Zvonec od tramvaje

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
Beatlesák
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: 07.4.2005 12:16
Bydliště: Neratovice/Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beatlesák » 14.11.2005 21:50

A co jízdní kolo to má taky zvonek a neni to tramvaj ani trolejbus. Ale já bych si radši dal do auta houkačku z 751 nebo rovnou z Dash 9 :D

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 19.6.2005 15:19

MOp píše:ono je totiz daleko lepsi brzdit jako blb, nez nekoho prejet a mit z toho negativni zazitek na cely zivot..
A taky je to lepší než mu naposledy zazvonit...

Marek
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: 16.11.2003 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek » 19.6.2005 1:20

radek31 píše:
6432 píše:..... že tramvajáci používají místo brzdy zvoneček... :
zajímalo by mě, kdo tyhle kraviny šíří. už jsem to četl tolikrát a přitom je to naprostý nesmysl - tramvaj má tachograf, kde je moc dobře vidět co řidič dělal, včetně toho, kdy začal brzdit a kdy zvonil - kdyby mělo každé auto tachograf, to by si dal každej gumokol sakra pozor, ale takhle si může vymyslet cokoliv (to byste koukali, jak by se najednou měnil počet zaviněných/nezaviněných nehod tramvají)
Mám pocit, že zdrojem takového blábolu je "diskuze" "čtenářů" zpráv na serveru idnes.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 19.6.2005 0:27

6432 píše:..... že tramvajáci používají místo brzdy zvoneček... :
zajímalo by mě, kdo tyhle kraviny šíří. už jsem to četl tolikrát a přitom je to naprostý nesmysl - tramvaj má tachograf, kde je moc dobře vidět co řidič dělal, včetně toho, kdy začal brzdit a kdy zvonil - kdyby mělo každé auto tachograf, to by si dal každej gumokol sakra pozor, ale takhle si může vymyslet cokoliv (to byste koukali, jak by se najednou měnil počet zaviněných/nezaviněných nehod tramvají)

MOp

Příspěvek od MOp » 18.6.2005 22:37

ono je totiz daleko lepsi brzdit jako blb, nez nekoho prejet a mit z toho negativni zazitek na cely zivot..

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 18.6.2005 22:33

6432 píše:Perfektně se to hodí k tomuto novému tématu- slyšel jsem takovou hlášku, pro někoho možná vtip, že tramvajáci používají místo brzdy zvoneček... A myslím si, že často je to pravda, ale holt když mají tram přednost před čímkoli (samozřejmě bez sanitek aj.), tak to tak asi musí být. Co si o tom myslíte? :?:
Opravdu ideální vtip. Každý *******, na kterého zazvoníš pro to, abys ho upozornil, že je moc blízko kolejí apod. to bere ze strany řidiče tramvaje jako buzeraci... přitom je to jen pro dobro toho druhého - a že tramvajáci používají zvonec místo brzdy? Spíš mám opačný příklad, když je problém, tak brzdíš co to de a na nějaký zvonec velmi rychle zapomeneš, že tam vůbec je....
Naposledy upravil(a) Petr dne 15.11.2005 9:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
6432
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 08.4.2004 11:33
Bydliště: Opatovské okolí, k nejbližší tram 9 nebo 10 min jízdy busem

Příspěvek od 6432 » 18.6.2005 22:27

Perfektně se to hodí k tomuto novému tématu- slyšel jsem takovou hlášku, pro někoho možná vtip, že tramvajáci používají místo brzdy zvoneček... A myslím si, že často je to pravda, ale holt když mají tram přednost před čímkoli (samozřejmě bez sanitek aj.), tak to tak asi musí být. Co si o tom myslíte? :?:

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 18.6.2005 21:45

Tonda Ježek píše:Jenžo to je blázen...a má tam i jiný věci :wink:
Mít může, ale jedině dobře a nejlépe fungující je právě ten zvonek :lol:

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 18.6.2005 16:11

Nejlepší votunění jsou nálepky Škoda MOTORSPORT...
Zvoce z tramvaje mají většinou autobusáci, ale používají je většinou jen pro legraci, nikdy jsem je neviděl, resp. neslyšel použít v odvrácení nebezpečné situace :lol: Svého času s ním jezdili po Praze i popeláři, ale tak mi to nepřijde jako dobrý nápad. to je podle mě stejný neřešitelný problém jako prodej majáků na pumpách a tuningování modrými LEDkami @3656

Stiebling

Příspěvek od Stiebling » 18.6.2005 15:47

Včera jsem si to znovu ověřoval!
Zvonek z tramvaje v autě nesmí zastupovat klakson. - Důvod? Když řidič za tebou na tebe bude zvonit jako tramvaj někde poblíž kolejí, tak se ten řidič před ním logicky podívá do kolejiště a může z toho být nehoda. Totéž platí samozřejmě i pro chodce.
Pro frajeřinu a pro legraci to mít můžeš, ale nesmíš to používat místo klasického klaksonu

Uživatelský avatar
Any
Uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: 12.7.2004 16:37
Bydliště: Blízko vozovny Motol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Any » 15.6.2005 20:53

Marek píše:Tramvajový zvonec stojí 3600,- Kč bez DPH (ověřováno letos v květnu). Samozřejmě nový a legálního původu. Na frajeřinku do auta mi to přijde dost peněz. Naštěstí. A ještě něco, palubní napětí tramvaje je cca 2x vyšší než u osobního auta, myslíte, že to bude dobře zvonit (a nebo k tomu plánujete pořídit statický měnič 12->24? :-)
Místo statického měniče tam dát 12ti voltový motorek, a je to. :D

Marek
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: 16.11.2003 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek » 14.6.2005 22:37

Tramvajový zvonec stojí 3600,- Kč bez DPH (ověřováno letos v květnu). Samozřejmě nový a legálního původu. Na frajeřinku do auta mi to přijde dost peněz. Naštěstí. A ještě něco, palubní napětí tramvaje je cca 2x vyšší než u osobního auta, myslíte, že to bude dobře zvonit (a nebo k tomu plánujete pořídit statický měnič 12->24? :-)

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 14.6.2005 20:21

Tonda Ježek píše:
Pepa píše: Zas tak velkej není, kámoš o vozí ve šlupce (Škoda) 105 :wink:
Jenžo to je blázen...a má tam i jiný věci :wink:
Třeba motor. :lol: :lol: Já jen čakám až bude za sebou vozit ten trolejbus :lol:

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda Ježek » 14.6.2005 19:32

Pepa píše: Zas tak velkej není, kámoš o vozí ve šlupce (Škoda) 105 :wink:
Jenžo to je blázen...a má tam i jiný věci :wink:

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Zvonek od tramvaje

Příspěvek od radek31 » 14.6.2005 17:10

Kňour píše:Ahoj lidi, nevíte někdo kde by se nechal sehnat zvonek od tramvaje, případně jestli ho někdo neprodává? Cena dohodou. Potřeboval bych si ho namontovat do auta - pro účinnější zahánění chodců mimo přechody pro chodce[/size]
řeknu ti to asi trochu nediplomaticky, ale je to vážné téma - když si každej .... dá do auta zvonec, tak na něj chodci a auta atd. budou reagovat ještě méně a budeme v háji - takže z hlediska řidiče tramvaje bych byl nejradši, kdybys na ten nápad zapomněl a radši si auto votunil jinak

Zamčeno