Největší Čech

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Umístil se Váš favorit v první stovce?

Ano
17
59%
Ne
12
41%
 
Celkem hlasů: 29

Štěpán

Příspěvek od Štěpán » 06.5.2005 0:13

Kočí píše:Jak to může být objektivní, když sám říkáš, že se jedná o osobnosti našich dějin :?:
Je to objektivní náhled na to, podle čeho lidi rozhodují. Tedy i například to, jak je kdo slavný a známý.
Kočí píše:Co tam tedap otom dělají tyhle Gott a spol. :?:
To je právě to, že ho hodně lidí zná, tak ho hodně lidí volilo.
Kočí píše: A když teda lidi volili podle tebe jen Masaryka a Karla 4., tak mi potom vysvětli, kde se tam vzal třeba L. Svoboda...
Já jsem nikdy neřekl, že lidi volili jenom pana prezidenta Masaryka a Karla IV.

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 06.5.2005 0:08

Štěpán píše:Je to objektivní anketa, protože jejím cílem je zjistit, co lidé považují za určující u největší osobnosti našich dějin. A právě proto mě mrzí že lidé volili hlavně známé lidi. Taky bych se nedivil, kdyby bylo spousta lidí, kteří volili pana prezidenta Masaryka, nebo Karla IV. jenom proto, že to vypadá, jako že o tom něco vědí.
Jak to může být objektivní, když sám říkáš, že se jedná o osobnosti našich dějin :?: Co tam tedap otom dělají tyhle Gott a spol. :?: A když teda lidi volili podle tebe jen Masaryka a Karla 4., tak mi potom vysvětli, kde se tam vzal třeba L. Svoboda...

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 06.5.2005 0:04

Martin píše:Radek31: Plně souhlasím. Docela mě pobavila i první tři místa "Největšího padoucha": Gottwald, Gross a Klaus... :?
Gross je debílek, ale větší padouch by se rozhodně našel
a i když to říkám nerad, tak i větší než Klaus (ale to nic nemění na tom, že oba by měli pořádně proklepnout a pak případně i zavřít - jenže na to v PČR nikdy nebude vůle, protože je mají politici pod palcem)

Martin

Příspěvek od Martin » 06.5.2005 0:01

Radek31: Plně souhlasím. Docela mě pobavila i první tři místa "Největšího padoucha": Gottwald, Gross a Klaus... :?

Štěpán

Příspěvek od Štěpán » 05.5.2005 23:59

Je to objektivní anketa, protože jejím cílem je zjistit, co lidé považují za určující u největší osobnosti našich dějin. A právě proto mě mrzí že lidé volili hlavně známé lidi. Taky bych se nedivil, kdyby bylo spousta lidí, kteří volili pana prezidenta Masaryka, nebo Karla IV. jenom proto, že to vypadá, jako že o tom něco vědí.

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 05.5.2005 23:55

Štěpán píše:
Kočí píše: Navíc toho spoustu taky udělal a vymyslel, jen měl tu smůlu, že vždycky prováhal patentování... :lol:
A víš vůbec, že tady žili a žijí lidé, kteří toho hodně vymysleli, a jsou na úrovni Cimrmana, tak jak si ho představuješ? Jenže to není taková sranda, tak nikoho nezajímají.
Jafně, sám znám spoustu takových lidí, o kterých si myslím, že by si zasloužili uznání. Jenže, když tyhle lidi jsou známí ve svém oboru, tak široká veřejnost nemá šanci se o nich dizvědět, to je snad pochopitelné... Podlě mě je to stejně ale takový názorový mišmaš a není to podlě mě moc objektivní anketa, když už to jdeme takhle rozebírat.

@3634 Z:arrow: Nechtěl jsem se nikoho dotknout ani nikoho naštvat...

Štěpán

Příspěvek od Štěpán » 05.5.2005 23:48

Kočí píše: Navíc toho spoustu taky udělal a vymyslel, jen měl tu smůlu, že vždycky prováhal patentování... :lol:
A víš vůbec, že tady žili a žijí lidé, kteří toho hodně vymysleli, a jsou na úrovni Cimrmana, tak jak si ho představuješ? Jenže to není taková sranda, tak nikoho nezajímají.

