Naivní dětské představy o tramvajích

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Odpovědět
6529
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: 17.1.2004 21:57

Příspěvek od 6529 » 28.5.2005 20:48

Kočí píše:Já si jeftě pamatuju z metra to používání magnetofonů a jak se to vždycky vykodrcalo, tak to pak museli hlásit strojvedoucí... Jednou jsem slyšel nějakýho borce, když jsme stáli už dlouho na HN a on už nahrávku pustil Ukončete..., dveře nic, ...příští zastávka Muzeum..., dveře pořád otevřené a asi po třech minutách se ozvalo: Tak bacha, zavírám dveře, 3, 2, 1, PAL! :lol:

A jeftě mi někdo vyprávěl historku, že si to prý občas strojvedoucí nepamatovali, která stanice následuje a když zaváhal, tak celá souprava už napovídala a skandovala...
Taky si pamatuji,nejčastěji z trasy C,jak se ta hlášení ne a ne srovnat,až někde před Kačerovem v tunelu odeznělo hlášení asi 5 zastávek.Někdy se to srovnat nepodařilo,tak se hlášení ujal sám strojvůdce-to se zase bavili cestující,neboť taková hlášení byla pronášena značně otráveným hlasem :D .
Pak si ještě vzpomínám,že někdy v r."84 otevřel strojvůdce na "hlaváku" dveře na té nesprávné straně,do kolejí.Naštěstí nikdo "nevystoupil" a taky jsem to už nikdy potom neviděl,tak jsem rád,že jsem aspoň jednou měl zpestřenou jízdu metrem :) ,která mě,abych řekl pravdu,zase tolik nebere a radši jezdím po povrchu.Ale přesto metro používám téměř denně,rychlost spojení je neocenitelná.

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 28.5.2005 20:26

6529 píše:V metru ne,tam bylo od začátku provozu "jednotné hlášení",v tramvajích hlásili zastávky řidiči,ale co se pamatuji,tak jen v některých,přičemž někdy to znělo spíš jako nějaké chrochtání nebo chrchlání a cestující si už zastávku musel domyslet :D .Ale některým bylo rozumět celkem dobře.
Namluvené hlášení,jak ho známe dnes,funguje v tramvajích někdy od 2.pol.80.let (87/88?).
Já si jeftě pamatuju z metra to používání magnetofonů a jak se to vždycky vykodrcalo, tak to pak museli hlásit strojvedoucí... Jednou jsem slyšel nějakýho borce, když jsme stáli už dlouho na HN a on už nahrávku pustil Ukončete..., dveře nic, ...příští zastávka Muzeum..., dveře pořád otevřené a asi po třech minutách se ozvalo: Tak bacha, zavírám dveře, 3, 2, 1, PAL! :lol:

A jeftě mi někdo vyprávěl historku, že si to prý občas strojvedoucí nepamatovali, která stanice následuje a když zaváhal, tak celá souprava už napovídala a skandovala...

Taky jsem slyšel dobrou story, jak do metra vstoupila slepá holčička, ozvalo se hlášení a ona chudák nic netuše, zřejmě poprvé v metru, pronesla: Slyšeli jsme slovo boží... :smt082

6529
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: 17.1.2004 21:57

Příspěvek od 6529 » 28.5.2005 20:17

braddy píše:
Petr píše:Vidíš, to když já jsem byl malý, tak zastávky řidiči hlásili :lol:
A to v tramvajích nebo v metru? Já jsem teda v Praze s rodičema většinou jezdil jen metrem (Fučíkova - Sokolovská) a busem pak dál, takže jsem znal víc to metro.
V metru ne,tam bylo od začátku provozu "jednotné hlášení",v tramvajích hlásili zastávky řidiči,ale co se pamatuji,tak jen v některých,přičemž někdy to znělo spíš jako nějaké chrochtání nebo chrchlání a cestující si už zastávku musel domyslet :D .Ale některým bylo rozumět celkem dobře.
Namluvené hlášení,jak ho známe dnes,funguje v tramvajích někdy od 2.pol.80.let (87/88?).

