Naivní dětské představy o tramvajích

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Téma

Příspěvek od willyjeff » 23.5.2005 18:44

Honzík píše:nechci být kritický, ale připadá mi, že toto téma si někdo vycucal, aby mohl mít mnoho příspěvků. Jsou to totiž bláboly o ničem. A tak doufám, že to tu brzy nebude.
Tak bud zavidíš autorum, ze vedeli kdyz byli mensi, co je to tramvaj a nebo nechapes co znamená pojem Diskuzni forum. Zde se diskutuje o vecech, kterym muzes klidne rikat bláboly...
PS: ani já nechci byt kriticky :wink:

Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

Téma

Příspěvek od Honzík » 23.5.2005 18:38

nechci být kritický, ale připadá mi, že toto téma si někdo vycucal, aby mohl mít mnoho příspěvků. Jsou to totiž bláboly o ničem. A tak doufám, že to tu brzy nebude.

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 23.5.2005 12:09

A není tam čirou náhodou jen 24 V :?:
Mě zase fascinovalo, kam mizely ty ručičky na těch "hranatých budících" voltmetr, rychloměrka a ampérmetr... Jeftě než tam začali dávat ty na straně a ty digitály... To už se nemůže řikat, že jede až za rohem :smt082
Jo a tak mi nikdo nebyl schopnej vysvětlit proč není nad dveřma jeftě jedno světýlko, kde by bylo nastupujte a vystupujte :smt102

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PvvS » 22.5.2005 21:07

S 25 voltama sem to myslel taky, ale pak mi bylo divny ze vypadla menirna a napeti tam furt bylo. Kdeze ty T2 sou :)

Uživatelský avatar
Venca
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 24.4.2004 23:42
Bydliště: Poblíže několika tramvajových a jedné lodní zastávy.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Venca » 22.5.2005 20:08

Já sem si myslel, že když najede tramvaj moc na předchozí že se spojej (nejezdili ještě T6), ale obhajoval sem si to, že by to nešlo, když by tam nikdo nedal ten kabel, řikal sem si, že bez toho by to na těch klacíkách (spřáhlech) nevydrželo. V cca 2. třídě ZŠ jsem si zas myslel že jezděj tramvaje na 25V, když jsem to viděl na voltmetru na řídícím panelu, k tomu jsem ještě myslel, že když vypadne proud, že řidič veme baterky někam je zasune a tramvaj jede dál. Z:lol: :lol:

Ladislav Kubera

Příspěvek od Ladislav Kubera » 22.5.2005 11:44

To je roztomilé téma. Dětství jsem prožil v době starých tramvají a myslel jsem si, že vlečňák je tažen motorákem za propojovací kabely. Bylo mi divné jak to dělá, když jsou tak prověšené. Spřahlo bylo pro mě něco nepodstatného a titěrného tam dole.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od willyjeff » 22.5.2005 10:26

Já se taky přidám se svojí troškou...Já sem si vždycky myslel, že vyhybky mají v sobě zabudovaný nějaký program a pamatují si, že třeba v 10:05 projíždí 11 tak se přehodí, po ní jede 26 tak se přehodí zase sama z5.
Taky jsem vubec nevěděl, že tam má tramvajátor pedály a proto má dětská představa o zrychlování a brzdění tramvají byla "čudlíková". Že má čudlík zrychly a brzdi.
Je vidět, že jsem od malinka seděl u počítače a byl jsem jima hodně ovlivněn. Podobným dětským naivitek bych ještě pár našel. Holt jsem venkovské dítě... :wink: :lol: :oops: :roll:

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 21.5.2005 13:27

Jonáš píše:To znamená, že by tě teď bavilo stahovat pod mosty ptg? :oops: :lol:
Ne... :lol: Bylo to myšleno, že jsem nechtěl být tramvajákem a dneska tvrdím opak, takže teď chtěl... :wink: :lol:

Jonáš

Příspěvek od Jonáš » 21.5.2005 13:24

Pepa píše:Koukám, že hodně zanás jsme měli stejně představy a dotazy... viz stahování ptg pod mosty apod. proto jsem se toho bál a trvdil jsem, že bych nikdy nechtěl řídit tramvaj, páč by mě nabavilo stahovat ptg před mosty :lol: a dneska tvrdím opak... :lol:
To znamená, že by tě teď bavilo stahovat pod mosty ptg? :oops: :lol:

Uživatelský avatar
6432
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 08.4.2004 11:33
Bydliště: Opatovské okolí, k nejbližší tram 9 nebo 10 min jízdy busem

Příspěvek od 6432 » 21.5.2005 12:58

Tak to já jsem myslel až asi do roku 2000, že jezdí tramvaje na hlavním nádraží, protože tam jsou koleje (Opletalova). Pak jsem tam někdy chtěl nasednout na tramvaj, ale nenašel jsem zastávku... :lol: :lol:
Jo a když jezdila RT6N1 na 18, a já s ní jel, tak jsem se trochu bál, protože byla hrozně "dunivá"-a tak jsem jí taky pojmenoval...

Uživatelský avatar
braddy
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 02.4.2004 15:57
Bydliště: Praha 4 - Lhotka, tramvaj v nedohlednu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od braddy » 21.5.2005 12:42

Taky pod dojmem z jednoho dílu večerníčku Kosí bratři jsem si myslel, že všechny tramvaje mají dole ten smeták, kterým si zametají koleje :lol:

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 21.5.2005 12:30

Koukám, že hodně zanás jsme měli stejně představy a dotazy... viz stahování ptg pod mosty apod. proto jsem se toho bál a trvdil jsem, že bych nikdy nechtěl řídit tramvaj, páč by mě nabavilo stahovat ptg před mosty :lol: a dneska tvrdím opak... :lol:

Ještě si pamatuji, jak jsme ve školce dávali ucho k zemi a poslouchali metro :lol: a vždycky jsme řikali, že teď hlásí "ukončete výstup..." a pod. :lol: No nebyli, to krásný léta? Bylo nám všechno jedno, nic jsme nemuseli dělat a žili jsme si ve vlastním světě :lol:

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 21.5.2005 12:12

braddy píše:Jo a taky jsme si se ségrou hráli na metro :lol:
Co na metro, já když jsem měl děravý zuby po mlíčňácích, tak jsem docela obstojně zvonil jako tramvaj :smt034
A když jsem byl jeftě menší a měl jsem hlas před mutací, tak jsem s oblibou běhal přes Karlův most a napodoboval sanitku "dvanácettrosku", a pak jsem se bavil ustupujícim davy, bo tenkrát to měly sanitky povolené tudyma jezdit @3662

Uživatelský avatar
braddy
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 02.4.2004 15:57
Bydliště: Praha 4 - Lhotka, tramvaj v nedohlednu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od braddy » 21.5.2005 12:06

MOp píše: ale ja spis planoval, kudy povedou a kde bude smycka :-D
A to ti bylo kolik? :wink: Já protože nejsem původem z Prahy, ale z Mělníka, tak jsem si mohl o tramvajích jen nechat zdát. Ale přiznám se, že jsem taky plánoval, i když jen trolejbusy 8-) . Jo a taky jsme si se ségrou hráli na metro :lol:

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 21.5.2005 11:39

MOp píše:ale ja spis planoval, kudy povedou a kde bude smycka :-D
Hmm, to já jsem zase uměl svého času všechny tram a metro linky každou jejich zastávku po sobě tam a zpátky, ale pak přišla jedna větší změna linkového vedení a byl jsem ztracenej :-s
A taky si vzpomínám na hrozné dilema, jak vlastně funguje to přehazování výhybek... :smt081

Odpovědět