Stránka 1 z 3

Re: Přívoz

Napsal: 10.11.2010 22:23
od JirkaR
Děkuji.

Re: Přívoz

Napsal: 10.11.2010 20:32
od chemik
Vangelis - Anthem (rádioedit)

Re: Přívoz

Napsal: 10.11.2010 19:28
od JirkaR
chemik87 píše:http://www.youtube.com/watch?v=7xggJhXwabo

To mi připomíná, že už jsou to dva roky po opravě vyšehradského tunelu
Omlouvám se za kratičký Off-Topic, ale pěkně prosím - co je to v tom klipu za hudbu? Moje stará oblíbená z jednoho rádia, a přesto jsem zatím nikdy nezjistil název nebo něco, podle čeho v on-line obchodech s hudbou vlastně hledat...

Jinak klip hezký. Tenhle druh náhradní dopravy patří mezi příjemně zajímavé kuriozity... Ostatně asi jediná moje vzpomínka z dětství, kde si dost zřetelně vybavuji nějakou náhradní dopravu, je přibližně tahle trasa, jen o minimálně 20 let dříve. Vzpomínám, jak byl tehdy na lodním zábradlí připevněn klasický starý strojek na cvakání jízdenek.

Dnes zase vypadá dost zvláštně nynější žlutý označovač připevněný na tenoučkém sloupku plátěné střechy lodičky "Ropucha", která jezdí na přívozu Podbaba-Podhoří. Sem tam se tudy vezu i s bicyklem, a vzpomínám na časy kdy tam jezdil "Rákosníček", to znělo víc mile. 8-)

Re: Přívoz

Napsal: 09.11.2010 15:20
od chemik
http://www.youtube.com/watch?v=7xggJhXwabo

To mi připomíná, že už jsou to dva roky po opravě vyšehradského tunelu

Re: Přívoz

Napsal: 16.7.2008 16:45
od martyn

Napsal: 17.7.2007 18:01
od 7080
Proxy píše:Dále existuje turistický přívoz pod Karlovým mostem, který také není v PID, ale ve vybraných hodinách zdarma převáží občany Prahy 1.
A od dnešního dne funguje již zmíněný přívoz P3 mezi Zlíchovem a Dvorci v rámci PID.
Přívoz pod Karlovým mostem se nelíbí České obchodní inspekci. Především ono vození občanů Prahy 1 zdarma, prý je to diskriminační vůči ostatním cestujícím.

Napsal: 17.7.2007 15:54
od Proxy
Mapl píše:V Praze jezdí 2 resp. 3 lodní přívozy. Z:idea:
1. spojuje Sedlec a osadu Zámky a jezdí denně cca do 20:00
2. př. zajišťuje spojení mezi Trojou a protější stranou (tuším taky Sedlec)
3. jezdí Strnady - Vrané,ale ten nespadá do PID a dle mapy už není v Praze jako takové. Provoz snad zajišťuje obec Vrané n Vlt. :wink: :shock:
Dále existuje turistický přívoz pod Karlovým mostem, který také není v PID, ale ve vybraných hodinách zdarma převáží občany Prahy 1.
A od dnešního dne funguje již zmíněný přívoz P3 mezi Zlíchovem a Dvorci v rámci PID.

Přívoz

Napsal: 17.7.2007 12:25
od 8729

Napsal: 17.7.2007 10:52
od jara
V minulém týdnu jsem se pohyboval daleko od Prahy. A v novinách tam psali pěknou pro mě novinku víte o tom někdo něco víc??
Deník právo píše: 13.07.2007 - Ludmila Žlábková - str. 11
Remorkér popluje do Prahy dva dny