Uživatelský avatar
braddy
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 02.4.2004 15:57
Bydliště: Praha 4 - Lhotka, tramvaj v nedohlednu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od braddy » 28.5.2005 19:50

Petr píše:Vidíš, to když já jsem byl malý, tak zastávky řidiči hlásili :lol:
A to v tramvajích nebo v metru? Já jsem teda v Praze s rodičema většinou jezdil jen metrem (Fučíkova - Sokolovská) a busem pak dál, takže jsem znal víc to metro.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 28.5.2005 19:47

braddy píše:Jo, to já jsem taky jako dítě žil v představách, že ty zastávky hlásí řidiči :P Ale protože jsem byl v Praze jen výjimečně, tak jsem si nevšimnul, že to je všechno stejný hlas.
Vidíš, to když já jsem byl malý, tak zastávky řidiči hlásili :lol:

Uživatelský avatar
braddy
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 02.4.2004 15:57
Bydliště: Praha 4 - Lhotka, tramvaj v nedohlednu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od braddy » 28.5.2005 19:30

Jo, to já jsem taky jako dítě žil v představách, že ty zastávky hlásí řidiči :P Ale protože jsem byl v Praze jen výjimečně, tak jsem si nevšimnul, že to je všechno stejný hlas.

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 28.5.2005 11:08

Fořtík píše:Tak i já jsem měl své představy o tramvajích a jako malého mě zajímaly dvě věci - jak se ten pán (paní) vejde do toho reproduktoru a samozřejmě již zmiňovaná prostřední kolej. :lol:
To mě spíš zajímalo, jak to schopný mluvit najednou v tolika prostředcích a v každém vlaku mluvit nezadýchaný :lol:

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 27.5.2005 23:10

Tak i já jsem měl své představy o tramvajích a jako malého mě zajímaly dvě věci - jak se ten pán (paní) vejde do toho reproduktoru a samozřejmě již zmiňovaná prostřední kolej. :lol:

Uživatelský avatar
Ondra.H
Uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 13.3.2005 20:37

Příspěvek od Ondra.H » 26.5.2005 19:50

Tonda Ježek píše:Jak tak koukám, tak skoro každý si jezdil na kole "linku"... :D Ale můžu vám říct, ve větším počtu je to úplně super a kam se hrabe sólová jízda :wink: ... takže doufám, že se zůčastníte všichni. Více zde:
viewtopic.php?t=647
Já taky :) máma vždy šla se psem a já jel na kole...... když sem na ní čekal než mě dojde tak sem jakoby stál ve stanici :wink:

MOp

Příspěvek od MOp » 25.5.2005 19:45

Tonda Ježek píše:Jak tak koukám, tak skoro každý si jezdil na kole "linku"... :D Ale můžu vám říct, ve větším počtu je to úplně super a kam se hrabe sólová jízda :wink: ... takže doufám, že se zůčastníte všichni. Více zde:
viewtopic.php?t=647
mit policejni uniformu a dejchaci trubicky, tak vam budu delat namatkovou kontrolu :-D

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda Ježek » 25.5.2005 16:01

Jak tak koukám, tak skoro každý si jezdil na kole "linku"... :D Ale můžu vám říct, ve větším počtu je to úplně super a kam se hrabe sólová jízda :wink: ... takže doufám, že se zůčastníte všichni. Více zde:
viewtopic.php?t=647

Jonáš

Příspěvek od Jonáš » 25.5.2005 15:57

A kdybyste viděli to schéma TT v Holešovicích, kdy jsem si jako robě projížděl celé Holešovice, to se panečku pak líp fenka venčí :-)

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od willyjeff » 25.5.2005 14:42

7036 píše:No, něco podobného jako Willyjeff dělám doteď já na chatě... ale ne na kole, ale hezky pěšky. Já byl ale střídmější, interval není kratší než 20 minut :)
Pěšky mužu těžko vozit sestru jako cestující :wink: moje 139 a 191 jako nejvytíženější linky (jdou napříč zahradou) mají nejlepší intervaly (i 5 minut ve špičce). Užse těšim až přijedu domu a zase potěšim "svoji" cestující... (a hlavně potěšim sebe jako řidič) :)

7036
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 21.11.2003 20:10

Příspěvek od 7036 » 25.5.2005 14:37

No, něco podobného jako Willyjeff dělám doteď já na chatě... ale ne na kole, ale hezky pěšky. Já byl ale střídmější, interval není kratší než 20 minut :)

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 25.5.2005 14:26

No a některým to zůstalo až do dnes (viz Akce 292) :D

Odpovědět