Zákon 361/2000 Sb.

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: HLUBOČEPY,

Příspěvek od Petr » 19.6.2005 10:21

tenesi píše:tak to tady pozoruji,
Hlubočepy - řešení- udělat to tak, jak to je do centra( myslím ,že když se Barr.trať otevírala tak tam ta předvolba byla)
přednost- nenašel jsem nikde , že tramvaj může na rovné čočky odbočovat ( blinkr-znamení o změně směru jízdy),
jinak řečeno třeba s 9 na Újezdě na rovné čočky i když budete mít pravý blinkr nemůžete přece odbočit doprava...Hlubočepy je vlastně totéž,
Bylo by zajímavé pokud by tam byla nehoda , co by tvrdil řidič auta: JEL JSEM NA PLNOU ZELENOU, řidič tramvaje:JEL JSEM NA ROVNÉ ČOČKY A MĚL BLINKR, buďte nyní řidičem auta...přemýšlejte, přednost tramvaje odbočující vpravo platí pokud tam nejsou semafory,pokud tam semafory jsou MUSÍ jednoznačně určit přednost- což se tam neděje..
Nic ve zlém, ale každou SSZ schvaluje Policie, tudíž pokud má někdo nějaký problém, měl by se asi obrátit na ní...
Ale ještě k tématu, svého času byla podobná situace na SSZ Radlická x Za Ženskými domovy, kdy auta jedoucí na "plnou" zelenou křižovala tramvaj odbočující doprava, jíž čočky na odbočení doprava padaly... A pokud argumentuješ tím, že v Hlubočepích tramvaj odbočuje vpravo a má signál na rovně - není to jediný případ, kdy tramvaj, nemající možnost změnit směr jízdy jinak (koleje tedy vedou jediným směrem, nejde o kolejovou křižovatku) má na SSZ umístěný signál volno přímým směrem, ač nejede rovně. Je to totiž jednoduché - ta tramvaj tam může jet jen jedním směrem, takže je úplně jedno, kam jede, neb na signál volno jede :wink: A nic ve zlém, odnesl by to řidič automobilu, protože ta SSZ je tam opravdu jen na krytí výjezdu z TT (proto taky tramvaji nepadne při jízdě z centra nikdy signál stůj) a řidiči automobilů jsou na povinnost dát přednost v jízdě souběžně jedoucí tramvaji upozorněni dopravním značením svislým i vodorovným :roll:

Návštěvník

HLUBOČEPY,

Příspěvek od Návštěvník » 19.6.2005 10:11

tak to tady pozoruji,
Hlubočepy - řešení- udělat to tak, jak to je do centra( myslím ,že když se Barr.trať otevírala tak tam ta předvolba byla)
přednost- nenašel jsem nikde , že tramvaj může na rovné čočky odbočovat ( blinkr-znamení o změně směru jízdy),
jinak řečeno třeba s 9 na Újezdě na rovné čočky i když budete mít pravý blinkr nemůžete přece odbočit doprava...Hlubočepy je vlastně totéž,
Bylo by zajímavé pokud by tam byla nehoda , co by tvrdil řidič auta: JEL JSEM NA PLNOU ZELENOU, řidič tramvaje:JEL JSEM NA ROVNÉ ČOČKY A MĚL BLINKR, buďte nyní řidičem auta...přemýšlejte, přednost tramvaje odbočující vpravo platí pokud tam nejsou semafory,pokud tam semafory jsou MUSÍ jednoznačně určit přednost- což se tam neděje..

KM

Příspěvek od KM » 19.6.2005 9:35

Dušan: Tykání/vykání - když mě se to plete, někomu tykám, někomu vykám a obvykle se zapomenu podívat na poslední příspěvek. Někdo je alergický na tykání, někdo tykání nesnese, je-li spojeno s nějakou kritikou... Tak jak? :wink:
Jinak k tomu problému o přednosti - obávám se , že zde to nebude ten případ o směrovkách, ale ustanovení o vjezdu na tramvajový pás - výsledek je stejný, tram. má přednost, ale podle jiného paragrafu.

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Příspěvek od dušan » 19.6.2005 8:49

MOp píše:
Anonymous píše:no jo ale to,platí pokud tam není semafór, pokud pojedu s autem, JEDU na zelenou, a tramvaj i když MÁ blinkr ,nemá přednost!!!!!!!!!!!
a to ti rekl kdo? kdyz maji zelenou tram i auta spolecne, tak se prece chovam tak, jako ze tam ta svetla vubec nejsou..
TRAM ODBOČUJÍCÍ DO PRAVA SE ZAPNUTÝMI SMĚROVKAMI MÁ PŘEDNOST PŘED JEDOUCÍM AUTEM

Zamčeno