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 05.5.2005 23:44

Štěpán píše:
watslaw píše:BTW: Nevíte, ne kolikáté příčce se umístil (kdyby nebyl diskriminován) Jára Cimrman?
Jak může být diskriminován někdo, kdo nikdy neexistoval? Tohle mě fakt nepřestane mrzet. I tahle volba je o tom, že Cimrmana lidi volí kvůli tomu, že je to někdo, koho "znají".
No tak třeba ve srovnání s tím kolik lidí zná Gotta, tu dceru ODSáka a kolik pana Heyerovského, či pana Jánského a mnoho dalších, kteří udělali mnoho záslužných činů nejen pro nás, ale i pro světovou vědu a techniku a mezi něž bezpochyby patří i Jára Cimrman, mi přijde jako výkřik do tmy. Kdo dokáže, že skutečně neexistoval? Navíc toho spoustu taky udělal a vymyslel, jen měl tu smůlu, že vždycky prováhal patentování... :lol:

Jinak s jeho umístěním jsem slyšel zvěsti, že jeho konečný součet nestačil ani na první stovku, takže by stejně neměl šanci na postup, čímž potěším lidí, kteří nechápou tento humor :wink:

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Největší Čech

Příspěvek od radek31 » 05.5.2005 23:40

já bych volil Karla IV. a nejvíc mě štve, že lidi jako Gott, Klaus a další jsou výš než stovky a tisíce těch, kteří si to zaslouží víc - sice jsem to zahlédl jen letmo, ale nevšimnul jsem si, že by někdo vyhlašoval třeba hrdiny II. sv. války, kteří toho rozhodně udělali pro vlast víc než nula zpívající po estrádách
navíc ta urážka, že Gott (když už si ho beru do huby) je na 13. místě a třeba takový Otto Wichterle až hodně pod ním a dalo by se pokračovat

a jako bonus - to opravdu nikomu nepřijde trapné, že se vyhlašuje anketa kde snad polovina "vítězů" byla perzekuovaná a někteří věznění a zavraždění díky komunistům a současně si pozvou do studia na vyhlašování současného aktivního komunistu Remka (který navíc uvádí desítku začínající Olgou Havlovou)? vesele se tam baví, ale nad tím, že ještě před 16 lety by za glorifikování většiny laureátů byla přinejmenší basa, se nikdo nepozastavuje. to fakt každej má tak hroší kůži, že mu to nevadí?

Štěpán

Příspěvek od Štěpán » 05.5.2005 23:31

watslaw píše:BTW: Nevíte, ne kolikáté příčce se umístil (kdyby nebyl diskriminován) Jára Cimrman?
Jak může být diskriminován někdo, kdo nikdy neexistoval? Tohle mě fakt nepřestane mrzet. I tahle volba je o tom, že Cimrmana lidi volí kvůli tomu, že je to někdo, koho "znají".

watslaw
Uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 17.8.2004 15:13

Příspěvek od watslaw » 05.5.2005 23:28

Příjde mi škoda, že se mezi první desítku nedostal žádný vědec nebo inženýr, ale jen umělci a politici. Jinak souhlasím s názorem níže, že mnoho lidí v první stovce má jedinou zásluhu v tom, že jsou známí.

Jinak z první desítky fandím hlavně J.A.K., Karlu čapkovi a T.G.M.

BTW: Nevíte, ne kolikáté příčce se umístil (kdyby nebyl diskriminován) Jára Cimrman?

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 05.5.2005 23:18

Samozřejmě, že Járu Cimrmana, protože vymyslel jako první tramvaj...

Jinak mě to teda dost zklamalo... 8-[ Z:roll: :smt087

Uživatelský avatar
Tramfreak
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 19.4.2005 14:59
Bydliště: Eindhoven, NL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tramfreak » 05.5.2005 23:10

Štěpán píše:Já jsem volil pana prezidenta Masaryka pro jeho názor na komunismus a jeho další morální názory.
Jinak můžu říct, že mě hlasování hodně zklamalo, hodně mě mrzí, že třeba František Fajtl je těsně nad Klementem Gottwaldem. A samozřemě taky to, že je před ním spousta dalších "osobností", které nemají absolutně žádnou jinačí dobrou vlastnost, než to, že jsou známí.
Kromě FK bych volil Masaryka, Komenského a Dvořáka, protože Dvořák je známý nejen na Zemi.

Štěpán

Příspěvek od Štěpán » 05.5.2005 23:07

Já jsem volil pana prezidenta Masaryka pro jeho názor na komunismus a jeho další morální názory.
Jinak můžu říct, že mě hlasování hodně zklamalo, hodně mě mrzí, že třeba František Fajtl je těsně nad Klementem Gottwaldem. A samozřemě taky to, že je před ním spousta dalších "osobností", které nemají absolutně žádnou jinačí dobrou vlastnost, než to, že jsou známí.

Uživatelský avatar
Tramfreak
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 19.4.2005 14:59
Bydliště: Eindhoven, NL
Kontaktovat uživatele:

Největší Čech

Příspěvek od Tramfreak » 05.5.2005 22:59

Koho jste volili jako největšího Čecha? Já jsem volil Františka Křižíka, protože jsem Král MHD (divím se že nikdo nevolil mě) a Křižík je jediná osobnost MHD v první stovce. Umístil se na 43, místě. (Tu)zemák až 100, moc se nevyčinil.

Zamčeno