Naivní dětské představy o tramvajích

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Odpovědět
VareckaJ
Uživatel
Příspěvky: 359
Registrován: 22.8.2007 20:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Naivní dětské představy o tramvajích

Příspěvek od VareckaJ » 28.4.2008 20:33

Protože je nemám rád, 1x za měsíc je přežiju, ale abych je při cyklobusech v modřanech viděl 5x ... to ne :D Třeba smíchov je jimi zahlcen, ale at takhle nedopadnou Modřany (prosím bože)...

Mišelin
Uživatel
Příspěvky: 73
Registrován: 10.3.2008 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Naivní dětské představy o tramvajích

Příspěvek od Mišelin » 28.4.2008 19:53

Proč bys to nerozdejchal?

VareckaJ
Uživatel
Příspěvky: 359
Registrován: 22.8.2007 20:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Naivní dětské představy o tramvajích

Příspěvek od VareckaJ » 27.4.2008 13:23

v červnu se plánujou "cyklobusy", (znáte z mhdcr.biz) ale ted to dělá jeden kluk. Ale kdyby někdo měl zájem, tak by se to mohlo udělat pro Jížáky :)
Modřany jsou nej :) Ale hlavně se nesmíme potkat s 14T, to bych nerozdejchal :D :D :D

Mišelin
Uživatel
Příspěvky: 73
Registrován: 10.3.2008 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Naivní dětské představy o tramvajích

Příspěvek od Mišelin » 27.4.2008 12:40

Petr píše: To je ono :-). S kamarádama a kamarádkama jsme na chatě v jedné nejmenované vesničce, kde na to doteď vzpomínají, provozovali každý víkend a prázdniny místní MHD. Odlomenejma částma tvárnic jsme na asfaltových komunikacích rozkreslili tratě, zastávky, ssz a OMEZENÉ RYCHLOSTI :-). Doprava byla provozována buď osobami (tedy "chodci", kteří představovali nějaký dopravní prostředek), nebo jízdními koly, případně takovými těmi plastovými auty na pískoviště značek Liaz a Tatra :-), jeden kamarád měl šlapací autíčko, to jsme natřeli takovým podivným odstínem, který vznikl při nátěru naší chaty. Otec tenkrát koupil barvu ve výprodeji a zjistil, že mu to nestačí na celou chatu, tak koupil jinou, slil to dohromady a už se natíralo. Ze zbytků bylo natřeno i tohle "dispečerské" autíčko. Mělo funkční blinkry a já mu dodělal oranžový majáček #-o
Chocholoušku, kdepak si?
Krásný :D .. bych se zajel podivat, kdyby to ělo... bohužel v Modřanech toto asi provozovat nelze...

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Naivní dětské představy o tramvajích

Příspěvek od Damir Holas » 27.4.2008 11:58

Petr píše:To je ono :-). S kamarádama a kamarádkama jsme na chatě v jedné nejmenované vesničce, kde na to doteď vzpomínají, provozovali každý víkend a prázdniny místní MHD. Odlomenejma částma tvárnic jsme na asfaltových komunikacích rozkreslili tratě, zastávky, ssz a OMEZENÉ RYCHLOSTI :-). Doprava byla provozována buď osobami (tedy "chodci", kteří představovali nějaký dopravní prostředek), nebo jízdními koly, případně takovými těmi plastovými auty na pískoviště značek Liaz a Tatra :-), jeden kamarád měl šlapací autíčko, to jsme natřeli takovým podivným odstínem, který vznikl při nátěru naší chaty. Otec tenkrát koupil barvu ve výprodeji a zjistil, že mu to nestačí na celou chatu, tak koupil jinou, slil to dohromady a už se natíralo. Ze zbytků bylo natřeno i tohle "dispečerské" autíčko. Mělo funkční blinkry a já mu dodělal oranžový majáček #-o
Chocholoušku, kdepak si?
Kráásný... :) =D>

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Naivní dětské představy o tramvajích

Příspěvek od Petr » 27.4.2008 10:58

Damir Holas píše:Tak já ze sebe taky udělám úchyla :lol: (...)
To je ono :-). S kamarádama a kamarádkama jsme na chatě v jedné nejmenované vesničce, kde na to doteď vzpomínají, provozovali každý víkend a prázdniny místní MHD. Odlomenejma částma tvárnic jsme na asfaltových komunikacích rozkreslili tratě, zastávky, ssz a OMEZENÉ RYCHLOSTI :-). Doprava byla provozována buď osobami (tedy "chodci", kteří představovali nějaký dopravní prostředek), nebo jízdními koly, případně takovými těmi plastovými auty na pískoviště značek Liaz a Tatra :-), jeden kamarád měl šlapací autíčko, to jsme natřeli takovým podivným odstínem, který vznikl při nátěru naší chaty. Otec tenkrát koupil barvu ve výprodeji a zjistil, že mu to nestačí na celou chatu, tak koupil jinou, slil to dohromady a už se natíralo. Ze zbytků bylo natřeno i tohle "dispečerské" autíčko. Mělo funkční blinkry a já mu dodělal oranžový majáček #-o
Chocholoušku, kdepak si?

Mišelin
Uživatel
Příspěvky: 73
Registrován: 10.3.2008 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Naivní dětské představy o tramvajích

Příspěvek od Mišelin » 26.4.2008 23:25

Tak ty fotky sou krutý :D .. By mě tenkrát nenapadlo si vyfotit tramvaj z lega nebo chevy... Jednou sem to zkoušel z chevy, ale vypadalo to jako prototyp neznámé tramvaje, kterou by stejně nikdo nepostavil, jelikož to by mělo tolik chyb, že jich tolik nemá ani 14T. Jinak si opamatuju, že kloub byl z takovýho eště papírovýho víčka vod jogurtu (takový to kulatý) nebo z tý nálepky zezadu z fidorky, ale dlouho to tam nevydrželo, tak byla potom v ÚD rozebrána a byl z toho potom sestaven jiný prototyp a úplně něceho jinýho... Lego sem doma nikdy neměl, takže tramvaj z lega vzniknout nemohla a kdysi dávno sem to zkusil i s merkurem, ovšem to mělo akorát rámy a kola s volantem, takže sem to potom vzdal a rozebral...

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Naivní dětské představy o tramvajích

Příspěvek od trainzjohny » 26.4.2008 18:23

Nojo Lego ... taky jsem si stavěl, hlavně kloubové autobusy, kvůli blbýmu kloubu jsem měl většinou vysokopodlažní, ale měl jsem i něco jako SOR - tedy měl začátek nízký a do kloubu se zvedal.

Pamatuji si jak jsem si vždycky vyhral na zkušební rampě kde jsem ho málem zlomil :lol:

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Naivní dětské představy o tramvajích

Příspěvek od Marek B. » 26.4.2008 16:11

Také se připojím do tohoto tématu a tady vám posílám vyfocené (nemám skener) fotky legové tramvaje, kterou jsem kdysi postavil. Řešením byla podobná RT6. :shock: Všimněte si rozdílných úrovní oken. Podvozky tramvaj má, akorát nejsou vidět Ta níže značí, kde byla mezi podvozky nízkopodlažní část. Jen škoda, že nemůžu najít fotky interiéru. Tak někdy příště. Zkoušel jsem obsaditelnost a vešlo se mi tam více, než 40 legovýxh panáčků, z toho tak 17 k sezení. Také jsem uměl postavit kloubový vysokopodlažní autobus nebo nízkopodlažní autobus, ten ale asi vyfocený nemám. Mohl bych to ale zkusit znovu sestavit.:D :shock:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Mišelin
Uživatel
Příspěvky: 73
Registrován: 10.3.2008 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Naivní dětské představy o tramvajích

Příspěvek od Mišelin » 25.4.2008 20:27

Stejně je škoda, že se ty představy nemůžou zrealizovat v ten okamžik, kdy chceme.......

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Naivní dětské představy o tramvajích

Příspěvek od Jabberwocky » 25.4.2008 20:19

MF píše:
Jabberwocky píše:Tedy vážení, Vy jste magoři, to je nádhera :-D Já ať vzpomínám, jak vzpomínám, tak jsem asi nebyl tak kreativní dítě, nebo co. Nebo mě to netáhlo k MHD...

Učitelští bývali vždycky jiní :lol:
Naja, máme to holt jinak ;-)

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Naivní dětské představy o tramvajích

Příspěvek od MF » 25.4.2008 19:51

Jabberwocky píše:Tedy vážení, Vy jste magoři, to je nádhera :-D Já ať vzpomínám, jak vzpomínám, tak jsem asi nebyl tak kreativní dítě, nebo co. Nebo mě to netáhlo k MHD...

Učitelští bývali vždycky jiní :lol:

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Naivní dětské představy o tramvajích

Příspěvek od Jabberwocky » 25.4.2008 11:04

Tedy vážení, Vy jste magoři, to je nádhera :-D Já ať vzpomínám, jak vzpomínám, tak jsem asi nebyl tak kreativní dítě, nebo co. Nebo mě to netáhlo k MHD...

scoffer
Uživatel
Příspěvky: 73
Registrován: 30.8.2005 9:54

Re: Naivní dětské představy o tramvajích

Příspěvek od scoffer » 25.4.2008 8:13

Doktor Chocholousek je velmi uznavany psychiatr, ktery si zahral titulni roli ve filmu Jachyme, hod ho do stroje :)

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Re: Naivní dětské představy o tramvajích

Příspěvek od 2217 » 24.4.2008 22:59

Kdo je doktor Chocholoušek? :D JInak - jsme fakt dobří šílenci! =D>

Odpovědět