Newsring propagace mhd webů

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Štěpán

Příspěvek od Štěpán » 29.6.2005 9:47

Tady nejde o propojování webů. Je to čistě o reklamě a tu podobným způsobem využívají stovky webů na webzdarma. Prostě máš jenom u sebe odkaz na jiné stránky.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 29.6.2005 9:46

watslaw píše:Subjektivně mi i příjde, že stránky s rámy jsou méně přehledné a hůře ovladatelné.
Nejlepší je rámy nahradit DIVy a JAVASCRIPTem, ikdyž to MsIE příliš nepodporuje :wink: Mně to přijde jako jednodušší ovládání pro tvůrce.

Webring je dobrý nápad, ale mám pocit, že ve smluvních podmínkách WEBZDARMA je zakázáno propojovat weby, tak abychom brzy nedojeli :(

Štěpán

Příspěvek od Štěpán » 29.6.2005 9:44

No, na to aby jsi získal tu adresu si můžeš kliknout pravým tlačítkem na odkaz a dát otevřít v novém okně.
Co se týče rámců, tak podle mě je to přehlednější a rychlejší.

watslaw
Uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 17.8.2004 15:13

Příspěvek od watslaw » 29.6.2005 1:49

Štěpán píše:Já na rámcích nevidím nic špatného. :roll:
Špatné je na nich například to, že stránka s rámci nemá adresu, kterou si můžu dát do záložek či někomu poslat (když si třeba na tramfoto.com kliknu na odkaz KT8D5.NR2, otevře se ve stajném rámci jako původní text, a takto vnziklou stránka namá žádnou adresu).
Subjektivně mi i příjde, že stránky s rámy jsou méně přehledné a hůře ovladatelné.
Jinak otvírání v nových oknech osobně řeším kliknutím na odkaz prostřením myšítkem.

Štěpán

Příspěvek od Štěpán » 28.6.2005 23:03

To nic. Už jsem to našel přímo tady: http://tram.wz.cz/newsring/ Šlo mi o to, abych viděl, jak to vypadá přímo v tom rámečku.
Marek píše:že někdo ještě používá frames
Cítíte tu jemnou urážku? :D Já na rámcích nevidím nic špatného. :roll:

Marek
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: 16.11.2003 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

NewsRing, den 1

Příspěvek od Marek » 28.6.2005 22:58

Díky za vaše připomínky.
Štěpán píše:Tak vyzkoušeno a umístěno na stránky. Jenom pár připomínek:
1) bylo by fajn, abych mohl předem vidět, jak přesně bude vypadat to co o svých stránkách napíšu.
2) Odkazy na jiné stránky by se měli otvírat v nových oknech. Nevypadá to nejlíp, když se mi to otevře v rámci ( http://www.tramfoto.com )

Jinak paráda. Chválím a udělám reklamu u známých. **65
1) Asi nerozumím. Jak přesně bude vypadat to, co o svých stránkách napíšeš, záleží na tom, jak nastylovaný panel má každý uživatel, u kterého se novinka zobrazuje. No a každý uživatel si může nastylovat svůj panel jinak...
2) Správná poznámka. Přiznám se, že jsem nevzpomněl, že někdo ještě používá frames, takže dík a omluva. První úpravou tedy bude volitelné otevírání odkazů z panelu v novém okně.
PvvS píše:Ja to pridam , pokud tam budou pouze mhd weby .
Štěpán píše:Zajímavý nápad. Když vymyslím, jak to zakomponovat do stránek, tak se tam registruju.
Jenom by mě zajímala jedna věc. Bude to pouze pro tramvajové stránky nebo i jiné dopravní. Kam jsi všude na to dával reklamu?
Teď je tam napsáno, že je systém určen pro "stránky o tramvajové dopravě". Pokud se tak dohodneme, může tam být "o městské kolejové dopravě", "o MHD" nebo nějaká jiná formulace. Vzhledem k tomu, že každý, kdo na svých stránkách zobrazuje panel, explicitně povoluje, čí novinky se na něm smí zobrazovat, nic moc se nestane, pokud se zaregistruje uživatel propagující osobní dopravu v říčních bagrech, a který bude produkovat jednu bezduchou novinku za druhou.

