Naivní dětské představy o tramvajích

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Re: V metru

Příspěvek od Kočí » 30.5.2005 11:41

Jonáš píše:Mně se líbilo, jak žárovky zhasínaly při přejezdu z troleje na trolej.
No však, a bylo to díky tomu, že tam šly žárovky natvrdo na napájení (samozřejmě přes příslušný transformátor), kdežto u novějších souprav už je to přes nějakou baterku (9V to nebude :lol: )

Jonáš

V metru

Příspěvek od Jonáš » 30.5.2005 11:26

Kočí píše:Mě se teda naopak nejvíc líbilo v Ečs-kách právě kvůli těm lampám a hlavně kvůli tomu čumáku s tím M @3644 Ale to s těmi lampami je tím, že nemám moc rád v metrech 81-71 ty jejich nepravidelně blikající zářivky... @3643 V Ečs se to dalo aspoň čekat :lol:
Zvláštní je, že v tramvajích mi to tak nevadí, páč tam je těch zářivek málo a tolik neblikají, v těch novějších rekonstrukcích jsem zatím žádné nepříjemné blikání nezaznamenal 8-)
Mně se líbilo, jak žárovky zhasínaly při přejezdu z troleje na trolej.

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 30.5.2005 11:18

Mě se teda naopak nejvíc líbilo v Ečs-kách právě kvůli těm lampám a hlavně kvůli tomu čumáku s tím M @3644 Ale to s těmi lampami je tím, že nemám moc rád v metrech 81-71 ty jejich nepravidelně blikající zářivky... @3643 V Ečs se to dalo aspoň čekat :lol:
Zvláštní je, že v tramvajích mi to tak nevadí, páč tam je těch zářivek málo a tolik neblikají, v těch novějších rekonstrukcích jsem zatím žádné nepříjemné blikání nezaznamenal 8-)

MOp

Příspěvek od MOp » 30.5.2005 11:15

Pajda píše:Výpravčí v metru pamatuju, byl jen jeden (jedna) ve stanici a přecházel z jednoho směru na druhý. Nic moc práce.
no takovych sto jarnich kilometru :-D..

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 30.5.2005 10:48

Výpravčí v metru pamatuju, byl jen jeden (jedna) ve stanici a přecházel z jednoho směru na druhý. Nic moc práce.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 30.5.2005 10:19

Anonymous píše:
Jsem rád, že si ještě pamatuju na staré Ečs, kterých jsem se ale jako dítě trochu bál, kvůli tomu jejich ne příliš intenzivnímu světlu v interiéru a blikání při příjezdu do stanice
Jojo, to jsme na tom byli úplně stejně. Jezdil jsem havně áčkem a céčko jsem neměl kvůli "strašidelným" vozům rád. Navíc tam hlásil chlap.

Jonáš

Hlášení

Příspěvek od Jonáš » 30.5.2005 9:17

Petr píše:Vidíš, to když já jsem byl malý, tak zastávky řidiči hlásili :lol:
To když já byl malý, tak jsem musel hlásit celému vozu zastávky já. :D Jinak za mě se hlásilo jen v metru, ale pamatuji si, že v listopadových dnech mnoho řidičů hlásilo na hubu a to tak zajímavě, že Nádraží střed byl Masarykovo nádraží (to se potom potvrdilo, ale Náměstí Jana Palacha zůstalo i nadále Staroměstskou)

Uživatelský avatar
braddy
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 02.4.2004 15:57
Bydliště: Praha 4 - Lhotka, tramvaj v nedohlednu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od braddy » 30.5.2005 8:16

Sakra, vždycky se zapomenu přihlásit :twisted:
Anonymous píše:
Kočí píše: A pamatujete taky na stanicích výpravčí :?:
Bohužel ne. Jednak jsem relativně mladý (a teď netuším přesně do kterého roku existovali) a také nejsem původem z Prahy. Jsem rád, že si ještě pamatuju na staré Ečs, kterých jsem se ale jako dítě trochu bál, kvůli tomu jejich ne příliš intenzivnímu světlu v interiéru a blikání při příjezdu do stanice :lol:

Taky si pamatuju, že coby mimopražské dítě jsem měl při občasných jízdách v metru obavu z toho, že mě přiskřípnou dveře a buď mi tu ruku "useknou" (měl jsem představu, že jak ty dveře do sebe zapadají, musí to nutně fungovat jako gilotina :lol: :lol: ) a nebo že pojedu s rukou venku. :wink: Ale koukám, že jsem se od tramvají dostal až moc k metru:)

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 30.5.2005 8:13

Kočí píše: A pamatujete taky na stanicích výpravčí :?:
Bohužel ne. Jednak jsem relativně mladý (a teď netuším přesně do kterého roku existovali) a také nejsem původem z Prahy. Jsem rád, že si ještě pamatuju na staré Ečs, kterých jsem se ale jako dítě trochu bál, kvůli tomu jejich ne příliš intenzivnímu světlu v interiéru a blikání při příjezdu do stanice :lol:

Taky si pamatuju, že coby mimopražské dítě jsem měl při občasných jízdách v metru obavu z toho, že mě přiskřípnou dveře a buď mi tu ruku "useknou" (měl jsem představu, že jak ty dveře do sebe zapadají, musí to nutně fungovat jako gilotina :lol: :lol: ) a nebo že pojedu s rukou venku. :wink: Ale koukám, že jsem se od tramvají dostal až moc k metru:)

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 30.5.2005 0:15

Tombus píše:
Kočí píše:...příští zastávka Muzeum...
Cože?
Jejda, pardón... teda, eee, vlastně jsem zkoušel vaši pozornost, že :smt037

A pamatujete taky na stanicích výpravčí :?:

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 29.5.2005 21:45

Když jsem byl malý, tak hlásil jen některý řidič a bylo to na úrovni nádražního rozhlasu. Např.: adhošťsk a podobně, protože to řidič rychle vypnul a zapnul.
Pamatuju jednoho, co hlásil : Náměstí českého krále Jiřího z Poděbrad.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 29.5.2005 18:37

braddy píše:A to v tramvajích nebo v metru?
V tramvajích

Tombus
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 02.12.2003 21:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tombus » 29.5.2005 17:34

Kočí píše:...příští zastávka Muzeum...
Cože?

Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin » 29.5.2005 12:35

6529 píše:
braddy píše: A to v tramvajích nebo v metru? Já jsem teda v Praze s rodičema většinou jezdil jen metrem (Fučíkova - Sokolovská) a busem pak dál, takže jsem znal víc to metro.
V metru ne,tam bylo od začátku provozu "jednotné hlášení"......
Já mám dojem, že i v metru byly ze začátku provozu hlášení "na hubu". Ale jistý si tím nejsem.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Příspěvek od XSC » 29.5.2005 0:09

Jo ty magneťáky si taky pamatuju. Jednak často kolísaly, takže bylo slyšet třeba Můstek - přestup na trasu Beé :smt078 . No a pak se mi stalo, že jsem jel C, opět to nefungovalo a fíra naprosto vzorně hlásil. Ale na Pavláku se střídal a zapomněl vypnout mikrofon, takže bylo jen slyšet "Už ten zkur..nej krám zase nefunguje.

Odpovědět