kde by jezdily haldy cizinců, automat by se tam asi nevylpatil a obávám se, že by tam ani dlouho nevydržel v provozním stavu. Doplňkový prodej u řidiče tramvaje se už zde několikrát probíral.
Nicméně zaplatit řidiči v hotovosti nelze. Jelikož cestující je povinem prokázat se platným jízdním dokladem, který řidič u sebe pochopitelně nemá, byla by to jízda bez platné jízdenky.

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 01.8.2005 14:29

I já se setkáváms tím, že po zdražení není v řadě míst už možno zakoupit lístek. Chyba je jednoznačně na straně DP, protože žádný rozumný podnikatelský subjekt se nezbaví lukrativního zboží. Je to asi o maloobchodní marži, dodávaných množstvích a splatnosti.

Uživatelský avatar
j p
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 28.9.2004 11:46

Příspěvek od j p » 01.8.2005 13:27

Gagarin nepochopil.

Jde zde o 3 chyby Dopravniho podniku
1. pravdepodobne ekonomicka nevyhodnost prodeje jizdenek
2. absence automatu
3. absence doplnkoveho prodeje u ridice

S trafikantem jsem jednal tak, jako on se mnou. S hrubosti zacal on. Kdyby se misto hulvatstvi omluvil, ze jizdenky prestal prodavat, nebot se mu to nevyplatilo, tak bych ho nikam neposilal.

Nicmene, zaplatit v hotovosti ridici lze. Prestupovat jsem nepotreboval. A tak bych mel jizdne zaplacene i kdyz bych jizdenku nedostal. A ridic by si za tech 40 Kc mozna koupil alespon limonadu a vypil ji na zdravi Dopravniho podniku. :lol: Bohuzel me to napadlo az kdyz jsem se vydal na cestu pesky.

Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Re: (ne)prodej jizdenek

Příspěvek od Gagarin » 01.8.2005 13:09

j p píše:Tak jsem byl po case v Praze. Pres mirne zdrazeni jizdneho jsem mel v umyslu jet tramvaji. Nakonec jsem sel pesky. Duvod: nelze predem zakoupit jizdenku (z konecne d6 Laurova)!
Ze by mi nejak unikla zmena zpusobu tarifniho odbaveni v Praze a jizdenky dnes prodava ridic? Mistni trafikant zadost o zakoupeni jizdenky dost neurvale odmitl. Zeptal jsem se jej, zda diky jeho svobodnemu rozhodnuti neprodavat jizdenky na MHD se z uvedene zastavky jezdi zdarma a pokud ne, kde ze ma tedy cestujici jizdenku zakoupit, kdyz v trafice nelze? Rekl, ze u metra. A protoze do zastavky Laurova metro nejezdi, poslal jsem ho s celou jeho trafikou do mist, kde zada ztraceji poctive jmeno.
Nakonec jsme sli s manzelkou pesky. Pri pristi navsteve budu mit u sebe hrst drobnych, abych mohl zaplatit v hotovosti ridici (bez ohledu na to, zda od nej jizdenku bude mozne zakoupit ci nikoliv).
Velmi laciné uvažování. Nemožnost zakoupení jízdenky je blbé, sám s tím mám zkušenosti. Jenže proč by za to mohl trafikant? A co kdyby tam nebyl? Tak by za to také mohl? Ono se totiž mnohde trafkantům prodávání jízdenky nevyplatí, mají s tím akorát papírování. Čili nechápu proč to odkazování.

Za druhé. Zakoupení jízdenky u řidiče nelze.

Zamčeno