Štěpán

Příspěvek od Štěpán » 28.6.2005 22:18

Tak vyzkoušeno a umístěno na stránky. Jenom pár připomínek:
1) bylo by fajn, abych mohl předem vidět, jak přesně bude vypadat to co o svých stránkách napíšu.
2) Odkazy na jiné stránky by se měli otvírat v nových oknech. Nevypadá to nejlíp, když se mi to otevře v rámci ( http://www.tramfoto.com )

Jinak paráda. Chválím a udělám reklamu u známých. **65

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PvvS » 28.6.2005 19:55

Ja to pridam , pokud tam budou pouze mhd weby .

Štěpán

Příspěvek od Štěpán » 28.6.2005 19:52

Zajímavý nápad. Když vymyslím, jak to zakomponovat do stránek, tak se tam registruju.
Jenom by mě zajímala jedna věc. Bude to pouze pro tramvajové stránky nebo i jiné dopravní. Kam jsi všude na to dával reklamu?

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PvvS » 28.6.2005 13:40

Oddelil jsem to protoze mam dojem ze toto tema bude stat za to.

Osobne sem pod news ring cekal trochu neco jinyho, ikonu s tram a na kazdy strane sipky , kde by se rotovalo po zucastnenych strankach, ale i tohle je dost dobry napad.

Marek
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: 16.11.2003 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

<reklama>NewsRing</reklama> :-)

Příspěvek od Marek » 28.6.2005 1:49

Vážené tramvajové společenstvo,

spousta z vás provozuje webové stránky nebo fotogalerie zaměřené na tramvajovou dopravu. Jsou rozdílné pojetím, zpracováním, rozsahem, kvalitou obsahu i technickou úrovní, ale většina z nich určitě stojí za návštěvu. Tím spíše, že je děláte zadarmo, pro radost svou a svých čtenářů. Proto je myslím fajn, když nějací čtenáři dorazí, nejlépe hned poté, co jste provedli aktualizaci...

Rád bych vám všem nabídnul službu umožňující výměnu informací o aktualizaci vašich stránek. Principem je výměnný systém, ve kterém zobrazujete svoje novinky (informace o aktualizaci včetně odkazu na stránky) na stránkách kolegů a prostřednictvím panelu na svých stránkách prezentujete zase novinky kolegů.

Služba se jmenuje NewsRing, vytvořil jsem jí při studiu PHP a MySQL a přijde mi škoda uložit ji do šuplíku. Pokud se chcete dozvědět víc, najdete bližší informace i samotnou internetovou aplikaci na adrese http://tram.wz.cz/newsring

Ačkoliv se může zdát, že už všechno funguje, považujte do odvolání její provoz za zkušební. Během něj se zřejmě najde několik chyb, zjistí se, zda server, kde je umístěna, pro takové použití stačí, a především se ukáže, jestli máte o takovou službu vůbec zájem. Takže jestli vás nabídka zaujala, jděte se podívat, zaregistrujte se, vkládejte novinky, jenom s umístěním panelu na titulní stránku svého webu bych byl zatím ještě opatrný - pokud ho někam vložíte, pak zatím možná raději někam dolů.

Očekávané FAQ:
Q: Proč bych byl s umístěním panelu na titulní stránku svého webu zatím ještě opatrný?
A: Když se panel načítá, je pozastavené vykreslování stránky pod ním. Pokud server WebZdarma, na kterém NewsRing běží, nebude stíhat, mohlo by zobrazení vaší stránky trvat dost dlouho. Navíc dokud nebude NewsRing nikdo používat, bude informační hodnota panelu malá.

Q: Náhled připraveného stylu asi nefunguje
A: Náhled připraveného stylu zobrazuje váš vlastní panel - pokud nejsou nastaveny relace s jinými uživateli publikujícími novinku, může být prázdný (a pak vypadá rozbitě, i když není).

Q: Nemůžu se přihlásit
A: U jména i hesla se rozlišují malá a velká písmena.


Poznámka: Další dotazy můžete mailovat nebo řešit zde (předpokládám, že v případě potřeby moderátoři téma pro NewsRing vydělí)

Zamčeno