Jedenáctimetrová loď, evokující říční remorkér z 20. let minulého století, se v sobotu vypraví z loděnice v Rohoznici u Pardubic do Prahy, kde bude 17. července slavnostně pokřtěna a ve službách dopravního podniku začne převážet cestující na pravidelné lince z Podolí na druhý břeh Vltavy do Zlíchova.„Loď je 3,2 metru široká a uveze 12 osob. Díky volnému prostranství v zadní části lodi bude možné převážet i cyklisty nebo spoluobčany na vozíku,“ upozornil Právo Jindřich Metal z výrobního družstva James boat, které loď na zakázku vyrobilo. Loď, která zatím nese pracovní název Hullborn 36 Ferry, se dopraví do Prahy po vlastní ose. „Nejprve ji však musíme na kamiónu převézt přes Přelouč do Týnce nad Labem, kde bude spolu s dalšími asi čtyřmi loděmi v sobotu kolem poledne spuštěna na vodu. Pak už poplujeme po vodě,“ pokračoval Metal. Sobotní pouť skončí na soutoku Labe s Cidlinou u Poděbrad. Po přenocování bude cesta v neděli pokračovat až do Mělníka a odtud proti proudu Vltavy do Prahy. „Počítáme, že tam budeme mezi 20. až 22. hodinou v neděli večer,“ věří lodní konstruktér. Převozní loď nejen podpluje Karlův most, ale na trase projede i mnoha plavebními komorami.
Foto popis| Poslední úpravy říčního remorkéru před převozem do hlavního města.Foto autor| Foto PRÁVO – Ludmila Žlábková
Regionální mutace| Právo - Střední Čechy

Napsal: 26.9.2006 17:43
od Mapl
V Praze jezdí 2 resp. 3 lodní přívozy. Z:idea:
1. spojuje Sedlec a osadu Zámky a jezdí denně cca do 20:00
2. př. zajišťuje spojení mezi Trojou a protější stranou (tuším taky Sedlec)
3. jezdí Strnady - Vrané,ale ten nespadá do PID a dle mapy už není v Praze jako takové. Provoz snad zajišťuje obec Vrané n Vlt. :wink: :shock:

Přívozy

Napsal: 04.7.2006 14:05
od Jakub
Pokud se nepletu, tak je přívoz z Císařské louky na Smíchov, potom Strnady -Vrané nad Vltavou (ten je ale v Praze jen "z půlky") a Lipecne-Černošice (taky jen "z půlky").

Napsal: 04.7.2006 14:02
od MOp
kresta píše:Obracím se na vás s dotazem, jestli v Praze existuje 3. přívoz? 8-)
strnady x vrane nad vltavou

Napsal: 04.7.2006 13:58
od kresta
Obracím se na vás s dotazem, jestli v Praze existuje 3. přívoz? Totiž také jsem v 24 čet, že "od 1.7. má vyplout další přívoz Podhoří - Podbaba". Vzápětí jsem si všiml soutěže, která se v ten den konala a pořádala to 24ka, která se ptala kolik je v Praze přívozů a kdo odpoví na určeném stanovišti 24ky správně, dostane nápoj. A v tu chvíli jsem se zarazil, když jsem zahlédl pouze dvě odpovědi, a to za A) 3 nebo B)6. Já mám takový dojem, že ani jedna odpověď není správná, či se mýlím???
8-)

Napsal: 04.7.2006 12:10
od K-M
Sergei : Prošli jste se jedním z nejkrásnějších úseků podél Vltavy !
teď konkrétněji:
Oba přívozy přes Vltavu v Praze jsou ode dneška opět v provozu. Zastaveny byly v pátek kvůli zvýšené hladině řeky. Průtok už klesl pod první povodňový stupeň a přívozy Sedlec - Zámky a Podbaba - Podhoří se mohly opět rozjet. ČTK to řekl Zdeněk Bergman z První všeobecné člunovací společnosti.
Situace v metropoli nebyla po deštích v jižních Čechách nijak dramatická. Nejvyššího průtoku dosáhla Vltava v Malé Chuchli v sobotu, a to téměř 700 metrů krychlových vody za sekundu. Nebyla tedy ani jednoletá povodeň.
V pondělí se otevřela protipovodňová vrata do Čertovky, která byla preventivně uzavřena v pátek. Byla také, byť s omezeními, obnovena lodní doprava v centrální části metropole.

Napsal: 04.7.2006 12:00
od Sergei-LBC
Aha, no tak to jsme včera s Tombusem dobře trefili, když jsme si udělali výlet z Podhoří, že se svezem přívozem.. :lol: Jelikož tu část Prahy oba vůbec neznáme, tak jsme se prošli asi 3 km pouští uprostřed Prahy :lol: :lol: