Záložní vlak X

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Kamera

Příspěvek od Kamera » 02.6.2005 14:53

Akribius píše:....Tím neříkám,že chci dělat naschvály,ale bez řádně připraveného vozu přeci nelze vyjet.
Mám pravdu nebo nemám?
Není přece problém mít vždy připravený a tudíž i zkontrolovaný vlak na vhodné koleji. Zálohový vlak může být předem určený a zálohový řidič si ho může při nástupu služby zkontrolovat. Výjezd možný za cca 3 minuty.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 02.6.2005 14:51

Proxy píše:Akribie, z vyprávění tramvajáků (myslím i tvého :wink: ) vím, že se z vozovny dá vyjet do pěti minut, při využití tréningu z lehké atletiky.
vyjet se dá do 2 minut i s během z výpravny - horší je, že vozovny nejsou ta dobře rozmístěné jako byla Xka

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 02.6.2005 14:45

Akribie, z vyprávění tramvajáků (myslím i tvého :wink: ) vím, že se z vozovny dá vyjet do pěti minut, při využití tréningu z lehké atletiky.

Je to dost šibeniční termín, ale do deseti minut se dá vyjet v pohodě. Do lodě bys ani běžet nemusel, stačí když ti depáci předjedou k výpravně.
Také bych v tomto případě neuvažoval o krátkodobém hrazení, ale o nahrazení vadné soupravy po celý zbytek směny.
radek31 píše:jel jsi v poslední době 22? tam je takovéto zpoždění naprosto normální a je spíš zázrak, když to přijede načas
Na d-12 či d-20 je takové zpozdění také obvyklé, ale z pohledu platícího zákazníka mám přeci právo na kvalitním provedení služby.
Velký počet stížnost by doufal rozhýbal zkostnatělé vedení DP.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 02.6.2005 14:42

Proxy píše:Pokud vám přijede tramvaj se zpožděním 8 minut proti jízdnímu řádu - napište ihned stížnost na DP a žádejte vysvětlení. :mrgreen:
jel jsi v poslední době 22? tam je takovéto zpoždění naprosto normální a je spíš zázrak, když to přijede načas

Akribius
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 16.8.2004 15:57
Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Příspěvek od Akribius » 02.6.2005 14:26

Jen taková drobnost-nevím zda je mé myšlení správné:
Pokud jsem vyjel z X kem na Smíchov a dispečink mi zavolal ať jedu-neprodleně jsem vyjel dle instrukcí.
Pokud mi výpravčí ve vozovně řekne volali a honem jeď,tak za prvé něco trvá cesta z výpravny do lodě a mám snad taky nějaký čas na přípravu vozu-takže žádný okamžitý výjezd.Pak je otázkou zda bude mít hrazení ještě smysl.Tím neříkám,že chci dělat naschvály,ale bez řádně připraveného vozu přeci nelze vyjet.
Mám pravdu nebo nemám?

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Příspěvek od dušan » 02.6.2005 14:07

Pajda píše:
Petr píše:To těžko. Nejbližší možná vozovna totiž smí držet jen jednu zálohu a každý výpravčí si jen jednou rozmyslí, zda zálohu pošle na cizí vlak jiné vozovny a nebo jí raději využije pro svůj vlak, pokud mu nepřijde plánovaný řidič....
Promiň, ale snad je DP podnik jedna firma a ne skupina vzájemně si konkurujících vozoven.
ale bohužel to leckdy v praxi vypadá zcela jinak, ono vžijte se do situace výpravčího když dispečink dá požadavek na novou tram a ho nemůže vypravit, protože už poslal vlak za jinou vozovnu. nechme se zatím překvapit, jak to bude fungovat v praxi.
ZLATÁ X-KA

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 02.6.2005 13:40

Petr píše:To těžko. Nejbližší možná vozovna totiž smí držet jen jednu zálohu a každý výpravčí si jen jednou rozmyslí, zda zálohu pošle na cizí vlak jiné vozovny a nebo jí raději využije pro svůj vlak, pokud mu nepřijde plánovaný řidič....
Promiň, ale snad je DP podnik jedna firma a ne skupina vzájemně si konkurujících vozoven.

MOp

Příspěvek od MOp » 02.6.2005 13:34

Proxy píše:Pokud mne pamět neklame, tak ve výpravně drží pohotovost určitě více řidičů než jeden a v depu také obvykle najdeme více než jednu soupravu.
Tvůj argument neberu, X-ka také vyjížděla na trať za linky jiných vozoven.
casy se meni..

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 02.6.2005 13:33

Petr píše:To těžko. Nejbližší možná vozovna totiž smí držet jen jednu zálohu a každý výpravčí si jen jednou rozmyslí, zda zálohu pošle na cizí vlak jiné vozovny a nebo jí raději využije pro svůj vlak, pokud mu nepřijde plánovaný řidič....
Pokud mne pamět neklame, tak ve výpravně drží pohotovost určitě více řidičů než jeden a v depu také obvykle najdeme více než jednu soupravu.
Tvůj argument neberu, X-ka také vyjížděla na trať za linky jiných vozoven.

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 02.6.2005 13:31

Ale vždyť tam přeci probíhá transformace... ta přeci vše vyřeší mi bylo řečeno... :lol:

KM

Příspěvek od KM » 02.6.2005 13:26

Petr píše:[]To těžko. Nejbližší možná vozovna totiž smí držet jen jednu zálohu a každý výpravčí si jen jednou rozmyslí, zda zálohu pošle na cizí vlak jiné vozovny a nebo jí raději využije pro svůj vlak, pokud mu nepřijde plánovaný řidič....
Proboha, Petře. Jste přeci jeden podnik, ne??? Tohle je přesně to, proč si trvale nerozumíme.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 02.6.2005 13:23

Proxy píše:Doufám, že se nyní (po zrušení záloh) DP odhodlá k "revolučnímu" kroku, tedy, že náhradu za porouchanou soupravu vypraví nejbližší možná vozovna. :idea:
To těžko. Nejbližší možná vozovna totiž smí držet jen jednu zálohu a každý výpravčí si jen jednou rozmyslí, zda zálohu pošle na cizí vlak jiné vozovny a nebo jí raději využije pro svůj vlak, pokud mu nepřijde plánovaný řidič....

KM

Příspěvek od KM » 02.6.2005 13:00

Proxy píše:Doufám, že se nyní (po zrušení záloh) DP odhodlá k "revolučnímu" kroku, tedy, že náhradu za porouchanou soupravu vypraví nejbližší možná vozovna. :
Nenazýval bych to krokem revolučním, ale normálním, logickým a zdravým.

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 02.6.2005 12:39

A nebo to tu dopadne jako u kolegů na východě...
Kdy pojede tramvaj...Ráno...Kdy ráno?...No ráno, až přijede tak přijede...A nazpátek?...Večer...A je tu nějaký JŘ?...Je, ale už neplatí 10let :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 02.6.2005 12:33

Doufám, že se nyní (po zrušení záloh) DP odhodlá k "revolučnímu" kroku, tedy, že náhradu za porouchanou soupravu vypraví nejbližší možná vozovna. :idea:

Pokud tak DP neučiní doporučuji nasadit systém "stokrát-nic-umořilo-osla". Pokud vám přijede tramvaj se zpožděním 8 minut proti jízdnímu řádu - napište ihned stížnost na DP a žádejte vysvětlení. :mrgreen:

Zamčeno